Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LCD Monitör sokulurmu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart LCD Monitör sokulurmu?

Amerikadan buraya gelirken THY ile new-york - istanbul direk uçuş şeklinde gelicem ama ordan buraya gelirken mesela 24" lcd monitör sokabilirmiyiz ? normalda yasakmıdır ? yasaksa bile valize sığarsa sokulabilirmi ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikadan buraya gelirken THY ile new-york - istanbul direk uçuş şeklinde gelicem ama ordan buraya gelirken mesela 24" lcd monitör sokabilirmiyiz ? normalda yasakmıdır ? yasaksa bile valize sığarsa sokulabilirmi ?
    her türlü getirirsın arkadasım valıze sokmana gerek yok elıne al kutusunda getır hıcbır sıkıntı sorun olmaz... yok laptop falan olur elımde dersende valıze koy bıseyler yap yanı kıssacası sıkıntı falan olmaz.. sımdıden hayırlı olsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı maçaası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her türlü getirirsın arkadasım valıze sokmana gerek yok elıne al kutusunda getır hıcbır sıkıntı sorun olmaz... yok laptop falan olur elımde dersende valıze koy bıseyler yap yanı kıssacası sıkıntı falan olmaz.. sımdıden hayırlı olsun
    oo süper o zaman. ben tv ler için bi sınır vardı diye duymuştum o yüzden. 20" den büyüklerimi ne sokamıyomuyduk neydi ? tam hatırlamıyorum. o yüzden sordum. tv lerde durum nedir? biliyorum ordaki tv ler burda çalışmazda, sadece sormak istedim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

arkadas sorun olmaz demis sen istersen bi dene nasil pisman oluyorsun gor,arkadasim xbox360 almisti valizdeydi cikarttilar amerikada xray'den gecerken elektronikler valizin icinde olmamasi gerekiyor tabi buyuklerin foto.mak. telefon vs. haric.turkiyeye geldiginde ise gumruk sorunu cikar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben İngiltere'den gelirken ps3 ü atmıştım çantanın içine ne ordan çıkarken ne de buraya girerken hiç bir sıkıntı yaşamadım ama amerıkada farklı olabilir tabı. yada ben şanslıydım 3 tane de telefon vardı valizde

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadas sorun olmaz demis sen istersen bi dene nasil pisman oluyorsun gor,arkadasim xbox360 almisti valizdeydi cikarttilar amerikada xray'den gecerken elektronikler valizin icinde olmamasi gerekiyor tabi buyuklerin foto.mak. telefon vs. haric.turkiyeye geldiginde ise gumruk sorunu cikar
    benim alıp gelmeyi düşündüğüm şeyler toplam olarak şunlar

1 laptop,1 lcd monitör (23 yada 27" olacak), 1 ps3(ps3 ten daha ağır olacak bi dolu aksesuar,10-15 tane oyun), 1 yada 2 tane tel, masaüstü pc için (işlemci,anakart,ram,harddisk ve bi kaç küçük şey)

bunlardan hangileri sorun çıkarır ? ayrıca türkiyedeki gümrükte ne gibi bi sorun çıkar ? hiç almazlarmı yoksa paramı isterler ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim alıp gelmeyi düşündüğüm şeyler toplam olarak şunlar

1 laptop,1 lcd monitör (23 yada 27" olacak), 1 ps3(ps3 ten daha ağır olacak bi dolu aksesuar,10-15 tane oyun), 1 yada 2 tane tel, masaüstü pc için (işlemci,anakart,ram,harddisk ve bi kaç küçük şey)

bunlardan hangileri sorun çıkarır ? ayrıca türkiyedeki gümrükte ne gibi bi sorun çıkar ? hiç almazlarmı yoksa paramı isterler ?

arkadasım sıkıntı olmaz bzım yasadıklarımızı anlatıyorum ben tabı dıger arkadaslarında yazdıklarını dıkkate al ıstersen bu yuıl 3. senemıze gıdıyoruz bu zaman kadar bır tane bıle elektronık cıhazımıza el koyulmadı una arkadasım emın nasırow ısım soy ısmınde verıyorum onun bızımle beraber getırdıgı lcd monıtor dahıl fakat bızım butun aldıklarımız yanımızdaydı saygılar ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende yanıma alırım ztn bagaja falan verilmez, ama ps3 aksesuarlarını atarım bagaja, çünkü 2 şer tane olcak hep. hareket sensörleri joystickler silahlar vs.. 1 er tanesini yanıma 1 er tanesini valize atarım. laptopu ayrı bi laptop çantasında alırım yanıma. monitörüde bi kutuya koyar taşırım yanımda nabayım artık diğer zımbırtılarıda sırt çantasına doldururum. oh beni satsalar alamazlar taşıdıklarımı sonra

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nasıl yani şimdi 32" bir 3D LED TV gördük beğendik amerikada. Voltajına da baktık 110-220v uyumlu. Yanımıza alıp getirebiliyor muyuz? Gümrükte vergi vb. gibi bir şey çıksa bile maliyeti ne kadar olur?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

walla gumruk.gov.tr de biyerden baktım, malın değerinin %20 si yazıyodu. eğer sadece %20 sini alıyosa iyi ama fazladan bişeyler çıkarmı bilmem..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cidden yüzde 20 mi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yeni yılda gumrukler %90 oranında kalkıyor diye bi yazı gordum yalan olabilir ama yanlıs hatırlamıyorsam ntvde altyazıydı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks