Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kodak Photographer'mı Life guard'mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Kodak Photographer'mı Life guard'mı?

Merhaba arkadaşlar ben bu yaz katılıyorum wat programına ve kaydımı yaptırdım.Fakat kararsız kaldığım nokta Kodak Photographer'mı Life guard'mı?
    Ben hep fotoğrafçılığın hayalini kurmuştum . Life guard olmanında güzel olduğunu söylediler sadece kodakta çalışmak daha fazla disiplin gerektiriyormuş.Kodakta çalışacağım yerNew Jersey Six Flags de Life guard işi isi Washington DC. de şuan acil bir karar vermem gerekiyor ve çok kararsızım. Yardımcı olabilirmisiniz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

http://www.turkishwat.net/basinda-wa...mis-olsun.html

Bizim bildiğimiz kodak geçenlerde iflas açıkladı. Hala işlerini veren şirketler var mı hayret

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Evet ya Kodak iflas etmemiş miydi?Yoksa bizimi kandırdılar ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet iflas etti ama hala iş pozisyonu var mart ayında fuarı varmış

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İflas etmiş bir şirketten cidden iş almayı düşünüyor musun?
    Diğer bir soru da "İflas etmiş bir şirket nasıl oluyorda iş pozisyonu sağlayabiliyor"
    Bunlar iflas etmeden önce de 35 saatten fazla vermiyorlardı. Şimdi durum çok sıkıntılı olabilir. Dikkat et sadece..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Muratcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet iflas etti ama hala iş pozisyonu var mart ayında fuarı varmış
    Neden riske atıyosunuz kendinizi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@muratcan bence hiç düşünme kodak ı sonra bi problem çıkar sen sıkıntı çekersin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle gösterdiğiniz ilgi ve değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Benim bir öğretmenim yaz tatilini fotoğrafçılık yaparak geçirmiş six flagsde ve o ortamı sevdim eğlenceli bir işe benziyor dedim.Elinde kamera sabahtan akşama kadar insanların fotoğraflarınıçek çalışırken eğlen o eğlence parkındaki avantajlardan ücretsiz veya çok indirimli olarak yararlan gibi düşüncelerim oldu. iflas ettiğini biliyorum kodak'ın ama neden iş fuarı düzenleniyo onu anlamadım.Lifeguard işi nasıl sizce? washington dc de olması bni cezbetmedi değil eğlencelimidir ve dil pratiği bolca yapabilirmiyim sizce?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Güneşin altında 8 saat duruyosun.Kolay bi iş değil.çalışanlar dışında başkasıyla pek muhabbet edeceğini düşünmüyorum ama ing pratik sadece çalışırken olmuyor işten sonra beraber olduğun yabancı arkadaş grubuna da bağlı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmmm anladım peki life guard olmak sizce nasıl? rideopeartor?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Rideoperator işini yapmak için orta-üstü ingilizce lazım.Söylenileni doğru anlamanız gerekiyor.Eğlence parkında çalışırsınız..iş tanımı : RIDE OPERATOR - Job Description

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben Kodak fotoğrafçılığı yaptım sana yardımcı olmaya çalışayım. Şimdi Kodak iflas etti ama o parklar içindeki fotoğrafçılık işlerinin ihalesini alan başka firma mutlaka olacaktır. Ha watçı alır mı yoksa sana sunulan iş seçeneği o mudur bilemem çünkü bazen Kodak dahi olmasa da fotoculuk işine Kodak işi diyorlar

Diğer sorun karşılaştırma sorunu. Ukalalık gibi olmasın ama dedikleriniz tümden hatalı. !.si lifeguard işi daha fazla disiplin gerektiriyor. Sıcak altında hareketsiz duruyorsun ve uyumamak için hep tetikte olman gerek. Ayrıca seni devamlı supervisorlar deniyorlar oyuncak bebekleri suya atarak filan. Muhabbet konusuna gelince: Fotoğrafçılık işinde lifeguard işinden daha fazla konuşma imkanına sahipsin hatta lifeguardlıkta insanlarla konuşmaman ve suya odaklanman gerek. Zaten oturduğun yer de filan pek muhabbet edecek bir yer değil yüksekte oluyor baya

İnsanları fotoğraf çekinmek için ikna etmen ve onlarla muhabbet etmen gerek sattırmak için. Sattırdığın fotolara para vermiyorlar ama insan bazen mutlu oluyor çektiğin foto satılınca. Ayrıca bazen konuşkan tipler denk geliyor ve güzel muhabbetler oluyor; ben bir kere yaşlı bir teyzeyle fotoğraf çekimini bırakıp suyun içinde 15 dk muhabbet ettiğimi hatırlıyorum dünya düzeni, Amerika,Türkiye vs üzerine. (ben Six Flags'ın su parkı bölümünde fotoğrafçıydım. Six flagsdeki fotoğrafçılara göre daha mobildim).

Kendi iş arkadaşlarınla pek muhabbetin olmuyor eğer su parkındaysan çünkü farklı yerlerde çalışmanı istiyorlar farklı kişilerin fotosunu çekmek için. Gerçi biz bunu dinlemeyip hep Türk arkadaşlarla beraber geziyorduk Ama Six Flags bölümünde 2 li 3 lü gruplar halinde çalıştığın için orda takım arkadaşlarınla epey muhabbet ediyorsun tabi.

Son olarak ride operatorluk işi hakkında konuşayım. Ride op. biraz monoton sıkıcı gibi geliyor bana. 2 dakikaya bir emniyet kemerleri sırasıyla check etmek, aptal prosedürleri uygulamak (hazır-kalk vs için el hareketleri filan), düğmeye bas bekle bas...gibi. Ama tabi iş seçimi senin işten ne beklediğine bağlı. Dil geliştirmek istersen fotoğrafçılık iyidir. Çoğu zaman paralı olmasından korkuyorlar ve çektirmenin parasız olduğunu anlatmak için ikna konuşması yapıosun. Bazen kendini beğenmiş tipler seni bozmaya çalışıyor, İngilizcene güveniyosan çat çut yapıştırıyosun adama lafı ve söylenerek gidiyor

Ama eğer fotoğrafçılık işi Kodak işi ise gerçek manada, o zaman dikkatli ol derim. Çünkü iş ilanı ve planlanan programlar hala duruyor olmasına rağmen 1 ay sonra çıkıp biz iflas etmiştik ama iş ilanlarını kaldırmayı unutmuşuz diyebilirler.
    Konu tarick06 tarafından (01-02-2012 Saat 04:29 PM ) değiştirilmiştir.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)