Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize görüşmesinde söyleyeceklerimi değiştirdim yorum bekliyorum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart vize görüşmesinde söyleyeceklerimi değiştirdim yorum bekliyorum..

Arkadaşlar vize için biliyorsunuz ort.1.79 3.snfm ve ben sosyal kluplerden bahsedicektim ama bunu dğiştirdim.ingilizcesini yazıyorum gramer vs hatam varsa düzeltin lütfen ve araştırılır mı bilmiyorum çünkü biraz yalana giricek sölediklerim...

My gpa not very well ı know because when ı started school ı was working turkish radio tv (trt)so ı have been working for three years on the tv.I couldnt have time for studying but this year ı m studying second university and ı imporeved my lessons.ı passed 16 exams.(bu arada aöf öğrenci belgemi göstericem)I will graduate nexy year and ı will need very well gpa so ı m studyin this year..

gramer hatası kelime hatası varsa düzeltin lütfen ve merak ettiğim bana bunu kanıtla dermi acaba çünkü 1 ay staj yaptım onun dışında çalışmadım yani ara ara girip çıktım açıkcası..ne yapmalıyım.bide önceden scuba diving climbing klubleride vakit geçirdim dicektim sanırım bu mazeret daha akılcı değilmi yorumlarınızı bekliyorum...
    Konu inek tarafından (20-05-2012 Saat 04:12 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

My gpa is not very good ı know that because when ı started school ı was working turkish radio tv (trt).ı have been working for three years on the tv.
    I haven't time for studying this year because ı started at second university .ı passed 16 exams.(bu arada aöf öğrenci belgemi göstericem)I will graduate next year and ı will need high gpa so ı will study hard next year..

biraz düzeltmeye çalıştım fakat bu metne bağlı kalma farklı sorular soracaktır genel olarak sunları sorar;neden amerikaya gidiyosun? gidince nerede calısacaksın? gittiğinde neler yapıcaksın? bölümün nedir? okulun nedir? neden ortalaman düşük? gibi

ayrıca yazdıgın metinde garip olmuş aceleye gelmiş
    Konu PinkFloyd tarafından (20-05-2012 Saat 04:43 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vize için biliyorsunuz ort.1.79 3.snfm ve ben sosyal kluplerden bahsedicektim ama bunu dğiştirdim.ingilizcesini yazıyorum gramer vs hatam varsa düzeltin lütfen ve araştırılır mı bilmiyorum çünkü biraz yalana giricek sölediklerim...

My gpa not very well ı know because when ı started school ı was working turkish radio tv (trt)so ı have been working for three years on the tv.I couldnt have time for studying but this year ı m studying second university and ı imporeved my lessons.ı passed 16 exams.(bu arada aöf öğrenci belgemi göstericem)I will graduate nexy year and ı will need very well gpa so ı m studyin this year..

gramer hatası kelime hatası varsa düzeltin lütfen ve merak ettiğim bana bunu kanıtla dermi acaba çünkü 1 ay staj yaptım onun dışında çalışmadım yani ara ara girip çıktım açıkcası..ne yapmalıyım.bide önceden scuba diving climbing klubleride vakit geçirdim dicektim sanırım bu mazeret daha akılcı değilmi yorumlarınızı bekliyorum...
    My gpa is not very well, i know that but when i started school, i was working for Turkish Radio and Television Corporation at the same time. I have been working for them for 3 years. I underwent internship there. It was hard for me. I couldn't have time for studying but this year it isn't like that. And I have enrolled an 'open university' I took 16 exams and I passed all of them and got good grades. I will graduate next year so I need a good gpa and I am studying hard this year.

Tabi bunları ezberden okuyormuş gibi anlatma gayet doğal olmasına dikkat etmelisin heyecana gerek yok bence raad ol
    ve üzgünüm soruların hakkında bir bilgim yok daha deneyimli arkadaşlar yanıtlayacaklardır umarım. Kolay gelsin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bence hic boyle muhabbetlere girme sormazsa not ortalaman niye dusuk falan diye eger sorarsa 1 2 cumleyle ozetle cunku o adamin karsisinda heyecanlanip nutkun tutulursa isler iyice sarpa sarar hastaydim de veya surda calisiyodum de kisa cevaplar vermen daha yararina olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kardesım sosyal kluplerden bahsetmen yararına olabılır gecen sene bende o sekılde bır konusma ıle vızemı aldım 2 okul klubumun oldugunu okul takımlarında yarıstıgımdan dolayı notum bıraz dusuk demıstım fakat yukseltecegım konusunda soz vermıstım adama, adam hatta muhabbet bıle etmıstı hangı branslarda yarısıyorsun kluplerın neler gıbısıne bende demıstım yamac parasutu dagcılık falan fılan dıyınce ılgısınıde cekmıstı adam da gulumseyıp vızeyı vermıstı valla

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bunlari direkt soyleme sorarsa sor bencede. Konusma iyi olmus ama ezber yapmis gibi de soyleme yani. Normal konus hizli hizli soyleme. Araya sportif aktivitelerini de soyleyebilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tüm yardımlar ve yorumlar için teşekkürler hepinize artık bunlara çalışıp gidicem sorarsada dediğiniz gibi davranıcam..Başka bi sebep bulamam zaten bu sebepler en makul olanlarıydı.son 5 gün kaldı.heycannımı dindirmeye çalışıyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu arada mademki cam pencere var arada 1 bira içip gitsem hafif gevşesem nasıl olur...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada mademki cam pencere var arada 1 bira içip gitsem hafif gevşesem nasıl olur...
    bence hata olur vize memurunun yanina giderken bi cok kapidan gorevliden geciyosun kokuyu alirlarsa almayabilirler zaten oraya gittiginde sirada beklerken guler yuzlu olduklarini kisa surdugunu gorunce rahatlicaksin bence alkol almak hata olur

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı BulentBarisPolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence hata olur vize memurunun yanina giderken bi cok kapidan gorevliden geciyosun kokuyu alirlarsa almayabilirler zaten oraya gittiginde sirada beklerken guler yuzlu olduklarini kisa surdugunu gorunce rahatlicaksin bence alkol almak hata olur
    tamam zaten ölesine bi soruydu haklısın elimdekinden de olmiyim sonuçta..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

emin ol bu kadar uzun soluklu konuşamayacaksın.Kısa ve öz bir cümle bulmalısın.2 cümleyi geçmesin.Samimi olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vizede genelde kasmıyorlar diye okudum hep not ortalamanın da düşük olması çok sorun olacağını zannetmiyorum heyecan yapma yeter

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı nwersmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vizede genelde kasmıyorlar diye okudum hep not ortalamanın da düşük olması çok sorun olacağını zannetmiyorum heyecan yapma yeter
    biri diyo 1.50 ile hiç zorlanmadan aldım biri diyo 1.50 ve süper ingilizce ile alamadım...AARKADAŞ Bİ ANLASAM KRİTER NEDİR

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşım 1.80 ortalamayla gittim. nerede okuyorsun ne okuyorsun nereye gidip ne iş yapacaksın dedi. toplasan 5 kelime ingilizce konuştum vizeyi verdi. 1 dk sürmedi desem yeridir. kız arkadaşım da 1.72yle güle oynaya aldı vizeyi. bu kadar kasma çünkü ortalaman neden düşük demeyecektir emin ol.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ayrıca 1.80 altında 3 arkadaşım da aldı yani vizeyi hiç birine de ortalaman niye düşük demedi. hele bi tane memur var favorileri şekilli şekilli olan, adam resmen türkçe konuşmuş arkadaşıma. sıkıntı yaratma kendine. Her türlü alırsın vizeyi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca 1.80 altında 3 arkadaşım da aldı yani vizeyi hiç birine de ortalaman niye düşük demedi. hele bi tane memur var favorileri şekilli şekilli olan, adam resmen türkçe konuşmuş arkadaşıma. sıkıntı yaratma kendine. Her türlü alırsın vizeyi.
    moral oldun vala sağol.İnşallah banada sormaz sormazsa ne gülerim kendime varya..Bide şu var benim ortalamalarım bi ara 1.03 e kadar düştü ama son dönem baya yükseldi ve genel ortalamam da 1.79 çıktı orda düşüklere takılırsa sorun olur işte.Neyse inşallah olmaz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ya usta transkriptine gözünün ucuyla bakıcak emin ol yani. Benden önce 46 kişi vize aldı hepsinde transkripte bakma olayı diye bişey olmadı. Resmen göz ucuyla bakıp geçiyo. 1 dk sürdü vizeyi almam. hiç sıkıntı yaratma. abartılı konuşmalara kulak asma.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya usta transkriptine gözünün ucuyla bakıcak emin ol yani. Benden önce 46 kişi vize aldı hepsinde transkripte bakma olayı diye bişey olmadı. Resmen göz ucuyla bakıp geçiyo. 1 dk sürdü vizeyi almam. hiç sıkıntı yaratma. abartılı konuşmalara kulak asma.
    öle yapalım bakalım ne olacak..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben geçen sene 1.82 ıle aldım bu sene notum 1.70. aynı unıversıteden arkadasım 1.69 ıle 1 hafta once aldı. ve gecen sene bana 1.82 neden dusuk dıyenler bu sene 1.69 a bır sey dememısler garip.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene 1.82 ıle aldım bu sene notum 1.70. aynı unıversıteden arkadasım 1.69 ıle 1 hafta once aldı. ve gecen sene bana 1.82 neden dusuk dıyenler bu sene 1.69 a bır sey dememısler garip.
    arkadaşım peki önceki dönemlerde ortalamaların kaçtı mesela 1 2 sınıflarda ortalamaların genelde kaçtı benim 1.03 e kadar indiği bi dönem oldu çünkü.Diğer dnmler hep 1.45. 1.78 vs bu döenm baya yükseldi sadece

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

adam önceki döenmlere bakmıyor direk transcriptin altındaki son ortalamaya bakarak sana konuşuyor.Not ortalaması güler yüzlü pozitif olduktan sonra birde ufak tefek bahaneleriniz olduktan sonra hiç kasılcak bir şey değil rahat olun. Önceki dönemlerde de benim hep 1.60 1.90 2.50 falan dı ortalamalar dönemlik tabi bunlar yıl sonu ortalaması değil.Kasmaya gerek yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dostum dahaçok nerelisin tipin kılık kıyafetin konusma tarzın ifadelerin onlara bakıyolar bence :S 1.50 3.90 la falan ilgisi oldugnu sanmıyorum 1.10 la alanıda biliyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynen güzel giyimli git güzel konuşmaya çalış tebessüm et sendedir vize

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gameci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum dahaçok nerelisin tipin kılık kıyafetin konusma tarzın ifadelerin onlara bakıyolar bence :S 1.50 3.90 la falan ilgisi oldugnu sanmıyorum 1.10 la alanıda biliyorum
    Evet soylediklerinin etkisi var fakat bu kadar degil. Oncelik ingilizce konusabiliyor olmanda. Sonra not ortalamasi ve ardindan bu soylenenler ve heyecan durumu olabilir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)