Sayfa 1 Toplam 25 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iPhone 4 meydana çıktı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Thumbs up iPhone 4 meydana çıktı

Apple, yeni iPhone 4 akıllı telefonunu resmen tanıttı. iPhone 4'te en çarpıcı değişiklikler arasında LED flaş ve ön yüzde görüntülü görüşme için kamera yer alıyor. Ayrıca kasayı çevreleyen çelik şerit aynı zamanda GSM alıcı anteni olarak görev yapıyor.

San Francisco'nun Moscone merkezindeki Worldwide Developers Conference 2010 toplantısında Apple CEO'su Steve Jobs tarafından tanıtılan iPhone 4, 'Retina Display' olarak adlandırılan yüksek çözünürlüklü ekran teknolojisi barındırıyor. 3.5 inç ebatındaki ekran 960x640 piksel çözünürlüğe, 800:1 kontrast oranına sahip.

iPhone 4'ün kamerası 5 megapiksel ve HD kayıt yapıyor. 720p çözünürlükte saniyede 30 kare kaydediyor ve video çekiminde istenen noktaya odaklanmak için ekranda üstüne tıklamak yetiyor. Çekilen videolar yeni tanıtılan iMovie adlı uygulama ile detaylı şekilde editlenebilecek.

Cihazdaki en önemli geliştirmelerden biri beklendiği üzere bataryada gerçekleşmiş. Jobs'un açıkladığına göre iPhone 4'ün bekleme süresi 300 saat. Tam şarj olmuş pille 10 saat video izlendiği, wfi-fi ile 10 saat internette gezinilebildiği belirtildi.

Yeni iPhone beklendiği üzere iPhone OS4 işletim sistemi kullanacak ama farklı isimle. Zira Jobs, işletim sisteminin ismini iOS4 olarak değiştidiklerini ve temel özelliğinin çoklu görev (multitasking) olduğunu açıkladı.

İlginç bir başka yenilik Apple'ın, Safari internet tarayıcısında Google'ın yanında Yahoo ve Bing arama motorlarını da seçenek olarak sunması. İsteyen Safari ayarlarından bu üç arama motorundan birini seçebilecek.

Görüntülü görüşme için ön yüzüne de kamera eklenen iPhone 4'te Skype benzeri bir uygulama daha tanıtıldı. FaceTime adı verilen uygulamayla iki iPhone 4 kullanıcısı wi-fi ağına bağlı olarak birbiriyle ücretsiz görüntülü görüşme yapabilecek.

iPhone 4, 24 Haziran'da ABD, Fransa, İngiltere, Almanya ve Japonya'da piyasaya sürülecek. Jobs, Temmuz ayında 18 ülkeye daha sevkiyat yapılacağını bildirdi. Yeni iPhone'un ABD'de AT&T mobil operatör kontratıyla fiyatı ise 16GB bellekli olanı için 199 dolar, 32GB olanı içinse 299 dolar olarak açıklandı. iPhone 3GS'in kontratlı fiyatı ise 99 dolara düştü.

iOS4 işletim sistemi güncellemesi konusunda da konuşan Jobs, ücretsiz güncellemenin 21 Haziran'da yüklenebileceğini bildirdi. Yeni işletim sistemi iPhone 3GS tarafından tamamen, iPhone 3G tarafından da kısmen desteklenecek. Yani sistemin bazı özellikleri 3G'de çalışmayacak.

Apple basın toplantısında ayrıca iPhone ve iPad uygulamaları hakkında bilgi verildi. Facebook'ta çok popüler olan Farmville ile popüler konsol oyunu Guitar Hero'nun iPhone ve iPad uygulamalarının Haziran sonunda AppStore'da yer alacağı bizzar yapımcı firmaların CEO'ları tarafından açıklandı.

iPhone 4 meydana çıktı - Ürün Rehberi - ntvmsnbc.com

Konu Roma tarafından (08-06-2010 Saat 01:26 AM ) değiştirilmiştir.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

iPad'den vazgeçip bunu almaya karar verdim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ozellikleri super ama seklini sevmedim. Cizgiler cok keskin olmus. Eskisi daha iyiydi.

Ayrica multitasking ozelligini insallah yuzlerine bulastirmazlar. Iphone un en onemli ozelligi bi milyon program yuklense de en ufak bi yavaslama olmamasiydi. Multit. ile bakalim nasil olacak.

Bu arada yazim rengine bayildim
    Sometimes memories can kill...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı AlpErTunga58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iPad'den vazgeçip bunu almaya karar verdim.
    bunun kırılması için zaman gerekir sanırım

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozellikleri super ama seklini sevmedim. Cizgiler cok keskin olmus. Eskisi daha iyiydi.

Ayrica multitasking ozelligini insallah yuzlerine bulastirmazlar. Iphone un en onemli ozelligi bi milyon program yuklense de en ufak bi yavaslama olmamasiydi. Multit. ile bakalim nasil olacak.
    multi konusunda sana katılıyorum...fakat bence diğer iphona göre çok daha sert bi görünüşü var daha güzel durduğunu düşünüyorum.öbürü oyuncak gibi duruyomuş bunu gördükten sonra

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Sonyericsson'un eski bi modeline benzetiyorum, tam olarak hatirlamiyorum hangi model oldugunu
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya onu bunu bilmiyorumda romaa tüm planlarımın içine ettin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hehe
    Şirket Seçim Yönergesi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

hakkaten iyi olmus.gecenlerde haberini vermislerdi ama asparagas demistim dogruymus
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hadi diyelim biz ordayken kırdılar aleti türkiyede.nerden baksann bi 700-750si olur muhtemelen belki yeni çıktığı için daha pahalı..napacaz roma söle bakalım.madem böle bişi yaptın.traveldan mı vazgeçip kısıtlıcaz yoksa alışverişten mi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok guzel bır paylaşım aynen butun planlarım bozuldu su an ya acaba kontratsız fıyatı ne kadar olur kı ya

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Videosunu izledim supermis.

Ozellikle multit. ozelligini super dusunmusler. Bi uygulamadayken menu tusuna basinca en altta 4 tane icon geliyor. sol sag yaptirip istediginiz seye gecis yapabiliyorsunuz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

600$ veririm.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Steve Jobs, “İnsan gözü 320 pikselin üzerini algılamıyor ama biz garanti olsun diye 326 piksel yaptık” diyerek esprili bir ifadeyle yeni ekranın kalitesini övüyor. :

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kontratsız fiyatı 800 dolar civarlarında olacakmış...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question

at&t ile 16 GB 199 $ ve 32 GB 299 $ 24 Haziranda satışa sunulacakmış arkadaşlar..! Fakat Türkiyede kullanılması için sanırım bu yaz henüz erken gibi,çünkü kırılması zaman alır diye düşÃ¼nüyorum. Sizce bu yaz alınıp, Türkiyede rahatlıkla kullanılabilir mi..? Bu arada 3GS iphone'lar 97 $'a kadar düşmüş durumda ilgilenenlere duyurulur..!

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Telefonun çizgileri çok sert olmuş.Sanki nokia'nın en sesinin son modellerine benziyor.Ama tabiki alırım.800 dolar biraz fazla ama gitmişken en iyisini almak lazım şimdi yaa.Buraya geldiğimizde sadece bizde olcak olan bi telefon olcak.Baya bi iyi olur.Çok para yapamazsak artık 3GS alırız.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar haziran sonunda kirilacagi kesinlesmisti zatn rahat olup alabilirsiniz tek sorunyeni ipad ve iphone 4 da microsim card kulllanilior daha turkiyedeki operatorlr sahip deil artik onuda keserek hallediliormus , oyuzden alabilirsiniz forumda okadar konuolmasina ragmen hala yok 229 dolar mis 99 dolara dusmus iphone alacam dien arkadaslar var bunlar kontratli fiyat 24 ay boyunca odeyecegin para yani...
    LIVE IS LIFE

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Eylül ekime kadar kesinlikle her türlü kopyası halledilir bu telefonun.Bizim insanımızın uzman olduğu konu olduğu için hiç şÃ¼phem yok telefonun burda kırdılıp kırdırılmayacağına
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bence yeni çizgileri çok dha iyi olmuş yeni iphone 4 ün yoksa orda o kadar para verip alıp gelicez bakan dicek mi aaa iphone mu i pod mu

Bu çizgilerle eski sürümlerden kendisini direk olarak ayırmış bence alınır çok da havalı gözüküyor yakından görmek gerek tabi ki ny de 1 gün vaktim var incelicem bunu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bana hala cazip gelmiyor bu IPhone, kafaya koydum HTC HD2 alıcam bu yaz gidince. 1 GHz işlemcisi var

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

htcyi bende düşÃ¼ndüm arkadaşım..gerçekten çok inanılmaz özelliklere sahip bi telefon.şöyle bi düşÃ¼nünce 2001-2002den önceki tüm oyunları çalıştırabilecek kapasitede nerdeyse ama bestbuyda test etme imkanı buldumda..ekranı çok kötü..özellikle mutlituoch i.o gün o telefonu o kadar istememe trağmen bi anda soğudum yani bi denemeni tavsiye ederim...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

iphonun tokunmatikliginde bir telefon gelmedi gelmez
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    htcyi bende düşündüm arkadaşım..gerçekten çok inanılmaz özelliklere sahip bi telefon.şöyle bi düşününce 2001-2002den önceki tüm oyunları çalıştırabilecek kapasitede nerdeyse ama bestbuyda test etme imkanı buldumda..ekranı çok kötü..özellikle mutlituoch i.o gün o telefonu o kadar istememe trağmen bi anda soğudum yani bi denemeni tavsiye ederim...
    Dediğin gibi bi test etmeden almamak lazım Ama sen multitouch'a bakmışsın, HD2 HTC'nin en iddialı telefonu, inşallah ben de test ettiğimde soğumam da aylardır hayalini kurduğum o telefonu alırım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

o telefondaki ilk bakılması şey ama touch..çünkü onun dışında istiyosan pentium4 işlemci koysun bi işlem yapamassınki

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben begendim seklini walla guzel olmus,ins cok pahali deildir de aliriz gidince.Buarada tam emin deilim ama ekranin ye eni ya da boyu biraz kucultulmus die duymustum,umarim o da yalandir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım o kontratlı fiyatı 90 dolara iphone falan alamazsın..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya 800 dolar çok fazla ya bunu ıcın x box dan saatten ve kıyafetten vazgeçmem gerekıyor onuda yaparmıyım bılmıyorum ama 600 ıse alırım bunu orada

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    htcyi bende düşündüm arkadaşım..gerçekten çok inanılmaz özelliklere sahip bi telefon.şöyle bi düşününce 2001-2002den önceki tüm oyunları çalıştırabilecek kapasitede nerdeyse ama bestbuyda test etme imkanı buldumda..ekranı çok kötü..özellikle mutlituoch i.o gün o telefonu o kadar istememe trağmen bi anda soğudum yani bi denemeni tavsiye ederim...
    HTC diamond 2'yi otoriteler yere göğe sığdıramıyorlar. İphone'a bu kadar para vermek akıl karı değil, hele bir öğrenci için hiç anlamı yok.
    Benim babam var, babamın da parası var diyorsanız orası ayrı.

Dipnot: Belediye otobüsüne binen inen adamda ki iphone, armani emporio marka saatler çakma muamelesi görmektedir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı camptr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yeni çizgileri çok dha iyi olmuş yeni iphone 4 ün yoksa orda o kadar para verip alıp gelicez bakan dicek mi aaa iphone mu i pod mu

Bu çizgilerle eski sürümlerden kendisini direk olarak ayırmış bence alınır çok da havalı gözüküyor yakından görmek gerek tabi ki ny de 1 gün vaktim var incelicem bunu
    Merak etme yeni cikacak yeni nesil ipodlarda iphone a benzer. Zaten bi suredir eski ipodlari ellerinden cikarmak icin macbook alana falan bedava veriyorlardi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etme yeni cikacak yeni nesil ipodlarda iphone a benzer. Zaten bi suredir eski ipodlari ellerinden cikarmak icin macbook alana falan bedava veriyorlardi.
    ama sadece öğrencilere , bakalım incelicez yakından ısınırsak neden almayalım ki yenilikler var sonuçta

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)