Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iş değiştirme - erken bırakma

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation iş değiştirme - erken bırakma

forumda çok başlık var bu konuda fakat benim durumum biraz farklı. işimden erken ayrıldım fakat iş verenle anlaştık yani "tamam işi sevmedin gidebilirsin CCI'a ben bişe demiycem sende bişey diyip karıstırma" dedi. simdi size bir kaç sorum olcak acil olarak fikir almam lazım tecrübelerinizden:

1) bu durumda ben baska bir şehirde bir işde çalışabilirmiyim legal olarak?

2)iş veren bana söz verdi çunku benimde onu şikayet etcegimden korkuyo sizce onun beni şikayet etme hakkı var mı? "işi bıraktı gitti" vs?

3) sizce o beni şikayet etmeden ben onları şikayet etmelimiyim iş koşulları hakkında (ama pekde bunu yapmak istemiyorum) yoksa CCI ya ben işimden ayrıldım artık gezcem falan diyip bi bahane bulup bişe mi demelimiyim?

yoksa iş verene guvenip hiç bişe yapmadan yoluma devam mı etmeliyim? (bu arada işveren yada ccı bizim ulkeden çıktıgımız tarihi biliyo mu yani Türkiyedeyim diyip burda kalsam nolur?

biliyorum çok soru oldu arkadaslar ama cidden yardıma ihtiyacım var şimdiden tesekkurler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyalet değiştirmedim ama ben sehir değiştirip baska bi şehirde iş buldum 1 aydır burda calışıyorum.prosedür olarak çok bilmiyorum ama ben yaptım oldu diyebilrim en azından

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Sakn turkiyedeyim felan deme vizeni iptal ederler sonra cikista problem yasarsin sen hic bisey yapma şikayet etmiyecem dediyse etmez istediğin yerde yasal olarak çalışabilirsin tabi ssn varsa
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kübr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyalet değiştirmedim ama ben sehir değiştirip baska bi şehirde iş buldum 1 aydır burda calışıyorum.prosedür olarak çok bilmiyorum ama ben yaptım oldu diyebilrim en azından
    sponsor şirketin biliyo mu? yoksa hala eski yerinde mi çalışıyo gözüküyosun? bende yaptım olacak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakn turkiyedeyim felan deme vizeni iptal ederler sonra cikista problem yasarsin sen hic bisey yapma şikayet etmiyecem dediyse etmez istediğin yerde yasal olarak çalışabilirsin tabi ssn varsa
    dostum peki baska sehirde çalısırsam SSN ile sponsor şirketin haberi olur mu? çunku onlar beni hala eski yerimde biliyolar?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende bugün işten atıldım Türkiye'ye gitmeme 40 gün var bu süre içinde amerika ici ve amerika dışına günübirlik cıkıp tekrar amerikaya grebilirmiyim uçak bileti aldım o kadar para harcadım vize iptal olunca amerika ici ucakla biyere gidememmi? vizem iptal olursa seneye tekrar amerikan vizesine başvurdugumda vize almamda sorun çıkar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben geldigimden beri kafama gore takılıyorum, 1 ay falan gezdim sonra kendim bi iş buldum, ssn yok, sponsorun haberi yok, işe başvururken j1 vizem var dedim o kadar, pasaportumu gosterdim başladım işe, kaçak çalışıyorum sanırım paychecklerden vergi falan ödemiyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben bugun ciee arayip konustum 20 gun icinde cikman lazim falan dedi benim pasaportumda bi expiration date var onu amerika ici ucuslarda dikkate alirlarmi ben amerika ici seyahat etmek istiyorum eylul 4 -20 arasi havaalanlarinda problemler cikartirlarmi benim vizemin iptal oldugunu soyleyip Turkiyeye yollarlar mi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yhtalp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sponsor şirketin biliyo mu? yoksa hala eski yerinde mi çalışıyo gözüküyosun? bende yaptım olacak
    sponsor şirketim bana bi iş bulamadı.türkiyedeyken buldukları iş geldiğimde beni çalıştıracak bi boş konum olmadığını söledi.bende kendi basımın caresine baktım.şirketim benimle çok ilgilenmiyo.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam vizenin iptal olduğunu nerden biliyorsun bişey olmaz için rahat olsun amerika içi uçuşlarda bi problem yaşamassın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

matador_36 ben bulundugum sehirden baska bi sehre gidecem port aransas a gidecem ...isvernle mi konusayim nce yoksa sirketle mi?? .su an bulundugum yerde sadece cinliler var ve onun disinda sehirde wat ogrencisi yok sehir de iyi degil ne amerika kultru ne de international arkadas ortami var cine geldim sanki la bu bahaneler yeterli mi ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)