Alıntı özgür.yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam yeni buldum başlığı galveston hakkında;
1)Bubba gump shrimp company de server lık yapacağım nasıl bir yer bilgin var mı?
2)texas aksanı hakkında biraz bilgi verebilir misin?
Bubba Gumb da calisanlar genelde memnundu gecen sene. Pek sikayet edeni gormedim. Tipleri iyiydi sanirim. Orda ne is yapacagini bilmiyorum serverliksa iyi diyebilirim. Kasiyerlikse tabi ona gore tipsiz oluyor. Gecen sene 4-5 kisiyi sebepsiz yere de attilar bu is yerinden. bir tane rus cocuk gelip bizle lifeguardlik yapti isten atildiktan sonra.

Aksan hakkinda ise soyleyeceklerim, oyle cok anlasilmaz bir aksanlari yok internette ornek baya videolar var zaten. Bazilari tabi cok alakali degil texas accent etiketinde olmasina ragmen youtube da....Aksan uzerine baya muhabbet etmistim ben ordayken. Biraz ilgiliyim bu aksan olsun, sive olsun. Turkcede de severim ilgilenmeyi...Bazilari aksanin cok sempatikmis dediginde kizabilirken bir baskasi bizim texas aksanimiz var diye artislik yapiyordu....Biraz tonlamada farklilik var...Avrupadan gelen bir turist kafilesine ben aslen Teksasliyim diye kandirdigim gunu de unutamam.....British aksanina da baya guluyorlar....Ingilizler babaannem gibi konusuyorlar diyorlardi...Ben zencileri anlamada baya zorluk cekmistim onun uzerine durmani tavsiye ederim sana....genel olarak soyleceklerim bunlar olur.