Work and Travel
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Bakışta Work and Travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Bir Bakışta Work and Travel

Durum şu;

Katılmak konusunda karar vermek ayrı bi dert..
    Şirket seçimi ayrı bi dert..
    İş - Eyalet - Konaklama seçimleri ap ayrı bi dert..
    Vize alıp alamamak ayrı bi dert..

Ayrı ayrı riskleri,artı ve eksileri yazmam uzun sürer.Siz biliyorsunuz zaten durumu
    Programda bu kadar handikap ve risk var.

Ve en büyük tereddütüm tüm bu risk alınırken (ilk gidenler için söylüyorum) program maliyeti yaklaşık 5.000 TL.

ABD'de vasıfsız bir işi size vaad edilenlerin garantisi olmadığı halde yapmak için (bulaşıkçı,otoparkçı,temizlikçi,komi,can kurtaran,fotoğrafçı vs.vs) 5.000 TL harcamaya değer mi?

Tüm riskleri araştır deyip geçiştirilebilir ama benim asıl cevap istediğim soru: ABD'de (tabir-i caizse) amelelik yapmak için 5.000 TL harcanır mı? Değer mi?

2012 WAT adayı olarak yorumlarınızı bekliyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

değmez arkadaş bence hiç bulaşma.buraya gelip amerikalılara kölelik yapmak için para falan verilmez.deneyim olur falan diyorsan birşey diyemem.ama hakkaten büyük deneyim.bol bol düşün şirket en önemlisi bence.yola ilk onlarla çıkıyorsun.bir şerefsizlik yaparsa wat senin için kabus olur.5000 de altıya yediye kayar haberin ola.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı 2012 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum şu;

Katılmak konusunda karar vermek ayrı bi dert..
    Şirket seçimi ayrı bi dert..
    İş - Eyalet - Konaklama seçimleri ap ayrı bi dert..
    Vize alıp alamamak ayrı bi dert..

Ayrı ayrı riskleri,artı ve eksileri yazmam uzun sürer.Siz biliyorsunuz zaten durumu
    Programda bu kadar handikap ve risk var.

Ve en büyük tereddütüm tüm bu risk alınırken (ilk gidenler için söylüyorum) program maliyeti yaklaşık 5.000 TL.

ABD'de vasıfsız bir işi size vaad edilenlerin garantisi olmadığı halde yapmak için (bulaşıkçı,otoparkçı,temizlikçi,komi,can kurtaran,fotoğrafçı vs.vs) 5.000 TL harcamaya değer mi?

Tüm riskleri araştır deyip geçiştirilebilir ama benim asıl cevap istediğim soru: ABD'de (tabir-i caizse) amelelik yapmak için 5.000 TL harcanır mı? Değer mi?

2012 WAT adayı olarak yorumlarınızı bekliyorum
    soLe soyLeyeyim.. Bakis acin bu ise Okadar masraf yapip burda ameLeLik yapmaya DEGMEZ.. Ama kimisi cok caLisip iyi para yapar kimi verdigini biLe cikartamadan cepten para yer.. Bu WAT in gercegi.. Hersene sirket magduru da oLur isi patLayanda oLur kovuLanda oLur dayanayip 1-2 hafta sora donen de oLur.. Zaten %100 kusursuz bir program degiL WAT.. Birde soyLedigin bakis acisiyLa okadar para verip ameLeLik yapmak diyosan hic basLama Wata.. AsLinda oLayi cok dogru yerden tutmussun okadar para vericem bide caLisicam.. Ama Turkiyede degiL, USA de caListigin icin cezbediyor.. New Yorku gorunce ben gecen sene caListigim herseyi unuttum.. GeLinirmis dedim.. BizLeri cezbeden konu USA da yasamak gezmek buraLari gormek faLan.. Ama senin boyLe dusunceLerin yoksa cok samimi soyLuyorum geLme Wata faLan.. Gercekten okadar para odeyip birde caLismanin mantigi yok zaten..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım kimileri diyo ki (benim gibi) ingilizce öğrenmek istiyorum. 5000 tl'ye türkiyede en iyi şekilde ingilizce öğrenebilirsiniz.hem de kaliteli yerlerde.vallahi çekilen sıkıntıya değmez.Ha gezmeyi çok seviyorsan turist vizesi ile gel macbook,iphone felan 2şer tane yanında götürürsün türkiyeye masraflarında çıkar gezdiğin yanına kalır.Ben çok pişmanım.Gelecek yıl hiç düşünmüyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

calıstığım yerdekı adamlara 3 bın dolar werdım gelmek ıcın fln dedım calısmak ıcın para mı werıonuz sız fln saydı busru sey

gıdeceğin eyalet onemlı ama arkdasım senın yazdıklarına buyuk olasıkla katılıyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yok arkadas hic bulasma derim bu yil ikinci senem gecen sene kotu gecmisti bir kez daha deniyeyim dedim eglenceli bir is olur dedim life guardlik sectim oda kaydi 5 milyara yakin para odedim bir daha da 5 milyar para verecek olsalar beles harbiden gelmem gozunu seveyim TURKIYEMIN su anda TURKIYE de olmayi o kadar cok istiyorum ki ama agustosun 20 sine kadar sabretmek zorundayim biletimi one cektirdim zaten

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen kardeşim bende 2012 düşünenlerdenim 5000 lira verecekisn bakalım çıkartacakmısın vs vs kafayı yedirtir bunlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Aslında herkes 3ayın ardından gezeceği 1 haftalık tatili düşünüyor ama pek hala direk 5000TL (ki 2012 de bu fiyatı da geçecek gibi) seyahat acentasına verilerekte doğu yada batı yakası 7-9 gün arası gezilebilir

Amaç dil öğrenmekse daha uygun ve mantıklı seçenekler olduğu ortada..
    Amaç gezmek,seyehat etmekse bu konuda da farklı seçenekler olduğu ortada..
    E kimse gidip vasıfsız işçilik yapmak içinde vermiyor milyarlarını..

Bu işin başka sırrı olmalı,ben forumdaki birkaç defa wat yapmış tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum açıkcası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla aile özlemi dışında ben halimden gayet memnunum. Buraya gelip kendimi sınamak istiyodum. Gerek dil açısından gerek amerika gibi bi yerde ailemden uzak yapabilirmiyim bunu görmek istiyodum. Kaldı ki burda çok güzel arkadaşlar edindim. İşin maddi yanı bir yana manevi oolarak bana çok şey kattı. Farklı bir kültür farklı yaşam tarzı farklı değerler ne bileyim bana çok şey kattı. İnsanın ufkunu geliştiriyo bence. Duymakla yaşamak arasında çok fark var. Dediğim gibi ben geldiğim için kesinlikle pişman değilim. Tecrübe tecrübedir diye düşünüyorum. Seneye tekrara gidermiyim vallahi giderim arkadaş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dyg_tlg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla aile özlemi dışında ben halimden gayet memnunum. Buraya gelip kendimi sınamak istiyodum. Gerek dil açısından gerek amerika gibi bi yerde ailemden uzak yapabilirmiyim bunu görmek istiyodum. Kaldı ki burda çok güzel arkadaşlar edindim. İşin maddi yanı bir yana manevi oolarak bana çok şey kattı. Farklı bir kültür farklı yaşam tarzı farklı değerler ne bileyim bana çok şey kattı. İnsanın ufkunu geliştiriyo bence. Duymakla yaşamak arasında çok fark var. Dediğim gibi ben geldiğim için kesinlikle pişman değilim. Tecrübe tecrübedir diye düşünüyorum. Seneye tekrara gidermiyim vallahi giderim arkadaş
    aynı fikirdeyim.ilk geldiğim hafta çıldırıyordum dönmemek için zor tutuyordum kendimi ama yeni insanlar geldikçe,işime alıştıkça ve en önemlisi ilk pay-checki aldıktan sonra zaman çok hızlı geçmeye başladı 1 ay olmuş günleri saymayı unutmuşum bi 10 günlük gezi planı da düşünüyorum onun için para biriktiriyorum onun için çalışıyorum bu bir gerçek.çalıştıgım yer mcdonalds ve zaman zaman ulan ne işim var burada dediğim oluyor yalan yok.hatta kimi zaman sinir stres de oluyorum elin adamları emir veriyo,iki tane amerikalının karnını doyurmak için çok hızlı hareket etmek zorundaymışım falan da filan da kurdukça kuruyorum ama amacınızın ne olduğuna bağlı herşey.kazandığınız parayı burada harcıyorsunuz kendinize kılık kıyafet alıyorsunuz,off günlerinizde new york kaçamağı yapıyorsunuz(yakınsa benim gibi ).farklı kültürler,farklı insanlar tanıyorsunuz.bambaşka bir yaşam tarzına ayak uyduruyorsunuz.dönünce anlatacak çok şeyiniz,hatırlayacağınız çok güzel anılarınız olacak kim ne derse desin ciddi bir tecrübe.insanı olgunlaştırıyor,kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey haline getiriyor.herkese nasip olmaz amerikayı görmek gezmek.bazı arkadaşlar o parayı acentaya vereceğime turist vizesi alıp 1 hafta california'yı gezerim gibi bir düşünce öne sürmüşler fakat kolay değil.wat kadar kolay gelinebilen başka bir seçenek yok bunu herkes biliyor ve turist vizesini de almak hiç sanıldığı kadar kolay değil.bu yıllarda bu fırsatı değerlendirebiliyoruz bir tek.
    özetle; olumlu düşünürseniz,uyumlu ve ılımlı olursanız bu programdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.çalışırken amelelik yaptığınızı düşünürseniz işkence halini alır ve hiçbir zevk alamazsınız.ben de bu şekilde düşünüyorum ara ara ama iş işte kalıyor kalan zamanlarda gezdikçe aklınıza bile gelmiyor bu durum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Flea's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı fikirdeyim.ilk geldiğim hafta çıldırıyordum dönmemek için zor tutuyordum kendimi ama yeni insanlar geldikçe,işime alıştıkça ve en önemlisi ilk pay-checki aldıktan sonra zaman çok hızlı geçmeye başladı 1 ay olmuş günleri saymayı unutmuşum bi 10 günlük gezi planı da düşünüyorum onun için para biriktiriyorum onun için çalışıyorum bu bir gerçek.çalıştıgım yer mcdonalds ve zaman zaman ulan ne işim var burada dediğim oluyor yalan yok.hatta kimi zaman sinir stres de oluyorum elin adamları emir veriyo,iki tane amerikalının karnını doyurmak için çok hızlı hareket etmek zorundaymışım falan da filan da kurdukça kuruyorum ama amacınızın ne olduğuna bağlı herşey.kazandığınız parayı burada harcıyorsunuz kendinize kılık kıyafet alıyorsunuz,off günlerinizde new york kaçamağı yapıyorsunuz(yakınsa benim gibi ).farklı kültürler,farklı insanlar tanıyorsunuz.bambaşka bir yaşam tarzına ayak uyduruyorsunuz.dönünce anlatacak çok şeyiniz,hatırlayacağınız çok güzel anılarınız olacak kim ne derse desin ciddi bir tecrübe.insanı olgunlaştırıyor,kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey haline getiriyor.herkese nasip olmaz amerikayı görmek gezmek.bazı arkadaşlar o parayı acentaya vereceğime turist vizesi alıp 1 hafta california'yı gezerim gibi bir düşünce öne sürmüşler fakat kolay değil.wat kadar kolay gelinebilen başka bir seçenek yok bunu herkes biliyor ve turist vizesini de almak hiç sanıldığı kadar kolay değil.bu yıllarda bu fırsatı değerlendirebiliyoruz bir tek.
    özetle; olumlu düşünürseniz,uyumlu ve ılımlı olursanız bu programdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.çalışırken amelelik yaptığınızı düşünürseniz işkence halini alır ve hiçbir zevk alamazsınız.ben de bu şekilde düşünüyorum ara ara ama iş işte kalıyor kalan zamanlarda gezdikçe aklınıza bile gelmiyor bu durum
    Kesinlikle ayni fikirdeyim, wat benim icin cok sancili bir surec oldu, is fuarini kacirdim, 2 ay isverenden haber bekledim derken isim kesinlesti, amerikaya geldim. 2012 wat ilk kez dusunenler icin 2 onemli noktayi kesinlikle gozden kacirmayin. Birincisi, para biriktirmeye, yaptiginiz butun masraflari cikarabileceginizi dusunerek gelmeyin buraya. 5000 lira verdikten snra burda vasifsiz islerde calisacaksiniz, vergiler kesilicek, konaklamaya odeyeceksiniz, yiyecek masraflariniz derken para biriktirmek cok guc, ikincisi ise geldiginiz ilk hafta kafayi yiyebilirsiniz, geri donmeyi cok dusunebilirsiniz, mutlaka sabredin, alisicaksiniz. Benim gibi yalniz gelirseniz ve bulundugunuz bolgede hic turk yoksa cok daha zor, ama dil acisindan size cok faydasi oldugunu goruceksiniz. Netice itibariyle dusuncem, zaman zaman ne kadar zorlansak da insanin eline wat gibi bir firsatin bir daha kolay kolay gecemeyecegi de asikaR. Eglenmenize bakin.. Hele ki maceraciysaniz tadindan yenmez
    Konu axiboy tarafından (14-07-2011 Saat 09:19 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla arkadaş bende mc donaldsda çalışıyorum ilk başlarda zorlandım ama gözümü kulağımı açtım işi kaptım öğrendim hamburger hazırlama bölümüne geçtim şimdi gözüm kapalı yapıyorum hamburgerleri. İngilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim amerikada mc donaldsda hamburger hazırlıyorum ama bunu amelelik olarak görmüyorum. Neticede bu kalıcı bir iş değil benim amacım belli. İşte bütün gün ayakta durmaktan yorulsamda orda arkadaşlarla yaptığım muhabbetler edindiğim çevre dünyalara bedel.Hele hele o paycheckler elimize geçtimi aman allahım bütün dünya bizim oluyor =)) 2.paycheckimle bir bilgisayar aldım bugün yarın 3.paycheckim gelicek iphone alıcam onunlada ee daha ne olsun arkadaş. Türkiyede ne bu tecrübeyi edinebilirsin nede istediklerini bu kadar kısa bir sürede alabilirsin. Amerika sana bir çok fırsat sunuyo ama gel gelelim her işte olduğu gibi madalyonun birde öteki kısmı var.Çalışıcaksın tabi arkadaşım =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı dyg_tlg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla arkadaş bende mc donaldsda çalışıyorum ilk başlarda zorlandım ama gözümü kulağımı açtım işi kaptım öğrendim hamburger hazırlama bölümüne geçtim şimdi gözüm kapalı yapıyorum hamburgerleri. İngilizce öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim amerikada mc donaldsda hamburger hazırlıyorum ama bunu amelelik olarak görmüyorum. Neticede bu kalıcı bir iş değil benim amacım belli. İşte bütün gün ayakta durmaktan yorulsamda orda arkadaşlarla yaptığım muhabbetler edindiğim çevre dünyalara bedel.Hele hele o paycheckler elimize geçtimi aman allahım bütün dünya bizim oluyor =)) 2.paycheckimle bir bilgisayar aldım bugün yarın 3.paycheckim gelicek iphone alıcam onunlada ee daha ne olsun arkadaş. Türkiyede ne bu tecrübeyi edinebilirsin nede istediklerini bu kadar kısa bir sürede alabilirsin. Amerika sana bir çok fırsat sunuyo ama gel gelelim her işte olduğu gibi madalyonun birde öteki kısmı var.Çalışıcaksın tabi arkadaşım =)
    Walla senin supermis. Benim paycheckin biri komple kiraya gidiyor, digerinin yarisi da genel harcamalar derken elime bir sey kalmiyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5 bin tl ile minimum iki hafta Amerika'yı gezersin,hem de adam gibi otellerde kalarak,yiyerek içerek gezersin.Kurs fiyatı-konaklama değerlerine göre orta klasmanda bir dil kursuna 6-7 hafta gidebilirsin.Vs vs.
    Diyeceğim tecrübe kazanmak için binlerce km gelip de vasıfsız işlerde çalışma,bir de üstüne çalışmak için para hiç verme.Yanıbaşında Avrupa var,emin ol Amerikan toplumundan çok daha akıllılar,görülecek çok fazla yer var,çok fazla kültür var.O parayla interrail yap,erasmus düşün.Ama abicim şu adamların tuvaletlerini temizlemek için üstüne para verip gelmeyin ya buraya.Üstüne de times'da iki tur attım,cebe iki iphone attım ben kardayım dye avutmayın kendinizi.Siz üniversite okuyorsunuz,vasıfsız değilsiniz,ikinci dünya vatandaşı hiç değilsiniz.Belki Türkiye iş imkanları açısından cezbedici değil ama mevzu vasıfsız işlerde çalışmaksa ülkemi tercih ederdim ben.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kesinlikle değmez arkadaşım.şuan benım burda yaptıgımda tam bır hammalık,onuda doğru demişsin.
    arkadaşlarada katılmıyorum,eğer kendınızı sınamak ıstıyorsanız hiç bosuna 5.000 tl odemeyın,gidin inşaatta falan çalışın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yorumlar super herkesın farllı bakıs acısı war ya sanslı olan ıyı sansız olana kotu dıyor ben wata ılk gıdenım sıtedekı 2. ayım oldu bquun cok calıstım ne yalan soylıyım ama kendı ıstedımm ıcın zorlamıyolar 2. 3. iş için benı ama ıstıyorum calısyorum ama bıyere kadar dayandım cıktım sımdı :d işi olmayan arkdaslar bulamayan arkadaslar seneye tekrar gelmek ısterlerse FLORIDA DESTINE gelın burda oğrencılerle ılqılenen iş bulan İŞ KUR LAKAPLI KOSTA DİE Bı herıf war sana ıngılzce sewıyene gore iş buluyor ıstersen

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Başarısız olanlar kötüler başarılı olanlar över bu bir gerçek.Değer mi değmez mi bunu iyice tartın ona göre karar verin sonra pişman olmayın.Ve en önemlisi kesinlikle gelmeden önce hayal kurmayın.Hayalleriniz dışında gelişen pek çok şey olabiliyor.Şanssız bir wat geçiriyorsanız kötülemeniz normal.Fakat hiç gitmemiş biri yorum yapmamalı diye düşünüyorum.Beklentilerinize bağlı herşey.Mükemmel bir program değil,hele ki rahatınıza düşkünseniz hiç gelmeyin derim ben yan gelip yatılmıyor.Amerikayı görmek isteyenle Avrupayı görmek isteyenin bakış açıları da pekala farklıdır.Dediğim gibi beklentileriniz neyse ona göre hareket edin.Ve en önemlisi bol şans

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bro burda ogrendigin hayat tecrubesini saniyorum bi daha hic biyerde ogrenemezsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hepinize teşekkürler arkadaşlar konuya ilginiz için yorumlarınızı takip etmeye devam edeceğim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende bu yıl ılk defa geldım yorumlarınız harıka bende tek tek hepsini okudum hakikatende wat programı şans işi buraya gelip harika bi wat yaşamak var buraya gelıp benım gıbı işten kovulup şu an işsiz olmak var iş aramak var kendı cebınden yemek var bana gore wat programı harıka bısey tek sorun çalışmayı sevmek yada calısmayı sevmemek bence herkes bu programı yaşamalı cunku 1 yıl degıl 2 yıl degıl sadece 3 AY o yuzden cektıgınız herseye deger bence gelmelisin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizim bir zihniyetimiz var, hizmet sektörünü direk amelelik. kölelik olarak görüyoruz. Ama ortada öyle bir şey yok arkadaşlar. Siz tuvalet temizleyen, yemeğinizi servis eden insanlara köle gözüyle mi bakıyorsunuz? Ben de Makina Mühendisliği öğrencisiyim, bulaşık da yıkadım, komilik de yaptım, garsonluk da yaptım, bahçe de kazdım, tuvalet de temizledim vs... Zaten bu işleri yapanların çoğu öğrenciler, onlar da bir kaç yıl içersinde önemli mevkilere gelecekler ama triplere girmek yerine, çalışarak kendi ayakları üzerinde duruyorlar. Amerikada da kimse size köle gözüyle bakmıyor rahat olun. Bizdeki hizmet sektörüne bakış açısıyla, ordaki çok farklı. Orda her sınıftan insanın birbiriyle muhabbeti belli standartlardadır. Bizdeki gibi kaprisleri yok. Tabi bu dediklerim genel olarak, muhakkak istisnai insanlar olacaktır.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bakış açısıyla alakalı ama git türkiyede inşaatta çalış fln diyen zihniyetede pes diyorum.

bende çok zorluk çektim ama keşke gelmeseydim diyemem ama bi türk arkadaş annemi özledim diye 3 gün sonra gitti mesela işler biraz sarpa sarınca şimdi bu adamın baştan gelmesi hata.

naparsanız kendiniz yaparsınız amerikada 100 den fazla insanın telefon numarası var bende bir sürü arkadaşım oldu vs. iş insanın kendisinde bitiyo tamam iş ağır olabilir ama eğlenmek ortam yapmak sizin sosyal becerinize kalmış bu açıdan şirket suçlanmaz.

para biriktircem diye gelen adam ztn baştan kaybetmiştir onu söyliym.o zaman alaskaya gidin derim sırf para için gelen varsa.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim bir zihniyetimiz var, hizmet sektörünü direk amelelik. kölelik olarak görüyoruz. Ama ortada öyle bir şey yok arkadaşlar. Siz tuvalet temizleyen, yemeğinizi servis eden insanlara köle gözüyle mi bakıyorsunuz? Ben de Makina Mühendisliği öğrencisiyim, bulaşık da yıkadım, komilik de yaptım, garsonluk da yaptım, bahçe de kazdım, tuvalet de temizledim vs... Zaten bu işleri yapanların çoğu öğrenciler, onlar da bir kaç yıl içersinde önemli mevkilere gelecekler ama triplere girmek yerine, çalışarak kendi ayakları üzerinde duruyorlar. Amerikada da kimse size köle gözüyle bakmıyor rahat olun. Bizdeki hizmet sektörüne bakış açısıyla, ordaki çok farklı. Orda her sınıftan insanın birbiriyle muhabbeti belli standartlardadır. Bizdeki gibi kaprisleri yok. Tabi bu dediklerim genel olarak, muhakkak istisnai insanlar olacaktır.
    aynen ayhn haklısın mesela benım managerimin 3 tane isi var islerinden biride kasiyerlik yani amerikada asla is kucumseme veya kole gozuyle bakma işi yok ben zaten sasirmistim managerimin kasiyerlik yaptigini ama sonradan ogrendimki burdaki bakis acisi Türkiye'ye göre cok farklı o yuzden iciniz rahat olsun istediginiz iste ozgurce calisin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

6 milyar masraf et gel buraya , 2. Sınıf ınsan muamelesi gormeye katlanabileceksen gel... Herseyden önce bizi türkiyedeki o kadar para bayıldıgımız bize cok deger veren wat firmaları kazıklıyor... Sirket seciminde cok dikkat edin illa gidicem diyorsanız.. Biz SÖZDE türkiyenin en tecrubeli en eski wat firmasıyla geldik buraya ne kazıklar yedik... 30 türk var abrtısız hepsi küfür ediyor. Firmanın ismini merak edenler mesaj atsın. Biz yandık siz yanmayın inanmayın yalanlara. Verdigimiz paralar haram olsun. Dil istyosan git dil okuluna amerikaya... Benim görüşüm paranızla rezil olmak istiyorsanız gelin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)