Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ssc sorunu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ssc sorunu

Dear Participant,

If you apply the day you arrive and have not checked in, the SSO may not process your application at all. They will tell you to come back. The best I can tell you, if you have to try sooner than ten days, is that you must wait at least Three (3) business day to try and apply

arkadaşlar kodiak'da çalışacağım bu yıl sıkıntı çıkmassa biletim seattle'e kadar gerisi havalanında alacağım normalde planım seattle'de inince netten check yapıp sponsora geldiğimi bildirip direk social security office'a gidecektim ve başvuru yapcaktım sonrada kodiak'a gitme planım vardı ancak mailde de gördüğünüz gibi en az 3 iş günü beklememi istiyorlar normalde 10 gün beklemem gerekiyormuş ama o kadar bu work and travel programına gidenlerden bildiklerimden birisinde bile böyle bir uygulama yok sizce bunu dikkate alıp beklemeli miyim yoksa direk card için başvuru yapmalıy mıyım abd'ye varır varmaz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bütün konuları iki defa açmana gerek yok
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Aslinda biz oyle yapmadik fakat sponsorunu dinlemende fayda var. "Ben kalamayacagim okadar ucagim 1 gun beklemeli hemen basvursam olmaz mi?" gibisinden maili yanitla bakalim ne diyecekler.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda biz oyle yapmadik fakat sponsorunu dinlemende fayda var. "Ben kalamayacagim okadar ucagim 1 gun beklemeli hemen basvursam olmaz mi?" gibisinden maili yanitla bakalim ne diyecekler.
    evet atmıştım aynen dediğin gibi

"Please note that, unless your job offer indicates otherwise, you should only apply for your Social Security card 10 days after successfully checking in with Intrax, in order to avoid delays in obtaining your Social Security Card"
    you wrote this but the thing is i should go kodiak as soon as i arrive seattle airport i though i can do application to social security card then go to kodiak.
    i heard most of participants of alaska work and travel apply for social security card in their first day on USA. it would be great if i able to do the same. because there is no social security office in kodiak. if i cannot apply social security card in seattle then i will have to do it in another city of alaska which will cost me much because i will have to go another city of alaska from kodiak island.

waiting your answer have a good day

bu benim attığım mail cevapları ise:

Unfortunately, to apply for social security you must check in. To check in you must submit your housing address where you are living. If you can submit that then you may be able to check in by Monday. However it is not possible to do this in one day as far as we here at Intrax are aware.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı unwanted_rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet atmıştım aynen dediğin gibi

"Please note that, unless your job offer indicates otherwise, you should only apply for your Social Security card 10 days after successfully checking in with Intrax, in order to avoid delays in obtaining your Social Security Card"
    you wrote this but the thing is i should go kodiak as soon as i arrive seattle airport i though i can do application to social security card then go to kodiak.
    i heard most of participants of alaska work and travel apply for social security card in their first day on USA. it would be great if i able to do the same. because there is no social security office in kodiak. if i cannot apply social security card in seattle then i will have to do it in another city of alaska which will cost me much because i will have to go another city of alaska from kodiak island.

waiting your answer have a good day

bu benim attığım mail cevapları ise:

Unfortunately, to apply for social security you must check in. To check in you must submit your housing address where you are living. If you can submit that then you may be able to check in by Monday. However it is not possible to do this in one day as far as we here at Intrax are aware.
    Yapacak birsey yok kardesim bekleyeceksin ozaman...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yapacak birsey yok kardesim bekleyeceksin ozaman...
    tecrübelisin sence seattle'da beklemelimiyim hostel tarzı bir yerde ssc'ye başvurana kadar yoksa kodiak'a geçip zamanı gelince ferry veya uçakla hangisi ucuzsa anchorage'da mı halletsem? ve anchorage kodiak arası ne kadara gidip gelebilirim ortalam olarak?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bence sen direk kart başvurunu yap... hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.sonuçta geç kalmıyosun bir işi yapmaya erken gidiyorsun. tavsiyem direk gidip bu işi halletmen... sonuçta adamlar senin başvurunu erken diye kabul etmeyecek değiller. geç kalmış olsa neyse ama erken yapmak bir sıkıntı yaratmaz sonuçta orada çalışacağın kesin birşey ds var çalışma vizesi var job offer var... sıkıntı olmaz bence sen yap başvurunu şeklinde benim fikrim...
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sen direk kart başvurunu yap... hiç bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.sonuçta geç kalmıyosun bir işi yapmaya erken gidiyorsun. tavsiyem direk gidip bu işi halletmen... sonuçta adamlar senin başvurunu erken diye kabul etmeyecek değiller. geç kalmış olsa neyse ama erken yapmak bir sıkıntı yaratmaz sonuçta orada çalışacağın kesin birşey ds var çalışma vizesi var job offer var... sıkıntı olmaz bence sen yap başvurunu şeklinde benim fikrim...
    tamam öyle yapacam mailde de gördüğün gibi geri çağırabilirler diyor sponsor firma social security office için öyle olursa artık masraf ne olursa olsun gidicem seattle'a yeniden başvuracam

seattle'dan anchorage 400 dolar kodiak'ada 400 dolar ondan dolayı seattle'da halletmek istiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)