Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: las vegas-grand canyon

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart las vegas-grand canyon

arkadaşlar vegastayken bi günümüz boş kalıcak gibi grand canyonu çok fazla görmek istiyorum fakat turlara güvenebilirmiyim daha uygun olsun fiyatı derken verdiğim üç kuruşada yazık olmasın. katılan bilen varsa söyleyebilir mi? ya da araba kiralayıp gitsek iki kişi keyif alabilirmiyiz grand canyon koskocaman yer arabayla güzel yerler görebilirmyiz yolumuzu bulabilirmiyiz grand canyona ulaştıktan sonra gezinirken

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gökhan biz grand canyonda çalışıyoruz güney tarafında, bulunduğumuz yer canyonun en güzel yerlerinden biri gelen turistlerin buyuk oranı bu tarafa geliyor, gelirseniz burda size yardımcı olacak çalışan bi çok turk bulabılırsınız yemekleri falan onlar sayesınde daha ucuza alabilirsiniz, turlara hıc katılmadık hep araba kiralayarak gezdık vegas grand canyon 5 saat sürüyor yaklaşık gidiş dönüş 90 95 dolar yakıt yakıyor kira fiyatı size kalmış arabayla daha ucuza daha rahat gezebılırsınız diye dusunuyorum daha öncede bi kaç watcı arkadas gelmıstı gelirsenız yardımcı oluruz ben 21 ine kadar burdayım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

keske o tarıhe denk gelebılseydık 30 eylulde gıtmeyı planlıyoruz. Hangı tarafına gıtmek konusundada kararsızdım yardımın ıcın tesekkurler kesınlıkle guney tarafıına gıdıcem. Fakat hala tur mu araba mı karar veremedım. Tur satın alsam lanet olsun keske arabayla gelseydım dıyebılcegım bı durumla karsılasma ıhtımalım nedır yanı benım amacım oraya gıdıp rahat rahat dolastırmaları uzun uzun gezmek aynı gun ıcınde donmek yanı tur ucuz dıye hadı burası canyon serbestce gezın dıye baslarından sallamasınlar bızı.d arabaylada gelırsek neresı guzel nerelere arabayla gırebılırız guzel manzaralı yerlerı bılmedıgımız ıcın mal mal dolanıp donmeyelım.d

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arabasiz gitmeyin zatn cok zorlanirsiniz hocam. Internetten on arastirma ile nerelere gidilir liste cikartirsiniz. Skywalk'a ugramayi unutmayin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tura hıc katılmadım ama calıstıgımız yere gelen turlara göre gelıp burda 1 gece kalıyorlar burdada gezılebılecek en guzel manzaralı yerlere otobusler var ucretsiz onlarla gezıyosun yani bu tarafa gelınce arabaya gerek yok gıbı tabi sadece canyonun ufak bı noktası burası,,, bızım burdanda duzenlenen turlar var farklı yerelere bızım ıcın sırketın ayarladıgı turlar oralar ıcın araba şart burdakı shuttle lar gitmıyor gelmısken flagstaff takı gozlem evıne fln da ugrarsınız yolunuz üzerinde olucak zaten

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabasiz gitmeyin zatn cok zorlanirsiniz hocam. Internetten on arastirma ile nerelere gidilir liste cikartirsiniz. Skywalk'a ugramayi unutmayin.
    yav şimdi skywalk için sırf gidicektik zaten grand canyona giriş parasını falan boşverdim artık göze aldım fakat içerde fotograf çekilmesi yasakmış sanırım oranın fotografcıları cekebiliyomus onuda 25 dolardan satıyolarmıs onu duyunca skywalktan vazgeçtim açıkçası

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı barisyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tura hıc katılmadım ama calıstıgımız yere gelen turlara göre gelıp burda 1 gece kalıyorlar burdada gezılebılecek en guzel manzaralı yerlere otobusler var ucretsiz onlarla gezıyosun yani bu tarafa gelınce arabaya gerek yok gıbı tabi sadece canyonun ufak bı noktası burası,,, bızım burdanda duzenlenen turlar var farklı yerelere bızım ıcın sırketın ayarladıgı turlar oralar ıcın araba şart burdakı shuttle lar gitmıyor gelmısken flagstaff takı gozlem evıne fln da ugrarsınız yolunuz üzerinde olucak zaten
    kalmalı değil tek günlük turlar istiyorum zaten sabah cıkıcaz gece dönsün beni otelime bıraksın ertesi gün ucak var zaten o tür turlar hakkında bilgin var mı. çok soru sordum ama ordan birini bulmusken kıstırıyorum kusura bakma artık 1-Day Grand Canyon South Rim, Hoover Dam Tour from Las Vegas - TakeTours şu linke bi bakarsan çok sevinirim gerçekten ya yorumunu merak ediyorum iyimidir nasıldır sence

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gökhan biz grand canyonda çalışıyoruz güney tarafında, bulunduğumuz yer canyonun en güzel yerlerinden biri gelen turistlerin buyuk oranı bu tarafa geliyor, gelirseniz burda size yardımcı olacak çalışan bi çok turk bulabılırsınız yemekleri falan onlar sayesınde daha ucuza alabilirsiniz, turlara hıc katılmadık hep araba kiralayarak gezdık vegas grand canyon 5 saat sürüyor yaklaşık gidiş dönüş 90 95 dolar yakıt yakıyor kira fiyatı size kalmış arabayla daha ucuza daha rahat gezebılırsınız diye dusunuyorum daha öncede bi kaç watcı arkadas gelmıstı gelirsenız yardımcı oluruz ben 21 ine kadar burdayım...
    o kadar güzel yazmışsın ki türkiye'ye dönmeme rağmen atlayıp gelesim geldi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ggokhan_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalmalı değil tek günlük turlar istiyorum zaten sabah cıkıcaz gece dönsün beni otelime bıraksın ertesi gün ucak var zaten o tür turlar hakkında bilgin var mı. çok soru sordum ama ordan birini bulmusken kıstırıyorum kusura bakma artık 1-Day Grand Canyon South Rim, Hoover Dam Tour from Las Vegas - TakeTours şu linke bi bakarsan çok sevinirim gerçekten ya yorumunu merak ediyorum iyimidir nasıldır sence
    attıgın linkte Grand Canyon South Rim, Bright Angel Lodge dediği yer bizim çalıştığımız yer hatta ben brıght Angel da calısıyorum tur otobusleri sabah 7 8 gıbı gelıyorlar galıba, gezilebilecek ücretsiz otobüs duraklarına cok yakın indiğiniz yerin aşağısında red bus otobüsleri var onlar 5 6 durakta canyonu gezdırıyorlar tabi sadece bir tarafını diğer taraf için yavapai tarafına gecmenız gerekıyor tekrar o duraklardan o tarafa gıden otobusler gecıyor sadece sormanız yeterli aynı zamanda otobuslerın içinde gezılebilecek yerleri gösteren ufak haritalar var turistere yardımcı olmaları için nlardanda yararlanabılırsınız yavapai tarafının manzarası red bus ların gittiği tarafa göre cok daha güzeldir. son olarak bu bahsettiğim canyonu gezdıren otobuslerın hepsi ücretsiz, skywalk tarafı hemen skywalk a gıtmek ıcın para verıyosun hem girmek için bi de fotograf içinmiş çok pahalıya mal olur tura verıcegın parayı tamamen oraya verırsın, bu taraf ordan cok daha ucuz ve guzel
    Konu barisyaman tarafından (14-09-2012 Saat 06:22 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Calderon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kadar güzel yazmışsın ki türkiye'ye dönmeme rağmen atlayıp gelesim geldi.
    grand canyon çok harika bi yer turkıyeden sırf burayı gormek için gelen bi çok misafirim oldu senide beklerim 21 ini kadar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

barıs hakaten cok sagol ya ınanılmz yardımcı oldun. Son bı sorum daha var ama.d bu dedıgın otobuslerle dedıgın yerlerı 3 saatte gezebılırmıyım cunku tutun 3 saatlık bı bos vaktı varmıs orda. Tekrar tekrar sagol ya sahane oldu yardımın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben Tur'a da katıldım araba kiralayıpta gittim. kesinlikle araba kiralayıp gitmeni öneririm. Otobüsler hızlı hızlı heryeri gidip gidip Vegas'a geri dönüyorlar. 100 dolar vermiştik biz tura. 2 kişi 200 ödedik pazarlık falan yapınca düşüyorlar ama ben yine de araba kiralayıp gitmenizi öneririm. İstediğin yerde istediğin kadar kalma şansın var. Turla gittiğin zaman acele ederek diğer bölgelere geçiyorlar. Sana belirli bir süre verecekler o süre içerisinde Canyon'un belirli bölgelerini göreceksin ve otobüs çok hızlı gitmiyor. Sabah 4-5 gibi aldılar bizi arkadaşın dediği gibi 5 saat yolculuk ve öncesinde turla ilgili bilgi falan veriyolar yani en az 6-7 gidiş için uğraşıyosun dönerkende herkesi oteline bırakıyorlar çok zaman kaybediyosun. naçizane fikrim kesinlikle araba kiralanması.
    Bir rüzgardır gidiyoruz ama dur bakalım nolcak..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ggokhan_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    barıs hakaten cok sagol ya ınanılmz yardımcı oldun. Son bı sorum daha var ama.d bu dedıgın otobuslerle dedıgın yerlerı 3 saatte gezebılırmıyım cunku tutun 3 saatlık bı bos vaktı varmıs orda. Tekrar tekrar sagol ya sahane oldu yardımın.
    rica ederim dedıgım yerleri 3 saate gezersın tabi biraz koşuşturmalı olur yeri bul in gez fotograf cek yavopai tarafı yuruyerek gezılıyor genelde 45 50 dk diğer taraf red bus tarafı bıraz daha uzun suruyor mınumum 1 bucuk 2 saat çünkü çok fazla durak var her duragın manzarası farklı ama her manzara farklı açıdan aynı yere bakıyor 3 saat bıraz koşuşturmalı ama bence yeterli bi zaman turklerin çoğu 21 i 25 i arası ayrılıyor burdan onlardan bırını bulsaydınız 2 saate her yeri gezdirebilirlerdi, ilk indiğiniz duraga red bus tarafı çok yakın 40 50 metre aşağıda gezmeye ilk olarak ordan başlayabılırsınız ardından zamnınız kalırsa yavopai tarafına gıdebilirsiniz ama mutlaka sorun ilk bındıgınız duraktan oraya gıtmesi 30 dk sürebilir... bu arada kafana takılanların hepsını sor elımden geldıgı kadar yardım ederim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

madem musade aldım sorayım o zaman sagolasın valla barıs. Gercı bu soru gıden herkese. Dedın ya aynı manzarayı ayrı noktalardan goruyo o noktalardan kesın burdan gor dedıgın hangısı hangı durak yanı sımdı ben zamandan kazanayım dıye bı ıkı durak atlayalım derım kesın en guzel manzaralı yere denk getırırım sanssız bı ınsanımda ben.d onları bıleyımde dıgerlerınden bı ıkısını atlarım olmazsa.d

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yavapai tarafı aynı zaten gittiğinde ilk durakta ınersın en guzel yer orası ama red bus ların gıttıgı tarafta cok durak var hangisi çok iyi isim olarak bılmıyorum ama bakarım bugun tekrar yazarım sana )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yavapai tarafı aynı zaten gittiğinde ilk durakta ınersın en guzel yer orası ama red bus ların gıttıgı tarafta cok durak var hangisi çok iyi isim olarak bılmıyorum ama bakarım bugun tekrar yazarım sana )
    valla eyvallah ya bu kadar zahmet verdim sana orda olsaydında bişey ısmarlasaydım keşke

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hersey karşılıklımı hacı bende gelmeden bu siteden bana yardımcı olan çok arkadaş oldu bende elimden geldiği kadar yardım etmeye calısıyorum bu arada calısmaktan zaman bulamadım bakmaya ama sen otobuse bınıp haritayı eline aldıgında en uç nokta neresiyse o durakta in zaten anons olarak durakların ismini söyluyorlar durak isimleri haritada yazıyor cok rahat bulursun,,, bir de burdan 1 2 ekim de ayrılan bi arkadaşım var Belki kalırsanız kalıcak yer konusunda yardımcı olur size yani kaldıgımız evlerden birinde ücretsiz olarak ağırlayabılır, son olarak geldiğinizde hep tepeden canyon manzarasını görüceksiniz eğer zamanınız varsa ve kondisyonunuz az cok varsa canyona bi yürüyüş yapın derim kayalıkların yanından patika şeklinde oyulmuş yollardan aşağıya 10 mıl ınıosun 10 mıl cıkıyosun ama hayatında göemeyecegın manzaralar goruntuler var çok yorucu ama çok eğlenceli canyona sadece fotograf için gelmıyosanız sizin için farklı bi deneyım olabılır (Eğer İsterseniz söylediğim arkadasın mail adresini ismini fln özelden yollayabilirim)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hersey karşılıklımı hacı bende gelmeden bu siteden bana yardımcı olan çok arkadaş oldu bende elimden geldiği kadar yardım etmeye calısıyorum bu arada calısmaktan zaman bulamadım bakmaya ama sen otobuse bınıp haritayı eline aldıgında en uç nokta neresiyse o durakta in zaten anons olarak durakların ismini söyluyorlar durak isimleri haritada yazıyor cok rahat bulursun,,, bir de burdan 1 2 ekim de ayrılan bi arkadaşım var Belki kalırsanız kalıcak yer konusunda yardımcı olur size yani kaldıgımız evlerden birinde ücretsiz olarak ağırlayabılır, son olarak geldiğinizde hep tepeden canyon manzarasını görüceksiniz eğer zamanınız varsa ve kondisyonunuz az cok varsa canyona bi yürüyüş yapın derim kayalıkların yanından patika şeklinde oyulmuş yollardan aşağıya 10 mıl ınıosun 10 mıl cıkıyosun ama hayatında göemeyecegın manzaralar goruntuler var çok yorucu ama çok eğlenceli canyona sadece fotograf için gelmıyosanız sizin için farklı bi deneyım olabılır (Eğer İsterseniz söylediğim arkadasın mail adresini ismini fln özelden yollayabilirim)
    barıs tuttugun altın olsun işallah ya kalmayı pek dusunmuyorum hatta kalmam yani tutu satın aldım ben az once 170 dolara patladı hersey içinde yemekte var 2 öğün git gel gir cık falan filanda pek bi beklentim yok getirsin götürsün yeter yani dediğin yürüyüş için vaktim olursa her türlü denerim onu severim öyle şeyleri gözümü karartıp yürürüm yani tekrar tekrar sağol orda türklerle denk gelirim zaten üstümde hep göztepe ürünleri oluyo türkçeyi görünce bi merhaba deseler yeter

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

zaten her türlü belli oluyo turk senide görürseler selam ederler en son turk 2 ekim de ayrılıyor ordan sen ne zaman gıdıcektin??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

zaten her türlü belli oluyo turk senide görürseler selam ederler en son turk 2 ekim de ayrılıyor ordan sen ne zaman gıdıcektin??
    28 elüle aldım ben turu 28 eylülde gidiyorum kanka.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tamam o zaman bak gündüz akşam 3 e kadar masvik te servis yapan bi turk kız arkadasımız var onu gorebılırsın onun dısındakıler housekeeper onlarla pek karsılasamassın D ama belli de olmaz belki iş çıkışı karsılasırsın gezme konusunda ne olursa herseyde yardım ederler benim ismimi söylersen gece kalabılırsınde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

su yurunecek yolun locationunu bana tam olarak soyleyebılırmısın ozeldne ya da burdan ben de gıttıgımde yapmak ıstıyorum baya yorucu olucak ama denemek lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Influenza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su yurunecek yolun locationunu bana tam olarak soyleyebılırmısın ozeldne ya da burdan ben de gıttıgımde yapmak ıstıyorum baya yorucu olucak ama denemek lazım

sabah 5 te grand canyon otobüslerinden biri backcountry center durağından hiking cileri hiking e baslıycakları nokta olan keibab a götürüyor, sabah bu otobüse bineceksiniz yanınıza bol su ve şişirmiycek derecede yiyecekler alın bır de sabah erken saate baslıycağınız için ufak bı el fenerınız olsa iyi olur, sonra 10 mil sürecek canyon yolculugu baslıyor yollar canyonun kenarına oyulmuş patikalar şeklinde ve patıka ufak kaya parçalarıyla dolu hiking de kullanacagınız ayakkabınız eskı ve altı kalın olsun, kayalıkların eteklerınden dolanarak aşağıya ınıyorsunuz inerken herhangi bi su doldurma noktası yok aşağıya indiğinizde nehrin üstünde köprüleri görüceksiniz o köprülerden karşıya geçip ilk dinlenme noktasına ulaşıcaksınız burda mınımum 1 1 bucuk saat dinlenın cunku dönüş çok daha yorucu olucak burdan sularınızı tazeleyın ve 7 mıl boyunca hıc su göremıyceksınız bu arada bu ilk dinlenme noktasın da bright angel tabelasını takip ediceksınız 1 2 mıl çok fazla dik olmayan nehir kenarındaki patikayı takip ediceksınız daha sonra tırmanış başlıyor nehirden yukarıya doğru(bright angel a) ilk dinlenme noktasına kadar 5 mıl var ilk dinlenme noktasına ulaştıktan sonra burda tekrar sularınızı tazeleyın burdan sonra 2 noktada daha su ve dinlenme yerleri var ilk dinlnme noktasından sonra 5 mıl daha yukarı çıkıyorsunuz ve finish ) aşağı iniş süresi 3-5 arası degısıyor koşarak 3 saat ama ilk kez ınıyorsan 5 saat çünki her yerde resım cektırmek ısteyeceksın ilk dinlenme noktasından sonra biz 6-7 saat yurumustuk tabı dınlene dınlene 15 dk yuruyup 5 dk dınlenıyoduk biz sabah 5 te baslamıstık akşam 6 da bright angel daydık 12 13 saate yakın sürüyor çok yorucu ve bi o kadar da eğlenceli bi yürüyüş dünyanın hıç bi yerınde böyle bi yürüyüş yapamazsınız gelirseniz mutlaka deneyin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart grand kanyon

Arkadaslar ben su anda vegastayim araba kiraladik ve sabah grand kanyona gitmek istiyoruz su anda orda olan ve yardimci olacak arkadas varmi ve 5 saatmi suruyor yolculuk cunku gidip geri donucez ve tavsiye edermisiniz vegasi birakip grand kanyona gitmek nasil birsey olur?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben canyon da kaldıgım ıcın vegası bırakıpta canyona gıtmem ama zamanın varsa vegasa da doymussan git mutlaka tam 5 saat suruyor su anda 10 a yakın turk var masvik te ve yavopai de rahat bulursunuz hepsi servis elemanı onlar size her konuda yardımcı olabilirler 2 den 11 e kadar yavopai de pizza da çalışanları gorursun 3 e kadar da masvikte

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben canyon da kaldıgım ıcın vegası bırakıpta canyona gıtmem ama zamanın varsa vegasa da doymussan git mutlaka tam 5 saat suruyor su anda 10 a yakın turk var masvik te ve yavopai de rahat bulursunuz hepsi servis elemanı onlar size her konuda yardımcı olabilirler 2 den 11 e kadar yavopai de pizza da çalışanları gorursun 3 e kadar da masvikte
    ya daha bugun geldim vegasa daha doymadim bi arkadas cok gormek istiyo ben o kadar hevesli degilim peki degermi 5 saat git gele hani diger gunde sabah los angelesa gecicem las vegasta gunduz hayat varmi onuda bilmiyorumki kararsiz kaldim acikcasi bide giris ucretlimi ne kadar ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ücret fln bişey yok bıldıgım kadarıyla 5 saat uzak gelıosa skywalk vegasa 2 saat bildiğim kadarıyla ordada güzel canyon manzarası var,,, vegasın gündüzünde hiç bişey yok herşey 11 den sonra baslıyo cluplere mutlaka gidin öneri istersen özelden atarım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ücret fln bişey yok bıldıgım kadarıyla 5 saat uzak gelıosa skywalk vegasa 2 saat bildiğim kadarıyla ordada güzel canyon manzarası var,,, vegasın gündüzünde hiç bişey yok herşey 11 den sonra baslıyo cluplere mutlaka gidin öneri istersen özelden atarım
    Atarsan iyi olur valla biz simdi cikip dolasmayi dusunuyoruz gece 11den sonrami basliyo diyosun yani gunduzde iste ne bilim alisveris icin dolasiriz die dusundum bak saol guzel oneri yaptin olabilir arkadasi ikna edersem oraya gideriz hic olmazsa orasida kanyon sonucta

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

baya hareketli ve yorucu olaağa benziyor. zamanım olursa mutlaka deneyeceğim bilgi için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)