Work and Travel
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Kural: Gerçek Profil Bilgileri Girme Gerekliliği

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Exclamation Yeni Kural: Gerçek Profil Bilgileri Girme Gerekliliği

Sevgili Turkishwat.com kullanıcıları,

Web sitemizin profil bilgileri alanında bir takım değişiklikler yaptık. Bu değişikliklere istinaden tüm kayıtlı kullanıcılarımızın bu tarihten itibaren forumu aktif bir biçimde kullanabilmesi için bazı üyelik bilgilerini doğru değerlerle vermek zorundadır. Bu bilgiler:

- isim soyisim
    - telefon numarası
    - tc kimlik numarası

şeklinde sıralanabilir. Profil bilgilerine eklenecek bu kısımlar açık bir şekilde görülemez. Tüm bilgiler turkishwat.net'un veritabanında saklı tutulacaktır.

Bunu neden yaptık?

Bir çok kullanıcı danışmanlık şirketleri hakkında yazılar yazıyor; bazıları olumlu bazıları da olumsuz olabiliyor. Özellikle karalama maksatlı mesajların önüne geçebilmek için kullanıcıların bu bilgilerini profil detaylarına geçmesi gerekiyor. Böylece forumda paylaşımda bulunan kişilerin gerçek kimliklerini tarafımızdan görerek sağlıklı datalar elde edilebilecek, tüm kullanıcılarımız bunlardan yararlanabilecektir. Tüm kullanıcılar X şirketinin olumlu yanlarını da olumsuz yanlarını da gerçekci bir şekilde görebilecektir.

Profil bilgileri girilirken kullanıcılar TC Kimlik bölümüne ve İsim Soyisim bölümüne gerçek değerler girmelidir. Bu bilgilerin tarafımızca sorgulanması sonucunda bu iki alanın uyuşmaması halinde üyelikler iptal edilir.

Kullanıcılar aynı zamanda cep numaralarını da profil alanına girmek zorundadır. Bu bilgi sadece turkishwat.net yetkilileri tarafından görülebilir. Bu bilgiyi de yanlış giren kullanıcıların üyelikleri iptal edilir.

Turkishwat.com üzerindeki hiç bir data alenen yayınlanmamaktadır ve şifreleme teknikleriyle veritabanında gizli tutulmaktadır. Bu nedenle bilgilerin paylaşılması konusunda tereddüte girmenize gerek yoktur.

Herkesin sorunsuz ve güzel bir wat sezonu geçirmesi dileğiyle,

Turkishwat.com Yönetimi
    admin (at) turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Forumun ihtiyacı vardı, herkes danışmanlık şirketleri hakkında gelişi güzel yazıyı yazıyor ve ortadan kayboluyordu. Şimdi kimin ne olduğu belli olacak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamda güzel bi konu incelerken böle olması kötu oldu bide ben daha henuz wata katılmadım yalnız bulunduğu eyaletler yerini boş bıraktığımda kabul etmedi bunun için gitmek istediğim yer newyork yazmış bulunmakdayım...
    FORZA ES-ES

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlı olsunn bende ılk karsılastıgımda ne oluyo lem demıstım

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

T.C kimlik numarası isim soyisim telefon numarası bunlar benim kişisel bilgilerim neden vernek zorunda bırakılıyorum bunları vermessem neden üyeliğim iptal ediliyor ben bu bilgileri hiçkimseye vermek zorunda değilim vermiyeceğimde üyeliğimi iptal etmek istiyorsanız bu yüzden buyrun iptal edin.....!

burası sadece bi forum sadece bi forum bu bilgileri vermek zorunda bırakılmamalı hiçkimse ileri sürdüğünüz açıklamaları ben samimi bulmadım açıkçası bu forum WAT ile ilgili en buyuk forum olabilir bazı konularda sorunlarda yaşanabilir ama benim kişisel bilgilerimi vermek zorunda bırakmamalı ben rahatsız oldum yazmıorum zaten arada girip bakıyorum diye butun bilgilerimi vermek zorunda değilim....!

en azından bundan sonraki üyeler için gerekli tutulsun biz kayıt oldugumuzda bu gereklilikler yoktu ve bu sekilde kayıt olduk şimdi verdiğiniz hakkı geri alıyorsunuz bu emrivakiden başka bişey değil....!

sözün kısası ben rahatsız oldum bu kuraldan bunuda belirtmek istedim tekrarlıyorum bu bilgileri ben girmeyeceğim buyrun iptal edinn üyeliğimi....!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    22

Evet aynen öyle,iyice sıkmaya başladı.Yasal bir sorun çıkarsa, üyeler kendi yazdıklarından sorumludur, zaten ip adresinden de bulunur kişi.Hayırlı olsun
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende tc kimlik numaramı yada telefonumu vermek istemiyorum, ki yazmadımda profilime, bu bilgilerin istenme gerekçesi cok sacma geliyor.

"Böylece forumda paylaşımda bulunan kişilerin gerçek kimliklerini tarafımızdan görerek sağlıklı datalar elde edilebilecek, tüm kullanıcılarımız bunlardan yararlanabilecektir. Tüm kullanıcılar X şirketinin olumlu yanlarını da olumsuz yanlarını da gerçekci bir şekilde görebilecektir."

ben bu foruma girip x firması kotü diye baslık atıp cıksam sen beni telefonla mı arıyacaksın GBT yemi bakacaksın? ne yapacaksın ? yada benim kotu diye yazdıgım firma ile ne yasadıgımı nereden bileceksin? sonra benim bu bilgilerime bakıp, elde ettigin sözü gecen "saglıklı datalardan" kimleri ne sekilde yararlandıracaksın(ız)?

diye sormak isterim sayın yöneticim!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Bir süredir ben de bilgilerimi vermediğim için foruma giremiyordum. Şimdi bilgileri sallayıp girdim Silinene kadar buradayım heralde. Ben de bu uygulamayı doğru bulmuyorum ve devam ederse turkishwat a nokta koymuş oluruz.
    Abartı ve saçma bence. Eski haline dönmeli. Ayrıca, çok iyi anket ve pazarlama uygulanabilecek datalar toplanıyor.
    Sincili, azu ve calka a katılıyorum.

uygulamaya konmadan muhabbet de olmadı galiba bu mevzunun forumda?
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sincili,azuhazu,calkan ve neo-kimyager gibi bende önemli bilgilerimi burayla paylaşmak zorunda olmadıgımı dusunuyorum. zaten uye olurken yazdıgımız her harfin sorumlulugunu alıyoruz anasını satim bu saçma yenilik yuzunden artık forumu bırakma kararı aldım. herkese bol şans...
    I made a promise never to settle...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hadi isim soyisim eyw ama TC numarasi uzerinden herturlu seyin yapilabildigini bilioruz bu yuzden biraz tirstim acikcasi...umarim yarin bir gun sponsorlar tarafindan telefon ve mail yagmuruna tutulmayiz.
    kill them all-spartacus

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@sincili, @azuhazu, @calkan, @neo-kimyager, @starfire

rep +1

bn ne telefon, ne tc kimlik no, ne de isim soyad kısmını girerim arkadaş.. hiç bir forumda da böyle saçma bir zorunluluk görmedim.. yeni üye olanlar için de boyle bir zorunluluk olmamalı..

he biz burda yardıma ihtiyacı olan arkadaşların sorularına cevaplıyoruz eğer üyelik filan silecekseniz hiç de umrumda olmaz açıkçası.. benim kaybedeceğim bir şey yok.. site yöneticileri siz kaybedeceğiniz üyelerinizi düşünün, artık aldığınız reklamlara etkisi olur mu bunun orasını da bilemem..

BannedUser
    Guest

Aslında ben TC girdim siteye güvendiğim için ama tabi herkes bunu yapmaz isim tamam da tc kimlik gerçekten bilmiyorum ne kadar gerekli zaten gerekli takibi adminler yapıyor temsilci olanları reklam yapanları hemen ayırıyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Tc kimlik numarası gibi çok önemli kişisel bir bilgiyi kayıt esnasında vermemi benden kimse bekleyemez.Keza telefon numaramı da aynı şekilde.Bunun bedeli de siteye girememek olacaksa pek önemli değil.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    22

Demekki herkesin birden patlayası tutmuş

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sincili,azuhazu,calkan ve neo-kimyager gibi bende önemli bilgilerimi burayla paylaşmak zorunda olmadıgımı dusunuyorum. zaten uye olurken yazdıgımız her harfin sorumlulugunu alıyoruz anasını satim bu saçma yenilik yuzunden artık forumu bırakma kararı aldım. herkese bol şans...
    Sen karar felan alma Sen forumun ilklerindensin.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    T.C kimlik numarası isim soyisim telefon numarası bunlar benim kişisel bilgilerim neden vernek zorunda bırakılıyorum bunları vermessem neden üyeliğim iptal ediliyor ben bu bilgileri hiçkimseye vermek zorunda değilim vermiyeceğimde üyeliğimi iptal etmek istiyorsanız bu yüzden buyrun iptal edin.....!

burası sadece bi forum sadece bi forum bu bilgileri vermek zorunda bırakılmamalı hiçkimse ileri sürdüğünüz açıklamaları ben samimi bulmadım açıkçası bu forum WAT ile ilgili en buyuk forum olabilir bazı konularda sorunlarda yaşanabilir ama benim kişisel bilgilerimi vermek zorunda bırakmamalı ben rahatsız oldum yazmıorum zaten arada girip bakıyorum diye butun bilgilerimi vermek zorunda değilim....!

en azından bundan sonraki üyeler için gerekli tutulsun biz kayıt oldugumuzda bu gereklilikler yoktu ve bu sekilde kayıt olduk şimdi verdiğiniz hakkı geri alıyorsunuz bu emrivakiden başka bişey değil....!

sözün kısası ben rahatsız oldum bu kuraldan bunuda belirtmek istedim tekrarlıyorum bu bilgileri ben girmeyeceğim buyrun iptal edinn üyeliğimi....!
    Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sincili, @azuhazu, @calkan, @neo-kimyager, @starfire

rep +1

bn ne telefon, ne tc kimlik no, ne de isim soyad kısmını girerim arkadaş.. hiç bir forumda da böyle saçma bir zorunluluk görmedim.. yeni üye olanlar için de boyle bir zorunluluk olmamalı..

he biz burda yardıma ihtiyacı olan arkadaşların sorularına cevaplıyoruz eğer üyelik filan silecekseniz hiç de umrumda olmaz açıkçası.. benim kaybedeceğim bir şey yok.. site yöneticileri siz kaybedeceğiniz üyelerinizi düşünün, artık aldığınız reklamlara etkisi olur mu bunun orasını da bilemem..
    +1 ....
    ızmır bulusması adlı konuda da resmım var.bı cok kısı de adımı soyısmımı bılıyor facede eklı cunku..gercek kısı olup olmadıgımı kanıtlamak zorunlulugu hıssetmıyorum arkadaslar da katılıyorum

bu forum bana danısman sırketın veremedıgı danısmanlıgı yaptı cok yararlı bılgıler aldım ama karsılıklı ıhtıyaclar teorısıne gore artık bu forumla ısım bıttı ve uyelıgımın sılınmesı de artık koymaz.yıne de sevıyorum bu platformu..
    Konu sucre tarafından (28-11-2010 Saat 03:15 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de bilgilerimi paylaştım. Saçma sapan bazı sosyal paylaşım sitelerine üye olurken bile paylaşıyoruz kimlik numaramızı... Ayrıca artık hemen hemen her yerde kimlik numaramızı veriyoruz.

Ha karşı çıkan arkadaşları da yadırgamıyorum tabii ki...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bilgilerimi paylaştım. Saçma sapan bazı sosyal paylaşım sitelerine üye olurken bile paylaşıyoruz kimlik numaramızı... Ayrıca artık hemen hemen her yerde kimlik numaramızı veriyoruz.

Ha karşı çıkan arkadaşları da yadırgamıyorum tabii ki...

biz de paylaşan arkadaşları yadırgamıyoruz zaten uygulamanın saçmalığı zorunlu olmasında..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Saka gibisiniz Bu uygulamaya Gecilmesinde Emegi olan herkesin aklından öperim=)

Cok Sacma sanki bankada hesap actırıcaz suraya bak zorunlulukalara bak

Böylesine Nacizane bir platformda devrim yarattiniz helal olsun.

Bu sizi 10 yıl geriye götürür.

Cok yanlıs bi karar Turkishwattan cok sey ögrenmistik yazık oldu...

Eminim Sebepleri Kazanç kaynaklıdır.Ben burdaki yöneticileri hic böyle tanımamıstım..

Herkese Yolunda Basarılar!!!
    Whence I Would Like?

Tecrübe Puanı
    10

Merhaba Arkadaşlar,

Bazı arkadaşlarımızın kötü niyetlerinin farkındayım fakat diğer üyelerin kin kusarcasına bu tür mesajlarına anlam veremedim. Eleştirebilirsiniz, bana göre uygun değildir dersiniz bu yüzden bu bilgilerimi girmeyebilirim dersiniz fakat bundan sonra buraya yazmıyorum gibisinden tepkiler yanlış olur.

@sincili,

Konuyu fitilleyen üyemiz forumda yapmış olduğu hatalara karşın yöneticiden uyarı aldığı için turkishwat.net'a zaten yazmıyordu; lakin bu tür bir konuya mesaj bırakmayı kaçırmamış. Kendisine şimdiye kadar yaptıkları için teşekkür ederiz. Üyeliğini de tamamen siliyoruz.

Diğer arkadaşlarımızın feedbackleri bizim için önemlidir. Şimdi sizlere neden isim soyisim dışında TCKN bilgisini de istediğimizi açıklayayım.

T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası adresinden TC kimlik sorgulama alanında buraya bu numarayı bırakmış kişilerin bilgileri sorgulanır ve isim soyisimle aynı çıkması durumunda uydurma bilgi vermediği anlaşılır. Her ikisini de istiyor olmamızın sebebi isim soyisim alanına sallama isimlerin yazılıp yazılmadığını kontrol etmektir.

Bundan sonra siteye yazacak arkadaşlarımız firma seçimi yaparken ilgili kategorilere girdiğinde firma reklamı ya da karalama maksatlı yazılar değil gerçek yorumlar görmüş olacaktır. Bu da tüm kullanıcılara faydalı bir kaynak olur. Olumsuz olup silmek zorunda kaldığımız bir çok mesaj var. Eğer gerçekten bir doğruluk payı varsa neden bunları silelim ki? Bu bilgiler elimizde olduğu zaman hiç bir firma şu olumsuz yorum firmamızı karalama maksatlıdır; lütfen silin diyemez. Her ne kadar kullanıcıların ip adresleri belli olsa da, üyeler WiFi veya internet cafe aracılığıyla nete bağlanabilir. Böylece herhangi bir adli vakada sonuç alınamaz.

Binlerce üyemiz var ve her bir üyemizin düşüncesi bizim için çok önemli; fakat kötü niyetli kullanıcılara ihtiyacımız yok ve bu kullanıcıların üyeliklerini sileceğiz.

Tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Konu hakkında site yönetimi olarak tekrar bir toplantı yapacağız ve durumu daha iyi bir hale getireceğiz. Örneğin sadece firmalar hakkında yapılan yorumlar için bu bilgilerin girilme zorunluluğu olabilir.

Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyoruz (tehditvari mesajlar haricinde).

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sincili,

Konuyu fitilleyen üyemiz forumda yapmış olduğu hatalara karşın yöneticiden uyarı aldığı için turkishwat.net'a zaten yazmıyordu; lakin bu tür bir konuya mesaj bırakmayı kaçırmamış. Kendisine şimdiye kadar yaptıkları için teşekkür ederiz. Üyeliğini de tamamen siliyoruz.
    ilk mesajı gönderenin kınanacağını tahmin ediyordum ama sırf uygulamanızı ilk eleştiren olduğu için üyeliğini silmeye kadar işi götüreceğinizi tahmin etmiyordum.. sincili.yi tanımam etmem, daha önceden ne demiş ne yazmış onu da bilmem ama bildiğim tek şey yazdıklarında ben ne bir kin, ne de kötü niyet görüyorum (keza diğer üyelerin mesajlarında da öyle)..

ben de siteye ilk girdiğimde karşımda o bilgilerin zorunlu olarak girilmesi istendiğinde girmedim ve girmeyeceğimi de söyledim zaten.. bu uygulamada ısrar ederseniz zaten silersiniz yazmayanların üyeliklerini ama ben bu hatanızdan dönmenizi beklerim, onun için de starfire gibi forumu bırakma kararı alıyorum gibi bir şey söylemiyorum..

ben şu ana kadar da isim vererek hiç bir firma hakkında olumsuz bir şey yazmamışımdır.. yazan olursa sorarsınız adın soyadın, tc kimlik no nedir kardeşim diye.. bunu her üyeden istemek saçma.. o zaman kaldıralım nickleri..

ayrıca yazında hala neden cep telefonlarını istediğinize dair mantıklı bir neden ortaya koymamışsın..

son olarak..

Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyoruz (tehditvari mesajlar haricinde).
    ben önceki mesajlarda tehditvari hiç bir mesaj göremiyorum.. eğer benim şu yazıma atıfta bulunuyorsan..

bunun tehditle uzaktan yakından alakası yok, bu sadece bir öngörü yani bir çok üyenizi bu tarz bilgiler girmediği için silmek zorunda kalabilirsiniz, öbür taraftan da yeni üye olacaklara da bu tarz bilgilerin girilmesi sakıncalı görülecektir yani potansiyel forum yazarlarında da bir azalma söz konusu olacak..
    hala tehditvari olduğunu düşünüyorsan, tehdit ile ilgili bildiğin tanımları tekrardan gözden geçirmeni tavsiye ederim..

Tecrübe Puanı
    10

Söz konusu kullanıcı hakkında fazla söze gerek yok aslında. Sadece bu konuyla ilgili ilk eleştiri getiren kişi diye uzaklaştırılma diye bir şey söz konusu değil. Bunu bilmeniz yeterli.

Telefon bilgisini istemek rahatsız edici bir konu değil. Bu bilgiler kimsenin göremeyeceği şifreli bir alanda saklanıyor. Yeri geldiğinde kullanıcılara bu numradan ulaşacağız. Örneğin, X firması, hakkında yazılan bir yorum için ilgili kullanıcının bilgilerini istediğinde biz kullanıcıya, X firmasına bu bilgileri vermeden önce ulaşmak isteriz.

Özellikle firmaların bizi defalarca arayıp "şu yorum karalama maksatlıdır lütfen silin, kimin yazdığı belli değil" gibi savunmalarından ve yazıların silinmesi konusunda yaptıkları ricalardan sıkıldık. Teknik bilgilerin bizlerde saklı olması hangi yorumu kimin yazdığı konusunda yeterliliğe sahip değildir.

Sikayetvar.com gibi sektörde önemli bir yeri olan ve kullanıcılarının problemlerini dile getirmesine olanak veren bu sırada da şikayete konu firmaların isimlerini alenen yayınlayan bu tür sitelerin TC kimlik numarası gibi bilgileri istemesinin sebebi budur.

Tehditvari mesajlar konusunda ise düzgün cümleler kurarak belli başlı kelimelerin anlamlarını bir birimize bir takım şeyleri kanıtlamak adına anlatmaya çalışmamızın ve konuyu polemik haline getirmemizin kimseye faydası olmayacaktır. Sadece "bu olursa ben olmam, kimse de olmaz. siz zarar görürsünüz. artık kimden reklam alırsınız bilmem" gibi şeyleri konuşmaya değer görmüyorum.

Firmaların hukuku ön plana çıkararak mağdur ettiği öğrencilerin buradaki yazılarını sildirmesi istenmiyorsa ve daha sağlam bir platform isteniyorsa bu bilgiler şart; ancak iyileştirmeler yapılabilir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bana göre de şu TC kimlik numarasının hiçbir önemi yok. Sağa sola heryere veriyoruz. Ben veririm benim için sorun olmaz. Ancak sorun olur diyen arkadaşları da anlıyorum. TC kimlik no uygulaması sadece "Danışmanlık Şirketi" bölümüne yazmak isteyen kullanıcılar için sınırlandırılabilir. Forumun geriye kalan tüm bölümleri eski sistem devam eder. Bunun dışında forum aktivasyonlarını da mail yoluyla değilde cep telefonu yoluyla yaparsak bir adım daha ileri gitmiş oluruz. Kullanıcı cep telefonuna gelecek aktivasyon kodu ile foruma üyeliğini başlatır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Söz konusu kullanıcı hakkında fazla söze gerek yok aslında. Sadece bu konuyla ilgili ilk eleştiri getiren kişi diye uzaklaştırılma diye bir şey söz konusu değil. Bunu bilmeniz yeterli.
    iyi de, adam daha önceden uyarı almıştı diyorsun bir önceki mesajında, sizin adama foruma mesaj yazamazsın diye koyduğunuz bir yasak da yokmuş, kendisi bir şeylere kızmış ve yazmama kararı almış, bu konuya eleştiri getirdi diye de üyeliğini silmişsiniz.. birebir bunlar çıkıyor senin şu yazdığından..

@sincili,

Telefon bilgisini istemek rahatsız edici bir konu değil. Bu bilgiler kimsenin göremeyeceği şifreli bir alanda saklanıyor. Yeri geldiğinde kullanıcılara bu numradan ulaşacağız. Örneğin, X firması, hakkında yazılan bir yorum için ilgili kullanıcının bilgilerini istediğinde biz kullanıcıya, X firmasına bu bilgileri vermeden önce ulaşmak isteriz.
    sana göre rahatsız edici olmayabilir ama eminim birçok kişi cep telefonu numarasını sadece site yöneticileriyle olsa dahi paylaşmak istemez. ayrıca isterseniz özel mesaj atarak pekala o kullanıcıya ulaşabilirsiniz, telefon numarası şart değil yani. mesajınıza cevap vermiyorsa, silersiniz kullanıcının şirketi kötüleyen mesajını.
    hem sen de demişsin bak, şirketler sizi zaten mesajı silmeniz yönünde arıyorlarmış. kullanıcıya durumu anlatırsınız, adam söylediklerinin arkasında duruyorsa zaten çekinmez kimlik bilgilerini açıklamaya.

Özellikle firmaların bizi defalarca arayıp "şu yorum karalama maksatlıdır lütfen silin, kimin yazdığı belli değil" gibi savunmalarından ve yazıların silinmesi konusunda yaptıkları ricalardan sıkıldık.
    hee şunu da yapabilirsiniz, forum kuralı olarak şunu eklersiniz:
    eğer bu forumda mesajlarınızda bir firmayı kötüleyecek yönde yazılar yazarsanız, kimlik bilgilerinizi bizimle paylaşmanız gerekmektedir, aksi takdirde mesajınızın silineceğini bildiririz. (nedenlerini de açıklarsınız kuralda)

Tehditvari mesajlar konusunda ise düzgün cümleler kurarak belli başlı kelimelerin anlamlarını bir birimize bir takım şeyleri kanıtlamak adına anlatmaya çalışmamızın ve konuyu polemik haline getirmemizin kimseye faydası olmayacaktır. Sadece "bu olursa ben olmam, kimse de olmaz. siz zarar görürsünüz. artık kimden reklam alırsınız bilmem" gibi şeyleri konuşmaya değer görmüyorum.
    tehditvari demek yerine bunu bu şekilde söyleyebilirsin, yoksa senin mesajını okuyan kişiler, birisinin gerçekten sizi tehdit eder gibi yazılar yazdığını düşünebilir.. tekrar söylüyorum, ben yaptığınız uygulamanın yanlış olduğuna inandığım için ve sonuçlarının bu şekilde olabileceği yönünde bir yorumda bulundum.. yani kendi aldığınız kararlarla kendinize edeceksiniz (kendim ettim, kendim buldum hesabı ) tehdit dersen, benim size (maddi, manevi) bir zarar vereceğim şeklinde yanlış bir algı oluşur herkeste.. bunu söyleyerek de bana haksızlık etmiş olursun..

Tecrübe Puanı
    10

Iyi peki ozaman bundan sonra danismanlik sirketinden kazik yemis bir adam buraya yazi yazdiginda yaziyi 2 gun tutalim daha sonra sirketlerden gelen dava baskilari ve sikistirmalari ile yazi kalksin. Boylece hangi sirket iyi hangisi kotu kimse bilmesin. Hadi tamam 2. yili olanlar iyi ya da kotu sirketi ayirabiliyor ufak tecrubelerinden. Ya ilk yili olanlar? Insanlar paralarini uckagitcilik yapan sirketlere mi kaptirsin? Bir arkadas demis 'eminimki kazanc amacli' diye. Maksat para kazanmak olsaydi burada neler yapilirdi neler bu tur kucuk durumlarla ugrasilmazdi emin olun. Buradaki art niyetimiz ne olabilirki?

Tecrübe Puanı
    10

Iyi peki ozaman bundan sonra danismanlik sirketinden kazik yemis bir adam buraya yazi yazdiginda yaziyi 2 gun tutalim daha sonra sirketlerden gelen dava baskilari ve sikistirmalari ile yazi kalksin. Boylece hangi sirket iyi hangisi kotu kimse bilmesin. Hadi tamam 2. yili olanlar iyi ya da kotu sirketi ayirabiliyor ufak tecrubelerinden. Ya ilk yili olanlar? Insanlar paralarini uckagitcilik yapan sirketlere mi kaptirsin? Bir arkadas demis 'eminimki kazanc amacli' diye. Maksat para kazanmak olsaydi burada neler yapilirdi neler bu tur kucuk durumlarla ugrasilmazdi emin olun. Buradaki art niyetimiz ne olabilirki?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim yazdıklarımı dikkatle okursan ben şirketleri kötüleyen adama önce ulaşın, durumu anlatın sonra kimlik bilgilerini isteyin adam sizi sallamıyorsa, cevap vermiyorsa veya bu bilgileri vermek istemiyorsa o zaman silersiniz dedim.. adam gerçekten mağdur olmuş birisiyse kimlik bilgilerini vermekten de çekinmez demişim ayrıca..

bir diğer önerim de, forumda mağduriyetlerini paylaşacak arkadaşlara önceden kimlik bilgilerini paylaşmaları gerektiği ile ilgili duyuru yapabilirsiniz idi..

sana göre rahatsız edici olmayabilir ama eminim birçok kişi cep telefonu numarasını sadece site yöneticileriyle olsa dahi paylaşmak istemez. ayrıca isterseniz özel mesaj atarak pekala o kullanıcıya ulaşabilirsiniz, telefon numarası şart değil yani. mesajınıza cevap vermiyorsa, silersiniz kullanıcının şirketi kötüleyen mesajını.
    hem sen de demişsin bak, şirketler sizi zaten mesajı silmeniz yönünde arıyorlarmış. kullanıcıya durumu anlatırsınız, adam söylediklerinin arkasında duruyorsa zaten çekinmez kimlik bilgilerini açıklamaya.

hee şunu da yapabilirsiniz, forum kuralı olarak şunu eklersiniz:
    eğer bu forumda mesajlarınızda bir firmayı kötüleyecek yönde yazılar yazarsanız, kimlik bilgilerinizi bizimle paylaşmanız gerekmektedir, aksi takdirde mesajınızın silineceğini bildiririz. (nedenlerini de açıklarsınız kuralda)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    22

Ben de anlamadım sincili konuyu fitilledi diye niye siteden uzaklaştırıldı.Sonra denilmişki aslında konuyu fitilledi diye uzaklaştırılmadı diye.Bundan önce adam uyarı cezası aldıgına göre demek oluyorki son mesajından sonra uzaklaştırıldı.Diyelimki konuyu fitilledi,sizin yazdıklarınıza hiçmi cevap yazmayacağız ya da sadece siz yazıp bize okumakmı düşecek...Daha doğrusu cevap yazmak neden konuyu fitillemek oluyor.

Bence de bu konuda en iyi fikir bu şirketler hakkında yorum yapan kişilerden bu bilgiler istensin.

Ayrıca üyelik aktivasyonu için telefonu kullanarak neyin bir adım ilerisine gitmiş olacağız acaba.Amaç başkalarının yapmadığınımı yapmak.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende fiorex gibi düşünüyorum...belirli alanlara sınırlama getirilmesi çok daha mantıklı.çünkü yazı yazmaktan öte bilgi almak için üye olan kitle çok çok büyük oranda...bu kitlenin kaybedilmesi de benim görüşüme göre sitenin vizyonuyla çelişen bir olay...o yüzden yönetici arkadaşların bu yanlıştan (bana göre!) döneceklerini ümit ediyorum....
    Saygılarımla...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart sakin sakin tartışalım :)

Sincili sadece bizden önce davranmıştır. Yoksa ben 3-4 gün önceden de foruma girmeye çalıştım ama giremedim sonra da salladım. BAşlığı görünce de bi şekilde girmeye çalıştım. Ben de ilk olabilirdim.
    ( diğer taraftan sincili fiorex'e teşekkür gibi bi başlık için de yeminini bozmuştu daha önce)

Bu yeni uygulama uygulanmadan önce kritik edilebilirdi hep beraber ama direkt bu kadar ciddi bir uygulama uygulanmaya konmasaydı daha iyi olurdu.

Burada çoğu unu elemiş eleğini asmış arkadaş var sırf muhabbetine giriyorduk ve sorulara cevap da veriyorduk ama şimdi bu ortam çatırdamaya başlamış.

Şirketler hakkındaki eleştiriler nedeniyle şirketlerin hakkını korumayı, -isteyerek veya istemeyerek- düşünebilirisiniz bu doğru ama bu yöntem güzel değil.
    Trwat şirketlerden çok, öğrencilerin endişelerini sahiplenmei, değil mi.

Diğer taraftan, biz reklamcıları TW ailesi olarak güzelce tokatlıyorduk. Öyle değil mi. reklamcıları rezil edip gönderdik hep beraber şuana kadar.

Beence uygulama devam ederse trwat ortamı zarar görür (sadece yöneticiler veya sahipleri değil) hepimiz.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şirketlerle ilgili alana girişi kısıtlamak en mantıklı çözüm gibi duruyor. Oraya yazacak arkadaşların bu bilgileri girmesi gerekliliği konduğunda bence çözüm sağlanmış olur.

Bu arada biz wat katılımcıları olarak, bu sitenin yöneticilerinin şirketlerle aralarında geçenleri kesinlikle bilemeyiz. Ortada dönen paraları düşününce wat alanında popüleritesi en yüksek olan bu sitenin bir sürü şirket tarafından baskı altına alınmaya çalışıldığını anlayabiliriz. Sitedeki yorumlar sağlam temele dayandığı zaman tabii ki daha iyi olur.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)