Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Deprem olacak..Kadir Bey'in inanılmaz tahminleri.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Deprem olacak..Kadir Bey'in inanılmaz tahminleri.

Merhaba arkadaşlar,

Kısa zaman önce Kadir Sütçü isminde bir eğitmen yaptığı deprem tahmin çalışmaları ile gündeme oturmuştu. Kendisini o gün bugündür takip ediyorum. Bulutların hareketleri ve karıncaların davranışları üzerinden kestirimler yapıyor.

Yaptığı tahminlerin bir çoğu tutmuş durumda...

Şimdi gelelim bu konuyu niye açtığıma... Kadir Sütçü bu sabah itibari ile TÜRKİYE için olası bir depremin haberini verdi ve verilen süre 120 saat..

Prediction No:727.Sign time:04.02.2010 08:00. Region: TURKEY Time:120. Mag=5.5-6.5.

Kadir sütçü'nün sitesi, Türkiye ve Dünya'da oluşabilecek deprem tahminleri için..

www.dkos.org SADECE INTERNET EXPLORER ile...

ve Türkiye tahmini.. http://www.dkos.org/usgs.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

allah korusun korkudan yorum bile yapamıyo insan..
    I made a promise never to settle...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

1nisanda bu başlığı açmanı isterdim
    tırstıttırıttım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sitenin dünya tahminleri kısmını açın özellikle.. Birçok kez televizyonlara gazetelere çıktı ama şili depremini bilmesi ile birlikte tekrar gündeme oturdu. Girdiği tahminleri bende inceliyorum acaba gerçekleşmişmi diye ve sonuç ortada...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kaldı mı 119 saat nabcaz loooooooooooooo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5.5-6.5 büyüklüğünde yazıyo...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Depremden korkmaya gerek yok. Yapılardan korkmak gerekli.. Deprem öldürmez bina öldürür diyorlar zaten.. Bekliyorum açıkcası bakalım sallanacakmıyız?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cok tesekkurler bu başlık için. evdekilere de anlattım şimdi ve plan yaptık. en azından panik halinde koşuşturmaktansa bilinçli olmak iyidir.
    I made a promise never to settle...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla fiorex deprem öldürmez bina öldürür de
    biz de korkuyoruz işte depremden değil binalardan.
    hele de 8katlı binada 2.katta ve bir yokuşta oturursan üsküdar salacak mahallesinin yokuşlarını bilen bilir.
    acaba hangi bölgede olacak
    bir de böyle tutarlı açıklamalardan sonra türkiyede deprem bekleniyorsa ulusal basında neden hala konusu geçmedi merak ediyorum..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Kısa zaman önce Kadir Sütçü isminde bir eğitmen yaptığı deprem tahmin çalışmaları ile gündeme oturmuştu. Kendisini o gün bugündür takip ediyorum. Bulutların hareketleri ve karıncaların davranışları üzerinden kestirimler yapıyor.

Yaptığı tahminlerin bir çoğu tutmuş durumda...

Şimdi gelelim bu konuyu niye açtığıma... Kadir Sütçü bu sabah itibari ile TÜRKİYE için olası bir depremin haberini verdi ve verilen süre 120 saat..

Kadir sütçü'nün sitesi, Türkiye ve Dünya'da oluşabilecek deprem tahminleri için..

www.dkos.org SADECE INTERNET EXPLORER ile...

ve Türkiye tahmini.. http://www.dkos.org/usgs.html

Bu deprem istanbul için mi....Eğer öyleyse pazartesiye geliyor ve ben o gün istanbul en yüksek binalarının birinde işte olacağım....20. katta durum nasıl olur acaba....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

3 kulufallah bi elham bize bişe olmaz ondan sonra---> Turkish Mind
    lets do something useful for it---> expected Turkish mind

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Allah korusun..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

valla bizim meteoroloji sitesine bakarak tahmin yapıyosa kesin tutmaz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Adam Eutelsat'tan çekiyor görüntüleri..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

o cümledeki amacım adamın tahminlerini eleştirmek değil bizim meteorolojinin başarısızlığını dışa vurmaktı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar türkiyede hergün deprem oluyo hatta depremler oluyo zaten şaşıllcak bişey değil çünkü tektonizmanın gerçekleştiği bir ülkedeyiz kuzey anadolu fay adında aktif bi faya sahibiz söylediğim saçma gelck ama depremin olması toprağın yenilenmesi için iyi ama bunun bilincinde olmayan kişiler yüksek binalar ve yapılmaması gereken yerlerde bina yapıyolar bizim yapmamız gereken istanbul için söylüyorm çünkü en hasar görück yer istanbul olur güney yerlerde değilde kuzeye doğru yerlede ikamet etmesi gerekiyo oturdukları binanın ve çevresindeki binalarn depreme dayanıklılıı ölçülmesi gerek çünkü sırf oturduğmz bina sağlam bile olsa çevresindeki binalr yüzünden hasar göre bilir deprem olduğu zamn bizim yapabilceğimz en basit şey üst katta oturanlar dışarı çıkmamaya gayret etmeli alt kattakilern açıklık araziye çıkmaları depremde koşulmaz buda size saçma gelicek ama depremde koşarken bacağınızı kırabilrsnz szie yoladığm linkte türkiyede saat kaçta nerelerde deprem oluyo Son Depremler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bizim meteoroloji sitesine bakarak tahmin yapıyosa kesin tutmaz
    meteorolojiyle depremin ne alakası var anlayamadım hocam ??

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

konuyu okumadın mı adam hava ve karınca hareketlerini inceleyip tahmin yapıyormuş

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar türkiyede hergün deprem oluyo hatta depremler oluyo zaten şaşıllcak bişey değil çünkü tektonizmanın gerçekleştiği bir ülkedeyiz kuzey anadolu fay adında aktif bi faya sahibiz söylediğim saçma gelck ama depremin olması toprağın yenilenmesi için iyi ama bunun bilincinde olmayan kişiler yüksek binalar ve yapılmaması gereken yerlerde bina yapıyolar bizim yapmamız gereken istanbul için söylüyorm çünkü en hasar görück yer istanbul olur güney yerlerde değilde kuzeye doğru yerlede ikamet etmesi gerekiyo oturdukları binanın ve çevresindeki binalarn depreme dayanıklılıı ölçülmesi gerek çünkü sırf oturduğmz bina sağlam bile olsa çevresindeki binalr yüzünden hasar göre bilir deprem olduğu zamn bizim yapabilceğimz en basit şey üst katta oturanlar dışarı çıkmamaya gayret etmeli alt kattakilern açıklık araziye çıkmaları depremde koşulmaz buda size saçma gelicek ama depremde koşarken bacağınızı kırabilrsnz szie yoladığm linkte türkiyede saat kaçta nerelerde deprem oluyo Son Depremler
    haklısın tabiki, hergün deprem oluyor fakat burada ilginç olan 6 - 6.5 şiddetinde olmasını belirtmiş olması..hergün bu boyutta bir depremle karşılaşmıyoruz.İlginç bir tahmin....
    Kaybedecek bir şeyimiz yok nasılsa bekleyerek ( ne düşündüğünüzü ya da düşüneceğinizi tahmin ediyorum ama şimdilik öyle kötü şeyler düşünmeyelim kaybetmek konusunda) , bakalım tahminler tutacak mı, biraz da heyecan oluyor sanıyorum bize. İnşallah tutmaz demek istiyorum fakat istanbulda yasayan birisi ve daha onceki 3 buyuk depreme yerinde şahitlik eden birisi olarak eninde sonnda bu gercekle tekrar karsılasacağız malesef.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaslar uzucu haber geldi.Elazig da 6.0 siddetinde deprem oldu.. su ana kadar 41 kisi vefat etti. onlarca da yarali varmis.. 6.0 siddetinde depremde olu olmasi cok dusundurucu bizim icin...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bu konu Elağzı depreminden öncemi açıldı?? Ne yazık ki şu an için 41 ölü var.İnş ölü sayısı daha da artmaz.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Büyük geçmiş olsun...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu Elağzı depreminden öncemi açıldı?? Ne yazık ki şu an için 41 ölü var.İnş ölü sayısı daha da artmaz.

Evet bu konu depremden önce açıldı..

Çeşitli doğa olaylarına bakarak tahminde bulunan bir site aracılığı ile bu deprem daha önceden biliyordu Türkiye için...Şaşırtıcı ama gerçek....

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar uzucu haber geldi.Elazig da 6.0 siddetinde deprem oldu.. su ana kadar 41 kisi vefat etti. onlarca da yarali varmis.. 6.0 siddetinde depremde olu olmasi cok dusundurucu bizim icin...
    oha ya 41 ölü mü o.O daha 6 şiddetinde bu ya 7 8 olursa düşünemiyorum :S allah rahmet eylesin :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Şu an yine şok içerisindeyim!!! Kadir bey tahmini girdikten 2 gün sonra depremin nerede gerçekleşeceğini de yazmıştı.. Erzurum civarı diye geçmişti!! Ölenlere allah rahmet eylesin.. büyük geçmiş olsun...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Şu an yine şok içerisindeyim!!! Kadir bey tahmini girdikten 2 gün sonra depremin nerede gerçekleşeceğini de yazmıştı.. Erzurum civarı diye geçmişti!! Ölenlere allah rahmet eylesin.. büyük geçmiş olsun...
    ya abimin eski çalıştığı yerde bir muhasebe müdürü vardı çok tuhaf bir adamdı bi kere sans eseri ben de denk gelmiştim ara sıra abimin çalışığı kata çıkıp "herman bak 2 gün içerisinde meksikada(atıyorum) deprem olacak" derdi ertesi gün soylediği siddette deprem olurdu ve depremden sonra da adam mail atardı nasıl tutturdum diye o.O bir değil iki değil adam hepsini biliyordu ben inanmıyordum ama şahit olduktan sonra tırsmaya başladım:S abim sormuş nereden biliyorsun diye "akşam sakallıları görüyorum" demiş ben inanmam boyle şeylere ama adam ne dese çıkıyo ya :S

bu arada abimle ilgili de çok iddialı bir açıklaması olmuş :P

2012den sonra yeryüzünde farklı şeyler olacağını insanların doğa üstü yeteneklere sahip olacağını soyluyormuş adam ve abimin de bu doğa üstü yeteneğe sahip birisi olacağını iddia ediyormuş :P görecez bakalım abim uçmaya başlarsa resmini çeker koyarım :P

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Senin tanıdığın tamamen kafadan yazıyor birşeyleri sanırım Kadir Sütçü'nün bir sistemi var şimdiye kadar yaptığı tahminlerde 60 binden fazla kızılötesi fotoğrafı incelemiş ve bulutların hareketleri ve onlardan meydana gelen e-dalgalar ile tahminlerini yürütüyor. Adam bir sistem kurmuş ve tahmin yapıyor ve gayet başarılı. Ancak gereken desteği görememesi üzüntü verici..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Senin tanıdığın tamamen kafadan yazıyor birşeyleri sanırım Kadir Sütçü'nün bir sistemi var şimdiye kadar yaptığı tahminlerde 60 binden fazla kızılötesi fotoğrafı incelemiş ve bulutların hareketleri ve onlardan meydana gelen e-dalgalar ile tahminlerini yürütüyor. Adam bir sistem kurmuş ve tahmin yapıyor ve gayet başarılı. Ancak gereken desteği görememesi üzüntü verici..
    bunun yaptığı tahminler herhangi bir araştırmaya dayanmıyor diyorum ya herifin kaşı gözü oynuyor akşamların evde gezen birileri var diyor ama yemin ediyorum adam nerede deprem olacak derse ertesi gün deprem oluyor şili depremini bildi mesela en taze örnek elazığda olacak depremi de abimle sordurtcam bakalım tutturmuş mu

inanması gerçekten güç boyle doğa üstü şeylere pek inancım yoktur ama herif garip tedirgin oluyor insan :S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Allah rahmet eylesin, cok uzucu...
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

dün öğlen saatlerinde memlekete geldim yani Antakyaya gece yarısı burasıda sallandı merkezussu dortyolmus sanırım su sıralar deprem konusunda bilinçli ve dikkatli olmamız gerek !!

depremde neler yapılması gerek diye ayrıntılı bilgilere sahip bi başlık açıp burada bu konu hakkında bilinçlenebiliriz !!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)