Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşi Bırakma HAKKIMIZ ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İşi Bırakma HAKKIMIZ ?

Selam arkadaşlar,Pennsylvani ada çalışıyorum.Ve işten ayrılmak istiyorum.Sosyal sequriti zımbırtı numarasını bekliyorum onu aldiktan bir kac gun sonra ben bu iste calismak istemiyorm.Burda ve evimde mutsuzum gibi vb bahaneler ile yeni iş buldum orada çalışacağım diyeceğim,Zaten de buldum beni bekliyorlar!... ANCAK; İzin vermeme gibi bir hakları varmı. Ben yazılı olarak tüm haklarımı öğrenmek istiyorum.Zsten veridkleri para haftada 130$ MAX.ve ev kirası 1500 dolar falan herhalde aylık. 5kişiyizde... ACABA BEN HAKLARIMI NASIL ÖĞRENEBİLİRM ...Yardım ederseniz sevinirm!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger isveren sana is sozlesmendeki sartlari sagliyorsa ve gitmene izin vermiyorsa isi biraktigin takdirde seni sponsora sikayet eder ve vizen iptal edilir izin al mutlaka isverenden.ve is degisikligini sponsora mutlaka bildir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben yaptım. işveren ve onun yanında çalışan zenci bi kızla surtusmeden dolayı dayanamayıp işi bıraktım. sponsora bildirdi ve sponsor bana mailler attı bi suru vizen inaktif olcak bırakamazsın kafana göre vs vs ama ben ilk kez gelmiorum buraya ve haklarımı biliyorum mutlu olmadıgım bi yerde çalışamam gerekirse ulkeme dönerim ama baska iş bulup orda calısıcam dedim. tamam dediler sevis i guncelle işe girince vs vs.. ama sonuca ulaşana kadar baya zorladılar yani mailler yazısmalar falan. tr deki şirketime bildirmişler onlar mail attı yine bi dunya vizen tehlikede diye. ha daha önce böyle bişey olmamış şirket bana böyle söyledi yani işi bırakıp başka yere gecenlerin vizesi iptal olmamış hiç hatta birini yakınen tanıyorum gecen sene birlikte calışırken o işi bıraktı baska yere gecti bi dunya sorun yaşadı vizesi inaktif olcak tarzında mailler aldı ama bu sene yine burda bizzat gözümle gördüm kısacası sponsor şirketler şanslarını zorluyorlar sonuna kadar o işten ayrılmayalım diye cunku bize yeniden iş bulmakla ugrasmak istemiyolar. nihayetinde travelı bi kenara bırak direk çalışmaya gelioruz buraya.
    I made a promise never to settle...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu şekilde izinsiz olarak, sponsor işe devam etmek zorundasın yoksa vizen iptal edilir dedikten sonra dinlemeyen arkadaşımın vizesi iptal edildi temmuz sonunda sınırdışı edildi...sponsor tamam demediği sürece hiçbişey yapamıyorsun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende isverenimle problemler yasadim. ozgurun dedigi gibi sozlesmendeki maddeleri sagliyolarsa ayrilamazsin 50 kere tehdit ettiler ulkene yollariz diye. en son j1 den f1 a gecis yaptim ben isi birakicam dedim. tamam dedi ulkene gidiyosun dimi dedi. hayir new york a gidicem dedim. ny a gidemezsin vizeni iptal edicez dedi. bende et zaten yenisini aldim dedigimde kadin renkten renge girmisti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben işin bitmesine 1 hafta 10 gün kala işten ayrıldım. Daha doğrusu bilinçli bir şekilde ayrılmak zorunda bırakıldım. Yaz dönemi biterken müşteriler azaldıkça biz fazla gelmeye başlamıştık ve Türk olduğum için sanırım 2 ay öncesinin faturası ile yalancılık suçlaması yapıldı. Madem ortada bir suç var 2 aydır nerdeydiniz dedim tabiki ama amaçları belliydi ve işten ayrıldım. Ki zaten 2 gün dayansalar yine ayrılcaktım Ama hiç ülkene gönderilirsin vizen iptal olur muhabbeti olmadı. yaklaşık 3 hafta rahat rahat gezdim tozdum heryerde ceza bile yedik sınırdışı eden olmadı beni.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Cesc seni zaten cikartmislar. yada bi hatadan dolayi cikarildiginda bi sorun olmaz. isverenin senin calismani isteyip sen cikmak istiyosan bu durum ortaya cikar. sanirim simdi anlamissindir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı izzetsm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cesc seni zaten cikartmislar. yada bi hatadan dolayi cikarildiginda bi sorun olmaz. isverenin senin calismani isteyip sen cikmak istiyosan bu durum ortaya cikar. sanirim simdi anlamissindir
    Isveren beni çıkarmadı. Ben duruma sinirlenip olanları kabul etmeyip işten ayrıldım. Tabi bu durum işlerine gelen bi durumdu orası ayrı ama istemediğin bi yerde kimse seni zorla iple bağlayıp tutamaz ya da sınırdışı edemez seni. İşveren çalışmanı istiyor ve sen istemiyorsan orası Amerika olduğu için şartlardan memnun değilim demen bile yeterli işten sorunsuz ayrılman için. Her zaman müşteri ya da çalışan %100 haklı orda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks