Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne olacak bu doların hali :(

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Unhappy Ne olacak bu doların hali :(

Herkesin bildiği gibi wat masraflarına yaklaşık bir ay önce 3300$*1200=3960===4000 ytl gidiyordu.Şimdi ise 3300$*1700=5600 ytl gidiyor.5600-4000=1600 ytl fark açıldı ve bu para ldukça yüksek bir miktar.(en azından benm için) Peki şimdi ne yapacaz_??? Wat şirketlerine erken başwuru yapalımmı_?? Ya sene sonuna kadar dolar düşmezse ne olacak.Benim bi miktar dolarım wardı.Dolar 1.450 olunca sattım.Dolar şimdi 1700 Yani doların fiyatı 1.45 in altına düşmeden gidemem.Siz ne düşünüyorsunuz bu doların gidişatı hakkında.Sizce wat firmaları fiyatları düşürür mü_?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ne düşürecekler adamlar bayram yapıyorlardır şimdi.Uyanıklar.
    Bi de "Bu sene başvurular artacak" diyorlar ya, öyle olursa imkansız fiyat indirmeleri.

Ama ben geçen sen şahit olmuştum.
    Mart-Nisan civarı ELT firması program ücretini 1100 Eurodan 800 Euroya düşürmüştü. Belki böyle şeyleri takip etmek lazım.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama ben geçen sen şahit olmuştum.
    Mart-Nisan civarı ELT firması program ücretini 1100 Eurodan 800 Euroya düşürmüştü. Belki böyle şeyleri takip etmek lazım.
    Doğru diyosun da bu çok riskli bir seçenek bence.

Birincisi Mart-Nisan dönemini beklersen bulacağın iş kimsenin istemediği dandik iş olacaktır. Ücret de düşük olacaktır.

İkincisi Mart-Nisan'ı bekledin ve fiyatlar inmedi diyelim. Hem pahalı kayıt olup, hem de güzel işleri kaçırmış olacaksın.

Dolarr 1.50nin altına inmez diyolar uzmanlar. O yüzden bence şimdi ön kayıdı olup işi erken seçmek avantajlı. sonra esas ödeme yapılacağı zaman dolar da 1.50 seviyelerine inmiş olur belki.
    Gel gidelim hamama,
    Otur Barack Obama...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selamlar
    bildigim kadarı ıle sırketler ortalama 1200-1400 $ istiyorlar. bu nıktarın zaten 500-600 $ kendılerıne kalmıyor ve $ cınsınden abd ye sponsorlaravs. gidiyor. adamların cebınde 600-800$ arası bırsey kalıyordu simdi ise bu mıktar tl ye cevırınce (kuru en ıyı ıhtımmalle 1.50 alsak) 1200-1600 ytl edıyor. lakin bu adamlar sene basında kur 1.2 iken yaklasık 750-950 ytl arası gelır beklıyordu kısı bası. suan kur farkından ıyı bır karları var ve erken kayıt, ıyı ıs secmek vs. gibi sloganlarla ınsanları somurmeye calısıyorlar. benım tahmınım pıyasada somurulecek adam kalmayınca sırketler de cıddı fıyat ındırımlerı olacak taki kendi istedıklerı 750-950 ytl lik fiyatlara inecek. ben bu krizden cok tırstıgım ıcın 3-5 bin tl mi riske etmedim. buradan gideceklere bir kez daha dusunmelerini, sagdan soldan borc alıp gıdeceklerı ıse n defa dusunmelerını tavsıye edıyorum. cunku gelecek sene wattan donunce kriz etkisi azalacagı ıcın $ fıyatları aldıgınız mıktardan az olacak muhtemelen,

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dertliali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    bildigim kadarı ıle sırketler ortalama 1200-1400 $ istiyorlar. bu nıktarın zaten 500-600 $ kendılerıne kalmıyor ve $ cınsınden abd ye sponsorlaravs. gidiyor. adamların cebınde 600-800$ arası bırsey kalıyordu simdi ise bu mıktar tl ye cevırınce (kuru en ıyı ıhtımmalle 1.50 alsak) 1200-1600 ytl edıyor. lakin bu adamlar sene basında kur 1.2 iken yaklasık 750-950 ytl arası gelır beklıyordu kısı bası. suan kur farkından ıyı bır karları var ve erken kayıt, ıyı ıs secmek vs. gibi sloganlarla ınsanları somurmeye calısıyorlar. benım tahmınım pıyasada somurulecek adam kalmayınca sırketler de cıddı fıyat ındırımlerı olacak taki kendi istedıklerı 750-950 ytl lik fiyatlara inecek. ben bu krizden cok tırstıgım ıcın 3-5 bin tl mi riske etmedim. buradan gideceklere bir kez daha dusunmelerini, sagdan soldan borc alıp gıdeceklerı ıse n defa dusunmelerını tavsıye edıyorum. cunku gelecek sene wattan donunce kriz etkisi azalacagı ıcın $ fıyatları aldıgınız mıktardan az olacak muhtemelen,

Haklisin kriz oldugu icin 1 kez daha durup dusunmek lazim . Bana sanki fiyatlar dusecek gibi geliyor +
    bu sene katilim daha az olacak gibi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar su an ıcın her sey iyi gidiyo dolar 1.540 kadar geriledi ins bu dusus dewam eder

Tecrübe Puanı
    10

Küresel piyasalarda toparlanma yaşanıyor. Asya borsalarında artışlar yüzde 14’ü aştı, Avrupa’da da yükseliş var. İMKB kısa günü yüzde 2.3 artışla tamamladı; dolar 1,5570 YTL’ye kadar geriledi.

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/news/463046.asp

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pıyasaalrın duzelmesı normal ve olması gereken bır sey ama hocalarımın dusuncesı doların 1500-1700 arası dalgalanacak olması onumuzdekı 4-5 ay.
    ben su sekılde dusunuyorum yazın basında sırketler kısı bası 600-800 lira arası kar yaparken sımdı ıse 1200-1400 lira arası kar yapıyorlar yanı kur artısı adamların ısıne geldı belkı basvuruların bıtmesıne yakın cıddı ındırımler yapabılırler
    ama benım gıbı sene basında doları max. 1250 den hesap edenler husrana ugradı sanırım
    birde gıdecek arkadaslar ıslerı bellı olunca gıtmeden once 2-3 defa arasınlar gelecem die sonra magdur olmasınlar cunku cok fırmalar ıflas ettı bu krizde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar doları şu an gerek merkez bankası müdahalesi ile gerekse türkiyeden fonlarını çeken yabancı bi bankanın fonlarının bitmesi nedeniyle hafif toparlanmıs yanı dusmus bi bicimde goruyoruz ama dikkatli olun derim. yıllardır borsanın içinde olan biri olarak bu durumun geçici oldugunu düşünüyorum. dolar düşse düşse 1.35-1.40 seviyelerine düşer ondan sonra da tekrar hızlı bı bıcımde artar .çeşitli senaryolar dolaşıyo piyasada. nedeni asıl krizin hala türkiyeyi vurmamıs olmasıdır. bu seviyelerden alın dolarınızı kafanız rahatlasın. dahada düşünmeyin düşermi çıkarmı diye. amerikadan dönünce düşünürsünüz artık orasını

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dolar geçen senenin de altına inmeyeceğine göre kazanan taraf gene şirketler oluyor...
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

daha sneye kadar düşer siz hiç korkmayın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

düşmeye başladı zaten yavaş yavaş..geçen seneki hezimetlerden sonra hala işler artacak diye umuyolarsa çok iyimserler ya.. fiyatını 1500e çıkardı diye biliyorum ben onların verdiği hizmet fiyat gibi katmerli kötü zaten..bu kadar yükselmesi gerçekten çok ilginç fiyatların..hele ki doalr da yükselmişken bu seneden ne beklerler bilmiyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gene söylüyorum,
    Bu adamlar fiyatları düşürmek zorunda kalacaklar.

Hem dolar yükseldi hem TVlerde millet sürekli ABD'de kriz haberlerini seyrediyor. Türkiye'den bakınca bu iş daha riskli ve masraflı olacak gibi duruyor şuanda. Dolayısıyla insanlar biraz daha çekingen olacaklar WAT konusunda.

Tabi forumu gezip gaza gelirse millet onu bilmem.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gene söylüyorum,
    Bu adamlar fiyatları düşürmek zorunda kalacaklar.

Hem dolar yükseldi hem TVlerde millet sürekli ABD'de kriz haberlerini seyrediyor. Türkiye'den bakınca bu iş daha riskli ve masraflı olacak gibi duruyor şuanda. Dolayısıyla insanlar biraz daha çekingen olacaklar WAT konusunda.

Tabi forumu gezip gaza gelirse millet onu bilmem.
    Bende katılıyorum sana.Düşünsenize ordaki kriz gitgide büyüyor.Dolayısıyla işsizlikte artıyor.Oradaki native speakerlere iş wermeyeceklerde buradan giden iki kelimeyiz zor biraraya getiren bizleremi iş werecekler.Gerçi biz onların aldığı paradan çok daha azına çalışıyoruz ama olsun yinede durum ciddi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

zaten bu yaz da bu kadar iş sorunun olmasının sebebi bu krizin başlangıcıydı..

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten bu yaz da bu kadar iş sorunun olmasının sebebi bu krizin başlangıcıydı..
    Krizin tamamen bitmesi 1 seneyi bulur gibi ...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dolar düşmeye devam ediyor arkadaşlar.1.48 seviyelerine indi bugün itibariyle.Bir kaç gün içinde ön kayıt yaptırmayı düşünüyorum ama şirket seçimi için firmaları biraz gezmek istiyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ODTÜ'de yapılan hesaplamalara göre doların bu seviyesi 2 senede düzelmezmiş...

Ben onların yalancısıyım... Söylenene göre 2 yıl boyunca iniş çıkışlar olacak ama 1.50'nin altına düşmeyecekmiş. 2 yıl sonunda ise yavaş yavaş gerileme bekleniyormuş.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Dolar'ın düşmesi devam eder. Hele ki seçimlerden sonra eski günlerine döner uluslararası piyasalarda. Buraya dikkat edin çünkü Türkiye gibi bir yerde dövizin ne olacağı hiç belli olmaz.

Kriz denilen şey Amerika'nın gerçek sahipleri olan Yahudilerin gelecek başkanına ayar vermek için yapılmış birşeydi. Gereken yerlere mesajlar gönderildi.
    (Obama seçildiğinde hiç de bahsettiği gibi bir başkan ol(a)mayacak.)

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolar'ın düşmesi devam eder. Hele ki seçimlerden sonra eski günlerine döner uluslararası piyasalarda.
    Hocam ben bundan uzun bi sure sonra (6-7 ay civari) dolarin 1.2 seviyelerini gorecegini hic sanmiyorum ins yanilirim .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dolar uzun bir süre bu halini koruyacaktır. Ancak gelir-gider dengesini iyi ayarlarsanız, sorun çekeceğinizi sanmıyorum, dolar, her yerde dolar.
    CAMPUS Work And Travel

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı CampusWAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolar uzun bir süre bu halini koruyacaktır. Ancak gelir-gider dengesini iyi ayarlarsanız, sorun çekeceğinizi sanmıyorum, dolar, her yerde dolar.
    Elimde $ olsa da sorun yapmasam keske . Kazananlar ve parasini bozdurmayanlar icin sorun yok da kazanamayip ya da parasinin tamamini bitirenler icin sorun var birazcik .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)