Work and Travel 2025
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. Sınıf Olmamla İlgili Bir Soru , Acil Cevap Lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart 4. Sınıf Olmamla İlgili Bir Soru , Acil Cevap Lazım

Arkadaşlar hepinize merhaba, bir hafta sonra vie görüşmem var, şu anda 4. sınıfta öğrenim görüyorum fakat okulum yarın dönem uzamış durumda, konsolosluğun da 4. sınıflarla ilgili döndükten sonra bir yerde çalışacağını gösteren bir belge falan istediğini biliyorum.Geçen seneden de wat yapmışlığım var, bu sene de aynı fabrikaya gideceğim.Şimdi okuldan muhtemel mezuniyet tarihimle ilgili bir belge alacağım, fakat okul bu belgeyi ingilizce olarak vermiyor, mecbur türkçe alacağım, şirkete sordum onu yeminli tercümandan ingilizceye çevirtmen lazım dediler ama aklıma hiç yatmadı çünkü bana daha önce eğer okul ingilizce transkript vermiyorsa türkçesi de olur demişlerdi.o yüzden transfkripti ve öğrenci belgesini ingilizce alıp muhtemel mezuniyet belgesini türkçe olarak konsolosluğa versem olur mu ?

acil cevap arıyorumm..

BannedUser
    Guest

Alıntı astalavista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba, bir hafta sonra vie görüşmem var, şu anda 4. sınıfta öğrenim görüyorum fakat okulum yarın dönem uzamış durumda, konsolosluğun da 4. sınıflarla ilgili döndükten sonra bir yerde çalışacağını gösteren bir belge falan istediğini biliyorum.Geçen seneden de wat yapmışlığım var, bu sene de aynı fabrikaya gideceğim.Şimdi okuldan muhtemel mezuniyet tarihimle ilgili bir belge alacağım, fakat okul bu belgeyi ingilizce olarak vermiyor, mecbur türkçe alacağım, şirkete sordum onu yeminli tercümandan ingilizceye çevirtmen lazım dediler ama aklıma hiç yatmadı çünkü bana daha önce eğer okul ingilizce transkript vermiyorsa türkçesi de olur demişlerdi.o yüzden transfkripti ve öğrenci belgesini ingilizce alıp muhtemel mezuniyet belgesini türkçe olarak konsolosluğa versem olur mu ?

acil cevap arıyorumm..
    2 sene uzatmıs 7. sınıf olarak söyluyorum benden öyle bır belge ıstemediler. Zaten olsada bakmıyorlar. Hıcte duymadım baktıklarını. gerek yok hepsı turkceyı ana dılı gıbı bılıyor. ogrencı belgesıni almana bile gerek yok. transkrıptın turkce olması sorun degıl.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende seninle aynı durumdayım.4 sınıfım ve okulum yarım dönem uzadı.Ben vize görüşmesine girdiğimde bu konuyla alakalı ekstra bir belge götürmedim yanımda.Şirkette bana böyle birşey lazım olur demedi.Sadece okulunun seneye bittiğini söyle dedi.Vize görüşmesinde, görevli bana sen son sınıf mısın? diye sordu.Bende evet ama okulum seneye bitiyo dedim.Adamda tamam dedi verdi vizeyi.Ama benim transkriptimde "3 adet seçmeli dersi eksik" diye yazıyodu.Vize görüşmesini yapan adam ya direk benim sözüme inandı yazıyı görmeden yada ben okulum uzadı diyince transkriptteki yazıyı gördü tamam dedi.Hangisi bilmiyorum.

Seninde okulun uzadığına göre ya alamadığın yada kaldığın dersler var demektir.Bunlar transkriptinde gözüküyodur.Görevliye okulunun uzadığını söylemen, ikna içinde o dersleri göstermen yeterli olur sanırım.En azından bende yeterli oldu.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar benim transkriptimde alamadığım dersler yazmıyor maalesef, zaten sadece 1 dersi alamadım ben yine işim garanti olsun diye muhtemel mezuniyet tarihimi gösteren türkçe belgeyi de alayım da işim garanti olsun, haftaya cuma gireceğim görüşmeye ankarada not ortalamam 2.75, bir kez gitmişliğim de var, verirler herhalde.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)