Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iş tavsiyeleri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart iş tavsiyeleri

gidip gören arkadaşlar memnun kaldığınız iş türlerini yazarsanız sevinirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abi kesinlikle bahşiş olan işlerde çalış parayı bir tek onlar kırıyor:d

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mesala hangi işlerde bahşiş var.örnek verebilirmisin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ilk akla gelen server sanırım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

server busser host/hostes iyi bahsis alir

housekeeper houseman vs cok cok az bahsis alir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ama yinede en iyi server sanırım busser serverin bahsisinde pay alıyor bildgm kadarıyla cunku dunyanın hıc bıyerınde busser sümene dokunamaz!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bunların türkiyedeki karşılıkları nedir?hangissi en iyi parayı kazanır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

server garson busser da komi oluyor, sanırım aldığı ucretler aynı ama server bahsiste her turlu solluyor..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

barlardaki serverler bahşiş alyorlarmı yoksa lokantalarda mı alıyor sadece

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bilmiyorum orasını en ıyı o pozisyonda calısan kisiye sormak lazm!

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Kesinlikle server olmanı öneririm.Bahşiş olan işler en iyi parayı alıyor.Ben serverdım restaurantta gayet memnun kaldım.Ama kötü tarafı sezon yavaşlayınca parada azalmaya başlıyor tabiki.O yüzden yazın olabildiğince çalışığ parayı biriktrmek eylül ayında da az çok geçimi sağlayacak parayı kazanıp gezmeye gitmek en iyisi.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle server olmanı öneririm.Bahşiş olan işler en iyi parayı alıyor.Ben serverdım restaurantta gayet memnun kaldım.Ama kötü tarafı sezon yavaşlayınca parada azalmaya başlıyor tabiki.O yüzden yazın olabildiğince çalışığ parayı biriktrmek eylül ayında da az çok geçimi sağlayacak parayı kazanıp gezmeye gitmek en iyisi.
    ingilizce seviyen ne durumdaydı bide server olunca böle dünya mutfagından fln anlaman gerekmiyo mu yani yemeklerden az cok anlamalısn müşteri yemekle ilgili bişey sorunca bilecek kadar!

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizce seviyen ne durumdaydı bide server olunca böle dünya mutfagından fln anlaman gerekmiyo mu yani yemeklerden az cok anlamalısn müşteri yemekle ilgili bişey sorunca bilecek kadar!
    İngilizcenin ciddi anlamda iyi olması gerekiyor server olunca.Çünkü sistem burası gibi değil ve müşteriler seninle muhabbet de etmek istiyor yada senin de bahşiş alabilmen için bişeyler konuşman gerekebilir.Dünya mutfağını bilmene gerek yok.Sadece çalıştığın yerin bütün menusunu en ufak ayrıntısına kadar bilmen gerekiyor.Onu da tam olarak öğrenmen 2 hafta falan alır.Sistemi ve menüyü öğrenince para kazanmaya ve iyi masalar almaya başlarsın.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ilk başta busser olup (ilk ay örnegin) ing seviyemizi kontrol altına alıp sora menüye, ortama hakim olup ardından server olma imkanımız yok mu?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bence yok.Çünkü o zamana kadar işi öğrenen işe devam eder.Zaten ihiyaç da olmaz iş yerinde fazladan.Sen gidiceksen ve yapabileceksen tabiki de ingilizcen de iyiyse server olarak git.Ama öbür türlü busser olurum sonra server falan diye düşünme çünkü atı alan üsküdarı geçer o zamana.Herkes işi öğrenir parayı kazanır.Ruslar ağustos sonunda gitmeye başlar anca seni eylülde server yaparlar tabi çoooooook gayret ve istek gösterirsen.O zamanlarda da sezon bitmeye başladığı için hiç para yapamazsın.Aslı para serverlıkta haziran temmuz ve ağustosta yapılıyor.Mayıs sonu ve eylül çoook boş oluyor.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya işi yapma konusunda hiç bi şüphem yok bu konuda tecrübem var ama ing seviyemden tereddut edıyorum hiç pratiğim yok cunku smdı server olup gıdıp işi iyi bi şekilde yapamayıp işten falan atılmayım sora en iyisi busser mı olsam

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

İngilizce konusunda sıkıntı yaşayabilirim diyorsan busser'da da az çok para yapabilirsin.Ama dediğim gibi server olmak en iyisi.Bence work and travel işlerinde en iyi parayı alaskaya gidenler ve bahşişe çalışanlar kazanıyor.Şimdi oraya gidipte kovulmak da var.O en kötüsü.Sen en iyisi rahat yapabileceğin işi seç.En azından orada daha rahat olursun.Kovulma stresi yaşamazsın
    ""Let the game begin""

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

veya server olarak başlayıp baktın kıvıramıyorsun, patronun da memnun değil, konuşursun seni busser pozisyonundaki birisiyle değiştirirler.. busser.lar da seve seve kabul eder zaten

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

işte patrona ben bunu yapamadm benı busser yapın demek nasıl bi etki bırakır adamın uzerinde ne busserı kovdm senı demesn sora en ıyısı rıske atmıyım ben busser olup uc bes bahşişe eywallah diyelm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ne çok kazandırıyor bilemem de,six flagste hiçbi pozisyon kazandırmıyor onu bilir onu sölerim :P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne çok kazandırıyor bilemem de,six flagste hiçbi pozisyon kazandırmıyor onu bilir onu sölerim :P
    hımm demekki six flags.ler de şehirden şehre değişiklik gösteriyor, çünkü st.louis'de benm dönemimde giden elemanlar 5000$ fln kazanmışlar.. overtime.a kalma sorun değilmiş çünkü, baya çalışıyorlarmış.. mış'lı konuşuyorum çünkü ben internetten başvuru yapıp 2. iş olarak yaz döneminin sonunda çalışmaya başlamıştım, diğer türklerin anlattıkları böyle.. sezon sonuna kadar çok yoğunlarmış filn..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

olabilir,diğer six flagslerle ilgili bir bilgim yok.ben chicago dakine gittim,son zamanlar haricinde overtime şansımız pek olmadı ve konaklamaya çok para verdiğimiz için birikim yapamadık.birikimi bırak kıt kanaat geçindik diyebilirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

earwen sen istanbul üinversitesi hangi bölüm ben avcılarda işletme okuyorum.bende bu yaz gidecem tavsiyelerini dinlemek isterim.ne de olsa tecrübelisin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

earwen chicago six flagsi tavsiye eder misin? biz 4 kişilik bir grup olarak gidebiliriz belki.sen memnun muydun?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

six flags ler en kotu eglence parki isidir.. cunku en az saati oralarda alirsiniz ve en yuksek kiralari oralarda odersiniz...

BannedUser
    Guest

Alıntı kamilulusoy25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    earwen sen istanbul üinversitesi hangi bölüm ben avcılarda işletme okuyorum.bende bu yaz gidecem tavsiyelerini dinlemek isterim.ne de olsa tecrübelisin...
    benimde iki arkadasım var orada rusen ve a.kerim. onlarda gidecek. işletme okuyorlar tanıyorsan irtibata geç derim. beraber hareket edin işlerin daha ucuza malolur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş numaram 0537 555 71 00 isterlerse ver.ben onlarla görüşürüm beraber gideriz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    six flags ler en kotu eglence parki isidir.. cunku en az saati oralarda alirsiniz ve en yuksek kiralari oralarda odersiniz...
    aynen öyle.çok eğlendik,güzel arkadaşlıklar kuruldu falan filan ama herkes meteliksiz döndü.özellikle konaklama chicagoda çok pahalı olduğu için elimize kuş kadar haftalık geçiyordu.bir de hala yatırdığımız konaklama depozitolarını. geri alamadık.aylar geçti maillere geri dönüş yok.kısacası eğer illa ki eğlence parkı işi olsun diyorsanız utah taki lagoon park ın iyi kazandırdığını duydum.tarihlerinz uyarsa orayı düşünün derim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm ...nerde calısıodunuz siz(restaurant-bar vb) şehir olarak neresiydi?aylık ne kadardı ortalama bahşişinz.. bende ilk kez bu sene gidicemde arastırmaya devam ediyorum..ii günler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm Amadeus35,
    6 haziranda florida da bi restauranta server olarak gideceğim bende ( vize abilirsem) bayan olarak ve tek gideceğim için çok heyecanlıyım ingilizce seviyem iyi, başka neler önerebilirsin? gitmeden yemekle ilgili gelmiş geçmiş herşeyi ezberliyim mi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)