Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ne iş belli ne güç..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Exclamation ne iş belli ne güç..

Arkadaşlar merhaba.Size bir şey sormak istiyorum. Tüm wat şirketleri öğrenciye iş ayarlamak için öğrenciyi iş fuarlarına götürüp orada uygun işi uygun kişiye ayarlayarak mı iş seçimini gerçekleştirir, yoksa öğrenciyi bu fuar olaylarına hiç karıştırmadan işini sponsorları aracılığı ile mi ayarlamaya mı çalışır?Hangisi daha sağlıklı. Ben şahsen artık bıktım bu sponsor denen varlıklardan, nasıl bir varlıklar ise bütün teklif edilen iş görüşmelerini iptal etmişlermişş,şirket şu an da ne yapacağını bilemez durumda imişşş,ya arkadaş bu yüzden işim bi ayarlanamadı gitti, beklemekten yoruldum usandım,her gün onun stresi ile uğraşıyorum,millet uçak biletlerine bakıyor ben de daha ne iş ne vize ne uçak bileti.Geçen sene name check mağduriyeti bu sene iş yok muhabbeti,ben bu şansla bu sene de gidemem arkadaş,he gidemesem de bu forum sayesinde birçok şey öğrendim,emeği geçenlere teşekkürler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

''şirket şu an da ne yapacağını bilemez durumda imişşş,ya arkadaş bu yüzden işim bi ayarlanamadı gitti, beklemekten yoruldum usandım,her gün onun stresi ile uğraşıyorum,millet uçak biletlerine bakıyor ben de daha ne iş ne vize ne uçak bileti.''

Acentandan sözleşmeni talep et ve iyice oku bu konuya alakalı ''para geri iade edilmez'' ibaresi yoksa paranı geri talep et ve diğer acentalara yönlen ya da gelecek sene için bekle.Şu an zaten acentalarda pek iş kalmadı diye tahmin ediyorum ama yine de bulabilirsin sanırım.

Ayrıca acentanın seni oyalamaya çalıştığını düşünüyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Acentanın bahsettiği durum sadece senin için mi geçerli yoksa şirket ile giden tüm öğrencilere de aynı muhabbeti mi yapıyorlar ? Username'nin dediği gibi sözleşmeni talep et ve oku. Mesela benim sözleşmemde deniyorki " Tüm kriterleri sağlayıp vize alamaz ve gidemez ise ücret tamamı ile iade edilir" En kötü ihtimal beklersin vizeye girmen için ds ye ihtiyaçları var bunun içinde sana mecburen bir iş ayarlamak zorundalar. İş ayarlanmadığı için vizeye de gidemeyeceksin eğer sözleşmende öyle bir seçenek varsa ücretini geri alırsın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Username Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''şirket şu an da ne yapacağını bilemez durumda imişşş,ya arkadaş bu yüzden işim bi ayarlanamadı gitti, beklemekten yoruldum usandım,her gün onun stresi ile uğraşıyorum,millet uçak biletlerine bakıyor ben de daha ne iş ne vize ne uçak bileti.''

Acentandan sözleşmeni talep et ve iyice oku bu konuya alakalı ''para geri iade edilmez'' ibaresi yoksa paranı geri talep et ve diğer acentalara yönlen ya da gelecek sene için bekle.Şu an zaten acentalarda pek iş kalmadı diye tahmin ediyorum ama yine de bulabilirsin sanırım.

Ayrıca acentanın seni oyalamaya çalıştığını düşünüyorum
    username, şirket başka şirketlerle görüşüyomuş,iş için yani başka acentalar üzerinden gönderilcekmişiz ki ben bunun olacağına da pek inanmıyorum, çoğu kişi işe yerleştirildi,yani kontenjanları dolmak üzeridir diğer acentaların..Dostum şirketle uzun süredir görüşüyorum geçen seneden beri aramız iyi,ama sen de takdir edersin ki iş başka dostluk başka,yerleştirsene beni be adam,konuşuyoz konuşuyoz şurası olur burası olur,her defasında patlıyo iş..ben geçen seneden beri kayıtlı öğrencinim senin paramı işletmişsin iki yıl yanii..bekliyorum sabırla bakalım nolcak(ki şöyle bir açıklamada bulunmuşlardı nisan ortasına kadar ayarlanmazsa herkesin parası kesintisiz iade)ben paradan geçtim artık isterse yarısını kessin..Bu arada 4.sınıf öğrencisiyim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Özgür Hacıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acentanın bahsettiği durum sadece senin için mi geçerli yoksa şirket ile giden tüm öğrencilere de aynı muhabbeti mi yapıyorlar ? Username'nin dediği gibi sözleşmeni talep et ve oku. Mesela benim sözleşmemde deniyorki " Tüm kriterleri sağlayıp vize alamaz ve gidemez ise ücret tamamı ile iade edilir" En kötü ihtimal beklersin vizeye girmen için ds ye ihtiyaçları var bunun içinde sana mecburen bir iş ayarlamak zorundalar. İş ayarlanmadığı için vizeye de gidemeyeceksin eğer sözleşmende öyle bir seçenek varsa ücretini geri alırsın.
    tüm öğrenciler özgür, ama benim sinirimi bozan iki senedir gidememiş olmam ve bunun şirketin biliyor olması.Sadece 4 kişinin işi ayarlanabilmiş. Mesela o 4 kişinin içinde benim olmam lazımdı,haber bile verilmedi sonradan öğrendim.Anlıyorsun değil mi ben zaten bekliyorum iki yıldır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kesinlikle sozlesmenı talep et eger paranı geri alabilirsen baska sırketlere yonel ısler azalmıs olabilir ıstedıgın eyalet ve ıstedıgın ıs olmayabılır ama ılla ki bı ıs bulursun.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı magpies_atakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle sozlesmenı talep et eger paranı geri alabilirsen baska sırketlere yonel ısler azalmıs olabilir ıstedıgın eyalet ve ıstedıgın ıs olmayabılır ama ılla ki bı ıs bulursun.
    Sozlesmeyi talep et ne demek ben onu anlamadim. Kayit olurken neye imza attiniz?
    zaten kayit olurken ogrenciye sozlesme verilir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sozlesmeyi talep et ne demek ben onu anlamadim. Kayit olurken neye imza attiniz?
    zaten kayit olurken ogrenciye sozlesme verilir.
    İşte imzalamış olduğu sözleşmeyi geri talep edip , maddelerden kendini kurtarabileceği madde varsa parasını kurtarsın.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende advisle gideceğim ilk iş fuarından işi alamdım (ocak ayında)hala iş bekliyorum . seni yerleştireceğiz dendi ama hala yerleşemedim.150 tane öğrencim var benim dedi danışmanım.ben çok rahatım biraz rahat ol diyo sürekli bana.Ben bekliyorum ama sürekli beni atlatıyo gibime geliyo.Ne yapmalıyım.İşi ayarlayacağından emin konuşuyo.1hafta 5 gün içinde ayarlayamassa ben ne yapmalıyım sizce.Adviste sonuçta iyi şirket..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ohio da bi iş var imza bekliyorum dedi orası olmadı şimdi newyokda bi iş var oraya yerleştirmeye çalışıcam dedi.Yani kesin biyere yerleştirirmi beni bunlar parasını ödedim herşey tamam.Sonuçta advise güvenerek gittim.İşsiz kalmam durumunda bu dakkadan soran kim hangi şirket iş bulcak bana... :S lütfennn yardımmmmmmmmmmmmmmm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hala yerleştirilmedim işe.Sanırım şirket mağduru olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Arkadaşlar amerikadaki sponsorlar Alaskada yaşanan olaylardan sonra sıkıntı içine girdiler ve çoğu kendi içinde denetleme yapıyor ve form gönderme vs uzun sürüyor.Her şirket bundan nasibini alıyor.Kimi şirketler anlaşmalı olduğu sponsora göre daha zor şartlarda çalışıyor artık.Yani bu sene bi kriz var sponsorlarda.Buda bizim burdaki şirketlere yansımış durumda.Advisten paranı aldın diyelim bu saatte sana iş bulacak bi şirket varmı onuda araştırman lazım önce.Sonra Advise geri dönmek zorunda kalırsan fiyat yükseltirler sana.Bunları düşünmek lazım.Senin şirketinde işe yerleştiririm seni diyerek aldı seni bünyesine,sen şimdi başka bi şirkete kayıt olsan ne malum aynı durumu yaşamayacağın?Bunları düşünmek lazım bence.Bi şirket vardır şu anda tüm öğrencilerine iş bulmuştur vizeye göndermiştir o zaman tamam,hatta 300 dolar ön kayıt bile yakılabilir şu durumda ama diğer şirketlerde sorun yaşıyor.Umarım en az zararla çıkarsın bu dönemden..Hem zaman kaybı hem para kaybı açısından yani..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar amerikadaki sponsorlar Alaskada yaşanan olaylardan sonra sıkıntı içine girdiler ve çoğu kendi içinde denetleme yapıyor ve form gönderme vs uzun sürüyor.Her şirket bundan nasibini alıyor.Kimi şirketler anlaşmalı olduğu sponsora göre daha zor şartlarda çalışıyor artık.Yani bu sene bi kriz var sponsorlarda.Buda bizim burdaki şirketlere yansımış durumda.Advisten paranı aldın diyelim bu saatte sana iş bulacak bi şirket varmı onuda araştırman lazım önce.Sonra Advise geri dönmek zorunda kalırsan fiyat yükseltirler sana.Bunları düşünmek lazım.Senin şirketinde işe yerleştiririm seni diyerek aldı seni bünyesine,sen şimdi başka bi şirkete kayıt olsan ne malum aynı durumu yaşamayacağın?Bunları düşünmek lazım bence.Bi şirket vardır şu anda tüm öğrencilerine iş bulmuştur vizeye göndermiştir o zaman tamam,hatta 300 dolar ön kayıt bile yakılabilir şu durumda ama diğer şirketlerde sorun yaşıyor.Umarım en az zararla çıkarsın bu dönemden..Hem zaman kaybı hem para kaybı açısından yani..
    uğur eyvallah açıklamaların için.Diğer şirketlerin durumunu bilmiyorum,senin anlattıklarına göre genel olarak 2012 sezonu için büyük bir kriz durumu var wat şirketleri için.Bence bu krizlerin önüne önceden geçmek için bir plan bulundurmalı şirketler.Öğrenciye bu olayı ne kadar anlatsan da bi yere kadar gidiyor,yani günler aylar geçiyor sezon yaklaşıyor,"sponsolardan haber bekliyoruz" kalıbı bu zamana kadar devam ediyor,sezon yaklaşıyor öğrenciler tedirgin,hadi olmayacağı belli ise hiç kafa ağrıtılmasın, her öğrencinin planı programı var,mesela ben geçen sene gidebilseydim(name check mevzusu) bu sene yani 4.sınıf döneminin bitiminde kpss girebilirdim.Şimdi ne kpss'ye girmek için adım atabiliyorum ne de work and travel ile abd'ye gidebiliyorum.(hani gidemeyeceiğimi kesin olarak öğrensem oyalanmam buralarda)anlatabiliyor muyum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

he bu arada belirtmeyi unuttum şirketim advis değil.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Özgür Hacıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte imzalamış olduğu sözleşmeyi geri talep edip , maddelerden kendini kurtarabileceği madde varsa parasını kurtarsın.
    Bu sozlesmenin aynisi ogrencide de bulunur onu demek istiyorum. Tek tarafli sozlesme olmaz...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

offf ben daha ds e başvuramadım ama şirketim senin işin kesin git al biletini dedi.Emin konuşuyolar.Bu yıl araştırma süreçleri filan olıyomuş o uzun sürüyomuş.Bana imzalı işveren belgesi bile gelmedi.daha onu ds e göndereceğiz filan filan... yann ben ne zaman gireceğim vizeye sizce.Tarih olarak bi tahminniniz varmıdır:?:s

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fatih1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    he bu arada belirtmeyi unuttum şirketim advis değil.
    @inek adlı kullanıcı sana yazdığı cevapta bende advis ile gidiyorum deyince aynı şirkettensiniz sandım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de daha ne iş belli ne güç bekliyorum skpytan alınmadım işe başka bi skype kadar bekliycem artık yapcak bişe yok:S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şuan için bizde de iş belli değil arkadaşlar, şirket ayarlycaz sabredin bu süreç normal geç kalmış değilsiniz dedi biz de sabırla bekliyoruz .. şimdi yeni bi iş için kontaktayız ama bakalım ne olacak.. şu süreç hakkaten çok sıkıntılıymış, ama hepimiz için en iyisi olur umarım..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inş baba herkes için hayırlı olur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben de de sıkıntı var ....hayırlısı tecrübeli arkdaşlara sorucaktım ..Üzerinde başlama taarihi olmayan bir Job offer sorun olurmu?.bana gnderdiler ama üzerinde tarih yazmıyordu başlama tarihi....şirketle konuştum dediki artık ds basılıo .tarih nasıl belli olcak??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar işim hala ayarlanmadı,şirketim hala,işin ayarlanması için biraz daha beklememi istiyor.Ancak bu bekleyişler bitmiyor.Yani hala ne iş belli ne güç... Tekrardan tavsiyelerinizi almak istiyorum.Şirket iş ayarlanmaması durumunda para iadesi yapacak olsa da bu stresi yaşamak benim için dayanılacak gibi değil.4.sınıf öğrencisinin stresini bilenler bilir.Hani gidemeyeceğimi şimdiden bilsem- ki şu an hiçbir şey belli değil-ona göre kendime bir plan çizerim..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fatih1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar işim hala ayarlanmadı,şirketim hala,işin ayarlanması için biraz daha beklememi istiyor.Ancak bu bekleyişler bitmiyor.Yani hala ne iş belli ne güç... Tekrardan tavsiyelerinizi almak istiyorum.Şirket iş ayarlanmaması durumunda para iadesi yapacak olsa da bu stresi yaşamak benim için dayanılacak gibi değil.4.sınıf öğrencisinin stresini bilenler bilir.Hani gidemeyeceğimi şimdiden bilsem- ki şu an hiçbir şey belli değil-ona göre kendime bir plan çizerim..
    En kötü karar kararsızlıktan iyidir.Seni gayet iyi anlıyorum KPSS ve WAT arasında seçim yapman gerekiyor.Hanigisi senin için daha önemliyse onu seç onun için adımlar at.Eğer wat için zaman geçiyor vaz mı geçsem diye düşünüyosan şunu söyleyebilirim,ilk vizemi 21 Mayısta aldım ve hiç geç kalıcam işim olmayacak diye düşünmedim.Bu arada ben KPSS den şimdilik vaz geçtim çünkü hem derslerden yeterince hazırlanamadım hemde wat daha ağır bastı.Askerliği de araya sıkıştırıp iyice bi kursa gidip hazırlanıp 2 yıl sonrasına başvurmayı düşünüyorum.Eğer örnek bi rota istiyorsan umarım benimki yardımcı olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

En kötü karar kararsızlıktan iyidir.Seni gayet iyi anlıyorum KPSS ve WAT arasında seçim yapman gerekiyor.Hanigisi senin için daha önemliyse onu seç onun için adımlar at.Eğer wat için zaman geçiyor vaz mı geçsem diye düşünüyosan şunu söyleyebilirim,ilk vizemi 21 Mayısta aldım ve hiç geç kalıcam işim olmayacak diye düşünmedim.Bu arada ben KPSS den şimdilik vaz geçtim çünkü hem derslerden yeterince hazırlanamadım hemde wat daha ağır bastı.Askerliği de araya sıkıştırıp iyice bi kursa gidip hazırlanıp 2 yıl sonrasına başvurmayı düşünüyorum.Eğer örnek bi rota istiyorsan umarım benimki yardımcı olur
    uğurcum öncelikle teşekkür ediyorum fikirlerinden,tavsiyelerinden dolayı.Halimi anladığına memnun oldum.Ben de senin gibi düşünüyorum açıkçası.Ne yapsam ne düşünsem diye kafamı kurcaladığımda wat olayı biraz daha ağır basıyor gibi.Belki bu imkan bir daha olmayabilir;ama sınavlara her zaman girilebilir.Öyleyse biraz daha bekleyip, duruma göre hareket etmeliyim.Teşekkürler ilgin için

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@fatih1453 şirketinin ismi nedir bilirsek bundan sonraki seneler icin katılmak isteyen öğrenciler için bir fikir olmuş olur
    Gerçekden zor bir durumdasın Allah Kolaylık versin ama Uğur unda dediği gibi en kötü karar kararsızlıkdan daha iidir.
    FORZA ES-ES

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fatih1453 şirketinin ismi nedir bilirsek bundan sonraki seneler icin katılmak isteyen öğrenciler için bir fikir olmuş olur
    Gerçekden zor bir durumdasın Allah Kolaylık versin ama Uğur unda dediği gibi en kötü karar kararsızlıkdan daha iidir.
    her defasında(iş ayarlanıyor,iptal edildi,haber bekliyoruz gibi açıklamalar)sorunun direkt olarak kendileriyle ilgili olmadığı yönünde açıklamalarda bulundukları için,şirket ismini şu an vermek istemiyorum.Sponsorlardan kaynaklanan sorunların olduğu dillendiriliyor.Ama biz öğrenciler bu sorunları bi yere kadar idare ediyoruz,sezon yaklaşıyor ,zaman geçiyor..Suçu kim de aramalıyım bilmiyorum,şirket her açıklamasında masum olduğunu ispatlamaya çalışıyor.Ben biraz daha bekleyip duruma göre şirket hakkında bilgi verebilirim.Şirketle 2 yıldır bir hukukum var,çalışanlarının hepsi ile tanışıklığım oldu,sekreterden çaycısına kadar..Durumumu anlatabildim diye düşünüyorum..teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)