Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat 2008 I Geride Bırakanlar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Wat 2008 I Geride Bırakanlar...

Merhaba arkadaşlar. İyi kötü en sonunda 2008 wat programını tamamladım. Önce herşey iyi başladı sonra bi ara cuvalladık sorna tekrar herşey yoluna girdi. Sanırım ben ve kızarkadaşımın yaşadıgı gibi bir wat programı geçiren yoktur Maceraya boston dan başladık (Sharpshooter imaging) fotoğrafcı olarak. Saolsunlar 3 haft calıstırıp işten attılar ortada kaldık öyle. napalım ne edelim derken koskoca cetusa (3 kişinin yönettigi şirket bir baraka ofis içinde ocean city de iş ayarladık diyerek bizi oraya cagırdı. Sonra gel görelim sevis kayıt sayfasında adı görülen ve ayarlandıgı söylenen restaurantın kapısından bile giremeden döndükten sonra, bize sözde 40 saat verecek başka bi lokanta ayarladılar. malesef orası da 20 saati zorla veririm diyince. Ülkeye dönüş kararı almıştık. O sırada türkiyedeki şirketin sahipleri alaska da oldukları için ülkeye dönmemizden ziyade, bize kendilerinin orada iş ayarlayabileceklerini söylediler. Battı balık yan gider dedik gittik Alaska (kodiak) ya. Orda tekrardan herşey yolunda gitti ve çok güzel bir şekilde WAT programını tamamladık. Yeni dönemde WAT a katılacak arkadaşlara tek tavsiyem İŞ GARANTİSİ yoktur o yüzden hangi şirkete gideyim derdi gütmeyin bir de benim tavsiyem 3 kişinin yönettigi baraka gibi bir ofiste işlemleri yapan Cetusa den uzak durun.

Wat programını tamamlayan arkadaşlar da nasıl bir wat geçirdigini dile getirirse ve de tavsiyelerde bulunursa yeni wat dönemi için programa katılmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabiliriz belki. Bu arada kendi fikrim, Alaska bence amerika içinden cok daha iyi. Hiç yoktan Travel yapmak istiyorsanız o işlemi gerçekleştirebilecek kadar parayı anca orda cıkartırsınız

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

guemma isa ve rady sana ne hatırlatıyo????? tanıdım seniiiiii
    O şimdi ALASKADA!!!!!!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Rady bizim babamız ISA bizi korusun Rady kurtardı valla day shifti. saolsun emegi çok seneye tekrardan ordayım inş. job offer istedim cevap bekliyorum ted den sen kimsin bu arada

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alaska 'da n kadar kazandiniz ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben şu eşşek gibi çalışan bi eleman var dı bi case up bi proces yapan uçağı falan kaçırıyodu hani oyum işte bi de sepet işinin değişmez kurbanı
    O şimdi ALASKADA!!!!!!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ne kadar bastiniz alaskada soyleyin bi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

15 bin filan :P bazı arkadaşlar 20 bine filan ulaştı gemi de çalışanlar filan vardı balina avına cıkanlar filan alaska yı araştıranlar hep bu laflarla karşılaşmıştır ama benim bildigim kadaryıla bu sezon toplam 7 bini geçen çok az insan var. (aldıgı paycheckler).

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

15 binde ciddimisin yoksa sakami yapiorsun ben 3500 kazandimda seninki 5 kati felan galiba hayirdir 1 senedir mi ordasin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben 4000 caktim.yanimdaki rus 8000

Tecrübe Puanı
    10

Vay be hayirli harcayin paranizi iyi sansiniz varmis . Bizim gibi ortada kalmamissiniz .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar ben de 2008 wat programını nasıl gidicem,tek başıma nasıl yapıcam derken tamamladım geldim bileTek başına bi şeyleri başarabilmek gercekten cok güzel programı tamamladıgınızda kendinize ayrı bi güvenin gelmiş oldugunu farkediyosunuzilk zamanlar gercekten nerden geldim buraya dedim ama her şey yavaş yavaş rayına oturuo..Ben ilk gün havaalanında sabahladım gittigim yeri sel basmış ne otobüs ne tren vardı:s ertesi gün wisconsine ulaşabildim...Bana 40 saat çalışıcam söylenmişti ama haftada en fazla 30 saat çalışıodum ben de 2.iş buldum bi magazada.İkinci işimi daha cok seviodum insanlarla diyolog içindeydim bu da az cok ingilizceme katkı sagladı..Ama arkadaşlar wisconsinde cokkk Türk vardı bunu da belirteyim..Ben gündüz ing konuşuosam akşam mutlaka türkçe konuşuodum motelde, onun için dilim ne kadar gelişti bilemicemWisconsin su parklarıyla ünlü bi yer ordaki su parklarından bedava yararlanabilioduk..work kısmını tamaladıktan sonra 2 gün de chicagoda kaldım travel kısmı biraaz az oldu ama olsun her şey cok güzeldi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla konuyu açan arkadaşa katılıyorum..dediği gibi şirket amacı gütmeyin..şansınız varsa herşey yolunda gider yoksa ..ortada kalırsınız...
    Ben de yosemite deydim,CA .. housekeeperlik yaptım..idare eder işte şehre uzaktı..en yakın yerleşim birimine 2 saat uzaklıkta..tek gitmiştim travel falan da yapamadık işte...iyi veya kötü bi şekilde geçti gitti .. ülkeme dün geldim ve mutluyum..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı perfectcirculation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla konuyu açan arkadaşa katılıyorum..dediği gibi şirket amacı gütmeyin..şansınız varsa herşey yolunda gider yoksa ..ortada kalırsınız...
    Ben de yosemite deydim,CA .. housekeeperlik yaptım..idare eder işte şehre uzaktı..en yakın yerleşim birimine 2 saat uzaklıkta..tek gitmiştim travel falan da yapamadık işte...iyi veya kötü bi şekilde geçti gitti .. ülkeme dün geldim ve mutluyum..

Ne kadar kazandiniz ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben 20 haziranda basladigim bu garip yolculugu birazdan cikacagim ucak yolculuklari ile sonlandiriyorum. Nasildi , benim icin survivor di bu yazin adi iyi mi kotu mu neden iyi neden kotu bunlarin hepsini bir bir tartismak mumkun ama ne amerikadaki ne de turkiyedeki sirketten pek bir katki almadigimi us girdigimi soylemeliyim. Ha bu arada ne mi sirketler Intrax ve Edu Kazik.. Benim kazandigim toplam para 2200$ kadar yani aldigim paycheck ler. Olmayan parayla da 12 eylulde tatile ciktim 2 haftaligina. once los angelesa oradan ucakla Costa Rica ya gectim. Orada biraz kaldiktan sonra otobusle Guatemala ya gectim.vu suan oradan yaziyorum.Geldigimde cebimde 800 dolar vardi, simdi 100 dolar kadar param var. Work and Travel dan geriye kalan bu malesef birkac saate 4 farkli ucakla turkiyeye dogru ucmaya baslayacagim. Benim adima work olayi ve sirketler tam bir fiyasko idi. Onun disinda kisisel cabalarim sonucunda guzel anilarim ve dostlarim var. Hos bir olay tabi. Ne anliyoruz bu program para kazanma programi degildir ben yasadim diye degil bakin etrafiniza bu forum genel iceriinde bir ozel olsa da birseyleri yansitiyor. adam akilli para kazanani pek goremiyoruz. Haydi ben hava alanina gidiyorum gorusuruz.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 20 haziranda basladigim bu garip yolculugu birazdan cikacagim ucak yolculuklari ile sonlandiriyorum. Nasildi , benim icin survivor di bu yazin adi iyi mi kotu mu neden iyi neden kotu bunlarin hepsini bir bir tartismak mumkun ama ne amerikadaki ne de turkiyedeki sirketten pek bir katki almadigimi us girdigimi soylemeliyim. Ha bu arada ne mi sirketler Intrax ve Edu Kazik.. Benim kazandigim toplam para 2200$ kadar yani aldigim paycheck ler. Olmayan parayla da 12 eylulde tatile ciktim 2 haftaligina. once los angelesa oradan ucakla Costa Rica ya gectim. Orada biraz kaldiktan sonra otobusle Guatemala ya gectim.vu suan oradan yaziyorum.Geldigimde cebimde 800 dolar vardi, simdi 100 dolar kadar param var. Work and Travel dan geriye kalan bu malesef birkac saate 4 farkli ucakla turkiyeye dogru ucmaya baslayacagim. Benim adima work olayi ve sirketler tam bir fiyasko idi. Onun disinda kisisel cabalarim sonucunda guzel anilarim ve dostlarim var. Hos bir olay tabi. Ne anliyoruz bu program para kazanma programi degildir ben yasadim diye degil bakin etrafiniza bu forum genel iceriinde bir ozel olsa da birseyleri yansitiyor. adam akilli para kazanani pek goremiyoruz. Haydi ben hava alanina gidiyorum gorusuruz.
    yolun açık olsun arkadaşım.. dediğin gibi rograma para gözü ile bakmamak lazım tabii ki yoksa baştan kaybediyoruz...wat dan zevk almasını bilirsek öyle sanıyorum para sorununuda bir şekilde çözeriz..önemli olan o an yaptığımız işi (bulaşıkçılık,housekeeper vs..) hakkıyla yapıp programın faydalı taraflarını görmek olarak düşünüyorum..

bu devirde sıkıntı çekmeden nasıl bir yere gelebilirz mühim olan bunlardan gerekli dersleri almak ve en önemlisi hayat tecrübesi tablosuna bir kaç + eklemek..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolun açık olsun arkadaşım.. dediğin gibi rograma para gözü ile bakmamak lazım tabii ki yoksa baştan kaybediyoruz...wat dan zevk almasını bilirsek öyle sanıyorum para sorununuda bir şekilde çözeriz..önemli olan o an yaptığımız işi (bulaşıkçılık,housekeeper vs..) hakkıyla yapıp programın faydalı taraflarını görmek olarak düşünüyorum..

bu devirde sıkıntı çekmeden nasıl bir yere gelebilirz mühim olan bunlardan gerekli dersleri almak ve en önemlisi hayat tecrübesi tablosuna bir kaç + eklemek..
    Katiliyorum soylediklerine ben bu sene para icin gitmistim bol alisveris ve cok yeri gezme dusuncem vardi olmadi ama . Yinede mutluyum guzeldi .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar hepimizin amacı önce tecrübe ve sonra güzel yerler görmek. sanmıyorum ki herkes para kazanma amacını 1. sıraya koyarak gidiyor. Ama tabi ki diğer şeyleri gerçekleştirebilmek için yani WAT ın gerçek anlamı olan travel kısmını gerçekleştirmek için insana para lazım. ASlında vaadedilen işler ve çalışma saatleri gerçekten verilse kimsenin para sıkıntısı olmaz. 40 saat umuduyla gidiyorsunuz 20-30 saat bile çalıştırmıyorlar. üstüne işten atılmalar vs... Aslında firmalar anlaşma yapacaklar işten atma öyle kolay olmamalı. Sonuçta iş güvencesi (!) adı altında kayıt oluyoruz fakat sonra işten cıkartıldık mı işverenin bu en doğal hakkı deniyor. Benim bildiğim bi işveren işçicisini işten atmadan önce en azından 1 kez uyarması yada işten kesinlikle atacaksa bunu en az 1 hafta öncesinden söylemesi gerekir. fakat bunu da yapmadan pat diye sizi kovabiliyorlar. Bu self placement ile gidenler arkadaşlar bizi bu konuda biraz aydınlatabilir misiniz? Ordan bi iş bulduk diyelim eleman arayan bi firma. ne yapmamız gerekir? O şirketin ne yapması gerekir? Bulduğumuz işverenin filan... internette eleman arayan cok firma oluyor. yani elbet herkes bi tane iş ayaralyabilir fakat işin detayları nelerdir nedir bu self placement tam olarak.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepimizin amacı önce tecrübe ve sonra güzel yerler görmek. sanmıyorum ki herkes para kazanma amacını 1. sıraya koyarak gidiyor. Ama tabi ki diğer şeyleri gerçekleştirebilmek için yani WAT ın gerçek anlamı olan travel kısmını gerçekleştirmek için insana para lazım. ASlında vaadedilen işler ve çalışma saatleri gerçekten verilse kimsenin para sıkıntısı olmaz. 40 saat umuduyla gidiyorsunuz 20-30 saat bile çalıştırmıyorlar. üstüne işten atılmalar vs... Aslında firmalar anlaşma yapacaklar işten atma öyle kolay olmamalı. Sonuçta iş güvencesi (!) adı altında kayıt oluyoruz fakat sonra işten cıkartıldık mı işverenin bu en doğal hakkı deniyor. Benim bildiğim bi işveren işçicisini işten atmadan önce en azından 1 kez uyarması yada işten kesinlikle atacaksa bunu en az 1 hafta öncesinden söylemesi gerekir. fakat bunu da yapmadan pat diye sizi kovabiliyorlar. Bu self placement ile gidenler arkadaşlar bizi bu konuda biraz aydınlatabilir misiniz? Ordan bi iş bulduk diyelim eleman arayan bi firma. ne yapmamız gerekir? O şirketin ne yapması gerekir? Bulduğumuz işverenin filan... internette eleman arayan cok firma oluyor. yani elbet herkes bi tane iş ayaralyabilir fakat işin detayları nelerdir nedir bu self placement tam olarak.

Onlar sana is sozlesmesi yollicak sende sozlesmeyi sirketine vericeksin hepsi bu . Gerisini sirket ayarliyor DS-2019 belgesini fln .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaslar bende bu maceraya tek basıma 13 eylulde yola cıktım detroıte ındıgımde ohıo cıncınnatı olan aktarmamın ıptal oldugunu ogrendım neysekı orda cok yardımcı oldular bır sekılde gıttık cıncınnatıye .ıs yerım kıngs ısland eglence merkezınde food departmanıydı . bızı 1 hafta sonunda restaurantlara yerlestırdıler ve ıslere basladık. ılk baslarda haftada 40 saat calısıoduk fakat sonradan upervısorlarla aramızı ıyı tutunca off gunlerımızde baska yerlerdede calıstık shıf 3 te baslıorsa bız sabah 9n dan 3 e kadar baska restaurantta ısler bulduk ve haftada 60 saatı buldugum olmustur bu ynden cok sanslıydık dıebılırım. kaldıgımız ev tam bır fıyaskoydu evde hıc bır stuff ımız yoktu. televızyona cıktık ınternatıonal ogrencılerın halı nolcak dıe ve komsular saolsun ızleyenler baya yardım cı oldular.ama allahtan evın hemen yanında walmart vardı yaklasık 30 tane turktuk eglence parkında.yaklasık paychecklerımın toplamı 3300 kusur du. ama tabıkı gıyecek elektrnık esya 1 haftalık ny travel kısmı yuzunden eve sadece 250 dolarla donebıldm. ama daha 2 hafta olmasına ragmen ozledım ve bu yaz gene gıtme ıslemlerıne basladım bıle.sırketım sagolsun hem burda hemde amerıkada hıc yalnız bırakmadı benı.cok gusel bır wat gecırenlerdenım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı radiskull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar bende bu maceraya tek basıma 13 eylulde yola cıktım detroıte ındıgımde ohıo cıncınnatı olan aktarmamın ıptal oldugunu ogrendım neysekı orda cok yardımcı oldular bır sekılde gıttık cıncınnatıye .ıs yerım kıngs ısland eglence merkezınde food departmanıydı . bızı 1 hafta sonunda restaurantlara yerlestırdıler ve ıslere basladık. ılk baslarda haftada 40 saat calısıoduk fakat sonradan upervısorlarla aramızı ıyı tutunca off gunlerımızde baska yerlerdede calıstık shıf 3 te baslıorsa bız sabah 9n dan 3 e kadar baska restaurantta ısler bulduk ve haftada 60 saatı buldugum olmustur bu ynden cok sanslıydık dıebılırım. kaldıgımız ev tam bır fıyaskoydu evde hıc bır stuff ımız yoktu. televızyona cıktık ınternatıonal ogrencılerın halı nolcak dıe ve komsular saolsun ızleyenler baya yardım cı oldular.ama allahtan evın hemen yanında walmart vardı yaklasık 30 tane turktuk eglence parkında.yaklasık paychecklerımın toplamı 3300 kusur du. ama tabıkı gıyecek elektrnık esya 1 haftalık ny travel kısmı yuzunden eve sadece 250 dolarla donebıldm. ama daha 2 hafta olmasına ragmen ozledım ve bu yaz gene gıtme ıslemlerıne basladım bıle.sırketım sagolsun hem burda hemde amerıkada hıc yalnız bırakmadı benı.cok gusel bır wat gecırenlerdenım.
    hangi şirketle gittiniz?

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı burcu89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi şirketle gittiniz?
    Simdi bu ise yuklenme olucak herkes gittigi icin bu sefer de orasi kotu olucak . Fakat bu isi istiorsan eger erken davranmalisin yoksa kontenjan dolabilir .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar 2009 WATciarina tavsiyem buyuk sehir secmeyin..! Ufak ve turistik sehirlerde cok daha iyi isler bulabilir iyi paralar kazanabilirsiniz. Benim 3 adet isim vardi, ve istedigim an baska islerede baslayabilecek durumdaydim..
    Hepinize Şimdiden Şunu Söylüyorum...
    HAVE A NICE SUMMER..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Herkes arkada biraktiklarini yazmis...! Benim arkada biraktigim buraya yazilacak gibi degil. Kismet artik seneye gidip yerlesmekte
    Hepinize Şimdiden Şunu Söylüyorum...
    HAVE A NICE SUMMER..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bende cedar poınt te çalıştım bu yaz ve olaya sadece dıl geliştirmek olarak baktım bızde de 100 e yakın TÜRK çalısıyordu ama eger sen dılını gelıştırmek istiyorsan bunu rahatlıkla başarabilirsin...bu arada öyle para mara da kazanılmıyor şimdiden söyleleyim

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cnsy5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende cedar poınt te çalıştım bu yaz ve olaya sadece dıl geliştirmek olarak baktım bızde de 100 e yakın TÜRK çalısıyordu ama eger sen dılını gelıştırmek istiyorsan bunu rahatlıkla başarabilirsin...bu arada öyle para mara da kazanılmıyor şimdiden söyleleyim
    Ne kadar kazandin peki ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne kadar kazandiniz ?
    Aslına bakarsanız benim gittiğim yerde hem iyi para yapılıyordu,hem de harcayacak bi yer olmadğı için para cebine kalıyordu..Ben biraz , biraz değil epey geç gittim(25 temmuz)
    ..o tarihten 20 eylül e kadar paycheck toplamı 3000 usd den 50 eksik fakat o kısmını da tip olayından fazlasıyla kapatmışımdır..yani bir buçuk ay çalıştım ve3000 usd para yaptım..gitar,laptop,digital camera,mp3 bi kaç parça üzerime eşya aldım ve 2000 usd ile döndüm..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cool

Alıntı perfectcirculation Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsanız benim gittiğim yerde hem iyi para yapılıyordu,hem de harcayacak bi yer olmadğı için para cebine kalıyordu..Ben biraz , biraz değil epey geç gittim(25 temmuz)
    ..o tarihten 20 eylül e kadar paycheck toplamı 3000 usd den 50 eksik fakat o kısmını da tip olayından fazlasıyla kapatmışımdır..yani bir buçuk ay çalıştım ve3000 usd para yaptım..gitar,laptop,digital camera,mp3 bi kaç parça üzerime eşya aldım ve 2000 usd ile döndüm..
    sen iyi yere yatak atmissin walla 1000 dolara şu dedıklerını aldın!!! bilgisayar gateway mi__??? bir de uçak nerde kalktı ny deme!!!

Tecrübe Puanı
    10

sen iyi yere yatak atmissin walla 1000 dolara şu dedıklerını aldın!!! bilgisayar gateway mi__??? bir de uçak nerde kalktı ny deme!!!
    Gateway iyi bi marka degil bence gerci nozulduktan sonra toshiba disindakilerin pek bi onemi yok ama guven iste ben guvenemiorum gateway markasina . Bizim arkadas bi gitar almisti 600$ para saydi Cok yalvardim alma die ama dinlemedi beni . Eger bnm cok papam olsaydi ne alicagimi sasirirdim , bnm ust bas kiyafet ve hediye 400$ tuttu . Laptop 900$ . Zaten toplami 1300$ etti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence orayı görmeden böyle konuşmamalısın..tamam kabul para iyi kazandım , fakat böylesine lanet bi yer yok en yakın şehir 2 saat uzaklıktaydı..orasıda adı sanı duyulmamış bir şehir işte..herneyse bilgisayar işim tam bir komedi idi..indirmden yararlanıp bestbuy dan iyi özelliklere sahip bir COMPak(a ve q yazdığımda malum küfür oarak algılıyor) sipariş ettim(449 dolar).. işte gelmedi yakında gelecek diye diye tamıtamına 20 gün oyaladılar..20.gün sonunda bunlarla tartışmaya girdim ben yarın TRye uçuyorum ne yapacağım diye..Tuttulr içerden normalde 800 dolar değerinde çok daha iyi özelliklere sahip bir Hp getirdi.bu sizin dedi.laptop tan inanılmaz memnunum..Compak'ı kaçırdığıma üzgün değilim.anlayacağınız 450 dolara 800 dolarlık bi laptop aldım..bu da benden Amerikalılara .....

uçak sanfransisco dan kalktı...bu arada bulunduğum yere en yakın havaalanıydı..
    Konu perfectcirculation tarafından (01-10-2008 Saat 04:39 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar aldıgım duyumlara göre bu sene balık çok olacakmış...alaska ilk tercihiniz olsun...nerde balık orda para
    2000 çok bile size...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)