Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: önlisans bölümünde okuyupta vize alabilen var mı veya lisansa göre şansımız nedir?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart önlisans bölümünde okuyupta vize alabilen var mı veya lisansa göre şansımız nedir?

arkadaşlar önlisans inşaat bölümü okumaktayım süper lise mezunu olup haz. okuduğum için ve kişisel çabalarımla ingilizcem iyi seviyede fakat programa katılarak dahada geliştrmek istiyorum ve herşeyim bu program için uygun tüm şartlar..sadece önlisans okuduğum için vize almakta sorunum olur mu? teşekkür ederim..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

On lisanslarda lisans ogrencileri gib programa katilabiliyor diye biliyorum eger ingilizcende iyi durumdaysa neden olmasin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

[QUOTE=sabristanbul;8256]arkadaşlar önlisans inşaat bölümü okumaktayım süper lise mezunu olup haz. okuduğum için ve kişisel çabalarımla ingilizcem iyi seviyede fakat programa katılarak dahada geliştrmek istiyorum ve herşeyim bu program için uygun tüm şartlar..sadece önlisans okuduğum için vize almakta sorunum olur mu? teşekkür ederim

vize alamaman için hiç bir sebep yok.. ön lisans öğrewncileride vize alabiliyor. için rahat olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

WAT proğramına lisans tüm bölümler,önlisans da ise sadece mütercim tercümanlık ve turizm bölümü, açıköğretimde de ingilizce öğrt.bölümü öğrencileri katılabiliyor.birçok şirket aksini vaadetse de imkansız.aslında hala önlisans bölümlerinin koşulsuz katıldığına dair kesin bir bilgi yok.ilerleyen yıllarda belki değişir bu durum.ama sen yinede araştır istersen şirketleri! yine de kurallar değişmeden,kesinleşmeden heveslenmemeni öneririm sana arkadaşım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İstanbul Başkonsolosluğu yetkilisinin bilgilendirme e-mailinden bir alıntı. Lütfen dikkatlice okuyunuz:

----

Merhaba,

Iki yillik bolumlerle ilgili politika degismez genelde. Her ogrenci basvurabilir aslinda ama Ingilizce-Turkce tercumanlik, Ingilizce ogretmenligi ve turizm bolumlerinde okuyan ogrencilerin okuduklari bolumlerle ilgili oldugu dusunuluyor SWT’in ve bu ogrencilerin vize almasi daha kolay oluyor. Diger bolumlerde okuyan ogrencilerin vize alma sansi daha dusuktur. Ogrencilere sanslarinin dusuk oldugunu aciklarsaniz ve onlar yine de israr ederse, basvurularini alabilirsiniz. Ama mulakatta da iki yillik bolumde okuduklarini aciklamalari gerekir. Konsoloslar iki yillik oldugunu anlamayabiliyor cunku. Daha sonra fark edilince ogrenciyi reddediyorlar ve buyuk hayal kirikligi oluyor.

Iyi calismalar,

-----

Koşulsuz kabul diye birşey yoktur. İki yıllık okuyan tüm öğrenciler programa katılım konusunda kayıt yaptırabilirler ancak içinde bulunacakları durum yukarıdaki gibidir. Sonuç olarak iki yıllık olup söz konusu bölümler dışında okuyan öğrencilerin vize alamaması gibi kesin bir durum yoktur. İsteyen katılabilir ve vize alma şansı konsolosluk görevlisiyle yapacağı duruma bağlıdır.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@ophelia20 yahu neden imkansız diyorsun bu kadar kesin bi dille? konsolosluk bile kesin bi acıklama yapmamısken bu konuda üstelik..

acın forumu arastırın cok vize alan oldu 2 yıllık tercumanlık ve turizm dısında okuyanlardan da. gecen sene bizzat şahit oldum hem forumda hemde amerika da tanıstıgım kişiler arasında.
    I made a promise never to settle...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

2009 yazında yanımızda bi yüksek lisans okuyan çift çalıştı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ophelia20 yahu neden imkansız diyorsun bu kadar kesin bi dille? konsolosluk bile kesin bi acıklama yapmamısken bu konuda üstelik..

acın forumu arastırın cok vize alan oldu 2 yıllık tercumanlık ve turizm dısında okuyanlardan da. gecen sene bizzat şahit oldum hem forumda hemde amerika da tanıstıgım kişiler arasında.
    diyorum çünkü birçok şirketin sitesinde "kimler katılabilir" butonuna tıkladığında bunu görürsün + birebir görüştüğüm ya da telefondan arayıp sorduğum birçok şirkette aynı şeyi söyledi bana. he durum değişmiştir ya da değişir bilemem gönül isterki herkes gitsin ama nedense işte
    önlisans okuyanlar için böyle bi ayrıcalık yapıyo artık konsolosluk mu desem kimse o! en azından daha az şans veriyo!
    ama birçok şirket "hayır katılamazsınız" deyip sizi daha en baştan eve gönderedebiliyor. boş yere kesinleşmeden heveslenmesin arkadaşlar.
    çünkü bende okula başladığımda çok üzülmüştüm önlisansa verilmediği için bu hak, ama sonra ingilizce,turizm,tercümanlık için verilmesi gündeme geldi sanırım 2 yıldır yani çok yeni.uzun yıllar öncede alınmadı bu kadar.
    bende bu sayede gidicem gidebilirsem! ama malesef işte bi çok anlamda lisans ve önlisans ayrımı yapılıyor ülkemizdeve dünyada elbette...
    keşke yapılmasa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende diyorum ki bu insanlar vize aldılar,demekki neymiş? alınabiliyormuş. vizeye mulakata giren herkes bilirki hersey o görüşmeye bağlıdır. kesin kurallar olsa kimse burda tartısmaz,gerekleri yerine getiren gider evrağını verir pasaportunu alır uçardı amerikaya.

http://www.turkishwat.net/2009-vize-...-lojistik.html

buyrun bunu buldum ama baska baslıklar da gördüğüme eminim.

sözleşme yapılsın baştan şirketle, eminim bu insanlardan self dısında gidenler de olmuştur demekki kabul eden şirket var,yapılsın sözleşme red de para iadeli diye, herkes denesin şansını. kişiye özeldir çunku bu olay. tamamen kişinin kendisine.
    I made a promise never to settle...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Geçen sene vize alanlar vardı. Vize Görüşmeleri kısmından bulabilirsiniz. Eğer ingilizcen iyiyse ve 200$ hibe edebileceksen şansını dene derim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)