Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 101 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 şubat 7:30 vize görüşmesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 24 şubat 7:30 vize görüşmesi

Evet arkadaşlar gün geldi çattı..ilk aralık ayında bir arkadaşın tavsiyesiyle türkishwatla tanıştım ve en sağlıklı bilgileri burdan edindim.çok önemli saf ve temiz yalansız bilgiler var çünkü bizzat bu programa katılıp yaşamış olanlar var forumda saolsunlar . forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum...

24 şubat ÇARŞAMBA günü saat 7:30 da vize görüşmem var.bileti kestim.Manisadan akşam 18 de yola çıkacağım sabah 3.30 ya da en geç 4 de istinyede olacağım sabahın köründe ..kendime güveniyorum.ilk defa wat a katılıyorum.çat pat ingilizce var (saolsun prison break ve diğer diziler).ortalamam 2.20 hadi hayırlısı bakalım
    ---------------000-------------0000------00000-------00000----

24 ŞUBAT: Ewt arkadaslar bugun vize görüşmesine girdim..saat 6 da oradaydım kımsecıkler yoktu cafede oturmus beklıyodum yavas yavas herkes geldı ve 7 de ıcerı alınmaya basladık ben sıradayken tekrar gerı cafeye gıdıp tlfnlarımı bıraktım..bız sıradayken cafeden bırı foto çekince hemen güvenlık koşa koşa cafeye gidip arkadasın makınasını aldı ..neyse kapıda evrak kontrolü falan derken asansöre binip 3. kata cıktık heralde..orda sıra nosu alıp bekledık.bana sıra gelınce asagıdakı gıbı G:görevli S:sucre

G:HOW ARE YOU TODAY?
    S:GOOD,YOU
    G:THANKS,SOL EL DEDI TÜRKÇE..SONRA SAĞ EL,SONRA BAS PARMAK DEDI,SONRA GO TO..BİŞEY VE TAKING BİŞEYLER DEDI ANLAMDIM AMA GIT BEKLE YINE CAGIRACAGIZ DEMEK ISTEDI SIRANI TAKIP ET DEMEK ISTEDI HERALDE

NEYSE BURAYIDA GECTIKTEN SONRa baya bekledım o sıra cok en ön sıralarda oturdum ve diğer arkadasların görüşmelerini dinledim( saol cav iyi taktıktı bu )
    1. gişede ton ton bı abımız vardı cok sempatıktı ve cok ıyıdı dagıtıyodu vızelerı ona gelmek ıcın dua ederken bırden benım no yandı ve 3 . gişeye gittim şişman bı abla vardı mıkrofona uzak konustugu için ve hızlı konustugu için zorluk cektım anlamada..2.gişede ise soğuk ve somurtan bi kadın vardı allahtan ona da denk gelmedık..aşagıda dıyologlar su sekılde gectı:

G:HOW ARE YOU TODAY?
    S:I'M GOOD AND YOU?
    G:THANKS,SO (WHAT) do YOU TRAVEL..this SUMMER FALAN GECTI AHA DEDIM DAKKA 1 GOL 1 ..ANLAYAMADIM..BENDEN ONCEKI GRUSMELERI TAKIP ETTIGIM ICIN BI COCUGUN BU SORUYA YES DEDIGINI HATIRLADIM VE SONUNDA YES DEDIM GECTIM..
    S:YES,SLOWLY PLEASE
    G:OK,WHERE ARE YOU STUDİYİNG?
    S:CELAL BAYAR UNİVERSİTY
    G:WHAT?
    S:CELAL BAYAR ÜNİVERSİTY
    :what are you stadiying?
    S:business administration.
    G:What class are you in?
    S:This my second class
    G:WHAT İS YOUR AVERAGE? BEN DUSUNCEYE DALINCA BU SEFER BAYAN GPA? DEDI
    S:FİFTY EİGHT
    G:görevli sonra benım transkrıptı acıp baktı emın olmak ıcın mı artık bılmem
    G:what are your father,mother do?
    S:.....
    G:HAVE YOU GOT ANY BROTHERS OR SISTERS?
    S:YES I HAVE 3 SISTERS AND TWO OF THEM ARE STUDYİNG AT HİGH SCHOOL,ONE OF THEM ...(SAOL SİNCİLİ SAYENDE CEVAPLADIM )
    G:OHHH GOOD WHAT WİLL YOU GO TO ? COK HIZLI KONUSUYORDU VE SES IYI GELMIYORDU BEN KADINA BAKINCA BU SEFER WHERE? DEDI
    S: eastern of new york deım
    Gk,what are you do there dedı
    S:housekeeper dedım dırekt
    G:you can go to ..and when your ds2019 falan sacmaladı bıraz ..
    S:OK HAVE A NICE DAY
    G:TOO YOU

en son pasaportumu ve yeşil kağıdı verdi üzerinde sevis ve ds eksık dıye ısaretlemıstı....arkadaslar bılmıyorum kadın mıkrofona uzak ve sessız hızlı bı sekılde konusuyordu zorluk cektım slowly please dedım bazı sorularda 2-3 sanıye bekledım ama ıyı gectı gıbı geldı bana bı de bu kadar kısa surecegını tahmın etmemıstım..5dk falan surdu acaba basta anlamadıgım ıcın dırekt red verıp nasıl olsa red aldı fazla tutmayayım 2 soru sorup yolluyayım mı dedı acaba . çünkü benden öncekı cocukla 9 dk konustu nerdeyse
    Konu sucre tarafından (25-02-2010 Saat 01:16 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Al ve gel hocam. İş olarak nereyi seçtin?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Dostum hiç sıkıntı yapmana gerek yok cidden. Heyecanlanmadan... Tane tane...ALıp geliyorsun Sonra bizde seni burda bekliyoruz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al ve gel hocam. İş olarak nereyi seçtin?
    hocam iş belli housekeeping olcam ama şehir daha belli değil.nisan gibi belli olacak.Newyork doğu tarafı ya da New jersey olabılır buyuk ıhtımalle..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum hiç sıkıntı yapmana gerek yok cidden. Heyecanlanmadan... Tane tane...ALıp geliyorsun Sonra bizde seni burda bekliyoruz...
    yaşananları saniye saniye yazacağım buna şüpen olmasın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

iyi şanslar sucre..umarım alırsın vizeyi..güzel haberini bekliyoruz..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya şirketten bana onumuzdeki hafta için randevu alacaklardı ama hala ses soluk yok ne zaman belli olur sizce :/

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde 24 unde çarşamba saat 9 da umarım ıkımız ıcınde ıyı gecer görüşme !!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

umarım ikinizde rahatça alırsınız vizelerinizi..
    her vizeyi aldım haberinde vizeyi almaya 1 adım daha yaklaşmış gibi hissediyorum kendimi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Umarım sorun çıkmaz hocam, sağlıcakla alıp gelirsin. California Beach Üniversitesinden olduğuna göre not ortalaman, 58 civarı. not ortalaman 58 civarı olduğuna göre de 2008 öncesi girişlisin heralde? Bölüm nedir?

Sıkıntı stres yapmadan, sağlıcakla görüşmeyi atlatınca, manisadan kalkıp taaa amerikalara gideceğiz kısmetse.. bu güzel günleri düşünüp, sıkıntı stres yapmamaya gayret et
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım sorun çıkmaz hocam, sağlıcakla alıp gelirsin. California Beach Üniversitesinden olduğuna göre not ortalaman, 58 civarı. not ortalaman 58 civarı olduğuna göre de 2008 öncesi girişlisin heralde? Bölüm nedir?

Sıkıntı stres yapmadan, sağlıcakla görüşmeyi atlatınca, manisadan kalkıp taaa amerikalara gideceğiz kısmetse.. bu güzel günleri düşÃ¼nüp, sıkıntı stres yapmamaya gayret et
    2007 girişliyim bölüm işletme ,ya abi biz not ortalaması neden 2,20 gibi değilde 100 üzerinden ... ortalamam şuan 58 ve açıklanmayan 2 tane bütüm var..geçme notum 60 olsaydı keşke ozaman en az 60 olurdu ortalamam ..4 lük sisteme çevirilmiş halini götüre bilir miyim? ya da nasıl 4 lük sisteme çevire bilirim? I'm study business administration at celal bayar university..my gpa is 58..bu arada notlarımız 4 lük sistem değil 100 üzerinden nasıl diyebilirim ingilizce?ve geçme notumuz 50?
    Konu sucre tarafından (17-02-2010 Saat 11:33 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi şanslar sucre..umarım alırsın vizeyi..güzel haberini bekliyoruz..
    saol çamur .. (güzel soyisim)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım ikinizde rahatça alırsınız vizelerinizi..
    her vizeyi aldım haberinde vizeyi almaya 1 adım daha yaklaşmış gibi hissediyorum kendimi
    saolun..umarım hepimiz alırız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 girişliyim bölüm işletme ,ya abi biz not ortalaması neden 2,20 gibi değilde 100 üzerinden ... ortalamam şuan 58 ve açıklanmayan 2 tane bütüm var..geçme notum 60 olsaydı keşke ozaman en az 60 olurdu ortalamam ..4 lük sisteme çevirilmiş halini götüre bilir miyim? ya da nasıl 4 lük sisteme çevire bilirim? I'm study business administration at celal bayar university..my gpa is 58..bu arada notlarımız 4 lük sistem değil 100 üzerinden nasıl diyebilirim ingilizce?ve geçme notumuz 50?
    ben o 4lük sistem 100lük sistem olayını wat şirketimle konuştuğumda, 4 üzerinden 2nin 100 üzerinden 72ye denk geldiğini söylemişlerdi. bi de vize görüşmesinde I'm study deme, I study dersen daha iyi olur kanımca
    helecan küpü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben o 4lük sistem 100lük sistem olayını wat şirketimle konuştuğumda, 4 üzerinden 2nin 100 üzerinden 72ye denk geldiğini söylemişlerdi. bi de vize görüşmesinde I'm study deme, I study dersen daha iyi olur kanımca
    yanlış yamışım I m studying yazcaktım ..72 DEĞİLDİR BENCE O

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

valla dün bir notum açıklandı, 75 ile cb almışım. 72 de cc yani 2 olur, gerisini var sen düşÃ¼n 100lük sistemde 60 geçme notu ise dc ya da dd gibi bişeye denk gelmesi muhtemel.
    helecan küpü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question DS formunu en çabuk getirtmenin yolu nedir..?

Bende tezli işletme yüksek lisansı yapıyorum arkadaşlar ortalamam da 3,65 fakat ingilizce konusunda o kadar da iyi değilim, daha doğrusu görevilinin karşısına geçince fazlasıyla heyecanlanacağımı bildiğim için vize konusunda bir türlü kendime güvenemiyorum Biraz daha garanti olur diye DS formu geldikten sonra vizeye girmeyi düşünüyorum, şirkete de böyle söyledim umarım en kısa zamanda DS'i getirtebilirler..! "Sizce bu formu en çabuk getirtmenin en yolu nedir..?"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

not ortalaman iyiyse, gidip dönecek olmana da kanaat getirirse görevli, ingilizce o kadar da sorun değil sanırım. forumda araştır, vizede sorulan sorular var. hazırla kendini. eğer bi görüşmede red alırsan bi kere daha (ya da bikaç kere daha?) randevu alabiliyosun. ne kadar çabuk girersen o kadar iyi sanki.
    helecan küpü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasim ds gelmeden once gorusmeye gitmen senin icin daha faydali olur en azindan ilk gorusmede problem yasarsan hemen bir sonrakine girme sansin dogar ayrica ds ile gitmek veya ds siz gitmek farkli bir durum gerektirmiyor sadece dsnin gelmesi bekleniyor... bu arada sen bu ortalama ile cok rahat alirsin ben de sen gibi gerilirim diyordum gorusme anindan ama o anda gorevli senin stresli oldugunu dusundugu icin seni rahatlatiyor ilk basta o yuzden elinden geldigince rahat ol bankaya gidip vezneden herhangi1 mevduat islemi yapiyormussun gibi dusun..
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fishbone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tezli işletme yüksek lisansı yapıyorum arkadaşlar ortalamam da 3,65 fakat ingilizce konusunda o kadar da iyi değilim, daha doğrusu görevilinin karşısına geçince fazlasıyla heyecanlanacağımı bildiğim için vize konusunda bir türlü kendime güvenemiyorum Biraz daha garanti olur diye DS formu geldikten sonra vizeye girmeyi düşünüyorum, şirkete de böyle söyledim umarım en kısa zamanda DS'i getirtebilirler..! "Sizce bu formu en çabuk getirtmenin en yolu nedir..?"
    http://www.turkishwat.net/vize-ve-pa...er-birisi.html

bu konuya bı bak dostum cok faydalı bılgıler var ıngılızce konusundakı endısenı anlıyorum ama gercekten onlar bızım mukemmel ıngılızce konusamadıgımızı bılıyolar sakın ol genelde yavas konusuyolar zaten bide soracakları sorular genelde belli baslı oluyor forumda vardı ıyıce bak ıstersen ...

bol sans saygılar...!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende tezli işletme yüksek lisansı yapıyorum arkadaşlar ortalamam da 3,65 fakat ingilizce konusunda o kadar da iyi değilim, daha doğrusu görevilinin karşısına geçince fazlasıyla heyecanlanacağımı bildiğim için vize konusunda bir türlü kendime güvenemiyorum Biraz daha garanti olur diye DS formu geldikten sonra vizeye girmeyi düşÃ¼nüyorum, şirkete de böyle söyledim umarım en kısa zamanda DS'i getirtebilirler..! "Sizce bu formu en çabuk getirtmenin en yolu nedir..?"
    benim form çoktan geldi ama ben de tam tersi kendime güvenmediğim için ds siz gitmeyi istiyorum ... çünkü ds ile gitmek için program ücretini tamamlamam gerekiyor yani 1000 dolar vermem gerekiyor..eğer bu parayı verip vizeyi de alamazsam bu paranın iadesini anca ekim ayında alabılırım de ondan ..ama ilkinden red alsam 2. ye kesinlikle gireceğim :9

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

100 lük sistemde 2 50 ye denk arkadaşlar...4 * 25 = 100 / 2 * 25 = 50...benm 2008 de ortalamam 100 üzerinden 58 idi..hiçbişeyde sormadılar bana...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 lük sistemde 2 50 ye denk arkadaşlar...4 * 25 = 100 / 2 * 25 = 50...benm 2008 de ortalamam 100 üzerinden 58 idi..hiçbişeyde sormadılar bana...
    Hayır dostum, o denklemle çözülmüyor olay 53.33, 4lük sistemdeki 2'te tekabül ediyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

50 -53.33 3.33 ün lafı mı olur 72 falan demişlerde dedim noooluo

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar o bu puan her unıversıtde farklılık gosterır bulundugunuz unıversıtenın ders gecme notuyla alakalı yakındoguda mesela ders gecme 60 okul bıtırme 70 ti 70 tam ikiye denk geliyordu.

okulu bıtırebılmenız ıcın almanız gereken puan neyse 2.00 de odur!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o bu puan her unıversıtde farklılık gosterır bulundugunuz unıversıtenın ders gecme notuyla alakalı yakındoguda mesela ders gecme 60 okul bıtırme 70 ti 70 tam ikiye denk geliyordu.

Yok dostum öyle olur mu yahu 70 ten sonraki standart sapmayı düşünsene.. 30 puan arasına tam 200 değer sığdırmaları gerek..

Zaten şu puan sistemi çok kötü.. Ortalama 3.5 yapmak için 88.33 puan olması gerekiyor. Harf sisteminde AA getirdiklerin direk 100 puan getirdiği için ne kadar AA getirirsen o kadar yükseltirsin ortalamayı ama puan sisteminde okul hayatı boyunca insan 100 puanla ders geçer mi acaba, geçerse de kaç tane, 1 -2 ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu yaklaşım bana daha mantıklı geldi ama yalnız şöyle bişey var, bizde bitirme notu 75miş. e 75 2ye mi denk gelecek şimdi, bu da biraz dengesiz gibime geliyo.
    helecan küpü

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok dostum öyle olur mu yahu 70 ten sonraki standart sapmayı düşÃ¼nsene.. 30 puan arasına tam 200 değer sığdırmaları gerek..

Zaten şu puan sistemi çok kötü.. Ortalama 3.5 yapmak için 88.33 puan olması gerekiyor. Harf sisteminde AA getirdiklerin direk 100 puan getirdiği için ne kadar AA getirirsen o kadar yükseltirsin ortalamayı ama puan sisteminde okul hayatı boyunca insan 100 puanla ders geçer mi acaba, geçerse de kaç tane, 1 -2 ?
    yanlış yazmamak için transkripten bakıp yazıyorum

FF 0.00
    FD 0.50
    DD 1.00
    DC 1.50
    CC 2.00
    CB 2.50
    BB 3.00
    BA 3.50
    AA 4.00

transkrıpte yazanlar boyle ve bızım bolumde ders gecme notu 60 tı yanı dd ama okulu bıtırebılmek için diploma notunun cc yani 2.00 olması gerekiyor bu yuzden bole soledım !

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

3 kisi birlesin 50$ kargo parasini verecegiz deyin sirkete kabul ederlerse 1 haftada elinde olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende aynı gün veayni saatte vize için orada olucamsanada iyi şanslar umarım alirsin vizeyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)