Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'deki Maaş Kartım..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Unhappy Türkiye'deki Maaş Kartım..

Arkadaşlar parttime olarak çalışıyorum ben şuanda. Gerçi 2 haftaya işten çıkmam gerekecek ya.. Neyse sorum şöyle, benim maaşım, primim ve diğer gelirlerim ayın 5i, 15i, ve 25inde yatıyor. Ben amerikaya 4 haziranda gidiyorum. yatacak maaşlarımı orada kullanmak istiyorum.

Maaş kartım HSBC.. O gün hsbc'yi aradım ve dolar hesabı açtırdım. ama bu dolar hesabı olayının nasıl çalıştığını bilmiyorum. açtırdığımda hesabımda 311 TL vardı.. Dolar hesabına girdiğimde 0 $ görünüyordu. Dolar hesabına para yatırmak istedim ki belki dolara çevirecektir dedim otomatik olarak. Sadece türk lirası hesabıma para yatırılabildiğini gördüm..

Sonuç olarak bu yatacak maaş, prim ve ödemelerimi nasıl amerikadayken alabilirim. Aklımı çok işgal ediyor. yardım edebilirseniz sevinirim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ufukgul88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar parttime olarak çalışıyorum ben şuanda. Gerçi 2 haftaya işten çıkmam gerekecek ya.. Neyse sorum şöyle, benim maaşım, primim ve diğer gelirlerim ayın 5i, 15i, ve 25inde yatıyor. Ben amerikaya 4 haziranda gidiyorum. yatacak maaşlarımı orada kullanmak istiyorum.

Maaş kartım HSBC.. O gün hsbc'yi aradım ve dolar hesabı açtırdım. ama bu dolar hesabı olayının nasıl çalıştığını bilmiyorum. açtırdığımda hesabımda 311 TL vardı.. Dolar hesabına girdiğimde 0 $ görünüyordu. Dolar hesabına para yatırmak istedim ki belki dolara çevirecektir dedim otomatik olarak. Sadece türk lirası hesabıma para yatırılabildiğini gördüm..

Sonuç olarak bu yatacak maaş, prim ve ödemelerimi nasıl amerikadayken alabilirim. Aklımı çok işgal ediyor. yardım edebilirseniz sevinirim.
    Amerikaya gittiğin de ( kartın yurtdışı kullanıma açıksa ) herhangi bir bankamatiğe git kartını tak. dolar hesabına falan gerek yoktu. Normal TL hesabından para çekiyormuşsun gibi dolar çekiceksin. tek fark senin TL olan paranı o anki kurdan dolara çevirecek bankalar. ufak birde kesinti olur fazla bir kesinti olacağını sanmıyorum. Bu şekilde de çekebilirsin.

Kesin emin olmak istiyorsan HSBC müşteri hizmetlerini ara istersen. dolar nasıl olur falan gibisinden. Ama ziraat bankasında oluyorsa HSBC de de olur heralde.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikaya gittiğin de ( kartın yurtdışı kullanıma açıksa ) herhangi bir bankamatiğe git kartını tak. dolar hesabına falan gerek yoktu. Normal TL hesabından para çekiyormuşsun gibi dolar çekiceksin. tek fark senin TL olan paranı o anki kurdan dolara çevirecek bankalar. ufak birde kesinti olur fazla bir kesinti olacağını sanmıyorum. Bu şekilde de çekebilirsin.

Kesin emin olmak istiyorsan HSBC müşteri hizmetlerini ara istersen. dolar nasıl olur falan gibisinden. Ama ziraat bankasında oluyorsa HSBC de de olur heralde.
    Aynen hocam için rahat olsun ben de öyle biliyorum.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aynen dedikleri gibi cektigin miktar o an ki kura gore hesabindan tl olarak duser ve her cekimin de 3 dolar civari masraf kesilielr. Bu arada lcw de calisiosun galiba 5. De maas 15 de prim 25 de vergi iadesi aliosun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

oradaki banka galiba sabit bi kurdan çeviriyormuş tlyi dolara doğrumudur?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

oradaki bankayla alakasi yok senin turkiye deki bankan ceviriyor o anki kura gore..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oradaki bankayla alakasi yok senin turkiye deki bankan ceviriyor o anki kura gore..
    geçen sene giden bir arkadaşım söyledi ona göre western union en iyisi ama ben hesap kartını kullanma taraftarıyım kesinlikle

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dedikleri gibi cektigin miktar o an ki kura gore hesabindan tl olarak duser ve her cekimin de 3 dolar civari masraf kesilielr. Bu arada lcw de calisiosun galiba 5. De maas 15 de prim 25 de vergi iadesi aliosun

evet lcw'de çalışıyorum sen nereden biliyorsun böyle olduğunu..

yani istediğim atm'ye kartı takarak çekebilirim...dmi? 3 dolarda keserse kessin ya sorun değil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)