Work and Travel 2025
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: turkishwat site içi basit bir sorun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart turkishwat site içi basit bir sorun

selam arkadaşlar.. benim netimden midir bilmiyorum ama uzun zamandır turkishwatta site içi problem yaşıyorum. başka hiç bir sitede böyle bir sorun olmuyor ama burada sayfalar çok geç açılıyor ve sürekli donuyor takılıyor bir şekil oluyor. şu an şunu yazmak uğruna buraya girmek için bile binbir çaba sarfettim. sebebini söylemek isteyen var mı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bende herhangı bır sorun yok..bende gayet ıyı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dediğim gibi ilk başlarda benden kaynaklanıyordur yurtların uyduruk internetindendir falan dedim ama sonra sadece turkishwatta böyle bir şey olduğunu fark ettim paylaşıyım belki sadece ben değilimdir diye öğrenym dedim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bendede herhangi bir takılma veya geç açılma sorunu yok.Başka bilgisayarda tekrar deneyin bence.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sitenin heryeri flash reklamlarla fazlasıyla dolu oldugu icin, internetin biraz kötü olması durumunda direk kullandıgın tarayıcı su koyuveriyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hemen nedenini söyleyeyim. Bunu yönetime mail olarak da atmıştım ama bu konuda bir şey yapacak gibi görünmüyorlar Her neyse sorun Biray'ın dediği gibi başta Flash reklamlar. Kullanılan forum temasında gereksiz bir sürü görsel var. Temanın kendisi de kullanışlı değil. Mesaj yazmak için taaa sayfanın en aşağısına inmek zorunda olmak gibi mesela. Site zaten bilgisayarımdan sebep (Pentium 4 - 2.0 Ghz) takıla takıla açıldığından scroll yapıp durmak adamın canını sıkıyordu. Ben de forum ayarlarından son yazılan mesajları ilk sırada görecek şekilde ayar yaptım. Tabi bu yine de forumun kullanışlı hale gelmesi için yeterli olmuyor.

Sorunları sıralayacak olursak:
    1- Tüm bilgisayar kullanıcıları düşünülmeyerek herkeste son sistem bilgisayar varmış gibi hareket edilerekten siteye gereksiz, zamanı geçmiş flash reklamlar doldurulmuş. Reklam ve görsel alanları çok fazla, bilgi alanları dar ve ulaşması zor.
    2- Her başlıkta Google Adsense'in izin verdiği değer olan sayfa başına 3 reklam bulunuyor.
    3- Tema fazla karmaşık. Yenilenmeye gidilmeli ve sade minimal, bilgiye en hızlı yoldan ulaşabilmemizi sağlayacak tema kullanılmalıdır.
    4- Veritabanında ve forum dizininde gereksiz alanlar var. Kısacası forumun baştan aşağı yenilenmeye ihtiyacı var.
    5- Forumda resim paylaşımında otomatik boyutlandırmaya gidilmeli. Kullanıcı 2000Px foto bile paylaşsa forum bunu otomatikman forum ölçüsüne göre ayarlamalı. Ayrıca 3MB fotoğrafın sayfaya gömülmesine izin vermeyecek şekilde ayarlama yapılmalı.
    6- Her mesajın altında "Bunu facebookta ilk beğenen ol" var. Kimse kalkıp da bu mesajları paylaşmıyor. Bu bağlantının kaldırılması hem forumu hızlandırır hem veritabanına fazla yükleme yapılmasını engeller.
    7- Bir sürü ayrı sosyal medya sitelerine paylaşım butonları var. Kaldırılsın efenim bunlar.
    8- Skype, Yahoo, Msn, Aol gibi messenger butonları da kaldırılsın.
    9- Mesaj yazma kutucuğu yukarı taşınsın.
    10- Siteye giriş yapmış kullanıcı başlıktaki son mesajı ilk sırada görsün. Sondan başa doğru yani. Ayrıca ilk mesaja veya son mesaja ulaşmak için bağlantılar yerleştirilsin.
    11- Mesaj yazma alanındaki gereksiz fazlalıklar kaldırılsın. Sadece text yazabilelim. Mesaj alanında "B, I, U" "Link Ekleme" "İmaj ekleme" dışında bir özellik olmasın.
    12- Gereksiz geniş olan header kaldırılsın.
    13- Sol sütun kaldırılsın. Siteye uygunca yerleştirilsin. Her sayfada tekrar tekrar flashlar yüklenmesin.
    14- Yok artık Lebron James

Not: Kullanıcılar her çeşit internet tarayıcısı kullanabiliyorlar. O yüzden bunu da dikkate alarak ve eski tip bilgisayar da kullanabilecekleri dikkate alarak yenilenmeye gidilmelidir. Bu sorunu yaşayan tek arkadaş başlığı açan kişi değildir. Şu an şu mesajı yazdığım alanda bile bir sürü gereksiz şey var. Amacımız bilgi paylaşmak ve dağıtmaksa bu kadar görsele ihtiyacımız yok.

Not2: Elbette reklamlar üzerinden bazı masraflar karşılanıyor. Reklamlar komple kaldırılsın demiyorum. Daha sadeleştirilsin ve kullanışlı bir şekilde yerleştirilsin.

Özet: Temayı yenileyin. Forumdaki fazlalıkları silin düzenleyin. Gereksiz imajları silin. Başlıklarda hemen avatar altındaki bilgiler istendiğinde genişletilebilir olsun. İmza alanları sadece text olsun ve boyut kısıtlaması getirilsin. Foruma yüklenen fotoğraflara otomatik boyutlandırma getirilsin. Flash reklamların boyutu (kapladığı veri alanı) küçültülsün. -Flashlar yüklenene kadar site kasılıyor-

Aklıma geldikçe yazarım daha.
    Konu speedygonzalez tarafından (10-05-2011 Saat 11:03 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet.. sebep ve çözümden sonra durumu size bırakıyoruz sayın turkishwat yetkilileri (= şu sıkıntılardan dolayı forumda dolaşmak can sıkıcı bir hal almıştı nitekim. ek olarak bazen diğer sekmelerde açtığım diğer sitelerimin de donup kalmasına sebebiyet veriyordu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Yılın anketi!

Şok şok şok! TW'de yılın anketi oylamaya açıldı. Forum halkı yöneticilerin kulak vermesini bekliyor! Ankete buradan ulaşabilirsiniz!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynı sorun bende var belkide 7-8 farklı yer ve bilgisayardan girmeme rağmen her defasında aynı şeyler oluyor.kullandığım bilgisayarlar içinde mükemmelide var kötüsü de var ama hepsinde istisnasız yapıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)