Work and Travel
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kararsızlık...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kararsızlık...

Millet, size bir sorum var. Son sınıf öğrencisi olsanız ve karşınıza 2500 TL maaşla başlayabileceğiniz bir tasarım işi çıksa, bunun karşılığında şirketin sizden tek isteği, hemen işe başlamanız ve yazın yapacağınız Amerika seyahatinizi iptal etmeniz olsa, Work and travel'ı iptal eder misiniz?

Objektif cevapları alabilmek için bilerek soru olarak yönelttim, ama içinde bulunduğum durum bu...

Hedef: Birkaç yıl kendime yatırım yapıp (Yüksek Lisans, Dil Eğitimi vs...), sonra işe başlamak.
    Wat'ta son durum: İşverenden cevap bekleniyor...
    Nobody loves no one...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Work&Travel 1,5 ay yapıp, işi seçerdim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

düşünmeden iptal ederdim ben...bu maasla baslarsan bellıkı bu maas hep aynı sekılde kalmayacak...yasında ufak yanı ufak derken gencsın calısırsın yaparsın bırıkımını alırsın bır turıst vızesı ılerde bu sekılde gıdersın benım dusuncem bu tabıkıde...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşünmeden iptal ederdim ben...bu maasla baslarsan bellıkı bu maas hep aynı sekılde kalmayacak...yasında ufak yanı ufak derken gencsın calısırsın yaparsın bırıkımını alırsın bır turıst vızesı ılerde bu sekılde gıdersın benım dusuncem bu tabıkıde...
    +1 rep aynen katılıyorum düsüncene
    FORZA ES-ES

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de reyes 19 a katılıyorum.Ülkenin bu şartlarında üniversite mezunlarının sudan çıkmış balık misali iş arayışları içine girdikleri ve kimi asgari ücrete bile çalışmak durumunda kaldıkları böyle bir dönemde bu maaşla bir iş bulabilmek gerçekten güzel bir nimet.Kaçırmamalısın.wat da güzel bir deneyim ama sonuçta sana kariyer anlamında birşey katmıyor.Maddi birikimini sağlayıp istediğin zaman dil okuluna da gidebilirsin ilerde ya da turist vizesi alırsın.Amerika demek illa wat demek değil.Ekonomik durumunu sağladığında çok daha ii şartlarda Amerika nın tadını çıkarabilirsin.Karar senin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bahsettigin ucret,okulundan yeni mezun olan biri icin bence cok iyi bir miktar hocam.O yuzden kesinlikle isi tercih ederim.Arkadaslarinda dedigi gibi birikim yaptiktan sonra ABD`ye gezmek amaclida gidebilirsin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bencede işi tercih etmelisin.Yeni başlayan bir kişi için 2500 lira çok iyi bir teklif ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende sizler gibi düşünüyorum, ama sadece wat değil planım. Önümüzdeki 3 yılı, yurtdışında staj ve yüksek lisans yaparak değerlendirmek istiyorum. Belki de, yurtdışına yerleşmek istiyorum. Biraz seferi bir ruha sahibim, hayatımın 23 yılını İzmir'e verdim ve İzmir'de devam etmeyi düşünmüyordum. Daha sonra kariyerimi yarıda bırakmak da çok mantıklı olmaz. 30'uma geldiğimde, cebinde bir sürü parası olan, ama hayallerini gerçekleştirememiş bir insan olmak da var. Çok zor bir karar ve çok zor bir döneme denk geldi.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim...
    Nobody loves no one...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yigitt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sizler gibi düşünüyorum, ama sadece wat değil planım. Önümüzdeki 3 yılı, yurtdışında staj ve yüksek lisans yaparak değerlendirmek istiyorum. Belki de, yurtdışına yerleşmek istiyorum. Biraz seferi bir ruha sahibim, hayatımın 23 yılını İzmir'e verdim ve İzmir'de devam etmeyi düşünmüyordum. Daha sonra kariyerimi yarıda bırakmak da çok mantıklı olmaz. 30'uma geldiğimde, cebinde bir sürü parası olan, ama hayallerini gerçekleştirememiş bir insan olmak da var. Çok zor bir karar ve çok zor bir döneme denk geldi.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim...
    suan empatı kurarsam e senın yerınde oldugunu dusunup ve senın ıdeallerını yapmaya kalksadım..kesınlıkle hayallerımı degıl mantıgımı dınlerdım...

hanı derler ya hersey para degıl dıye o toz pembe hayatlar ıcın gecerlıdır cok para goz bır ınsan degılımdır benı ve aılemı gecındırcek kadar kazansam yeterlıdır bana ama dedıgım gıbı gercek hayatta para her seyın onundekı en buyuk sebeptır...

ayrıca su sekılde de dusunmenı ıstıyorum eger bu yurt dısı sevdan veya dusuncelerınden sonra pısman degılım dıyebılıceksen gıt ben bole ıstedım bole yaptım hatamla gunahımla sevabımla bunu basardım yada basaramadım dersın

kısacası dedıgım gıbı ben senın yerınde olsaydım yenı mezun ve hıcbır deneyımı olmayan bır ınsan ıcın baslangıc olarak cok ıyı para der ve ısı tercıh ederdım..cunku yurt dısında yapacagım staj veya herhangı bır ısın bukadar getırısının veya bu ısı basarabılecegının bır garantısı yok..ama suanda bu maasın sana garantısı var..

sunuda unutma gunumuzde turkıyede pazarda lımon satmak ıcın yıllarını unw ye vermıs bır dolu genc var adam makıne muhendıslıgı okumus tamırcılık yapıyor elektrık elektronık mezunu elektrıkcıde calısıyor...

THIS IS REAL LIFE UNFORTUNATELY...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

1 dk düşünmeden iptal ederdim wat'ı.
    Seneye tatile gidersin
    ..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

WAT ı secerdim. hatta wata kadar 3 ay calışır parayı biriktirir oyle giderdim. yapabilseydim. yemişim çalışmasını. bu işi amerikada yapsan kaç bin alırdın kim bilir. para cok iyi ama, ben olsam amerika derim. 2500 lirayıda hic bi arada gormedim. tuzum kuru diye sölemiyorum bunları kendi dusuncem.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Değil mi yaa... Hayatım boyunca hiç, okulu bitirir bitirmez işe giricem, çalışıp çok para kazanıcam diye bir hayalim olmadı. Hep okul'dan sonra yapacaklarımı düşündüm. Görmek istediğim çok ülke, yapmak istediğim çok şey var. Hep bunların hayalini kurdum. Sadece gidip görmek değil, o ülkelerde kalıp yaşamak istiyorum. İzmir'de doğdum, İzmir'de büyüdüm, İzmir'de okudum, çalışmaya da İzmir'de başlayıp burda yaşlanmak istemiyorum.

Hayatımda, ailemden uzak, kendi ayaklarım üstünde yaşadığım, eğrisiyle doğrusuyla kendi yolumu çizip, alnımın akıyla geçtiğim zamanlar olsun istiyorum. O yüzden, eğer işi kabul etmezsem, sadece Wat için değil, tüm bunlar için kabul etmemiş olucam ve pişman olmıycam.

Çok sağolun arkadaşlar, şirket'in bana verdiği 5 günlük karar sürecinin 3. günündeyim. Ama anladığım kadarıyla gönlümden geçen bu işi kabul etmemek. Bu zaman diliminde, amerika'daki işverenden de kabul cevabı gelir diye umuyorum. Şayet daha, vize görüşmesine bile girmedim.

Hepinize teşekkür ederim, özellikle de reyes, çok sağol, durumu oldukça sorguladım sayende
    Teşekkürler calkan, gaza ihtiyacım vardı, karşılayan sen olmuşsun.
    Nobody loves no one...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hoş, bu arada şöyle de bir gariplik var. İstediğim ilk 3 işe başvuramadıktan sonra, seçtiğim 4. iş, ocean city'de, princess bayside hotel. Saati 7.25, haftalık çalışma saati de 35 saat kadar. Ayrıca yaklaşık 1 aydır, işverenden cevap bekliyorum ve daha işe kabulüm gelmedi. Bu saatten sonra gelen onay, sonrasında yaklaşık 1 ay DS formunu bekleyiş, Nisan sonuna kalan bir vize görüşmesi ve Mayıs'ta alındığı için fahiş fiyatta olan Uçak Bileti gibi bir dizi talihsizlik, WAT yolculuğunda beni bekliyor...
    Nobody loves no one...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşım sen bu maaşla bu işte çalıştıktan sonra zaten ekonomik özgürlğünü eline almış,ailenden dilediğin zaman uzaklaşabilecek,gönlünün çektiği yere seyahat edebilecek bir adam olacaksın.Burda elinde böyle bir fırsat varken neden gidip elin ülkesinde çok düşük şartlarda çalışıp zorluk çekmek istiyorsun anlam verebilmiş değilm,sen bunun adına özgür olmak dolu dolu yaşamak falan mı diyorsun bilmiyorum ama bana göre bu ilerde bir pişmanlığın sebebi olabilir.Geri döndükten sonra böyle güzel bir iş fırsatını bir daha yakalayabileceğinin garantisi yok ama Amerika ya gtme durumun her zaman olacak,üstelik altını çiziyorum-çok çok daha iyi koşullarda.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Cool

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Work&Travel 1,5 ay yapıp, işi seçerdim.
    mustafa sen bu sene wata niye gitmiyosun?.. bıktın mı artık ? adam 2500 maaşla iş bulmuş.. biriktirsin 5000dolar 1 sene sonra gitsin gezsin kafasına göre.......... watla gidip niye çalışsın ki ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ülkede kaç kişi 2.500 TL alıyor merak ediyorum.Bu teklif müthiş.İyi düşünmelisin anlıyorum Amerika ! insanı cazip ediyor ama orada onların ayak işlerini yapmaya gidiyoruz bu bir gerçek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İptal et mutlaka. Sonra kazandığın parayla gider 1 ay gönlünce gezer, Travel&Travel yaparsın. Milletin ağız kokusunu çekmeye gerek yok.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yigitt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değil mi yaa... Hayatım boyunca hiç, okulu bitirir bitirmez işe giricem, çalışıp çok para kazanıcam diye bir hayalim olmadı. Hep okul'dan sonra yapacaklarımı düşündüm. Görmek istediğim çok ülke, yapmak istediğim çok şey var. Hep bunların hayalini kurdum. Sadece gidip görmek değil, o ülkelerde kalıp yaşamak istiyorum. İzmir'de doğdum, İzmir'de büyüdüm, İzmir'de okudum, çalışmaya da İzmir'de başlayıp burda yaşlanmak istemiyorum.

Hayatımda, ailemden uzak, kendi ayaklarım üstünde yaşadığım, eğrisiyle doğrusuyla kendi yolumu çizip, alnımın akıyla geçtiğim zamanlar olsun istiyorum. O yüzden, eğer işi kabul etmezsem, sadece Wat için değil, tüm bunlar için kabul etmemiş olucam ve pişman olmıycam.

Çok sağolun arkadaşlar, şirket'in bana verdiği 5 günlük karar sürecinin 3. günündeyim. Ama anladığım kadarıyla gönlümden geçen bu işi kabul etmemek. Bu zaman diliminde, amerika'daki işverenden de kabul cevabı gelir diye umuyorum. Şayet daha, vize görüşmesine bile girmedim.

Hepinize teşekkür ederim, özellikle de reyes, çok sağol, durumu oldukça sorguladım sayende
    Teşekkürler calkan, gaza ihtiyacım vardı, karşılayan sen olmuşsun.

gaz vermek için, söylmemiştim ben sen nasıl anladıysan oyle olsun madem, : ) kafa yapılarımız benziyo bizim demekki, reasmus interrail ne varsa yapacagım ben baska baska ulkelerde oranın bi parcası olarak bi kaç yıl yada kac yılsa yasamak istiyorum,boyle bi arzum benimde var. zaten babasız ve fakir buyudugum için gelecekte az para kazanmak beni korkutmuyor. cok para kazansam nolcak haftasonu için mi gidicem oraya iki gunlugune . benim derdim orada bi sure yasamak.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sorman hata direk başla
    Sometimes memories can kill...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)