Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia Beach 2013 Yaz!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Sercan977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam racaerme, vizen hayirli olsun. Insallah sorunsuz bir sekilde buraya ulasirsin.

Simdi soyle anlatayim : Sirketinin ismini profilinden gordum , bu sirketin ikinci is bulma konusunda ne gibi yonergeleri var bilmek lazim. Cunku daha dun baska bir danismanlik firmasi Facebooktan bildiri yayinlayip ikinci is ile ilgili CIEE(ABDdeki sponsor firma) ne gibi kisitlamalar ve zorluklar getirdiginden bahsetmisti. Sponsorun eger CIEE ise sen de aynen bu kisitlamalara tabi oluyorsun tabi ister istemez. Eger sponsorun CIEE degil ise bu konuyu arastir ve sirketine sor senin sponsorunun ne gibi yonergeleri oldugunu(ikinci is konusunda)

Simdi gelelim Virginia Beach gerceklerine : Daha 3 gun once yanima gelen ve Virginia Beache yerlesen arkadasima ayni gunde 2 tane is buldum. Tabi bunlarin 1 tanesini kendim buldum ikincisini bir Turk arkadasim bizden bahsetmis ve direk isletmenin sahibi bizi aradi ve gelin konusup tanisalim dedi. Tabi bu isler birinci is, yani arkadasim buraya tasindiktan sonra hic isi yoktu ve bu isi direk ana ve tekil is olarak buldu ve ikinci iste calismasi gibi bir iddiasi yok cunku bu is bu arkadasima yeter. Goruldugu uzere hala Virginia Beachte isler var, sen yeterki calismak iste durust ve istekli ol. Mutlaka birseyler bulursun. Ama herseyden once ABDdeki sponsor firmanin ne gibi sartlari oldugunu iyice ogrenmeden kesinlikle ikinci is islerine kalkisma. Cunku okudugum bildiri epey sert bir bildiriydi, vizeni ve DSni iptale kadar gidiyor habersiz is bulup calismak.
    Merhaba abi tekrar. Hafta sonu hemen mail attım sponsoruma benim kisi interexchange. Bugün döndüler hemen tek bir şartları oda bize bildirmen yeterli ve http://www.interexchange.org/sites/i...greement_1.pdf bunu doldurmamı istiyorlar.

Yani sponsor tarafından çok bir sorun olmayacak gibi bende yani overtime falan alırım diyorum ama belli de olmaz şimdiden 2. işe de hazırlıklı olayım istedim yani ortama alıştıktan sonra artık kapı kapı dolaşır iş ararız napalım .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 Haziranda uçağım var Virginia'ya başka giden var mı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı mobidik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sercan merhaba,
    forumda kı engın tecrubelerıne dayanarak bende bırkac bısey sormak ıstıyorum.16 hazıranda virginaya gelıyorum bır arkadasımla beraber 18ınde ısımız baslıyor.crestlıne otel gurbuna baglı westın town otelınde calısıcaz bız ama burası beach te degıl ,vırgınıa nın merkezındeymıs. nasıl bır otel hanı mudurlerı nasıldır bır fıkrın var mı acaba ? beachte olmayıpta merkezde olmamızn bızım ıcın dıl olsun baska seyler olsun avantajları yada dezavantajları varmıdır sence ? konaklamamız da westın town otelıne yakın extendend stay amerıca dıye bır otelde olucak 15 dk yuruyerek sanırım.buralara yakın alısverıs merkezlerı varmıdır wallmarta falan baktım uzak sanırım bıraz ben yıne aklıma bırsey takılırsa sormak ısterım sana tavsıyelerın olursa da sevınırım .sımdıden tesekkurler
    Selamlar Mobidik,

Otelin hakkinda bilgim var ama yonetim hakkinda bilgim yok, sadece insan kaynaklari muduresi ile tanismistim daha 2 ay once kadar ismini dahi unuttum,neyse genel itibari ile otelin bina ve yerlesim acisindan Crestline'in en iyi ve en temiz oteli. Ama musteri memnuniyeti ve hizmet acisindan cok da iyi yerde degiller. Bunu Tripadvisor'un musteri degerlendirme anketlerine gore soyluyorum. Benim calistigim otel virginia beach'teki 118 otel(buyuk ve orta olcekli) icerisinde 9 numara, Westin otel ise 27 numarada yer aliyor. Neyse otelin genel anlami itibari ile super manzarasi ve gorunumu olan bir otel. Sehrin tam gobegindesiniz. Hemen karsinizda mall(AVM) var, pembroke mall da cok yakin, yuruyus mesafesinde. Dolayisi ile alisveris merkezlerinde vakit gecirmeyi seviyorsaniz burasi iyi bir yer. Size en yakin walmart yaklasik otobus ile 1 saat mesafede, ama sanslisiniz ki oraya otobus var. Arabaniz olsa idi yaklasik 10dk mesafede idi, ki ben sahildeki evimden de araba ile walmarta yaklasik 10dk kadar bir surede gidebiliyorum. Ayni walmart. Otelinizin yakinlarinda hatta direk fiziksel binanin altinda cafe bar tipi yerler var. Eger eglenmeyi seviyor iseniz yakinlarda guzel eglence yerleri var. Sahile olan seyahatiniz 1 saat surer(otobus ile). Eger sizinle ayni okuldan sahile gelen arkadaslariniz var ise izin gunlerinizde otobuse binip sahile gelir gununuzu orda gecirirsiniz. Dil acisindan eger gittiginiz yerde(westin) fazla Turk yok ise iyi olur, sahildeki turkler hep birbirleri ile iletisim halinda oluyorlar ve fazla dilleri gelismiyor.

Simdilik bu kadar, daha fazla merak ettigin seyler var ise sor, firsat bulunca cevaplarim. Hayirli olsun yeniden.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı manboy19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevaplar için . Şimdi kontrol eetim maalesef aynı otel değil ama umarım tanışabiliriz Sizi daha çok rahatsız edeceğim gibi görünüyor Tekrardan çok teşekkür ederim..
    Rica ederim Manboy, insallah tanisiriz, yaz boyunca gerek otelimizde calisanlar olsun gerek baska otellerde calisanlarla(Turk) olsun mutlaka tanisacagiz. Rahatsizlik vermiyorsun, merak etme. Baska sorularin olur ise cekinmeden sorabilirsin. Kolay gelsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sercan merhaba,
    10 Haziran akşamı Norfolk'da olacağım inşallah ve Springhills'de çalışacağım yani senin sorumlusu olduğun otel,bir kaç sorum olacak sana eğer cevaplayacak vaktin olursa çok sevinirim.
    11 haziran sabahı Holiday inn&suites'de olmam gerekli oryantasyon için ancak ben önceki gece ulaşacağım Norfolk'a.Oryantasyona bavullarımla gidemeyeceğime göre benim direk kalacak yerime gitmem ve sabahına Holiday inn e ulaşmam lazım.Bana kalacak yer önerir misin hem 3 ay boyunca sorun yaşayamayacağım hem de işyerime yakın?
    Bir diğer sorum da senin bir tavsiyen olur mu,gelmeden önce şunları yapmalısın tarzında.
    Pool Attendant olarak çalışacağım bu arada
    Selam Fur, oncelikle isin hayirli olsun, yaz boyunca otelde beraber olacagiz, gerek dil olsun gerek mudurlerin ve supervisorlarinla iletisim kurman konularinda her zaman yardimci olacagim. Yani buraya gelirken otel ve isin ile ilgili icinde supheler tasimana gerek yok. Simdi gelelim diger sikintilara :

Profilinde hangi firma ile geldigini belirtmissin, bu firma bildigim kadari ile karsilama hizmeti veriyor ve konaklama konusunda ogrencilere yardimci oluyor. Hadi diyelim hersey senin icin ters gitti ve karsilama hizmeti vermediler. Havalimanindan Beache nasil gelinir konusunda daha once yazi yazmistim su yaziya bir goz at >>> http://www.turkishwat.net/virginia-v...tml#post179675

Konaklama ile ilgili bilgi vermek gerekir ise dedigim gibi konaklama icin sana birkac farkli ev alternatifi sunarlar, bunlardan birisini begenir secer yerlesirsin diyelim ki yine isler yolunda gitmedi ve sirketin sana ev secenekleri sunmadi : forumda Virginia beach ve virginia beach konaklama kelimelerini arattir yukaridaki arama linkinden, ve buldugun topiclere bir goz at, orada farkli otel, motel vb kalinacak yerler hakkinda onceki yillarda kalmis arkadaslarin izlenimleri var, ordan kendine bir yol haritasi cizersin. Tabi bunlari yapmadan once sirketinle gorusup konaklama konusunda onlara sorularini yonelt, yardim edecekler ise bunlarin hicbirin yapmana gerek yok.

Calisacagin otel 9. caddede, benim evim 31.caddede,ornek olarak bazen araba ile bazen bisiklet ile ise gidip geliyorum. Bisiklet ile 17 dakika araba ile 6 dakika suruyor otele varmam. Dolayisi ile 5. caddeden 25. caddeye kadar olan genis alanda evini ya da otelini bulursan sikinti cekmezsin. Ama emin ol buldugun yer icerlerde olmasin, yani sahile bir kac blok(dikey)(sahilden uzaklasarak) uzaklikta, otele 15 blok(yatay)(sahil boyu) uzaklikta olabilir.

Simdi gelelim oryantasyon kismina, demin elimdeki listeye goz attim ve 11 haziran gunu olacak olan(3. oturum) oryantasyon sabah 8de basliyor ve 39. caddedeki holiday inn hotelde olacak. Onceki geceden beache geldigini ve evine yerlestigi varsayarak sabah erkenden kalkarsin ve daha bisikletin ya da ulasim aracin olmayacagindan yavas yavas yola koyulursun, oraya en az 15 dakika onceden varmaya calis. Beni oryantasyonlara goturup goturmeyeceklerine dair henuz net bir fikrim yok, ama beni de cagirirlar ise ben de orada olur size yardim ederim. Oryantasyona getirmen gereken evrak belge vb seyler var ise hepsinin yaninda oldugundan emin ol.

Buraya fazla esya getirmeni onermem, ama mutlaka bir adet orta kalinlikta ceket getir. Bazi geceler serin olabiliyor. Ve eger burdan geri donerken esya goturmek istiyor isen bavulunun icine bir adet ekstra katlamali bavulu bir sekilde sikistir ve icine hic bir sey koyma. Burdan aldigin tum esyalari icine koyarsin. Pool attendant olarak caliscagim demissin. Tshirt'u otel verir ancak bir adet siyah pantolon ya da bir adet siyah capri ya da siyah uzun(diz ustu olmasin) short getirmeyi unutma eger burda para vermek istemiyor isen ve ilk gunden alisverisi merkezlerini dolasmak istemiyor isen. Ayrica siyah spor ayakkabin da olsun, eski siyah spor ayakkabin var ise getir buraya yaz boyunca giyersin yaz sonunda firlatir atarsin.

Ayrica amele yaniklarina hazirlikli ol. Tenin ne renk bilmiyorum ama yaz sonunda siyahi olacagi kesin. Hayirli olsun tekrar , baska sorun olur ise cekinmeden sor, cevaplarim.
    Konu Sercan977 tarafından (21-05-2013 Saat 08:04 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba abi tekrar. Hafta sonu hemen mail attım sponsoruma benim kisi interexchange. Bugün döndüler hemen tek bir şartları oda bize bildirmen yeterli ve http://www.interexchange.org/sites/i...greement_1.pdf bunu doldurmamı istiyorlar.

Yani sponsor tarafından çok bir sorun olmayacak gibi bende yani overtime falan alırım diyorum ama belli de olmaz şimdiden 2. işe de hazırlıklı olayım istedim yani ortama alıştıktan sonra artık kapı kapı dolaşır iş ararız napalım .
    Selam racaerme

Tamam sozlesmeye goz attim sponsorun CIEE olmadigina gore sen bu kati kisitlamalara tabi olmayacaksin gibi duruyor. Ikinci is bulursan sayet ve bu is eger paycheckler ile sana odeme yapacak ise bu formu buldugun isin sahibine doldurttur ve sponsor firmana yolla. Eger buldugun is sana gun sonunda cash(Nakit) odeme yapacak ise bu formla ugrasmana ve sponsora bildirmene gerek dahi yok.Kimse calisiyor oldugunu dahi bilmeyecek mantiken. Nakit odeme aldigin icin.

Tabi burda soyledigim ya da verdigim hicbir fikri kendi suzgecinden gecirmeden uygulamaya kalkma, cunku kimsenin benim verdigim akil ya da oneri yuzunden basinin derde girmesini istemem. Yetiskin insanlariz ve herkesin kendine yetecek kadar akli var. Bir seye kalkismadan once lutfen bir kac kez bunun mahkemesini kafandan yap ve ona gore hareket et, sponsor firma ya da danismanlik firmasi calisani degilim dolayisi ile burda verdigim hicbir onerinin seni baglamasina izin verme. Kolay gelsin . Insallah hersey yolunda gider ve mutlu bir yaz gecirisin.

Hayalperest Watçı mobidik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar Mobidik,

Otelin hakkinda bilgim var ama yonetim hakkinda bilgim yok, sadece insan kaynaklari muduresi ile tanismistim daha 2 ay once kadar ismini dahi unuttum,neyse genel itibari ile otelin bina ve yerlesim acisindan Crestline'in en iyi ve en temiz oteli. Ama musteri memnuniyeti ve hizmet acisindan cok da iyi yerde degiller. Bunu Tripadvisor'un musteri degerlendirme anketlerine gore soyluyorum. Benim calistigim otel virginia beach'teki 118 otel(buyuk ve orta olcekli) icerisinde 9 numara, Westin otel ise 27 numarada yer aliyor. Neyse otelin genel anlami itibari ile super manzarasi ve gorunumu olan bir otel. Sehrin tam gobegindesiniz. Hemen karsinizda mall(AVM) var, pembroke mall da cok yakin, yuruyus mesafesinde. Dolayisi ile alisveris merkezlerinde vakit gecirmeyi seviyorsaniz burasi iyi bir yer. Size en yakin walmart yaklasik otobus ile 1 saat mesafede, ama sanslisiniz ki oraya otobus var. Arabaniz olsa idi yaklasik 10dk mesafede idi, ki ben sahildeki evimden de araba ile walmarta yaklasik 10dk kadar bir surede gidebiliyorum. Ayni walmart. Otelinizin yakinlarinda hatta direk fiziksel binanin altinda cafe bar tipi yerler var. Eger eglenmeyi seviyor iseniz yakinlarda guzel eglence yerleri var. Sahile olan seyahatiniz 1 saat surer(otobus ile). Eger sizinle ayni okuldan sahile gelen arkadaslariniz var ise izin gunlerinizde otobuse binip sahile gelir gununuzu orda gecirirsiniz. Dil acisindan eger gittiginiz yerde(westin) fazla Turk yok ise iyi olur, sahildeki turkler hep birbirleri ile iletisim halinda oluyorlar ve fazla dilleri gelismiyor.

Simdilik bu kadar, daha fazla merak ettigin seyler var ise sor, firsat bulunca cevaplarim. Hayirli olsun yeniden.
    soyledıklerıne sevındım Sercan cok tesekkur ederım yıne bırsey olursa yazarım sana tekrar tesekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam Fur, oncelikle isin hayirli olsun, yaz boyunca otelde beraber olacagiz, gerek dil olsun gerek mudurlerin ve supervisorlarinla iletisim kurman konularinda her zaman yardimci olacagim. Yani buraya gelirken otel ve isin ile ilgili icinde supheler tasimana gerek yok. Simdi gelelim diger sikintilara :

Profilinde hangi firma ile geldigini belirtmissin, bu firma bildigim kadari ile karsilama hizmeti veriyor ve konaklama konusunda ogrencilere yardimci oluyor. Hadi diyelim hersey senin icin ters gitti ve karsilama hizmeti vermediler. Havalimanindan Beache nasil gelinir konusunda daha once yazi yazmistim su yaziya bir goz at >>> http://www.turkishwat.net/virginia-v...tml#post179675

Konaklama ile ilgili bilgi vermek gerekir ise dedigim gibi konaklama icin sana birkac farkli ev alternatifi sunarlar, bunlardan birisini begenir secer yerlesirsin diyelim ki yine isler yolunda gitmedi ve sirketin sana ev secenekleri sunmadi : forumda Virginia beach ve virginia beach konaklama kelimelerini arattir yukaridaki arama linkinden, ve buldugun topiclere bir goz at, orada farkli otel, motel vb kalinacak yerler hakkinda onceki yillarda kalmis arkadaslarin izlenimleri var, ordan kendine bir yol haritasi cizersin. Tabi bunlari yapmadan once sirketinle gorusup konaklama konusunda onlara sorularini yonelt, yardim edecekler ise bunlarin hicbirin yapmana gerek yok.

Calisacagin otel 9. caddede, benim evim 31.caddede,ornek olarak bazen araba ile bazen bisiklet ile ise gidip geliyorum. Bisiklet ile 17 dakika araba ile 6 dakika suruyor otele varmam. Dolayisi ile 5. caddeden 25. caddeye kadar olan genis alanda evini ya da otelini bulursan sikinti cekmezsin. Ama emin ol buldugun yer icerlerde olmasin, yani sahile bir kac blok(dikey)(sahilden uzaklasarak) uzaklikta, otele 15 blok(yatay)(sahil boyu) uzaklikta olabilir.

Simdi gelelim oryantasyon kismina, demin elimdeki listeye goz attim ve 11 haziran gunu olacak olan(3. oturum) oryantasyon sabah 8de basliyor ve 39. caddedeki holiday inn hotelde olacak. Onceki geceden beache geldigini ve evine yerlestigi varsayarak sabah erkenden kalkarsin ve daha bisikletin ya da ulasim aracin olmayacagindan yavas yavas yola koyulursun, oraya en az 15 dakika onceden varmaya calis. Beni oryantasyonlara goturup goturmeyeceklerine dair henuz net bir fikrim yok, ama beni de cagirirlar ise ben de orada olur size yardim ederim. Oryantasyona getirmen gereken evrak belge vb seyler var ise hepsinin yaninda oldugundan emin ol.

Buraya fazla esya getirmeni onermem, ama mutlaka bir adet orta kalinlikta ceket getir. Bazi geceler serin olabiliyor. Ve eger burdan geri donerken esya goturmek istiyor isen bavulunun icine bir adet ekstra katlamali bavulu bir sekilde sikistir ve icine hic bir sey koyma. Burdan aldigin tum esyalari icine koyarsin. Pool attendant olarak caliscagim demissin. Tshirt'u otel verir ancak bir adet siyah pantolon ya da bir adet siyah capri ya da siyah uzun(diz ustu olmasin) short getirmeyi unutma eger burda para vermek istemiyor isen ve ilk gunden alisverisi merkezlerini dolasmak istemiyor isen. Ayrica siyah spor ayakkabin da olsun, eski siyah spor ayakkabin var ise getir buraya yaz boyunca giyersin yaz sonunda firlatir atarsin.

Ayrica amele yaniklarina hazirlikli ol. Tenin ne renk bilmiyorum ama yaz sonunda siyahi olacagi kesin. Hayirli olsun tekrar , baska sorun olur ise cekinmeden sor, cevaplarim.
    Çok teşekkür ederim Sercan, bugün gittim şirkete konaklama ya da ulaşım konusunda pek ilgili değiller ki ben de çok üstelemedim sonuçta çok zor şeyler değil.Ulaşımı taksiyle yapacağım,konaklamayıda geldiğim gece verdikleri listeden bir kaç yeri arayıp boş yer olan birine yerleşmeyi sonra daha uygununu bulursam ona geçmeyi planlıyorum bu arada liste şu ihtiyacı olanlar için( http://www.unitedtowers.com/work-and...%20Options.pdf )

Senin tavsiyen varsa bunlardan şimdiden iletişime geçebilirim Sercan.
    Yardımcı olduğun için tekrardan sağol.Bu arada güneş kremi işe yaramazmı acaba kapkara olmak da istemiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Burak Karahisar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virginia beache 2 arkadas gidicez 4 haziranda housekeeper olarak.. virginaya gidicekler aynı baslık altında sohbet edelim istedim
    Nerde çalışacaksın?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı mobidik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyledıklerıne sevındım Sercan cok tesekkur ederım yıne bırsey olursa yazarım sana tekrar tesekkurler
    Rica ederim, dedigim gibi merak etme, gittigin bolge sahildeki ogrencilerin dahi keske bi araba olsa da bestbuy'a gitseydik, ya da Mall'a gitseydik diye ic gecirdigi bir bolge. Her seyin ayri guzelligi var tabiki, ama cokca arkadasini o civarda goreceksin. Hersey yolunda gider insallah. Baska sorular olur ise cekinmeden sorabilirsin. Kolay gelsin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

merhaba Sercan, sen ne is yapiyorsun otelde ve gc yi nasil aldin
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim Sercan, bugün gittim şirkete konaklama ya da ulaşım konusunda pek ilgili değiller ki ben de çok üstelemedim sonuçta çok zor şeyler değil.Ulaşımı taksiyle yapacağım,konaklamayıda geldiğim gece verdikleri listeden bir kaç yeri arayıp boş yer olan birine yerleşmeyi sonra daha uygununu bulursam ona geçmeyi planlıyorum bu arada liste şu ihtiyacı olanlar için( http://www.unitedtowers.com/work-and...%20Options.pdf )

Senin tavsiyen varsa bunlardan şimdiden iletişime geçebilirim Sercan.
    Yardımcı olduğun için tekrardan sağol.Bu arada güneş kremi işe yaramazmı acaba kapkara olmak da istemiyorum
    Selamlar, Rica ederim Fur. Mesajindaki linke goz attim orada tavsiyeden ziyade onermeyecegim bir ev sahibi var. Karalamak icin konusmuyorum sene 2009da o evde kaldik ve ev sahibi ile araba park yeri yuzunden papaz olduk. En azindan ben papaz oldum, kendi arabami bana gostermis oldugu park alanina park etmistim ancak o gece misafirim geldi iki sohbet etmeye ve arkadasim ev sahibinin arabasinin arkasina arabasini park etmis. Bizim kapiya dayandi ev sahibi dan dan dan kapiyi tekmeliyor. Actim kapiyi dedim ne var ? Bu ne bicim bir kapi calma sekli ? O da bagirip cagirmaya basladi, kac kere dedim arabanizi oraya koymayin diye vs vs. Ev sahibine dedim benimle ve arkadaslarimla duzgun konus, burda kira vererek oturuyoruz. Bize iyilik yapmiyorsun bizden para kazaniyorsun dedim. Neyse iste bu basladi arabayi koyan arkadasima(misafir) sallamaya arkadasim dedigim de 40 yaslarinda bir Turk abimiz, Neyse bizim abi ev sahibine dumduz kufurlerle girmesin mi, vay bak sen hengameye. Ondan sonra ev sahibi benim 40 yasindaki abimi evden kovdu ve ben de hic bir sey diyemedim devaminda cunku misafir evden ayrilmasaydi hepimizi kapi onune koyacakti. Arkadaslarima ayip olmasin ya da hep bir evsiz kalmayalim diye misafir olan abimizi kurban edip evden yollamak zorunda kaldik o gece. Neyse bu ev sahibi vermis oldugun listedeki 2. safyanin alttan 4uncu bay bayan kari koca cifti. Burdan demek istedigim yanlis anlasilmasin adam kotu birisi demiyorum, sadece basima gelen olayi anlattim, ayrica bilginiz olsun kendisi de bu evin ust katinda yasiyor, yani surekli etrafta gorursunuz kendisini. Evin sahile yakinligi son derece cazip olmasina ragmen, eski bir evdir.Cok konforlu degildir ve 90 dolar haftalik bu ev icin cok fazla. Evde yasamis birisi olarak yaziyorum bunlari.

Ben sana konaklama tavsiyesi vermek istemiyorum ve gerekcem de eger evi begenmez isen cikamazsan depoziton yanar ise uzulurum, orada 3-4 ay bir sure gecireceksin dolayisi ile bu secimi kendin yapman gerekiyor. Bu yuzden herhangi bir isim vermek istemem.

Gunes kremine gelince, tabiki faydasini gorursun ancak gunun buyuk bir kismini gunes altinda gecireceksin, ve ister istemez rengin degisecek. Pool attendant olarak bahsis alma ihtimalin var ancak yagmurlu gunlerde eve erken yollanma ya da hic ise cagirilmama gibi risklerle karsilasabilirsin. Simdiden hazirlikli ol. Eger otele google map ten bakmadi isen google map e git bu adresi 901 Atlantic Avenue, Virginia Beach, VA arama cubuguna yapistir ve gelen haritadan street view(sokak goruntusunu) tikladigin anda otel karsina geliyor. Haritayi mouse ile tutarak iki keaz kisaca saga cevir, oradaki mavi semsiyeli palmiye agacli Springhill Beach Club yazan havuzda calisiyor olacaksin, Bunlari bilmiyor ihtimalin olmasina karsilik yazdim, belki gitmeden gormek isteyebilirsin diye. Baska sorularin olur ise sor cekinme. Kolay gelsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba Sercan, sen ne is yapiyorsun otelde ve gc yi nasil aldin
    Selam Azuhazu, otelde Head Houseman'im, eski mudurum Kuzey karolaynadan virginia beach'e yerlesecegimi duydugunda onun icin calismami istedi, ve o anki durumda tek otele basvuru yapabilecegim acik pozisyon bu pozisyondu. Yaklasik 8 aydir calisiyorum bu pozisyonda ama Turk ogrenciler buraya varmaya basladiklarinda bana once Team Leader pozisyonu verecekler daha sonra da Front desk ya da Valet olarak calismaya baslayacagim, yani aslinda Turk arkadaslarimizi dort gozle bekliyorum desem yeridir.

Green card'i evlilik yolu ile aldim. 2011 de internship icin kuzey karolaynaya gelmistim, daha sonra bitime haftalar kala su anki esim ile evlendim ve statu degistirdim, sonra kuzey karolaynada yasamak istemedim, hep nefret etmistim ordan , neyse esimi ikna ettim ve beraber virginia beach e tasindik. Evleneli yaklasik 16 ay kadar oldu. Daha once 2008 ve 2009 yillarinda ben de Virginia Beach'e Wat ogrencisi olarak gelmistim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Benim durumda seninkine benziyor, ama tam yaklasamadim sana henuz. housemanlik zor istir, umarim o kadar zorlamiyorlardir fakat vucutgucune bagli bir is oldugu icin umarim parasi iyidir, umarim valet olursun cok iyi para var o iste ama nereye kadar ilerlersin o malum, ilerlemek istiyorsan front deskte baslaman lazim. Internde ne yaptin ?
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim durumda seninkine benziyor, ama tam yaklasamadim sana henuz. housemanlik zor istir, umarim o kadar zorlamiyorlardir fakat vucutgucune bagli bir is oldugu icin umarim parasi iyidir, umarim valet olursun cok iyi para var o iste ama nereye kadar ilerlersin o malum, ilerlemek istiyorsan front deskte baslaman lazim. Internde ne yaptin ?
    Evet housemanlik zor ancak mudurlerim beni daha onceden bildikleri ve sevdikleri icin abartisiz 8 aydir 1 kere dahi sunu yap bunu yap diye birsey soylemediler. Normal gunluk tamamlamamiz gereken check list var onu tamamliyorum ve herkes mutlu. Tabi ayrica telsizden gelen direktifler vs vs. Ben mesgul olmayi seviyorum cunku gun daha cabuk bitiyor. Bu yilin subat ayinda ayin elemani secildim, su anki calistigim otelde, hatta internship yaparken de 2011 agustosta ayin elemani secilmistim NC'de. Dolayisi ile iyi bir izlenim var mudurlerimde her zaman bana karsi.

Valetlik sadece yaz icin gecerli bu otelde o da ben Turk ogrenciler geldikten sonra bosa cikartilacagim icin onerildi. Team leader denen yeni bir sisteme geciliyor otelimizde, Turk ogrencilerden ingilizcesi en iyi olani takim lideri yapacaklar ve serbest gezici olacak otel icinde. Herhangi bir check list e bagli olmadan ya da tamamlamasi gereken isler verilmeden.Bizim otele bu team leader'e gerek gormediler ben otelin normal calisan Turk elemani oldugum icin. Valetlige gelince dedigim gibi sadece beni front desk'e cekmeye calisiyorlar ve su an ellerinde yeterince eleman var, beni vale olarak once schedule'a koyacaklar sonra da yaz bitimi front desk'in asil elemani olarak ise baslatacaklar. Hatta genel mudurum beni kucuk olcekli bir otelin housekeeping muduru ya da supervisorluguna kadar itebilecegini soyledi. Bu bizim otellerden biri olabilir ya da kucuk olcekli yakin bir otel. Yakin gelecekte mudurluge ya da supervisorluge oynamaya baslarim, ancak bunun icin cross training sart ve bu yuzden beni her turlu departmani gorebilmem icin rotasyona sokmaya calisiyorlar.

Internshipe NC/durham da marriott otele banket garsonu olarak basladim. Ve staj bitimi mudurum beni elde tutabilmek icin bana banket kaptanligi, supervizorlugu onerdi. Surem bitmek uzereydi ve beni kaybetmek istemedi. Ama surec cok karmasik o yollardan da gectim : bu h1b h2b olaylarini arattim tarattim otel daha once hic yapmamis ve beceremiyecegimizi anladik ve pes ettik, iyi ki de etmisiz baska yerden baska firsat ve kismetler her zaman cikiyor. Evlendim, mutluyum, sevdigim yerde yasiyorum ve kariyerim icin her gun birseyler eklemeye calisiyorum. Bundan iyisi olamazdi..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sen neler yaptin, durum nasil ? Ne gibi bir asamada tikandin ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Tikanma olayi yok , ben de watla gittim otele williamsburgta, sonra intern yaptim ayni otelde, sonra onlar da kalmami istedi, ama ben de dedigin gibi h vizesini alamadim, cunku otelin en son intern ogrencisi ve zaman olarak en cok kalan ogrencisi benmisim, daha fazla tutmak istemediler, otel satildi.Satilinca hersey degisti, Budweiser, busch garden felan hepsini sattilar, sonra ben de fazla ugrasmak istemedim, simdi yine amerikadayim. bilmiyorum gc alacakmiyim.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tikanma olayi yok , ben de watla gittim otele williamsburgta, sonra intern yaptim ayni otelde, sonra onlar da kalmami istedi, ama ben de dedigin gibi h vizesini alamadim, cunku otelin en son intern ogrencisi ve zaman olarak en cok kalan ogrencisi benmisim, daha fazla tutmak istemediler, otel satildi.Satilinca hersey degisti, Budweiser, busch garden felan hepsini sattilar, sonra ben de fazla ugrasmak istemedim, simdi yine amerikadayim. bilmiyorum gc alacakmiyim.
    Anladim, keske olsaydi senin H vizesi olayi, ya da insallah GC alirsin. Su anda aktif olarak calisiyor musun ? Isim vermene gerek yok. Ve hala buralarda isen yazin Vbye yolun duserse ugra istersen calistigim otele. Insallah hersey istedigin gibi olur ileriki zamanlarda. Iyi aksamlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tam bir sene oldu va ye gezmeye gitmistim ama beache ugramadim williamsburga gitmistim. Beach yazin guzel oluyorda kisin pek iyi degil o kadar. agustosta sc ye gitmeyi dusunuyorum arabayla gidecem buyuk bir ihtimalle belki o zaman ugrarim. sen nc yi niye begenmiyorsun. Bu arada ben hala nj deyim
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tam bir sene oldu va ye gezmeye gitmistim ama beache ugramadim williamsburga gitmistim. Beach yazin guzel oluyorda kisin pek iyi degil o kadar. agustosta sc ye gitmeyi dusunuyorum arabayla gidecem buyuk bir ihtimalle belki o zaman ugrarim. sen nc yi niye begenmiyorsun. Bu arada ben hala nj deyim
    Anladim, dedigin gibi beach kisin hicbirseye benzemiyor ama yine de yazi beklemeye deger.
    Valla VB den sonra NC Durham cok bunaltici geldi, hemen interstatein yaninda ev bulmustum ve tum hayatim evden ise isten eve gidip gelmekle geciyordu. Her taraf anayol ve araban yok ise koskoca bir sifirsin. VB deki gibi dur evde ekmek bitmis bi kosu farm freshe gidip ekmek alayim olayin yok NC de. Walmart a ayda bir kere gidebiliyordum o da otelin shuttle bus i beni oraya birakiyordu ondan sonra artik 3 saat sonra mi gelir 5 saat sonra mi gelir diye Walmart in otoparkinda oturup bekliyordum geri gelip beni alsin diye. Ehliyet almak istedim alamadim, hayatimda duydugum en aptalca kanun var NC de. Durum soyle : Insurance in Yoksa ehliyet alamiyorsun NCde, araban Yoksa da insurance alamiyorsun, ve ehliyetin Yoksa araba alamiyorsun. Yani cok degisik bir ucgen kurmuslar neresinden giris yapacagini bulamiyorsun. Saka degil bu anlattigim, kadinla telefonda konusuyoruz ve ehliyet icin ne belgeler gerekiyor dedim, ilk once insurance dedi, Ben de dedim ki hanimefendi yanlis anladiniz ben araba degil ehliyet almaya calisiyorum dedim, dalga gecmeyin dedi, o zaman dedim ki : tamam insurance alicam ama bana soyleyin lutfen araba hangi model hangi yil olsun, kac beygir kac cc olsun. Rengi ne olsun? Kadin dedi ki dalga gecmeyi kesin lutfen. Ben de dedim ki : var olmayan bir arabaya insurance isteyerek siz dalga geciyorsunuz ! Ondan sonra bana sordu : esinizin ya da arkadaslarinizin arabasi yok mu? Ona insurance yaptirip getirin dedi, Ben de vaaaay olaya Bak ayni arabaya hem esim hem ben insurance odeyecegiz ha? Kime gidiyor bu paralar dedim, Yoksa insurance firmalari ile ortakmisiniz dedim,? Kadin nazikce beyefendi sizi birkac kez uyardim dedi ve daha fazla beni hatta tutamayacagini soyledi. Neyse bu ve benzeri olaylar beni ordan nefret ettirmeye yetti, hele elimde GC den sonra diledigim yerde yasama firsati var iken arkama dahi bakmadan NC den apar topar ayrildim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Gulmekten gozlerim yasardi bu yazini okurken alemsin. SC de aynisiymis, haberini aldim. Sanirim sen bu kadini yanlis anlamissin, sana sigorta demis ama demek istedigi sanirim, getirecegin arabanin sigortali olmasi gerekiyor. Zaten ehliyet almak icin arabanin olmasi gerekiyor ama araba satin almak zorunda degilsin, arkadasinin felan arabasini alabilirsin ya da Turk ehliyetin varsa onunla araba kiralayabilirsin, zaten sigortali oluyor onlar. Herneyse duzeltmissin herseyi.Esin amerikalimi ?
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gulmekten gozlerim yasardi bu yazini okurken alemsin. SC de aynisiymis, haberini aldim. Sanirim sen bu kadini yanlis anlamissin, sana sigorta demis ama demek istedigi sanirim, getirecegin arabanin sigortali olmasi gerekiyor. Zaten ehliyet almak icin arabanin olmasi gerekiyor ama araba satin almak zorunda degilsin, arkadasinin felan arabasini alabilirsin ya da Turk ehliyetin varsa onunla araba kiralayabilirsin, zaten sigortali oluyor onlar. Herneyse duzeltmissin herseyi.Esin amerikalimi ?
    Eyvallah guldurebildiysek ne ala ama inan yanlis anlasilma yok, ingilizcenin iyi oldugunu dusunerek ayni olayi senin tecrube etmeni isterim, ac Google dan Durham ve Winston Salem sehirlerinin DMV telefonlarini bul ara sor, Cunku goturecegim araba zaten esim tarafindan Geico sirketinden sigortaliydi. Arabanin esim tarafindan sigortali oldugunu dile getirmeme ragmen o gunun sartlarinda benden en az 150 dolar 1 aylik sigorta yaptirmam talep edildi, o ara zaten kendimi iyice kaybettim ve telefonda bayan ile yavas yavas dalga gecmeye baslamistim. Zaten sigortasi var olan bir arabaya ikinci sigortayi yaptiriyorsam bu para kimin cebinegidiyor???

Neyse Turk ehliyetim var ama NCye vardiktan sonra bu ehliyet 1 yil gecerli, VA da 6 ay gecerli. Bu sure zarflarinda hem NCde hem de VAda araba kiralamistim Turk ehliyetimle.

Evet esim beyaz amerikali. Soylari Irish ama dogma buyume Abd vatandasi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende virginia ya gitcem de ulaşım icin önce nereye ucakla gitmem lazım yardımcı olcak var mı ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı abdulkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende virginia ya gitcem de ulaşım icin önce nereye ucakla gitmem lazım yardımcı olcak var mı ?
    Selamlar Abdulkerim, Virginia'ya gidecegini soylemissin ve sehir belirtmemissin, ve ben varsayim olarak Virginia Beach e geliyor olacagini dusunerek sana bu mesaj yazmis oldugun konunun tamamini okumani tavsiye ederim,toplamda 9 sayfa bu konu simdilik ve tamamini okursan merak ettigin her turlu konuya ulasacaksin. Daha onceki mesajlarimda buraya gelir iken hangi havaalanlarini kullanabilecegini ve bu havaalanlarindan Beach'e nasil ulasim saglayacagini aciklamistim, Erinirim dersen seni ilgilendiren konu 4. sayfadan basliyor hatta dur linki buraya atayim direk tikla ve sayfa 4 ten okumaya basla >>> http://www.turkishwat.net/virginia-v...013-yaz-4.html

Kolay gelsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sercan hocam öncelikle sana çok teşekkür ediyorum bu kadar soruya sıkılmadan bunalmadan cevap verdiğin için. Benimde iki üç sorum olacak.
    Birincisi ben Virginia Beachte Cheries Bike&Blade Rental denen yerde bisiklet kiralayacağım. Şirket ve iş hakkında bir bilgin var mı ?
    İkincisi ben senden oturacak yer tavsiyesi isteyeceğim.
    Son olarak benim üç aktarmam var. İst-Frankfurt-Philedelphia-Norfolk şeklinde geleceğim. Frankfurtta yada Philedelphiada bavullarımı alıp diğer uçağa kendim mi vereceğim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abi bi kac sorum olucaktı.Ramada hotel hakkında bı bılgın var mı gold key isletmesı.Calısan cok turk oluyo mu cunku burda baslık actım sımdılık calısıcak bırı yazmadı ? Bı de orda calısma saatlerı yogun olur mu ? Sımdıden cok sagol.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı SezerEkrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sercan hocam öncelikle sana çok teşekkür ediyorum bu kadar soruya sıkılmadan bunalmadan cevap verdiğin için. Benimde iki üç sorum olacak.
    Birincisi ben Virginia Beachte Cheries Bike&Blade Rental denen yerde bisiklet kiralayacağım. Şirket ve iş hakkında bir bilgin var mı ?
    İkincisi ben senden oturacak yer tavsiyesi isteyeceğim.
    Son olarak benim üç aktarmam var. İst-Frankfurt-Philedelphia-Norfolk şeklinde geleceğim. Frankfurtta yada Philedelphiada bavullarımı alıp diğer uçağa kendim mi vereceğim.
    Selamlar Sezerekrem, rica ederim, elimden geldigince siz yeni arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum. Firsat buldukca da yazmaya calisacagim. son gunlerde epey yogun calisiyordum.

Simdi gelelim cevaplara :

1- Cheries Bike Warren isimli beyaz amerikali bir patrona ait. 2009 ve 2010 yilinda ev ve okul arkadasim orada calisti. Virginia Beach'te bulunabilecek en kolay islerden bir tanesidir. Patronun iyi bir insan ve isverenmis(arkadasim oyle diyor idi) Hatta halen daha facebook uzerinden konusuyorlarmis. Calisanlarindan sadece durust ve gozu acik olmalarini istiyor, bir de iyi musteri iliskileri. Telefon kullanmak falan serbestti belki hala oyledir. Yani cok kolay bir isin olacak, tek zor yani gunes altinda aksama kadar oturuyor olacaksin. Gelenlerden kimliklerini alip bisiklet kiralayacaksin. Sonra geri donduklerinde kimliklerini teslim edip bisikleti teslim alacaksin. Ara sira supervisorler gelip seni denetleyecek(mali yonden) . Sadece acilis ve kapanisi zormus dukkanin. Ama o kadar da olur. Yani acilis kapanistan kastim, oraya gidip, bisikletlerin uzerindeki brandalari kaldirmak, kilit ve zincirleri cikartmak, sagi solu supurmek vs vs. Toplam acma kapama isleri en fazla 30-45 dakika suruyor diyordu arkadasim. Insallah yeterli bir aciklama olmustur.

2- Ev onerisi istemissin, ev onerisi vermiyorum kimseye simdilik. Hatta bu forumun bu konusundaki bir kac sayfa oncesine bakar isen orda da ev onerisi isteyen arkadasi geri cevirmistim. Bunun tek sebebi bu yaz senin yazin olacak ve bu yazi kendi kaderince yasaman taraftariyim. Benden alacagin tavsiye seni mutlu etmez ise hem yazin berbat olabilir hem de basina bir sey gelebilir, bu konuda mesuliyet kabul etmek istemem. Ama daha once bir arkadas oraya konaklanabilecek yerlerin listesini yazmisti. Bak ordan hangisi kafana yatar ise uygula.

3- Bu sorunun cevabini vermek zor, ama sana soyle bir akil vereyim, havayolu firmasini ara ve ucus numarasini vererek bu konuyu onlara sor. Ama yuzde 90 bavullarini kendin tasimak zorunda kalmayacaksin. Bavulunu istanbulda ucaga verip norfolkta alacaksin buyuk ihtimal ama dedigim gibi bu konuyu havayolu firmasina sor.

Kolay gelsin, insallah problemsiz bir ucus ve yaz gecirirsin. Baska sorun olur ise cekinmeden sorabilirsin her zaman.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı omerkartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bi kac sorum olucaktı.Ramada hotel hakkında bı bılgın var mı gold key isletmesı.Calısan cok turk oluyo mu cunku burda baslık actım sımdılık calısıcak bırı yazmadı ? Bı de orda calısma saatlerı yogun olur mu ? Sımdıden cok sagol.
    Selam Omerkartal, Ramada otelleri fena oteller degil, herhangi bir calisan arkadasim olmadi ancak eminim ki turkler olacaktir etrafinda, simdi bir danisman firma ile geliyorsunuz, sen buraya geldigine ve bu otel icin calisacagina gore mutlaka baska Turk arkadaslarin da danisman firma araciligi ile bu otele gelecktir emin ol. Virginia Beach'te yazin heryer cok kalabalik, en berbat oteller bile surekli musteriye sahip. Dolayisi ile yogun saatler calisacagina inaniyorum. Yeterki kendini on plana cikar ve calismaya istekli ve hevesli oldugunu hissettir mudurlerine. Yazin hemen hemen herkes cok yuklu peycekler aliyor. Bunlardan birisi de sen olacaksin muhtemelen.

Otelin hakkinda fazla bilgi veremedim ama rahat ol. Yakininda Turkler olacaktir ve yogun saatler calismaya hazir bir bunye ile gelin buralara.

Kolay gelsin, Hersey istedigin gibi olur insallah.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar Sezerekrem, rica ederim, elimden geldigince siz yeni arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum. Firsat buldukca da yazmaya calisacagim. son gunlerde epey yogun calisiyordum.

Simdi gelelim cevaplara :

1- Cheries Bike Warren isimli beyaz amerikali bir patrona ait. 2009 ve 2010 yilinda ev ve okul arkadasim orada calisti. Virginia Beach'te bulunabilecek en kolay islerden bir tanesidir. Patronun iyi bir insan ve isverenmis(arkadasim oyle diyor idi) Hatta halen daha facebook uzerinden konusuyorlarmis. Calisanlarindan sadece durust ve gozu acik olmalarini istiyor, bir de iyi musteri iliskileri. Telefon kullanmak falan serbestti belki hala oyledir. Yani cok kolay bir isin olacak, tek zor yani gunes altinda aksama kadar oturuyor olacaksin. Gelenlerden kimliklerini alip bisiklet kiralayacaksin. Sonra geri donduklerinde kimliklerini teslim edip bisikleti teslim alacaksin. Ara sira supervisorler gelip seni denetleyecek(mali yonden) . Sadece acilis ve kapanisi zormus dukkanin. Ama o kadar da olur. Yani acilis kapanistan kastim, oraya gidip, bisikletlerin uzerindeki brandalari kaldirmak, kilit ve zincirleri cikartmak, sagi solu supurmek vs vs. Toplam acma kapama isleri en fazla 30-45 dakika suruyor diyordu arkadasim. Insallah yeterli bir aciklama olmustur.

2- Ev onerisi istemissin, ev onerisi vermiyorum kimseye simdilik. Hatta bu forumun bu konusundaki bir kac sayfa oncesine bakar isen orda da ev onerisi isteyen arkadasi geri cevirmistim. Bunun tek sebebi bu yaz senin yazin olacak ve bu yazi kendi kaderince yasaman taraftariyim. Benden alacagin tavsiye seni mutlu etmez ise hem yazin berbat olabilir hem de basina bir sey gelebilir, bu konuda mesuliyet kabul etmek istemem. Ama daha once bir arkadas oraya konaklanabilecek yerlerin listesini yazmisti. Bak ordan hangisi kafana yatar ise uygula.

3- Bu sorunun cevabini vermek zor, ama sana soyle bir akil vereyim, havayolu firmasini ara ve ucus numarasini vererek bu konuyu onlara sor. Ama yuzde 90 bavullarini kendin tasimak zorunda kalmayacaksin. Bavulunu istanbulda ucaga verip norfolkta alacaksin buyuk ihtimal ama dedigim gibi bu konuyu havayolu firmasina sor.

Kolay gelsin, insallah problemsiz bir ucus ve yaz gecirirsin. Baska sorun olur ise cekinmeden sorabilirsin her zaman.
    Hocam sagolasin tesekkur ederim yardimin icin. Craiglistten ev bakacagim beache en yakin kisim neresi. Virginia basligi altinda bir suru semt var hangisini sececegimi bilemedim. Birde eger whatsapp veya messageme kullaniyorsan bana ozelden cep telefonu numarani gonderirmisin. Hem sana sorum olursa orada n sorarim hemde oraya gelince gorusup tanismak istiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok tesekkurler abi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)