Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 şubat cuma vize görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 6 şubat cuma vize görüşmesi

merhaba arkadaşlar ,geçtiğimiz cuma günü wat için istanbul konsolosluğunda vize görüşmesine girdim ayrıntılı olarak anlatayım arkadaşlara yardımcı olmak adına.

Öncelikle randevu saatinizden yaklaşık olarak 30 dakika önce gitmeniz her açıdan yeterli bir süre,elektronik eşyalarınızı konsolosluk karşısında bulunan kafe tarzı çay ocaklarına 5 tl karşılığında (benim ödediğim miktar) bırakabılırsınız.konsolosluğa girerken ilk olarak üstünüz aranıyor,adınız alınıyor,ve x-ray den geçmek için herkesin kuyrukta olduğu bir sırada bekliyorsunuz,sıra yaklaştığında bir görevli pasaportunuzu alıp sanırım pas.port numarasını yazıyor birşeyler yazıyor sonra 4'er li grup olarak x-rayden geçiyorsunuz burasının havalimanından bir farkı yok.sonra ki adım 2 bayan görevlinin sizden bütün evrakları alarak sıraya koyması ve lastiklemesinden ibaret.Görevli masasının karşısında bulunan asansör ile VA katına çıkıyorsunuz.kapıdan içeri girdiğinizde bir görevli sizden paket lastiği ile donatılmış evrağınızı istiyor ve size 2 adet aynı numara ile evraklarınızı teslim ediyor.ilk numaranız hemen yanabilir acele edin bu konuda zaten banka şubesi misali değişiklik çekmezsiniz.ilk olarak sizden belgeleriniz isteniyor daha sonra parmak izi için tekrar çağıracaklarını söylüyorlar.2. defa numaranız yandığında parmak izi için gidiyorsunuz zaten aynı bölgede farklı bir alan yok heyecan yapmayın parmak izinizi aldıktan sonra size pasaportunuz arasında ki belgelerle veriliyor ve mülakat için tekrar aynı sıra numarası ile beklemeye başlıyorsunuz .en son ki aşama mülakat aşaması yaklaşır 40 dakika beklediğim süre sizde farklılık gösterebilir cünkü benim gittiğim gün 2 adet vize veren konsolosluk çalışanı vardı .2 side erkekti.

sıram geldiğinde adamın bana türkçe hoşgeldin demesiyle başladı ben ingilizce olarak yanıtladım .work and travel öğrencisimisin dedi (ingilizce) . kaçıncı sınıf olduğumu sordu(türkçe olarak bende anlamadım neden türkçe sorduğunu ama ben ingilizce cevap verdım. kendide güldü tabi sonra ingilizce sordu ) son sınıf olduğumu fakat okulumun uzadığını söyledim transkribimi açtı göz gezdirdi,insan kaçakçılığı kitapçığını gösterdi okudun mu dedi ,evet dedim .vizen onaylandı dedi bende onayladınız mı dedim evet evet iyi tatiller dedi teşekkür ettim ve bir beyaz kağıt eşliğinde (üzerinde ingilizce ve türkçe vizemin onaylandığı ve nasıl bana ulaşacağı yazıyor.) vizemi aldım .not ortalamam 2,37 .

Bu arada orda tanıştığım 2 arkadaştan bir tanesi aldı diğerine vermediler.ama alamayan sayısı çok azdı.konuşmaları anlaşılır.Arkadaşlar inanın gülümsemek çok önemli gerçekten yüzünüzden gülümseme eksik olmasın vizemi göndermişler fakat ben üniversitede ki adresimi vermiştim.geldi fakat bakamadım onunda detayını yazarım.
    Yardımcı olduysam ne mutlu arkadaşlar umarım hak eden herkes alır.
    Konu emredr tarafından (09-02-2015 Saat 03:32 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde bugün onaylandı, basit sorular sordu, Amerikada nerede calıscaksın, hangi poziyonda, nerede okuyorsun, hangi bölüm, daha önce bir işte calıştın mı, nereye gitmek istiyorsun filan. Ulusal insan kaçakçılığı ile mücadele merkezi kitapcıgı veriyorlar. Okumadıysanızda okudum deyin. Ben kısaca 'Yardıma ihtiyacım olursa 911'i arayacagım.' dedim. Rahat olun gülümseyin.
    Konu mustafaceylan tarafından (09-02-2015 Saat 04:49 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı OrhunKaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum alamayan arkadas niye alamadi not ortalamasindan dolayi mi ? Bende yarin gircem görüsmeye.

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Dostum süper anlatmışsın şirketin gönderdiği belgeleri konumaya üşeniyordum Bende Cuma gitcem son sınıfım inş patlamaz elimde
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kaanmert92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum süper anlatmışsın şirketin gönderdiği belgeleri konumaya üşeniyordum Bende Cuma gitcem son sınıfım inş patlamaz elimde
    Bugün orada tanısıtıgım bir arkadas son sınıftı, konustugu kişi pek transkripte bakmadı sansına oda endiseliydi. Benim gittiğimde 3 kişi bakıyordu, bayan olan baya kasıyordu bana gelmesin diye dua ediyordum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı OrhunKaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum alamayan arkadas niye alamadi not ortalamasindan dolayi mi ? Bende yarin gircem görüsmeye.
    not ortalaması 2 nin üzerindeydi fakat not ortalaması düştüğü için vermemiş.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya benim genel ortalamamda 2.12 ama bu dönem düştü 2 nin altına vize alamazmıyım yani ?????

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı tslm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim genel ortalamamda 2.12 ama bu dönem düştü 2 nin altına vize alamazmıyım yani ?????
    bi çok kişi var alan ama alamayan arkadaşlarda var 2'nın altında olup, biraz şans meselesi sanırım, güler yüz önemli

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vizemi aldım bugün ,4 aydan fazla vermiş fakat okul dönemime sarkıyor zaten bir işe yaramıyor klasik WAT vizesi vermiş benim için yeterli

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

1,91 ortalamayla aldım ben. not ortalaması göze batmayacak düzeyde 2nin altında olması sorun teşkil etmez. gülün ve relax olun onlar size göre şekilleniyorlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

20sinde gideceğim. Tezsiz yuksek lisans yapıyorum ortalamam 3,65.cok heyecanlıyım henüz hiç bir hazırlıkta yapmadım üstelik tezsiz yapıp giden birinin yorumu da yok . Umarım sorunsuz verirler ilk seferde

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gerçekten teşekkürler son olarak bişey sormak istiyorum hangi şirketi kullandığınızı merakettim çünkü ben de wat yapmak istiyorum.
    teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Tktugba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20sinde gideceğim. Tezsiz yuksek lisans yapıyorum ortalamam 3,65.cok heyecanlıyım henüz hiç bir hazırlıkta yapmadım üstelik tezsiz yapıp giden birinin yorumu da yok . Umarım sorunsuz verirler ilk seferde

yüksek lisans olman yeterli bence tezli tezsiz sorun olmamalı çok teferruatlı düşünmene gerek yok ama stres bütün kötülüklerin anası gülümse rahat olmaya çalış yeterli olduğunu düşünüyorum tecrübem kadarıyla .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler gayet detaylı olmuş eline sağlık ve hayırlı olsun )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)