Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İslamiyet Hakkında Karşınıza Çıkacak Sorular ve Yanıtları

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı 41.Harami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum niye bu kadar alındın anlamadım. Bu bir bakış açısı, farklı bir düşÃ¼nce. DüşÃ¼ncelerimden ve inancımdan dolayı beni yargılamaya senin hakkın var mı? İnanç ve düşÃ¼nce özgürlüğü denen bir kavram var sonuçta.
    Arkadaşım tabiki benim hakkım yok, ben doğru bildiğimi sende doğru zannetdiğini söylersin kimsenin düşÃ¼ncelerini yargılamaya hakkım yok. Nasıl inanıyorsan öyle hayatını yaşayabilirsin tabiki.

Ayrıca benzetmelerine dikkat etsen iyi olur. Örnek verirken ölçülü davran bahsettidğin mesele işletme dersi değil ne kar etmesi, ne şirketi, ne patronu nasıl bir benzetme bu???

Eğer Adem Aleyhisselam yaratılmasa idi be şeytan da ona secde etseydi sen meleklerin üzerine çıkabilecek donanıma, kapasiteye sahip olmazdın, yerin sabit olurdu.

Yüce Allah Hz. Ademe ruhundan ruh üflemiştir. Şeytan madem senin tabirinle şirketin en iyi elamanı neden patronuna sadık değil??? patronundan gelen her emri neden yerine getirmiyor???

Allah kimseyi sorgulama ve merak duygusundan yoksun yaratmadı. Herkese düşÃ¼nmesi, sorgulaması, yanlışı ve doğruyu bulması, merak etmesi için "AKIL, FİKİR, DÜŞÜNME YETİSİ,SORGULAMA KABİLİYETİ gibi yetekler" vermiş. Bundadır ki Kuran ı Kerim in bir çok yerinde -Siz Hiç DüşÃ¼nmez misiniz,Akıl etmez misiniz? Hâlâ Kur’anı düşÃ¼nüp anlamaya çalışmıyorlar mı? tarzında ifadeler bulunmaktadır.Eğer isteseydi seni ot yapardı, bi yerde biterdin,ineğin biri gelip seni yerdi ve sen ne merak edebilirdin, ne sorgulardın, nede ineğe neden beni yedin diyebilirdin????

Demişşin şeytan cehenneme giderken yolda insanın kulağına üfledi ve insan merak etdi??? Nerde yazıyor bu ? kaynağın nedir? Allah görmedi mi üflediğini, Allah istese yarattığını yok edip tekrar yaratamaz mıydı şeytanı cehenneme attıkdan sonra??? Nasıl kışın kurumuş ağaçları yazın tekrar canlandırıyorsa,,,,,
    Konu beysin tarafından (11-04-2010 Saat 05:26 PM ) değiştirilmiştir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)