Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (15nisan) garip bir vize sorunsalı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart (15nisan) garip bir vize sorunsalı

bugün 7.45teki randevuma gittim.. büyük bir heyecan zaten. 20numara olan sıra numaramı bekliyordum ki (süper ötesi bir şansım vardır aksilik aksilik) numara 19dan 21e atladı forumda daha önce böyle bir yazı okuduğum için çok telaş yapmadım ama baktım benim sıram mülakat için yaklaşırken daha parmak izi vermedim. gittim parmak izi alan kadına ve 'im sorry but my number passed' dedim kadın ingilizce birşeyler söyledi ve 'go! and just wait!' dedi pimpirik bir insan olarak paranoya yapmaya başladım acaba çok heyecanlandım göze mi battım diye bile düşündüm neyse sonuç itibariyle mülakatı beklemeye koyuldum ve yine 19-21-22... Allahım sabır dedim ve bekle bekle.. bir iki kişiye belgelerine geri verdiler. bir kız ise 'how r u' sorusuna bile cevap veremedi bana yardımcı ol biraz dedikten sonra bir kaç kolay sorudan sonra vizeyi verdiler. sonra bnm sıram 40lardan 20ye düşmek suretiyle geldi. gayet sırıtkan bir şekilde güzel bir mülakat geçirdim.
    nereye gideceksin? ne yapacaksın? hangi üniversitedesin? gibi çok kolay sorulara açık net kısa cevaplar verdim. derken kadının surat asıldı 'is there a problem?' dedim wait dedi onu da beklemeye başladım. sorun şuymuş ki yatırdığım 140dolarlık teb banka makbuzunun suretini verilmiş bana daha doğrusu ilk verdiği makbuz çok net olmadığı için 2.defa üstünden döktürdü ve 2.defa basınca surettir diye basmış yani orjinal makbuz yok oldu. yeşil kağıdı verdiler elime gönderdiler. şirketine söyle orjinal makbuzla beraber ups göndersinler dediler. sizce vizede sorun çıkar mı?
    ve sonuç olarak çok uzattığım için özür dilerim bitiriyorum yazıyı (= vizeye girecek ark.lar hiç korkmayın ben heyecandan ölüyordum ama o kadar akışında rahat gerçekleşiyor ki vize vermek için çırpınıyorlar resmen.. ve ayrıca bence makbuzlarınızı kontrol edin. bugün orjinal makbuz bulmak için ömrümden ömür gitti..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de bugun oradaydım, benim numaram 16ydı. 15 den 17 ye atladı, Allah Allah falan dedim, sonra baktım başka numaraları da atlıyor en iyisi panik yapmıyım falan dedim. sonra 36 dan sonra 16 yazdı gittim parmak izimi falan verdim beklemeye başladım. Mülakat için de yine 36 dan sonra çağırdılar, gittim adam bana da bir kaç soru sordu, sonra bilgisayara baktı, pasaportumla birlikte pembe bir kağıt verdi bana da. burada bir numara var onu takip ediceksin internet sitesinden falan dedi. Danışmanıma sordum name check e takılmışsın dedi. Şimdi numarayı bekleyip, çıktıktan sonra belgelerle birlikle ups ye vericem. İnş vize de bir sorun çıkmaz, çünkü adam vizen onaylandı ama soruştumayı beklemen lazım gibilerinden bir şey dedi. güvenlikteki eleman da bu red değildir, birkaç hafta sonra numaran yazar tekrar gönderirsin alırsın vizeyi falan dedi.

umarım ikimizde de sorun çıkmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

umarım alırız.. ki alırız heralde şu saatten sonra diye düşünüyorum. kafaya çokta takmamak lazım diycem ama baya baya takıyorum ben ve sanırım ben seni hatırladım şimdi az çok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı gmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'is there a problem?' dedim wait dedi onu da beklemeye başladım
    dedi naber dedim iyidir, batesmotelpro gibi hissettim bir an.
    Sorun çıkacağını sanmam. evraklar tamamlanınca vize eline ulaşır.

@AhmetOğuz dostum aynı şekilde sen de rahat ol. Name check sorununu bir çok kişi yaşıyor..

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

BannedUser
    Guest

gmz sitede bunu daha once bende yazdım baska arkadaslarda sıranın atlama durumu oldugunu neyse heyecanda guzeldır. Sorun degıl sonucta makbuzla beraber evraklarını gonderırsın vızenıde alırsın.

ahmet isim sorusturması 1 hafta ile 4 ay arası surer ama genelde 10 gunde sonuclanır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

işte ben o 21 numaraydım bir problem çıkmadığına sevindim, orda da arkadaşımla dediğimiz gibi panik yapmaya gerek yoktu atlamışlardır muhtemelen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gamze hayırlı olsun eski dostum
    when life gives you lemons, make lemonade

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı agudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gamze hayırlı olsun eski dostum
    teşekkür ederim (=

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ark.lar şirket cuma günü ups yapmış benim belgelerimi ama hiç ses seda yok tabi doğal olarak bir stres başlamak üzere :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar çok önemli bir soru soracağım bu 140 dolar dekontu orjinal olmak zorunda mı..?bendeki orjinali değil alt nüshası orjinalin.ama herşey okunaklı.bunda bir sorun çıkar mı acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

merak etme zaten alt nüshası olurda ben de ekstra 'surettir' yazıyordu üstünde o sorun yarattı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anladım.sağol.inşallah kazasız belasız şu vizeyi de alırız da bi rahat nefes alırız...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)