Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia Beach 2013 Yaz!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Selam Arkadaslar, Ismim Sercan, ben de 2 kez Wat'a(VA) 1 Kez internshipe(NC) katildim ve su anda surekli olarak Virginia Beach'te yasiyorum. 2013 yazinda Crestline otellerinde calisacak arkadaslar ile buyuk ihtimalle ben ilgileniyor olacagim(Crestline cephesi icin konusuyorum)yani danisman firma icin degil. Eger sormak istediginiz konular olur ise bana da sorabilirsiniz. Herkese simdiden hayirli olsun,insallah vizelerinizi problemsiz alir ve buraya gelme sansini yakalarsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Sercan977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar, Ismim Sercan, ben de 2 kez Wat'a(VA) 1 Kez internshipe(NC) katildim ve su anda surekli olarak Virginia Beach'te yasiyorum. 2013 yazinda Crestline otellerinde calisacak arkadaslar ile buyuk ihtimalle ben ilgileniyor olacagim(Crestline cephesi icin konusuyorum)yani danisman firma icin degil. Eger sormak istediginiz konular olur ise bana da sorabilirsiniz. Herkese simdiden hayirli olsun,insallah vizelerinizi problemsiz alir ve buraya gelme sansini yakalarsiniz.
    sercan abi nasılsın ben salim yakup'un arkadaşı geçen yıl çalişmişti yakup gerçi hatırlarsın bizi nasıl orda havalar ?

ayrıca bende geçen yılımı vb de geçirdim sorusu olan varsa sorabılır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yıl gidiyorum virginia bakalım ne varmış oralarda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

ilginize çok teşekkürler benim öncelikli sorum Norfolk hava alanından VA Beach'e en kolay ve ekonomik geliş nasıl olur acaba?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginize çok teşekkürler benim öncelikli sorum Norfolk hava alanından VA Beach'e en kolay ve ekonomik geliş nasıl olur acaba?
    Selamlar, rica ederim. Su sekilde cevap vereyim :

En kolay taxi ile olur ama en ekonomik otobus ile olur. Demin otobus guzergahlarini arastirdim ve bugun itibari ile havalimanindan Virginia Beach'e otobus var ancak tarihi ileri sardirarak(10 haziran yaptim)arastirdim ve otobus yok. Sayet otobus olsa idi o tarihler arasinda fiyat toplam 6 dolar olacakti ama yolculk sana yaklasik 2 bucuk saate mal olacakti.Ayrica otobus duragina da yaklasik 24 dakika kadar yurumen gerekiyor.

Kendi araban olsa ya da taxi tutsan bu yol toplam 20 dakika suruyor. Yani o kadar uzun yapmis oldugun ucak yolculugundan sonra senin icin en mantikli ve en kolay yol taxi tutmak olur.

Bazi firmalar karsilama hizmeti veriyor , senin sirketin bunlardan biri midir degil midir bilemem. Ancak karsilama hizmeti veriyorlarsa ucretsiz olur, yani ucaktan inersin kapilardan gecersin sonra bavulunu beklerken firma gelir seni karsilar sonra herkesin bavulu cikinca hepbir araca binilir ve tek tek yerlere teslim edilir. Neyse ben bu opsiyonun senin firmanda yok oldugunu var sayarak sana son kez ne yapman gerekiyor onu soyleyeyim.

Ucaktan inince kapilardan gec ve bavulunu almaya git, bavulun ciktiktan sonra havalimaninin kapisindan ciktiktan sonra hemen disarida taxileri goreceksin zaten. Hele hele birkac arkadas beraber gitti iseniz hemen bir taksici ile pazarlik yap ve toplamda 40 dolarin oldugunu soyle ve seni(sizi) virginia beache 40 dolara goturup goturmeyecegini sor, goturmem der ise baska bir taksiciye yonel. Taksinin normal bahsih dahil ucreti 52-55 dolar arasinda degisir ama dedigim gibi pazarlik yap. Ve sabit bir fiyat soyle 40 dolar gibi. 3 arkadas gittiginizi var sayarsak kisi basi 15 dolara mal olur ve amerika icin 20dk mesafeye 15 dolar odemek cok da fazla birsey degil. Eger yalnizsan toplam 40-45 dolari tek basina odersin ama emin ol ucak yolculugundan sonra o 45 dolari gozun gormez, bir an evvel evine gidip yataga uzanmak istersin ve en hizli en makul yolu taxidir.

Insallah verdigim bilgiler yeterlidir, baska sorun olursa sor cekinme.

Onceki yorumun yazari Salim'e Not: Sagol Salim hatirliyorum elbette, iyiyim insallah sen de iyisindir, havalar yavas yavas isinmaya basliyor, her sey yolunda ve siz Turk ogrencileri yavas yavas beklemeye basladik. Herkese hayirli yolculuklar simdiden.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba sercan abi ben virigina beach de courtyard morriot otelde houseman olarak çalışacağım.biletimi newyork john kendy havalanına alıcam.danışmamım buraya almamı söyledi.burdan viriginaya hangi ulaşım aracını kullanmalıyım? eğer viriginia beache yakın bir havaalini varsa söylebilirmisiniz?houseman iş ile ilgili kapsamalı bilgi verebirmisniz?(saatlik ücretleri, overtime hakkında bilgi otele yakın konaklam yerleri ve ücretleri nelerdir?ikinci bir işde çalışma durumum varmıdır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar, rica ederim. Su sekilde cevap vereyim :

En kolay taxi ile olur ama en ekonomik otobus ile olur. Demin otobus guzergahlarini arastirdim ve bugun itibari ile havalimanindan Virginia Beach'e otobus var ancak tarihi ileri sardirarak(10 haziran yaptim)arastirdim ve otobus yok. Sayet otobus olsa idi o tarihler arasinda fiyat toplam 6 dolar olacakti ama yolculk sana yaklasik 2 bucuk saate mal olacakti.Ayrica otobus duragina da yaklasik 24 dakika kadar yurumen gerekiyor.

Kendi araban olsa ya da taxi tutsan bu yol toplam 20 dakika suruyor. Yani o kadar uzun yapmis oldugun ucak yolculugundan sonra senin icin en mantikli ve en kolay yol taxi tutmak olur.

Bazi firmalar karsilama hizmeti veriyor , senin sirketin bunlardan biri midir degil midir bilemem. Ancak karsilama hizmeti veriyorlarsa ucretsiz olur, yani ucaktan inersin kapilardan gecersin sonra bavulunu beklerken firma gelir seni karsilar sonra herkesin bavulu cikinca hepbir araca binilir ve tek tek yerlere teslim edilir. Neyse ben bu opsiyonun senin firmanda yok oldugunu var sayarak sana son kez ne yapman gerekiyor onu soyleyeyim.

Ucaktan inince kapilardan gec ve bavulunu almaya git, bavulun ciktiktan sonra havalimaninin kapisindan ciktiktan sonra hemen disarida taxileri goreceksin zaten. Hele hele birkac arkadas beraber gitti iseniz hemen bir taksici ile pazarlik yap ve toplamda 40 dolarin oldugunu soyle ve seni(sizi) virginia beache 40 dolara goturup goturmeyecegini sor, goturmem der ise baska bir taksiciye yonel. Taksinin normal bahsih dahil ucreti 52-55 dolar arasinda degisir ama dedigim gibi pazarlik yap. Ve sabit bir fiyat soyle 40 dolar gibi. 3 arkadas gittiginizi var sayarsak kisi basi 15 dolara mal olur ve amerika icin 20dk mesafeye 15 dolar odemek cok da fazla birsey degil. Eger yalnizsan toplam 40-45 dolari tek basina odersin ama emin ol ucak yolculugundan sonra o 45 dolari gozun gormez, bir an evvel evine gidip yataga uzanmak istersin ve en hizli en makul yolu taxidir.

Insallah verdigim bilgiler yeterlidir, baska sorun olursa sor cekinme.

Onceki yorumun yazari Salim'e Not: Sagol Salim hatirliyorum elbette, iyiyim insallah sen de iyisindir, havalar yavas yavas isinmaya basliyor, her sey yolunda ve siz Turk ogrencileri yavas yavas beklemeye basladik. Herkese hayirli yolculuklar simdiden.
    merhaba sercan abi ben virigina beach de courtyard morriot otelde houseman olarak çalışacağım.biletimi newyork john kendy havalanına alıcam.danışmamım buraya almamı söyledi.burdan viriginaya hangi ulaşım aracını kullanmalıyım? eğer viriginia beache yakın bir havaalini varsa söylebilirmisiniz?houseman iş ile ilgili kapsamalı bilgi verebirmisniz?(saatlik ücretleri, overtime hakkında bilgi otele yakın konaklam yerleri ve ücretleri nelerdir?ikinci bir işde çalışma durumum varmıdır?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yasin yusuf cakiroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar Yasin, oncelikle hayirli olsun insallah surecini problemsiz bir sekilde tamamlar ve buraya gelebilirsin.

Sorularini su sekilde cevaplayayim :

Houseman : Genel alanlarin(lobi, koridorlar, yoneticilerin ofisleri, kapali havuz, katlarin koridorlari, pencerelerin temizligini yaparsin. Housekeeper olarak calisan bayanlara her turlu arac gerec temin edersin ornegin : havlu, carsaflar, battaniye,sise su, sampuan ve benzeri bakim urunleri. Housekeeper bayanlar islerini bitirip evlerine gittikten sonra onlarin kendi Closet(odalari)na biraktiklari cop torbalarini toplayip otelin cop biriktirme alanina goturur dokersin vs vs. Genel olarak bunlar. Housemanlik genel itibari ile housekeeperliktan daha eglenceli fakat daha az getirisi olan bir istir.Az getiri derken bahsisten bahsediyorum sabit saatlik ucretten degil.Yani housekeeper da houseman da ortalama 8.00 - 8.25 civarinda saatlik ucrete calisir Bahsis almak senin kabiliyetlerine bakar eger houseman isen, ancak housekeeperler bahsis konusunda daha sanslidirlar cunku sadece odayi temizlerler ve ertesi gun eger musteri odadan ayrilmissa gonlunden ne koparsa masaya birakir gider.Housemanlik eglenceli istir, herkesle irtibat halinda olursun, herkesi tanirsin, farkli bir suru is yaparsin gun icerisinde, ama housekeeperlar 10-15 oda icersinde aksama kadar doner dolasir temizlik yaparlar, ve hep rutindir yaptiklari is, yani senin sansina sahip degildirler. Overtime'a gelince yazin buyuk ihtimalle overtime yaparsin hele hele senin calistigin otelin eleman sayisi az ise ya da bazi ogrenciler isleri begenmeyip baska otele gidip baslarlar ise bu sana mesai olarak geri doner. Ayrica kendini kanitlarsan ve iyi calisirsan bu seni daha fazla calistirmalarina sebep olur ki bu guzel birseydir, haftalik 40 saatin uzerine cikarsan 40 saatten sonra her saat 12 dolardan fazla yazmaya baslar, overtime normal maasinin 1.5 katidir. Yani 8+4=12

Ikinci is : yillar once ben ve bir cok arkadasim ikinci is bulmustuk ama son yillarda aldigim duyumlara gore ikinci isleri genelde ruslar aliyorlar cunku sizden erken oraya variyorlar ve son gune kadar bulduklari isleri birakmiyorlar. Ikinci is imkansiz degil bulma sansin var. Ama sunu unutma : ikinci isin hic bir zaman birinci isini etkilememeli. Cunku sen oraya iki iste calismaya gitmiyorsun. Yani otelin sana haftalik calisma listesi verecek , diyelim carsamba gunu otel seni istiyor, ama buldugun ikinci is sana Hey carsamba musaitsen tum gun seni calistiririm diyor, otele sakin gidip carsamba bana izin verin cunku ikinci isim bana tum gun mesai verecek gibi seyler soyleme. Yani her zaman otelin cizdigi tabloya gore ikinci isini uydurmaya calis. Umarim net olmustur.Ikinci isler ne olabilir dersen eger : Pizzaci, bisiklet kiralama , marketler vs vs. buraya geldikten sonra onlara bakacagin ve gorecegin icin fazla detaya girmiyorum su anda.

Konaklama : Burada ogrencilere verilen evler ya da apartmanlar genelde kisi basi 80-100 dolar haftalik ucrettir, yani tek basina aylik 320-400 dolar kira odersin ve yaklasik 8-10 kisi ile evi paylasirsin. Ama mutlaka yakinlarda ev bulursun ve calistigin otele yurume mesafesinde ya da bisiklet mesafesinde olur kalacagin ev.

Ulasim ve bilet : Buraya gelebilecegin en basit 3 havaalani var .

1- Neywork JFK
    2- Dulles airport(Sterling,VA)
    3- Norfolk international airport

Az once uc havalimani icin de bilet fiyati arastirdim ve tarihleri bilmedigim icin kafadan salladim ama buraya yazicam simdi hepsini

*Tarihleri Gidis 5 haziran - donus 25 eylul olarak dusundum

1- istanbul > newyork - newyork > istanbul 612 dolar(2 bilet toplami)
    2- istanbul > dulles - Dulles > istanbul 742 dolar(2 bilet toplami)
    3- istanbul > norfolk - Norfolk > istanbul 817 dolar(2 bilet toplami)

tabiki tum bu havalimanlarindan virginia beach'e gecmek icin de ulasim icin paralar odemen gerekecek

eger newyorka digersen havalimanindan china towna gitmek icin ortalama 50 dolar taksi parasi, otobus icin yaklasik 50 dolar ve ayrica seni otobus duragindan evine kadar getirecek taksi icin de ayrica 15-20 dolar ucret vermen gerekecek yani toplam olarak : 612 + 50 + 50 + 20 = 732 dolar toplam maliyet ve bu yolculk sana toplamda 8-9 saate mal olacak ayrica donerken bilet haric tum masraflari yine odemen gerekecek 50+50+20=120 dolar. yani aslinda bu yolculuk sana 4 ayda 732+120= 852 dolara mal olacak.

eger dulles havalimanini secersen ki ben havalimanindan buraya gelisin sikintili olacagina inaniyorum. ucret sana yaklasik olarak 742 dolar arti ulasima patliycak ve ulasim icin detayli inceleme yapmama gerekecek ama en az 100 dolari gozden cikar ki bu 100 dolari hem gelis hem gidis olarak odeyeceksin yani aslinda 200 dolar ilave masrafin olacak . yani ozetle : 742 + 200 = 942 dolar toplmada sana yansiyacak rakam 4 aylik surec icin.

Neyse norfolk havalimanini secer isen bilet olarak en yuksek gozukuyor olmasina ragmen mantikli dusundugunde aslinda en ucuzu bu neden dersen ucaktan indikten sonra sadece 40-50 dolar vererek evine ulasacaksin ve bu ulasim toplam 20 dakika surecek. tabi bu 50 dolari gelis ve gidis olarak dusun ve iki ile carp, yani 100 dolar. 817 + 100 = 917 dolar 4 ayda sana mal olacak ulasim masraflari toplami.

Neyse simdilik bu kadar yazacaklarim, umarim kafandaki bazi soru isaretleri cozume ulasmistir. yine merak ettigin konular olur ise yaz burdan , cevaplarim her zaman.

Not : Bilet fiyatlari bugun itibari ile bu fiyatlardandir. Ileride degisiklik gosterebilir. Tarihler degistirilir ise de degisiklik gosterebilir.

Not 2 : Iphone ya da Android telefonunuz var ise apple storedan ya da google playden "skyscanner' adli uygulamayi indirip bilet fiyatlarina kendiniz de bakabilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gerçekten çok teşekkür ederim abi cok açıklayıcı bir açıklama yapmıssın.son bir soru daha sorucam.vergi iadelerini nasıl alıyoruz?yaptığımız alışverişlerimizde alışveriş mağazasında faturayı alırkan fatura tax olarak kesilmesini söyleyip türkiyeye dönerken de americadaki havaalanında bunları onaylatıp amerikadaki vergilerin ücretini alabiyormuşuz.acaba prosedür böylemi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Vizeyi kaparsam bende Ocean Breeze Waterpark'tayim .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gerçekten çok teşekkür ederim abi cok açıklayıcı bir açıklama yapmıssın.son bir soru daha sorucam.vergi iadelerini nasıl alıyoruz?yaptığımız alışverişlerimizde alışveriş mağazasında faturayı alırkan fatura tax olarak kesilmesini söyleyip türkiyeye dönerken de americadaki havaalanında bunları onaylatıp amerikadaki vergilerin ücretini alabiyormuşuz.acaba prosedür böylemi?
    Selamlar Yasin, rica ederim.

Harcamalarin vergisi nasil aliniyor ya da geri aliniyor mu daha once hic duymadim ya da yapmadim. Ancak Amerikaya geldikten sonra ise baslayacaksin ve 2 haftada bir alacagin ceklerden State ve Federal vergiler kesilecek, ve bu kesilen vergileri Turkiyeye dondukten sonra geri alabiliyorsun. Tamamini degil elbette ama epey buyuk bir kismini aliyorsun. 4 aylik yaz surecinde ortalama toplam 400-450 dolar vergi kesilmis olur senin ceklerinden ve Trye dondukten sonra basvuruyorsun ve para gelecek Nisan-mayis ya da haziran ayinda eline gecmis oluyor.

Bu konu hakkinda bilgi istersen daha sonra detayli anlatirim, ama su an bu konuyu dusunmene coook uzun zaman var. Neyse simdilik bu kadar, baska sorularin olur ise cekinmeden sorabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Burak Karahisar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virginia beache 2 arkadas gidicez 4 haziranda housekeeper olarak.. virginaya gidicekler aynı baslık altında sohbet edelim istedim
    burak bölüm ne ? bende trakya dan gideceğim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar Yasin, rica ederim.

Harcamalarin vergisi nasil aliniyor ya da geri aliniyor mu daha once hic duymadim ya da yapmadim. Ancak Amerikaya geldikten sonra ise baslayacaksin ve 2 haftada bir alacagin ceklerden State ve Federal vergiler kesilecek, ve bu kesilen vergileri Turkiyeye dondukten sonra geri alabiliyorsun. Tamamini degil elbette ama epey buyuk bir kismini aliyorsun. 4 aylik yaz surecinde ortalama toplam 400-450 dolar vergi kesilmis olur senin ceklerinden ve Trye dondukten sonra basvuruyorsun ve para gelecek Nisan-mayis ya da haziran ayinda eline gecmis oluyor.

Bu konu hakkinda bilgi istersen daha sonra detayli anlatirim, ama su an bu konuyu dusunmene coook uzun zaman var. Neyse simdilik bu kadar, baska sorularin olur ise cekinmeden sorabilirsin.
    abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için melek gibi adamsın valla sen suanda vriginia demısn yoksa türkiyedemisin.eger bu yaz vriginia beachdeysen tanışmak isterim senle

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için melek gibi adamsın valla sen suanda vriginia demısn yoksa türkiyedemisin.eger bu yaz vriginia beachdeysen tanışmak isterim senle
    Sagolasin yasin tesekkur ederim, ayrica onemli degil. Bircok kisi merak ediyor burda ne olup bittigini, ve buyuk ihtimalle bir cogunuzla bir sekilde tanisacagiz, hatta benim calistigim otelde calisacak olanlardan ben sorumlu olacagim dolayisiyla erkenken bu foruma kayit olup hem yol gostermek hem de tanismak istedim buraya gelecek arkadaslarla.

Neyse insallah tanisiriz, ben hep burdayim. 2011 ocak ayindan beri amerikada yasiyorum bu sure zarfinda sadece 2 kez Turkiyeye gittim. Ikinci gidisim yakin tarihli, daha geri doneli 3 hafta oldu olmadi. Virginia Beach'e Kuzey karolaynadan tasindim gecen yilin Eylul ayinda. Ama tabi 2008-2009 yazlarini ben de WAT'a katilmis ve Virginia Beach'e gelmistim, burayi cok sevdim dedigim gibi sonra buraya yerlesme karari aldim ve yerlestim.

Simdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda baska sorular olur ise cekinmeden sorabilirsin. Herkese iyigeceler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cakiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşanda okuyorum ben 4 yıllık gümrük işletme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dostum hangi pozisyonda
    Geç oldu biraz ama housekeeper

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben yerlesme kismini merak ettim seneye ben de dusunuyorum ama ne yapmak lazim bi yol gosterin nolurrr
    Burçin Erdem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

19 haziran var mı arkadaşlar istanbuldan? beach de şezlong şemsiye kiralama işim

Hayalperest Watçı hAdZi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cakiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam senin bölüm nedir Trakya'da ? Bende orada İktisat'ta okuyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sagolasin yasin tesekkur ederim, ayrica onemli degil. Bircok kisi merak ediyor burda ne olup bittigini, ve buyuk ihtimalle bir cogunuzla bir sekilde tanisacagiz, hatta benim calistigim otelde calisacak olanlardan ben sorumlu olacagim dolayisiyla erkenken bu foruma kayit olup hem yol gostermek hem de tanismak istedim buraya gelecek arkadaslarla.

Neyse insallah tanisiriz, ben hep burdayim. 2011 ocak ayindan beri amerikada yasiyorum bu sure zarfinda sadece 2 kez Turkiyeye gittim. Ikinci gidisim yakin tarihli, daha geri doneli 3 hafta oldu olmadi. Virginia Beach'e Kuzey karolaynadan tasindim gecen yilin Eylul ayinda. Ama tabi 2008-2009 yazlarini ben de WAT'a katilmis ve Virginia Beach'e gelmistim, burayi cok sevdim dedigim gibi sonra buraya yerlesme karari aldim ve yerlestim.

Simdilik bu kadar, ilerleyen zamanlarda baska sorular olur ise cekinmeden sorabilirsin. Herkese iyigeceler.
    Abi selam geçen günlerde vizeyi aldım artık bir kaç daha soru sorabilirim . Şuanda kime sorsam VA Beach'de 2. iş yok düyor bu gerçekten böyle mi benim iyi bir gezmem için sağlam para biriktirmem lazım acaba tavsiyelerin nelerdir?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı msidimi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 haziran var mı arkadaşlar istanbuldan? beach de şezlong şemsiye kiralama işim
    19 haziran öğlen 13.35de uçağım benim Washington'a THY ile gideceğim..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam geçen günlerde vizeyi aldım artık bir kaç daha soru sorabilirim . Şuanda kime sorsam VA Beach'de 2. iş yok düyor bu gerçekten böyle mi benim iyi bir gezmem için sağlam para biriktirmem lazım acaba tavsiyelerin nelerdir?
    Selam racaerme, vizen hayirli olsun. Insallah sorunsuz bir sekilde buraya ulasirsin.

Simdi soyle anlatayim : Sirketinin ismini profilinden gordum , bu sirketin ikinci is bulma konusunda ne gibi yonergeleri var bilmek lazim. Cunku daha dun baska bir danismanlik firmasi Facebooktan bildiri yayinlayip ikinci is ile ilgili CIEE(ABDdeki sponsor firma) ne gibi kisitlamalar ve zorluklar getirdiginden bahsetmisti. Sponsorun eger CIEE ise sen de aynen bu kisitlamalara tabi oluyorsun tabi ister istemez. Eger sponsorun CIEE degil ise bu konuyu arastir ve sirketine sor senin sponsorunun ne gibi yonergeleri oldugunu(ikinci is konusunda)

Simdi gelelim Virginia Beach gerceklerine : Daha 3 gun once yanima gelen ve Virginia Beache yerlesen arkadasima ayni gunde 2 tane is buldum. Tabi bunlarin 1 tanesini kendim buldum ikincisini bir Turk arkadasim bizden bahsetmis ve direk isletmenin sahibi bizi aradi ve gelin konusup tanisalim dedi. Tabi bu isler birinci is, yani arkadasim buraya tasindiktan sonra hic isi yoktu ve bu isi direk ana ve tekil is olarak buldu ve ikinci iste calismasi gibi bir iddiasi yok cunku bu is bu arkadasima yeter. Goruldugu uzere hala Virginia Beachte isler var, sen yeterki calismak iste durust ve istekli ol. Mutlaka birseyler bulursun. Ama herseyden once ABDdeki sponsor firmanin ne gibi sartlari oldugunu iyice ogrenmeden kesinlikle ikinci is islerine kalkisma. Cunku okudugum bildiri epey sert bir bildiriydi, vizeni ve DSni iptale kadar gidiyor habersiz is bulup calismak.

Para biriktirme ve gezmeye gelince : Tek iste cok para biriktiremezsin ama yazin burda buyuk ihtimalle over time yaparsin, gecen sene otelimizde calisan Turk ogrenciler baya yuksek meblaglarda pay-checkler almislar. Gezme olayini kombine olarak duzenlerseniz her zaman ucuza gelir, ha ayni zamanda gurultulu olur. Ama yinede eglenirsiniz. 2008 yilinda kisi basi 75 dolar toplayip 3 araba kiralayip Washington DC de 2 gun gezi ve tatil yapmistik. Toplam 20 kisi gibi bir grupla gitmistik. Dolayisi ile 2 gunluk bir Washington DC gezisi goruldugu uzere sadece 75 dolar gibi bir maliyete halledilebiliyor. Tabi bu miktar sadece benzin ve otel paralari. Ama otel kahvalti veriyordu dolayisi ile 2 kere sadece cebimizden yedik, o da MCdonalds tarzi 5 dolari gecmeyen menulerdi. Yani gezme konusunda birlik olup birlikte hareket edin ki ucuza yerler gorup gezme sansiniz mutlaka olacaktir. Baska sorulariniz olur ise sorun, cevaplarim. Bol sanslar.

Hayalperest Watçı Vietnam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de bir arkadaşımla bu yaz Boucher Brothers'da çalışacağım. Şezlong kiralayacağız. 14 Haziran'a aldık biletleri.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sercan abi merhaba ,

Ben bu yaz crestline hotelde çalışacağım . Geçmiş mesajları okudum oraya gelenlerle sen ilgilenecekmişsin sanırım. Merak ettiklerimi mail olarak attım . Tabi öncelikle vize görüşmem var daha

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Virginia Beach Sonıc Drıve ınn fast food

sercan abi meraba ;

ben yazdıklarınız okudum bellıkı buyuk bı bılgı bırıkımıne ve tecrube sahıpsınız . benımde sıze sormak istediğim bir kaç sorum olacak .

1. benım mesela ciddi manada ingilizce eksıklıgım var yanı harbıden bişey bılmıyorum desem yerıdır sansa vızeyı aldım fakat kendıme gore korkularım var . mesela çalışacagım yerde bana birşey denıldıgınde anlamazsam yapamazsam ne olur gibi.

2.çalışma saatıne 32+ yazmışlar 7,25 dolardan bu aylık 920 dolar yapıyor 400 dolarını kalacak yer için verecegımızı dusunursek. 520 dolarımız kalıyor. bu bıze yeter mı? ( cogu kısı parayla donuyor paralar ellerınde resımler cekılıyor fakat ben bu mıktarın bızı orada anca yaşatacagını dusunenlerdenım.bırde diğer konularda yanınıza uc besş parca bısey alın gıyım oradan alırsınız marklar ucuz hıc buradan getırmeyın dıyorlar . 520 dolar ıle nasıl gecınırız senın tecrublerınden yola cıkarak bıze bı yardım eder mısın abıcım .

aklıma sorular geldıkçe sorarım abı şımdılık bu kadar şimdiden teşekkur ederım .

academıx ile virginia beach " Sonıc drıve ın fast food restaurant" a giden arkadaşlar varsa yazarlarsa sevınırım. umarım herks için guzel bı yaz olur .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı manboy19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sercan abi merhaba ,

Ben bu yaz crestline hotelde çalışacağım . Geçmiş mesajları okudum oraya gelenlerle sen ilgilenecekmişsin sanırım. Merak ettiklerimi mail olarak attım . Tabi öncelikle vize görüşmem var daha
    Merhaba Manboy, Insallah vize zamanin geldiginde problemsiz bir sekilde vizeni alir ve buralara gelirsin. Gonderdigin maili okudum. Ana baslik olarak iki konuya deginmissin:

Buraya nasil gelinir : Senin Norfolk havalimanina gelecegini varsayarak bu linke goz atmani tavsiye ederim, daha once bu durum icin bir aciklama yapmistim ve ordan bir fikir edinebilirsin >>>> http://www.turkishwat.net/virginia-v...tml#post179675

Crestline otellerinde calisacagini soylemissin, simdi burda aslinda CRESTLINE adinda bir otel yok, crestline isletmeci sirketin ismi, crestline a ait otellerin birinde calisiyor olacaksin, burdaki crestline otellerinin cok buyuk bir kismi sahilde dolayisi ile gidecegin ve calisacagin oteli bulman umdugundan kat kat kolay olacak, sadece hangi sokakta oldugunu bilmen yeterli.

Kalinacak yer konusuna gelince : Profilinde gelecegin sirketin adi yaziyor, oradan gordugum ve bildigim kadari ile sirketin havalimanindan seni alir ve konaklayabilecegin farkli secenekleri sana sunar, Yani buyuk ihtimalle yalniz olmazsin, sana yardim edeceklerini dusunuyorum. Ama tabi benim onlar adina burdan konusmam dogru olmaz, ama yillardir bu sirketin karsilama ve konaklama islerine yardim ettigini biliyoruz. Son yillarda ne olmustur ya da bu yil ne olacaktir bilemeyiz tabi.

Crestline otellerinde calisanlarla degil de crestline a ait olan bir otelde(benim calistigim) gelecek Turkler ile ben ilgilenecegim, tabi bu sadece otel icinde gecerli, yani karsilama, konaklama gibi olaylar ile ilgilenme durumum soz konusu degil cunku otelim bu hizmeti vermiyor. Yani bu hizmet sirketi ilgilendiren bir konu, tabi hepsini degil. bazi sirketleri. Dedigim gibi eger benim calistigim otele geleceksen evet ben orda olacagim ve otel icindeki her turlu problemleribnle ilgili ben ilgileniyor olacagim.

Not : Calistigim otel Springhill Suites 9. Caddede.

Baska sorun olur ise cekinmeden sorabilirsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Mertcankizik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sercan abi meraba ;

ben yazdıklarınız okudum bellıkı buyuk bı bılgı bırıkımıne ve tecrube sahıpsınız . benımde sıze sormak istediğim bir kaç sorum olacak .

1. benım mesela ciddi manada ingilizce eksıklıgım var yanı harbıden bişey bılmıyorum desem yerıdır sansa vızeyı aldım fakat kendıme gore korkularım var . mesela çalışacagım yerde bana birşey denıldıgınde anlamazsam yapamazsam ne olur gibi.

2.çalışma saatıne 32+ yazmışlar 7,25 dolardan bu aylık 920 dolar yapıyor 400 dolarını kalacak yer için verecegımızı dusunursek. 520 dolarımız kalıyor. bu bıze yeter mı? ( cogu kısı parayla donuyor paralar ellerınde resımler cekılıyor fakat ben bu mıktarın bızı orada anca yaşatacagını dusunenlerdenım.bırde diğer konularda yanınıza uc besş parca bısey alın gıyım oradan alırsınız marklar ucuz hıc buradan getırmeyın dıyorlar . 520 dolar ıle nasıl gecınırız senın tecrublerınden yola cıkarak bıze bı yardım eder mısın abıcım .

aklıma sorular geldıkçe sorarım abı şımdılık bu kadar şimdiden teşekkur ederım .

academıx ile virginia beach " Sonıc drıve ın fast food restaurant" a giden arkadaşlar varsa yazarlarsa sevınırım. umarım herks için guzel bı yaz olur .
    Selamlar Mertcan, vizeyi almis olmana ve buraya gelecek olmana senin adina sevindim, insallah hersey yolunda gider ve bu yaz sen de WAT tecrubesi yasarsin.

Ingilizce konusunu kafana takma, benim ingilizcem iyi olmasina ragmen ben de biraz sikinti cekmistim, ama atlatiyorsun bu sikintilari, yani hicbir sey basladigi gibi kalmiyor. Ayrica gittigin yerde ingilizceyi tam olarak anlayamasan dahi caliscagin yerde senden daha iyi ingilizcesi olan baska bir Turk olur ve o senin adina tum konusmalari yurutur. Mutlaka etrafinda birileri olacaktir. Ayrica isi ogrendikten sonra dil belli bir seviyeye kadar isine yaramiyor zaten, politikaci olmadigimiz icin bizden aslinda super Turkce konusmamizi degil, sadece ogrendigimiz isi hakkiyla yerine getirmemizi bekliyorlar. Kafana takma boyle seyleri, herkes gitti herkes bir sekilde suresini tamamladi ve dondu, sen de bunlardan biri olacaksin,
    kendine guven ve ilerle herzaman.

Calisma saatine gelince, 32 saati yasal olarak yazmak zorundalar, burada Virginia eyaletinde Full time calisan olmanin kurali sana en az 32 saat vermekten gecer, yani full time olarak ise alindigin icin orada 32+ yaziyor, ama emin ol yaz geldiginde o 32 saat yazan sey 50-60 saatlere kadar cikacaktir. Kimse kolay kolay 32 saat calismaz bu herzaman fazla olur. Ve bu 32 saatin altina dusmez. Hatta 40 saati gecer isen 1.5 kati maas almaya baslarsin. Yani 40 saate kadar 7.5 dolardan 40in ustu her saat 11 dolardan calismaya baslarsin. Konaklama hakkindaki soyledigin rakam dogru . Maksimum 100 dolar haftalik konaklama ucretini koy kafana. Ama o hesapladigin 920 dolar aylik gelirin %80 1000 dolarin uzerinde olacaktir. Yani sen sadece gordugun rakamlar bazinda yapmissin hesaplamayi ama burda isler hesap ettiginden daha iyi gidiyor. Sikinti yaratma.

Esya konusuna gelince : Evet burda marka urunler ucuz hele hele sezon sonu urunlerini cok iyi fiyatlardan yakalayabilirsin. Cok fazla sey getirip kendine yuk etme ama Turk hava yollari ile ucuyor isen yaninda ilave bos bir tane daha valiz getirmeye calis, diger valizinin icine sikistir bir koseye. Burdan aldiklarini ona koyar goturursun.

Simdilik yazacaklarim bu kadar. Herkes gibi senin de bu isi problemsiz sekilde atlatacagina inaniyorum. Rahat ol ve stres yapma.

Hayalperest Watçı mobidik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Sercan merhaba,
    forumda kı engın tecrubelerıne dayanarak bende bırkac bısey sormak ıstıyorum.16 hazıranda virginaya gelıyorum bır arkadasımla beraber 18ınde ısımız baslıyor.crestlıne otel gurbuna baglı westın town otelınde calısıcaz bız ama burası beach te degıl ,vırgınıa nın merkezındeymıs. nasıl bır otel hanı mudurlerı nasıldır bır fıkrın var mı acaba ? beachte olmayıpta merkezde olmamızn bızım ıcın dıl olsun baska seyler olsun avantajları yada dezavantajları varmıdır sence ? konaklamamız da westın town otelıne yakın extendend stay amerıca dıye bır otelde olucak 15 dk yuruyerek sanırım.buralara yakın alısverıs merkezlerı varmıdır wallmarta falan baktım uzak sanırım bıraz ben yıne aklıma bırsey takılırsa sormak ısterım sana tavsıyelerın olursa da sevınırım .sımdıden tesekkurler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Manboy, Insallah vize zamanin geldiginde problemsiz bir sekilde vizeni alir ve buralara gelirsin. Gonderdigin maili okudum. Ana baslik olarak iki konuya deginmissin:

Buraya nasil gelinir : Senin Norfolk havalimanina gelecegini varsayarak bu linke goz atmani tavsiye ederim, daha once bu durum icin bir aciklama yapmistim ve ordan bir fikir edinebilirsin >>>> http://www.turkishwat.net/virginia-v...tml#post179675

Crestline otellerinde calisacagini soylemissin, simdi burda aslinda CRESTLINE adinda bir otel yok, crestline isletmeci sirketin ismi, crestline a ait otellerin birinde calisiyor olacaksin, burdaki crestline otellerinin cok buyuk bir kismi sahilde dolayisi ile gidecegin ve calisacagin oteli bulman umdugundan kat kat kolay olacak, sadece hangi sokakta oldugunu bilmen yeterli.

Kalinacak yer konusuna gelince : Profilinde gelecegin sirketin adi yaziyor, oradan gordugum ve bildigim kadari ile sirketin havalimanindan seni alir ve konaklayabilecegin farkli secenekleri sana sunar, Yani buyuk ihtimalle yalniz olmazsin, sana yardim edeceklerini dusunuyorum. Ama tabi benim onlar adina burdan konusmam dogru olmaz, ama yillardir bu sirketin karsilama ve konaklama islerine yardim ettigini biliyoruz. Son yillarda ne olmustur ya da bu yil ne olacaktir bilemeyiz tabi.

Crestline otellerinde calisanlarla degil de crestline a ait olan bir otelde(benim calistigim) gelecek Turkler ile ben ilgilenecegim, tabi bu sadece otel icinde gecerli, yani karsilama, konaklama gibi olaylar ile ilgilenme durumum soz konusu degil cunku otelim bu hizmeti vermiyor. Yani bu hizmet sirketi ilgilendiren bir konu, tabi hepsini degil. bazi sirketleri. Dedigim gibi eger benim calistigim otele geleceksen evet ben orda olacagim ve otel icindeki her turlu problemleribnle ilgili ben ilgileniyor olacagim.

Not : Calistigim otel Springhill Suites 9. Caddede.

Baska sorun olur ise cekinmeden sorabilirsin.
    Teşekkür ederim cevaplar için . Şimdi kontrol eetim maalesef aynı otel değil ama umarım tanışabiliriz Sizi daha çok rahatsız edeceğim gibi görünüyor Tekrardan çok teşekkür ederim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sercan merhaba,
    10 Haziran akşamı Norfolk'da olacağım inşallah ve Springhills'de çalışacağım yani senin sorumlusu olduğun otel,bir kaç sorum olacak sana eğer cevaplayacak vaktin olursa çok sevinirim.
    11 haziran sabahı Holiday inn&suites'de olmam gerekli oryantasyon için ancak ben önceki gece ulaşacağım Norfolk'a.Oryantasyona bavullarımla gidemeyeceğime göre benim direk kalacak yerime gitmem ve sabahına Holiday inn e ulaşmam lazım.Bana kalacak yer önerir misin hem 3 ay boyunca sorun yaşayamayacağım hem de işyerime yakın?
    Bir diğer sorum da senin bir tavsiyen olur mu,gelmeden önce şunları yapmalısın tarzında.
    Pool Attendant olarak çalışacağım bu arada

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)