Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ds belgemde 15 eylül yazıyor..30 eylüle kadar çalışabilir miyim sizce?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart ds belgemde 15 eylül yazıyor..30 eylüle kadar çalışabilir miyim sizce?

Artkadslar ds 2019 formunda 15 eylul yazıyor ..şimdi uçak biletini kescem dönüş 4ekim diye.. 15 eylül de işten çıkarılıp boşta kalmak istemiyorum 4 ekime kadar..sizce çalışabılır mıyım 30 eylule kadar?..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bir sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sızlerın ds lerınde ne yazıyor arkdslar?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bende 30 eylül yazıyor... senin durumda ise ds belgende belirtilen tarihe kadar yasaal olarak çalışabilirsin... sonrası sen ve patronunun tasarrufuna kalmış...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

resmi olarak calisamazsin. biz gecen yil calisamamistik. cunku o tarihden sonra resmi calisma hakki olmuyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim gecen yilki ds belgemde eylul 9 yaziyordu ama ben 27 eylulde biraktim isi arkadaslarin dedigi gibi yasal olarak calisamazsin, isverenin tasarrufuna bagli.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sızlerın ds lerınde ne yazıyor arkdslar?
    Benim ds'de de 12 Eylül gözüküyor, sözleşmenin son tarihi. Görünüşe göre 12' sinde işten 15'inde de evden postalanıyoruz.

Bu arada en son foruma girdiğimde sen yeni bir iş arayışı içerisindeydin yanılmıyorsam. N'oldu? Nerede çalışacaksın şimdi.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şimdilik hala aynı işe gidiyor..
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roxelanne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ds'de de 12 Eylül gözüküyor, sözleşmenin son tarihi. Görünüşe göre 12' sinde işten 15'inde de evden postalanıyoruz.

Bu arada en son foruma girdiğimde sen yeni bir iş arayışı içerisindeydin yanılmıyorsam. N'oldu? Nerede çalışacaksın şimdi.
    bılmıyorum iş sıkıntısı oldgu ıcın iş degısıklıgı olmuyor ve en sonunda bu istmedıgım ıse gıdecegım gıbı gorunuyor..benım 15 eylul yazdıgı ıcın ds de 28 eylule kestım bıletı bakarsın 15 eylulde işden cıkarım bos bos gezmıyeyım oralarda zaten az kazancam

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

the show must go on

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar ben 26 eylule kadar calismak istiyorum.daha bi ses yok ama belli olmaz bakarsin 15 eylul gelince is veren der hadi gule gule.Ruslar 4 aydir calisiyolar sordum siz nasil 4 sydir calisiyonuz diye dediler bizim program 5 aylik degisik .olur mu oyle sey onlara 5 bize 4 aylik mi wat programi? eger 15 eylulden sonra calismama izin verse bile paycheck degilde cash mi vercek parayi ?
    Konu sucre tarafından (28-08-2010 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

parayı elden verebilirler. İş verenin sorun yapmadıkdan sonra kaçak işci statüsünde çalışabilirsin. tamamen işverenine kalmış bişi. sor iyice çalışcam mı çalışmıcam mı planı mı ona göre yapcam de.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

isverenine bagli. gecen yil benim ds de yazan tarihten 17 gun fazla calismistim sorun cikmamisti.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

her sey is verene bagli, vizen nezaman bitiyor?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her sey is verene bagli, vizen nezaman bitiyor?
    15 eylulde bitiyor..roma bu ruslarin dedigi dogru mu ya onlar 4 ay calisip 1 ay gezme toplam 5 ay mi haklari var ama onlarinda j1 vizesi sen belki bilirsin...

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isverenine bagli. gecen yil benim ds de yazan tarihten 17 gun fazla calismistim sorun cikmamisti.
    bilmiyorum ya isveren bayan ve bana cok iyi davrandi simdiye kadar bi ara manager 15 saat vermisti haftalik patronu aradim hemen 32 yaptilar ertesi gunu ..peki sure sonunda parayi nasil vercek cash olark mi paycheck verebilir mi sure bittikten sonra sana nasil verdiler sure bitiminden snra?????????

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı elden verebilirler. İş verenin sorun yapmadıkdan sonra kaçak işci statüsünde çalışabilirsin. tamamen işverenine kalmış bişi. sor iyice çalışcam mı çalışmıcam mı planı mı ona göre yapcam de.
    ise girerken pasaportun fotokopisini cekti biliyodur gerci tarihini ama ben hic hatirlatmiyayim belki unutur gecer .10 eylul gelsin hersey belli olcak cunku o gun bi sonraki haftanin programi asiliyo tabloya eger 15 eylulden sonra bana is vermislerse demek ki takmiyor isveren ..offfffffffff bu ozman sirketi beni cok yordu abi ya ( ( allah belasini versin boyle sirketlerin parayi almaya bakiyo sonrada ne ariyo ne soruyo bari yazdgim emaile cvp yazsaydiniz ilk usa ya ayak basarken yazmistim sag salim geldim tessekurler demistim insan bi der iyi bi yaz dileriz falan filan..ufffffffff bana mi sordunuz ds formunu basarken allhn lanet sirketi....
    Konu sucre tarafından (29-08-2010 Saat 10:17 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

15 eylulde bitiyor..roma bu ruslarin dedigi dogru mu ya onlar 4 ay calisip 1 ay gezme toplam 5 ay mi haklari var ama onlarinda j1 vizesi sen belki bilirsin...

Bana sormamışsın soruyu ama yardımcı olmak amacıyla yanıtlamak istiyorum. Rusların 5 ay hakkı olabilir, aslında bizim de 5 ay hakkımız var. ben geçtiğimiz yıl 21 mayısta gittim ve donusum eylül ayının sonlarıydı. istesem kalabiliyordum 20 gün kadar daha..
    Yani bana verilen calısma izni 21 mayıs-11 eylül arasıydı 25 günde gezme hakkım vardı.
    Bu tamamen senin elçiliğe verdiğin ve okuldan aldığın, okul resmi acılıs kapanız belgesi ile ilgili...Ben yuksek lisans öğrencisdim geçtiğimiz yıl bu yuzden bizdeki acılıs kapanız tarihleri cok farklıydı.. eğer sende okulun acılıs kapanı starihlerini erkene aldırabilirsen, sende 4-5 ay kalabilirisn..

bilmiyorum ya isveren bayan ve bana cok iyi davrandi simdiye kadar bi ara manager 15 saat vermisti haftalik patronu aradim hemen 32 yaptilar ertesi gunu ..peki sure sonunda parayi nasil vercek cash olark mi paycheck verebilir mi sure bittikten sonra sana nasil verdiler sure bitiminden snra?????????

" Eğer işini güzel yapıyorsan ve sana ihtiyacları varsa, işvereninle bir konus derim.. Beni zorla bırakmıslardı...lan gidecem diyorum yok bugunde ihtiyacımız var diyorlar sana, bak over time veririz falan filan....ds tarihimin bitmesine 1 gün kalaya kadar calısmıstım... fakat bu tarih bitmeden oncede sormustum eger fazla calısmak istersen sorun olurmu diye, bakarız kont. ederim dedi manager, sonra bir baktım listede benim isim var, yok olmaz tatil planlarım var, planlar değişti diyip vazgeçmiştim...
    "

ise girerken pasaportun fotokopisini cekti biliyodur gerci tarihini ama ben hic hatirlatmiyayim belki unutur gecer .10 eylul gelsin hersey belli olcak cunku o gun bi sonraki haftanin programi asiliyo tabloya eger 15 eylulden sonra bana is vermislerse demek ki takmiyor isveren ..offfffffffff bu ozman sirketi beni cok yordu abi ya ( ( allah belasini versin boyle sirketlerin parayi almaya bakiyo sonrada ne ariyo ne soruyo bari yazdgim emaile cvp yazsaydiniz ilk usa ya ayak basarken yazmistim sag salim geldim tessekurler demistim insan bi der iyi bi yaz dileriz falan filan..ufffffffff bana mi sordunuz ds formunu basarken allhn lanet sirketi....

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Bol şşans..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Bol şşans..
    saol .bende 10 eylulde bi sonraki haftanin yani 13-19 eylulun programi aciklancak ona gore adim listede varsa demekki sorun olmuyo yoksada 15eylulden sonra adim gecmiyorsa artik bu gule gule anlamina geliyor isverene tlfn edipte hatirlatmak istemiyorum liseler de acildgi icin elemana ihtiyaclari olacak ruslar da 10 eylude birakiyor ..bilmiyorm..birisi demisti 1 hafta daha calisma hakk9in var diye ama bu bilgi kesin mi bilmiyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hala cvp gelmedi cell sana parayi nasil verdiler ds tarihi bittikten sonra cash olarak mi ???? simdi benim ds 15 eylulde bitiyo ondan sonra calistirsa bile beni is veren cash olark mi verek bana parayi size nasil vermislerdi ????? ve 15 eylulden sonra calisirsam kacak isci durumuna mi duscem yasal degil mi yani ??? bi arkds dedi ki 1 hafta daha calisma hakkin var ds bitiminden sonra...........

?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hala cvp gelmedi cell sana parayi nasil verdiler ds tarihi bittikten sonra cash olarak mi ???? simdi benim ds 15 eylulde bitiyo ondan sonra calistirsa bile beni is veren cash olark mi verek bana parayi size nasil vermislerdi ????? ve 15 eylulden sonra calisirsam kacak isci durumuna mi duscem yasal degil mi yani ??? bi arkds dedi ki 1 hafta daha calisma hakkin var ds bitiminden sonra...........

?
    bana parayı cek olarak vermeye devam ettiler sorun cıkmadı bende. hatta benim işyerimde calısan diğer iki kızın vizesi agustosun sonunda bitiyordu, onlar eylul 23 e kadar calısmıslardı. kaçak işçi durumunu bilmiyorum ben. ama burda turist vizesiyle gelip calışan bi yigin insan var. kacak olurlarsa onlar olur ayrıca benim bu yıl vizem 30 eylulde bitiyor, ben ekim ortasına kadr calışmayı düşünüyorum. işverenim vizenin durumuna bakmıyor bile. herkese ne zaman işi bırakacagını soruyor sadece, millet kafasına göre bırakıyor gidiyor veya fazla calısıyor. ama bu benim calıstıgım yer için gecerli. altını çizmek isterim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hıc sesımı cıkarmadım ds yelul 15 ınde bıttı ben 24 une kadar calıstım hatta 15 saat vermıslerdı gıdıp ıtıraz ettım 32 saate cıkartırttm ama sadece 3 gun calıstım son gun ıse gıtmedım vedalasmadım da bastım Nyc ye gıttım vedalasma geregı duymadım cunku sıcak bı ılgı gormedım ama Turkıyeye geldıkten sonra bazıları benı faceden sıldı belkı de habersız gıdısımden dolayı mı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

gecen sene bnm de 10 eylülde bitiodu 22 eylüle kadar calıstım ama sordum patrona şimdi bnm yasal calısma sürem bitti calısabilirmiyim paycheck seklinde ödemede sorun cıkarmı diye Kime ne canım para bnm param banka bakmaz bile ona dedi.. aynen öyle oldu gayet bozdurabiLmiştim paycheckimi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de aynı durumdayım 15 eylül yazıyor ds belgemde. ben ne zamana kadar ülkede kalabilirim ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

15 ekime kadar kaLabiLirsin..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)