Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Konuşma yeteneğimiz ne kadar olmalı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Konuşma yeteneğimiz ne kadar olmalı

Merhaba arkadaşlar ben şuan hazırlık öğrencisiyim ve wat'a gitmeyi planlıyorum ama şöyle bir sorunum var kulağım iyi söylenenleri çoğunlukla anlıyorum fakat pek konuşamıyorum yani bildiğim kelimeler konuşurken aklıma gelmiyor o yüzden kem küm yapıyorum genelde tıkanıp kalıyorum sizce bu durumda orada sorun yaşarmıyım yoksa hiç gitme mi dersiniz bu durumda ? Fikirlerinizi ve deneyimlerinizden bahsederek bizleri aydınlatırsanız çok sevinirim.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bu sadece senin degil katilimcilarin 98% inde ayni sikinti oldugu sikinti yapmana gerek yok zaten amaclardan biride bildigin fakat konusurken aklina gelmiyen dedigin kelimeleri kullanarak bir nevi pratik yaparak kalici hale gelmesidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Valla hiç bu kadar sitres olmamıştım hayatımda gitmek istiyorum ama tırsıyorum da konuşamıcam diye ne halt ediceğimi bilemedim valla

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

korkuya gerek yok ki ben de gecen yil senin gibi dusunuyordum. eger konusulanlari anlayabiliyorsan pek fazla sorun yok. basit cumleler kurarsin zaten. cok fazla teferruata luzum yok gecen yil ben birak konusmayi konusulanlari dahi anlayamadigim zamanlar oldu, ki calistigim yerde de herkes bunu ogrenmisti. millet elinde kagit kalemle geliodu yanima cogu zaman yardimci oluyorlar genelde. belki de bu benim sansim, bilemiyorum bi de yanimdan sozlugu eksik etmedim ben..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yav ne tirsiyorsunuz arkadasim herkes bu durumda zaten biraz rahat olun daha gitmeden oss gibi stress yapiyonuz ya:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence düşÃ¼nme bile imkanın varsa git ben şuan bölümdeyim ve hazırlıkta gitmediğime pişmanım.koskoca yazı boşa geçirmişim diyorum yani velhasıl üniversite dediğin çabucak geçiveriyor plan çok vakit kaybetmenin hiç bir anlamı yok

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki arkadaşlar bir gelişme oldumu dilinizde veya kulağınızda ? veya ne biliyim başka bir şeyde gelişme yaşadınızmı ?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı taylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar bir gelişme oldumu dilinizde veya kulağınızda ? veya ne biliyim başka bir şeyde gelişme yaşadınızmı ?
    abi o nasıl soru oyle başka bir yerinizde gelişme oldumu gibi esprik yaptım !

walla hocam ben 3 bucuk ay kaldım sonlara dogru artık baya bir geliştiğini hissediyosun tabiki yetersiz genede ama gelişyor yani yetersiz derken tam gelişme için daha uzun kalmak lazım bendede senin söylediğinin tam tersi vardı konuşuyodum ama anlayamıyodum yani herkeste olanın tam tersi oluyodu bende kime sölediysem çözemedi

ama gelişiyor zaten günlük konuşma dilinde sadece "How you doing?" ve "Alright" ı bilsen yeter bu ikisi başka bişeye ihtiyacın olmaz bi kaç kelime ile süslersin olayı zaten kısa kısa cümleler ve kelimelerle anlaşıyorlar ben bide zencilerin çok olduğu bi yerdeydim adamın ne dediğini anlayana kadar akla karayı seçiyodum

ama beyazların konuşmaları gayet temiz ve anlaşılır zorluk çekmezsin...

sadece kendi istediklerini anlatabilecek düzeyde ingilizcen olsun bide zor durumda kalırsan yaw kusurabakmayın benim ingilizcem fazla iyi değil de baştan sonra salla gerisini artık ne anlarlarsa

yani ı mean alışıyor insan korkulacak bişey yok !!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı sorun ve korku hepimizde mevcut , bizim hocalar biraz cesaretli olun diyor,Onlarda biliyor kendi dilimiz onların ana dili değil

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

ingilizce seviyesindeki gelisme adamlarin kulturunden birseyler ogreniyorsunuz sonucta bu kulturleri dillerine yansiyor mesela bi roast beef i how is it going i falan bunlari orada yasayarak falan yok iste gonna wanna yapilarini burada acip kitaplardan falan ogrenemezsin zaten sikintida burda kopuyor egitim sistemi boyunca 12 sene ingilizce gorsek ne olacak her sene bastan gramer ogret open ended sorulari coz ondan sonra ben konusamiyorum cart curt herhalde boyle olacak yani sistem yanlis sen kaldir bakiyim cocugu kucuklukten beri iki bisey soylesin toplum karsisinda takilirsa bile bir kac ingilizce kelime soylesin kendine guveni gelsin ki ileride sadece gramer yapilarini bilen bireyler yetismesin. yoksa biz ogrenciler olarak konusmaktaki sikintimiz yillardan beri sinav ve not odakli calismamizdir baska bir sey degil.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Soru Süper yaaww koptum forumda en iyi soru olduğunu düşünüyorum

Dilim 5 cm uzadı (geveze biri oldum)

Kulağım 2 cm uzadı, daha iyi duyuyor

Başka bir şeyde gelişme oldumu sorusuna cevap vermek istemiyorum

Not: Şaka yaptım tabiki arkadaşımın affına sığınarak
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

su konusulanlari anlayamama skintisi bende de oldu. turkiyede anladigimizi dusunuyoruz hepimiz. film izliyoruz altyazisi oluyo. bagdastiriyoruz altyaziyla konusmalari, anladik saniyoruz. veya bir turkun ingilizce konusmasini anliyoruz. ama amerikada is degisiyo, yani degisiyomus bi anlasam konusucam diyodum ama... yemin ederim ter basiyodu cabalarken ama yazilanlari anliyodum. biraz kelime bilgisi olsa yetiyo onun icin de

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar sorun biraz cekinmekten kaynaklaniyor yanlis soylersek sanki sucmus gibi hissediyoruz maalesef karsimizdakinin kim oldugunu ayirt etmeden konusmaya calismaliyiz yoksa zorlanmadan hakikaten bu is olmayacak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla kelime bilgisi çok önemli bir durum ama dediğiniz kesin doğrudur hele zencilerin arasına düşersem bittim demektir sorum harbi güzelmiş başka bir yerinizde gelişme oldumu dil dile deydimi falan :P valla arkadaşımızın dediği doğru ilk okuldan beri aynı şeyleri döndür döndür verdiler ingilizce derslerinde hep aynı yerde kaldık ama sanırım bu söylediklerinizden sonra gidicem hiç konuşamasam bile farklı kültür görmenin zevki farklıdır heralde dediğin çok doğru dediğimizin yanlış olucağını düşÃ¼ndüğümüzden pek cümle kurmamaya çalışıyoruz buda işi zora bindiriyor
    Konu taylan tarafından (04-04-2010 Saat 02:24 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

beyler bende ne gramer var, ne pratik var ne de kelime var. allahlığa gidiyorum
    ingilizcem o kadar kötü ki anlatamam. haaa korkmasına korkuyorum hemde çok çünkü tekim. bir arkadaşım yok. ayrıca ben washington dc'ye gidiyom can kurtaran olarak.duyduğuma göre orda da zenciler çoğunluktaymış ama benim için fark etmez zaten kimseyi anlamayacam ben sadece kelime geliştirmeye çalışıyorum şimdilik. yapacak başka birşeyde yook heralde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı alemci_33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizcem o kadar kötü ki anlatamam. haaa korkmasına korkuyorum hemde çok çünkü tekim. bir arkadaşım yok. ayrıca ben washington dc'ye gidiyom can kurtaran olarak.duyduğuma göre orda da zenciler çoğunluktaymış ama benim için fark etmez zaten kimseyi anlamayacam ben sadece kelime geliştirmeye çalışıyorum şimdilik. yapacak başka birşeyde yook heralde.
    abi sende bu özgüven varken sana hiçbir şey olmaz cümlenin ana kelimesini söyle gerisini el işaretiyle hallet valla bende gidicem sanırım ya gidip macbook umu alıcam en sevindirici yanı bu elektronik manyağı olarak dönücem

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kardes sikisirsan get kat heryere oluyor oyle guzel bir harf ki masallah kac yuz tane phrasal verb olusturuluyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes sikisirsan get kat heryere oluyor oyle guzel bir harf ki masallah kac yuz tane phrasal verb olusturuluyor
    bi de have var get'in muadili olan

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar gidene kadar bs playerden ingilizce alt yazı türkçe üstyazı ile dizi izleyin gitdiğinizde farkı görceksiniz. En azından söylenilenleri anlamanızda fayda var
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen ben de tek gıdıyorum ınglzce o kadar kötü ki düz lise çıkışlıyım zaten..buyuk ıhtımalle cok sorun yasayacagım ..vize yi aldık tmm da asıl hersey yenı baslıyor..bı ara forumda bı arkads '' new york train'' desen yeterlı fazla konusmana gerek yok adaam sana bıletı keser demıstı ben de artık oyle bıseyler yapcam ..new yorku gezmek ıstıyorum ama bu ınglzceyle ve yalnız olusum belkı gezmeye bılırım buyuk bı sehır ve 3-4 için kalacak yer bulma 4 gun sonunda hava alanına gıdıs falan ucagı kacırırım ben ..kafamda bi plan var gelmeye yakın 4-5 gun new yorkta kaldıktan sonra ucaga atlayıp Türkiyeye donmek ..ne dersınız arkdslar basarabılır mıyım?
    Konu sucre tarafından (04-04-2010 Saat 04:12 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gidene kadar bs playerden ingilizce alt yazı türkçe üstyazı ile dizi izleyin gitdiğinizde farkı görceksiniz. En azından söylenilenleri anlamanızda fayda var
    ben direk dalıyorum ingilizce altyazıyla o biraz daha zorluyor ama güzel oluyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen ben de tek gıdıyorum ınglzce o kadar kötü ki düz lise çıkışlıyım zaten..buyuk ıhtımalle cok sorun yasayacagım ..vize yi aldık tmm da asıl hersey yenı baslıyor..bı ara forumda bı arkads '' new york train'' desen yeterlı fazla konusmana gerek yok adaam sana bıletı keser demıstı ben de artık oyle bıseyler yapcam ..new yorku gezmek ıstıyorum ama bu ınglzceyle ve yalnız olusum belkı gezmeye bılırım buyuk bı sehır ve 3-4 için kalacak yer bulma 4 gun sonunda hava alanına gıdıs falan ucagı kacırırım ben ..kafamda bi plan var gelmeye yakın 4-5 gun new yorkta kaldıktan sonra ucaga atlayıp Türkiyeye donmek ..ne dersınız arkdslar basarabılır mıyım?
    valla onu bende yapmayı düşÃ¼nüyorum adamım new york ta arkadaşım var onu ziyaret edicem 4-5 gün oralarda takılırım heralde geri dönüşÃ¼de yaparız bir şekilde bu arada tran bileti için şunu söyliyebilirsin "may ı have a ticket for new york train " veya "I would like a ticket to newyork train" basit kalıplardır "I would like to" kalıbını ne istersen iste kullanabilirsin yemek siparişi veya alışverişlerde istediğin şeyi sonuna yapıştırıyorsun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla onu bende yapmayı düşünüyorum adamım new york ta arkadaşım var onu ziyaret edicem 4-5 gün oralarda takılırım heralde geri dönüşüde yaparız bir şekilde bu arada tran bileti için şunu söyliyebilirsin "may ı have a ticket for new york train " veya "I would like a ticket to newyork train" basit kalıplardır "I would like to" kalıbını ne istersen iste kullanabilirsin yemek siparişi veya alışverişlerde istediğin şeyi sonuna yapıştırıyorsun.
    tabi oyle de soyluye bılırsın de arkdsın demek ıstedıgı yanı herseyı dogru duzgun kurmadan da anlatabılırsın..new york ve train desen yeter
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

söylenenleri anlıyosanız, zaman ilerledikçe konuşma işini de halledersiniz. pek çekinecek bi durum yok. amerikada yaşayan insanlardan da hiç ingilizce bilmeyenler var. özellikle bazı meksikalılar tek kelime bilmiyolardı.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Vize alabildin mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Wink

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    telaslanma bence. o zamana kadar olaylar tamamen degismis olur . amerikada 3 ay kalinca gelme zamanina kadar ya bir arkadas bulunur gezmek icin . olmasa bile o zmana kadar ingilizceyi bayagi gelistirmis olursun ki o isleri rahatlikla yapabilirsin...
    bir de yalniz gidersen dediklerim zaten kendiliginden gelir. kendiliginden derken , tabi biraz zorluk cekilir dogal olarak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söylenenleri anlıyosanız, zaman ilerledikçe konuşma işini de halledersiniz. pek çekinecek bi durum yok. amerikada yaşayan insanlardan da hiç ingilizce bilmeyenler var. özellikle bazı meksikalılar tek kelime bilmiyolardı.
    Meksikalı demişken Türkleri meksikalılara benzetiyorlar çoğu zaman ,
    bu da hiç hoş bir durum değil

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gidip görücez bakalım ne yapabiliriz ilk defa bu kadar sınırlarımı zorluyorum

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bi git yaşa o ortamı sınırları zorlamaya o zaman başlayacaksın !!!

(benden yine felsefik bir söz )

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Umarım başına bir problem gelmez.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)