Work and Travel 2025
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikan ruyasıyla ılgılı fıkırlerı degışenler varmı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart amerikan ruyasıyla ılgılı fıkırlerı degışenler varmı

arkdaslar demın şoyle dusundum bu amerıka aslında ruya falan degılmıs aslında bunu en ıyı anlayanlar work and travel ogrencılerı bence cunku bız orada alt sınıf çalısanlar olarak amerıkanın asıl yuzunu goruyoruz yanı belkı bazı seyler turkıyeden daha kotu kıyaslama yapmak yanlış muhakkak ama
    ordaki ınsanların aile yapıları sosyo-kültürel yapısı sızce nekadar iyi?
    düşüncelerımı nasıl soyleyeceğimi bilemiyorum umarım anlamışsınızdır demek ıstemeye çalıştıklarımı. bana katılan ve düşüncelerını paylasmak ısteyen bu konuda bende şöyle düşünüyorum dıyen var mı?
    ben size gördüklerım hakkındaki izlenimlerimi aktamak istiyorum

nekadar dogru veya nekadar özgürlük 14-15 yaşında bebek sahibi olup hiç bir sekılde egitim almayı düşünmeyen eğitimsiz gençlerin hali
    nekadar iyi 50-60 yaşına gelmiş bir bayanın hala hausekeeping olarak çalısması(elbet çalısmak ayıp değil bu işte ama kim ister 30-40 yıl boyunca orayı burayı temizleyerek geçirmek ömrünü- ki bu bahsettiğim bayan biz burda en iyi işte çalıssak onun oturdugu evi satın alamayız-)
    ve ben şunu gördüm türkiye gerçekten bangır bangır bagırıyor egitim egitim diye ama ben bunu orda göremedım
    hemen hemen herkes kokain eroin ot kullanıyor
    tabiki çok güzel fırsatları ve olanakları vardır ama ben gördugum olumsuzlukardan bir kaçını yazmak istedim buna ek olarak söyleyecekleriniz varmı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

nekadar doğru 14-15 yaşında bir kızın burda zorla evlendirilmesi yad a50-60 yaşında bir kadının emekli maaşı kuyrugunda ölmesi yada tiner bali çekip yolda insanları öldürmesi sonucda sınırsız ihtiyaclar sınırlı kaynaklar yaşadıgımız kötü dünyanın iyi amerikası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bazi dediklerine katiliyorum.Sonucta ABD kapitalist sistemin doruklarini yasayan bir ulke.Bundan dolayi aile yapilari,sosyal ve kulturel yapi,ekonomik yapi etkileniyor.Her insanda her aninin para ettigi hissi uyandirilmis.Herkes icin soylemiyorum ancak cogu kisiye gore iyiligin karsiligi para.Insanlar tuketim cilginligi icinde yasiyor tabi bu sirada insani degerlerden uzaklasiyor.Burdan bende dahil orada calismak para kazanip harcamak cogu kisiye guzel gorunuyor.Ancak sole birsey hayal edelim.Surekli orada yasadigimizi mesela.Amacimiz sadece kazanip harcamak ve omrumuzun gecmesini beklemek olurdu.Simdi Turkiye cok mu iyi diyen olucak millet issizlikten kirilirken.Bence issizligin hat saffada oldugu,milli gelirin yerlerde surundugu ama insanlarin ufak seylerden mutlu olabildigi bir ulke Turkiye.Ben boyle dusunuyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gemi alanlar var gemicik alanlar var bide neyse siyasete giriyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

isveçten mi katılıyorsun aramıza

amerikada 14-15 yaşında çocuk sahibi oluyorlar ya türkiyede daha 0-12 yaş grubunda evlenenler çok mu az?
    amerikancı biri değilim ama eğri oturup doğru konuşmak gerekir
    türkiye binlerce 50-60 yaşındaki kadın oda temizleyicisi olmak için can atıyor ya da benzer bir işte çalışmak için

henüz gidip görmedim ama türkiyeyi iyi biliyorum
    medyadan duyduğumuz kadarıyla amerikada sadece kötü şeyler oluyor

amerikan kültürü ile türk kültürünü kıyaslamak yanlış ki günümüz şartlarında yavaş yavaş amerikanca yaşamaya alışmış görünüyoruz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Michael Moore belgesellerini izledim, şimdi work and travel ile gitsem mi diye düşünüyorum. Geçen sene master yapma planlarım bile vardı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikan hayali diye bir şey olmadığını bence bu forumdaki herkes çok da iyi biliyor. İnsan bazen değişiklikten hem korkuyor hem de somut biçimde görmek istiyor. Kendi açımdan baktığımda, Amerika'nın o hollywood filmlerindeki gibi olmadığını kendime somut biçimde kanıtlamak için gidiyorum ben. Doğusundan batısına güzel Türkiye'mizde o devasa Birleşmiş Devletlerden daha renkli, daha umutlu, birbirinden farklı daha çok öge bulunduğunu bir kez daha görmek için gidiyorum. Daha önceden "Amerika'nın medeni ve refah dolu versiyonu' denilen Avrupada da düzen ve paranın yanında umutsuzluğun ve asosyal yaşamın, insan ilişkilerindeki kıtlığın,robotlaşan yaşamların örneklerini bizzat gördüm. Kısacası tek amacım biraz dil pratiği, biraz beraber gideceğim arkadaşlarımla eğlenme isteği ve en önemlisi kendimi haklı çıkarma egosudur.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isveçten mi katılıyorsun aramıza

amerikada 14-15 yaşında çocuk sahibi oluyorlar ya türkiyede daha 0-12 yaş grubunda evlenenler çok mu az?
    amerikancı biri değilim ama eğri oturup doğru konuşmak gerekir
    türkiye binlerce 50-60 yaşındaki kadın oda temizleyicisi olmak için can atıyor ya da benzer bir işte çalışmak için

henüz gidip görmedim ama türkiyeyi iyi biliyorum
    medyadan duyduğumuz kadarıyla amerikada sadece kötü şeyler oluyor

amerikan kültürü ile türk kültürünü kıyaslamak yanlış ki günümüz şartlarında yavaş yavaş amerikanca yaşamaya alışmış görünüyoruz
    arkadasım sozun bana ise ben turkıyede yaşıyorum benım bu mesajı yazmadakı amacım fevri çıkıslar yapıp tartışma yaratmak degıl turkıyeylede kıyaslama yapmak ıstemedıgımı soyledım sen benım mesajımı anlayarak okumamıssın ben boyle seylere sahıt olanlar varsa buyursun yazsın dedım mesajımı gayet ılımlı bır sekılde yazdım ister egrı ıster dogru otur am aen azından mesajı yazarken nasıl neler dusunerek yazdıgım az cok cumlelerden bellı olur lütfen dıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkdasım sen sadece work and travel kısmını gruyosun, amrıkada okuyan kesme baktıgın zmn hal ve durumları gayet yerınde ve ıslerınıde sevıyorlar... bır de bır ulkede herkes sonuna kdr okuyacak dıye bır durum yok.. tabıkı ıyı bır egıtım alma olcak ama egıtım sadece okul deyıl aıle ıle de endexlı... amerıkadakı aıle duzenler fazla kuvvetlı olamdıgı ıcın senın dedıgın gıbı bazı sosyal sorunlar ortaya cıkablıryor o konuda belkı haklı olablırısın...

ama bır ulkede de herkes okursa alt tabakadakı ıslerı kım yapcak pekı? eger amerıkda okumaya ve ıyı seyler yapmaya ımkanın varsa ztn bır yerlere gelıyosun , cunkı sana verılen ve sunulan olanaklar cok fazla, ama Turkıye de bazı cok zekı kafası gayet ıyı calısanlar olsa bıle onlar ımkansızlıklar ve carpık duzenden dolayı hakketmedıklerı yerlerde olunca ısını sevmeyen bır ınsan kırlılıgı yasıyoruz.. ne ıs olsa yaparı olayına donuyor bu...

ve suna da ınanıroyumkı eger amerıkadakı ekenomık ve teknolojık ımkanlar bızde olsa bız gercektende onları gecerız dıye de dusunuyorum... ama yanlız brz da planlı ve denetleyıcı olmak sartı ıle o yonden zayıfız...

yanı sonucta her ne kdr amerıkaya emperyal desekse onları karalasakta, teknolıjının ve egıtımın en uste oldugu yer oldugunu kabullenmemız lzm... bı Turk olarak bunu soylemek brz benı uzsede malesef bu bır gercek...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikan hayali diye bir şey olmadığını bence bu forumdaki herkes çok da iyi biliyor. İnsan bazen değişiklikten hem korkuyor hem de somut biçimde görmek istiyor. Kendi açımdan baktığımda, Amerika'nın o hollywood filmlerindeki gibi olmadığını kendime somut biçimde kanıtlamak için gidiyorum ben. Doğusundan batısına güzel Türkiye'mizde o devasa Birleşmiş Devletlerden daha renkli, daha umutlu, birbirinden farklı daha çok öge bulunduğunu bir kez daha görmek için gidiyorum. Daha önceden "Amerika'nın medeni ve refah dolu versiyonu' denilen Avrupada da düzen ve paranın yanında umutsuzluğun ve asosyal yaşamın, insan ilişkilerindeki kıtlığın,robotlaşan yaşamların örneklerini bizzat gördüm. Kısacası tek amacım biraz dil pratiği, biraz beraber gideceğim arkadaşlarımla eğlenme isteği ve en önemlisi kendimi haklı çıkarma egosudur.
    çok tesekkur ederım bende senınkı gıbı bır maıl beklıyordum arkadaslardan ama olmadı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkdasım sen sadece work and travel kısmını gruyosun, amrıkada okuyan kesme baktıgın zmn hal ve durumları gayet yerınde ve ıslerınıde sevıyorlar... bır de bır ulkede herkes sonuna kdr okuyacak dıye bır durum yok.. tabıkı ıyı bır egıtım alma olcak ama egıtım sadece okul deyıl aıle ıle de endexlı... amerıkadakı aıle duzenler fazla kuvvetlı olamdıgı ıcın senın dedıgın gıbı bazı sosyal sorunlar ortaya cıkablıryor o konuda belkı haklı olablırısın...

ama bır ulkede de herkes okursa alt tabakadakı ıslerı kım yapcak pekı? eger amerıkda okumaya ve ıyı seyler yapmaya ımkanın varsa ztn bır yerlere gelıyosun , cunkı sana verılen ve sunulan olanaklar cok fazla, ama Turkıye de bazı cok zekı kafası gayet ıyı calısanlar olsa bıle onlar ımkansızlıklar ve carpık duzenden dolayı hakketmedıklerı yerlerde olunca ısını sevmeyen bır ınsan kırlılıgı yasıyoruz.. ne ıs olsa yaparı olayına donuyor bu...

ve suna da ınanıroyumkı eger amerıkadakı ekenomık ve teknolojık ımkanlar bızde olsa bız gercektende onları gecerız dıye de dusunuyorum... ama yanlız brz da planlı ve denetleyıcı olmak sartı ıle o yonden zayıfız...

yanı sonucta her ne kdr amerıkaya emperyal desekse onları karalasakta, teknolıjının ve egıtımın en uste oldugu yer oldugunu kabullenmemız lzm... bı Turk olarak bunu soylemek brz benı uzsede malesef bu bır gercek...
    sana katılıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evt cok dogru soylemısısn bnm yazımın devamı olablır... dedıgın gıbı amerıka ztn o hollywood takı fılm gıbı deyıl tabıkı... bır ruyada deyıl... bu tukeıtıcı ve senı hazır yasama alısıtıran bır kultur oldugundan dolayı ben amerıkada yasmayı da pek ıstemem ztn... ama yazımda dedıgım gıbı amerıka ekonomı egıtım ve teknolıjı acısından gelısmıs bır yer oldugu ıcın, amerıkanın bu gıbı gzl yonlerını alarak, work and travel ı tamamalamak lzm... tabıkı bunu yanında brz da eglenceyı unutmmak lzm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evt cok dogru soylemısısn bnm yazımın devamı olablır... dedıgın gıbı amerıka ztn o hollywood takı fılm gıbı deyıl tabıkı... bır ruyada deyıl... bu tukeıtıcı ve senı hazır yasama alısıtıran bır kultur oldugundan dolayı ben amerıkada yasmayı da pek ıstemem ztn... ama yazımda dedıgım gıbı amerıka ekonomı egıtım ve teknolıjı acısından gelısmıs bır yer oldugu ıcın, amerıkanın bu gıbı gzl yonlerını alarak, work and travel ı tamamalamak lzm... tabıkı bunu yanında brz da eglenceyı unutmmak lzm
    yani evet burda denilenlerin hepsi kendi içinde doğru ve zaten her şey aynı yere çıkıyor.Günümüzde insanlar bilgisayar telefon internet diye ölse de, onlarsız yaşayamayacağını düşünse de, hatta belki kimileri work and travel a sırf alışveriş yapmak, biraz ortam yapmak için gitse de dünyada kalabalıktan gürültüden, teknolojiden, kimyasallardan kaçmaya çalışan milyonlarca insan var ki bunların bir çoğu da kendi içinde çelişen biz Türk halkıyız.Özümüz olan toprakla, bize empoze edilmiş tüketici yaşamın arasında kalmış, kendimizi kandırıp duruyoruz.Yanlış anlaşılmasın söylediklerim gitmeyelim almayalım demiyorum.Sonuçta ben bile ne kadar bunları söylesem, doğal ve sade bir yaşam özlemi duysam da afedersiniz ama boka bir kere batmış bulunuyoruz. Elbette bu yüzden daha önce de bahsettiğim gibi gidip alışveriş yapmak, eğlenmek, konuşmak istiyorum. Tek isteğim hayranlık duygularıyla oraya gitmemesidir insanların. Biraz bilinçli ve ne yaptığının, nerede bulunduğunun bilincinde Seyehatini tamamlamasıdır
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı turka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım sozun bana ise ben turkıyede yaşıyorum benım bu mesajı yazmadakı amacım fevri çıkıslar yapıp tartışma yaratmak degıl turkıyeylede kıyaslama yapmak ıstemedıgımı soyledım sen benım mesajımı anlayarak okumamıssın ben boyle seylere sahıt olanlar varsa buyursun yazsın dedım mesajımı gayet ılımlı bır sekılde yazdım ister egrı ıster dogru otur am aen azından mesajı yazarken nasıl neler dusunerek yazdıgım az cok cumlelerden bellı olur lütfen dıyorum

sana kötü birşey yapıyorsun demedim
    ne demek istediğini de anladım ama verdiğin örnekleri eleştirdim sadece
    fikirlerimizin ortak olduğu noktayı da vurgulamak istedim (kıyaslama)
    dinime küfreden müslüman olsa sözü ağır kaçar mı bilmiyorum ama bir bakıma onu söylemek istedim. sürçü lisan ettiysek affola

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler daha henüz gitmedim ama bence bu heriflerin hepsi embesil avrupalılar öyle değil ama amerikalıların yüzde 90 embesildir bence. bana dünyayı amerika zannediyolar gibi geliyor. kendi içinde kapalı bir toplum. esprileri espri değil dünyayı algılamaya çalışmıyolar varsa yoksa hey adamım senin sorunun şu filan bunların en akıllıları bile bana çok sığ geliyor. nerde bir türk ottoman kültürü yunan kültürü ingiliz kültürü vs vs vs

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Geriye kalan %10 'u ile 1 numara olmuşlar işte. Daha ne olsun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

türkiyede o yüzde 10 luk kısımda yok milli gelirimizin yüzde 30 unu yüzde 6 lık kaymak tabaka yiyor bizde burda tartışıyoruz abd ile türkiyeyi kıyaslıyoruz hesapta bulgura çorbayla kandırılanların ülkesinde yaşıyoruz önce kendi ülkemize bakalım bence .....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)