Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New Jersey NJ

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart New Jersey NJ

Nj'nin WILDWOOD şehrinde 2,5 ay süreyle çalıştım ve yine NJ'nin başta Atlantic City olmak üzere bir kaç şehrini gezdim. WAT öğrencileri için gidilebilecek en iyi eyaletlerden birisi NJ diyebilirim. Özellikle de tam bir WAT şehri olan Wildwood. Sokakata gördüşünüz genç nufusun en az yarısı WAT öğrencisi international student. Yerli halk ta, turist halk ta o kadar alışmıştır ki yabancı öğrenciye hiç bir şekilde adaptasyon sorunu çekilmez.
    Diyeceksiniz ki sadece NJ mi hayır, bunun yanında bir kaç eyalet daha gezdim, onları da o eyaletlerin başlığı altında anlatacağım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hati'ye katılmamak elde değil. NJ Atlantic City'nin de katkısıyla doğu yakasının Florida'dan sonra en turistik eyaletidir. atlantic city doğu yakasının kumar merkezidir. ayrıca gezilebilecek yerlere de yakınlığı çekici kılar NJ'yi.. newyork ve washington d.c ye ulaşım çok kolaydır. wildwood bana hep bodrum vs. yerleri hatırlatır. kışın yaklaşık 20.000 e düşen nüfusu hi-season (temmuz-ağustos) da 500.000 e yaklaşır. tam bir yazlık mekandır. büyük şehrin kalabalık ve gürültülü çalışma hayatından uzaktır. oraya herkes gezmek için gelir. birde öğrenciler çalışmak için bir tek aklımda kalan sorun bisikletiniz yoksa wildwood içinde ulaşımdır. büyük marketler şehir dışındadır. sigara içenler için sigaralar 6-7 dolardan başlar(ki chicago da marlboro 9-10 dolardır) ikinci el bisiklet pazarı caziptir. 10-30 dolar arasında bi bisiklet alabilirsiniz. iş imkanı çoktur...özledim oraları yahu....

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

çok doğru... wildwooda ilk gittiğimde sokaklarda kimseler yoktu. bomboş bir kasaba sanki. bir iki adam bir de birkaç adet oyun oynayan amerikan çocuğu . moreys piers nerede diye soracak adam arıyorduk. ama sonraları durum değişti. wildwood'dan pennsylvania'ya gitmek için trafiğe takıldığımız günler olmuştur
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaslar.biz bu yaz 3-4 arkadas wildwood a gitmeyi dusunuyoruz.simdilik moreys piers ile mail yoluyla haberlesiyoruz.yalniz bir kac farklı forumda sehrin sıkıcı oldugu flan soyleniyor.

bi de wildwood icin sizde demisiniz wat ogrencisi cok diye,gecen yaz virginia beach te de durum boyleydi o yuzden erken gelen ruslar evlerin cogunu tutmustu sonradan geldigimiz icinde ev bulmamiz baya bi sorun olmustu.wildwood icnde boyle bi durum varmı acaba?ev bulma,2.is bulma,para kazanma durumları nasil.

tecrubeli olarak dusuncelerinizi paylasirmisiniz

Tecrübe Puanı
    10

evet doğru. erken davranıp erken gitmek lazım ve evi erken tutmak lazım. yoksa sonradan gelenler için ev sorun oluyor. zaten çoğu iki katlı ev öğrencilere tahsis edilmiş hostel gibi. kiralık daire bulanlar da varmış. wildwooda amerikadaki adamlar sadece eğlenmek için geliyorlar. bi boardwalk u var başka da birşey yok. gece kulüpleri de var, restaurantları da var. ama tatil köyü olduğu için sahilinden başka bir yerde canlılık bekleme. temiz güzel yerdir. biz haziranın ortasına doğru gitmiştik sokakta adam bulamamıştık ama sonradan acayip dolmaya başladı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde en erken haziran 18 gibi gideceğiz,o zaman pek sorun olmaz ev bulma galiba...zaten bizimde istediğimiz özellikle küçük bir yer olması.peki parktaki çalışma ortamı nasıldi,iş saatleri;2 işte çalışmışmıydınız siz.
    Konu Rhein tarafından (04-02-2007 Saat 05:50 AM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Rhein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde en erken haziran 18 gibi gideceğiz,o zaman pek sorun olmaz ev bulma galiba...zaten bizimde istediğimiz özellikle küçük bir yer olması.peki parktaki çalışma ortamı nasıldi,iş saatleri;2 işte çalışmışmıydınız siz.
    onu hatiye sor ben pek çalışmadım orda tüm çalıştığım saatleri toplasak herhalde 70 - 100 saat arası birşey yapar. belki de yapmaz . ikinci bir işte çalışmadım.

parktaki çalışma ortamı fena değildi. ben life guard olduğum için stresliydi o yüzden life guard olma derim. diğer çalışanların hem saatleri daha fazlaydı hem de stres yoktu.

biz de senin gideceğin tarihten bir kaç gün önce oradaydık ve her yer bomboştu. ama elini çabuk tutmanda yarar var çünkü mayıs ayından itibaren hergün akın akın geliyorlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok doğru... wildwooda ilk gittiğimde sokaklarda kimseler yoktu. bomboş bir kasaba sanki. bir iki adam bir de birkaç adet oyun oynayan amerikan çocuğu . moreys piers nerede diye soracak adam arıyorduk. ama sonraları durum değişti. wildwood'dan pennsylvania'ya gitmek için trafiğe takıldığımız günler olmuştur
    slm herkese, bende morey pierse gitmeyi düşünüorum . benim sorunum oraya tek başıma gidecek olmam ve kalcak evbulabilirmiyim çünkü tek başıma kirayı karşılamak zor olur acaba orada benimle kalıcak türk arkadaslar bulabilir miyim? şimdiden teşekkür ederim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exclamation

Alıntı ömer35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm herkese, bende morey pierse gitmeyi düşünüorum . benim sorunum oraya tek başıma gidecek olmam ve kalcak evbulabilirmiyim çünkü tek başıma kirayı karşılamak zor olur acaba orada benimle kalıcak türk arkadaslar bulabilir miyim? şimdiden teşekkür ederim
    ömer35 yanlız degilsin ya bende oraya gitmeyi düsünüyorum ama kesin degil bi kaç sey daha ögrenmem lazım ora hakkında, ama edindigim bilgiye orda cok turk varmıs gidrsek o konuda sıkıntı cekmeyiz gibime geliyo sıkıntı para konusunda oluyomuş moreys piersede fazlal para kazanamıyormusun galiba ama olsun 2.iş buluruz belki duruma göre
    Konu ibo_cakr tarafından (05-12-2007 Saat 04:00 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar moreys ile ilgili birçok resim vardı bende ama kayboldu eğer bulabilirsem paylaşırım hem moreys hemde board walk tan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

usta cok süper olur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

meraba arkdaslar bnde bu sene watle nj gtmek ıstıorum wildwoodta khor bros dondrma ısı war bır de eglence parkı bızde 3 arkdas 18 hazıran gbı gtmeyı dusunuoruz,bıraz yrum yaparsanız sevırım... arkdaslarımda bırısı orda cok fazla turk oldgundan gtmekte ıstemıor yorumlarınızı beklıorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

usta bu eglence parkı nası biyer bende nj wildwooda gitmek isteyorum ama ben moreys piers calısmayı düsünüyorum bn morey pier fazla para olmadıgı duydum orası nasıl ki?
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İyi İngilizce bilen,
    Güleryüzlü,
    Prezentabl,
    İnsan ilişkilerinde başarılı,
    Eğlenceli bir ortamda, Amerika’nın en meşhur eğlence parkları zinciri Six Flags’de fotoğraf çekerek para kazanmak isteyen arkadaşlar arıyoruz.

Saat ücreti : 8 USD+ performansa göre prim veya bonus
    Konaklama : İşveren yardımcı oluyor.
    Yer : New Jersey

ben bu işe başvurcam büyük olasılıkla ama ben haziranın 26 sında orda olabilirim en erken sizce bu çok sorun olurmu bide bu parkta çok para kazanılmuyormuş diye duydum bu nekadar dogru acaba???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokhaNJan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hati'ye katılmamak elde değil. NJ Atlantic City'nin de katkısıyla doğu yakasının Florida'dan sonra en turistik eyaletidir. atlantic city doğu yakasının kumar merkezidir. ayrıca gezilebilecek yerlere de yakınlığı çekici kılar NJ'yi.. newyork ve washington d.c ye ulaşım çok kolaydır. wildwood bana hep bodrum vs. yerleri hatırlatır. kışın yaklaşık 20.000 e düşen nüfusu hi-season (temmuz-ağustos) da 500.000 e yaklaşır. tam bir yazlık mekandır. büyük şehrin kalabalık ve gürültülü çalışma hayatından uzaktır. oraya herkes gezmek için gelir. birde öğrenciler çalışmak için bir tek aklımda kalan sorun bisikletiniz yoksa wildwood içinde ulaşımdır. büyük marketler şehir dışındadır. sigara içenler için sigaralar 6-7 dolardan başlar(ki chicago da marlboro 9-10 dolardır) ikinci el bisiklet pazarı caziptir. 10-30 dolar arasında bi bisiklet alabilirsiniz. iş imkanı çoktur...özledim oraları yahu....
    ben atlantıc city gıdıyorum kesınlestı bı hedıyelık esya dukknında calıscam nasıl bı yer bana bılgı verırı msısn ıkıncı ısı bulma ımkanım ne kadar?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation

Alıntı ömer35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dostum bende BUYIL bir aksilik olmassa ordayım webende tek gidiyorum
    Konu bull06 tarafından (21-02-2008 Saat 04:15 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart new jersey???

evet kimler new jersey de six flags e gidecek eğer gidecek varsa yazsın buraya bi de
    benim aklımda bazı şüpeler var programa toplam 2500 dolardan fazla para vermiş olcam gidene kadar herşey dahil hesaplarıma göre haftada saati 8 dolardan 40 saat artı overtimelarla çalıştığım takdirde 1400-1500 dolar alcağım 300 dolar konaklama düşünce bana 1100 dolar kalır 3 ayla çarpıncada 3300 dolar kazanmış olurum orda da 1000 dolar da masraf yapsam cebime 2300 dolar kalır bence zararla dönmüş olcam şu konuda bana bilgi verir misiniz?
    Konu gakkosemre tarafından (25-02-2008 Saat 01:38 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı gakkosemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet kimler new jersey de six flags e gidecek eğer gidecek varsa yazsın buraya bi de
    benim aklımda bazı şüpeler var programa toplam 2500 dolardan fazla para vermiş olcam gidene kadar herşey dahil hesaplarıma göre haftada saati 8 dolardan 40 saat artı overtimelarla çalıştığım takdirde 1400-1500 dolar alcağım 300 dolar konaklama düşünce bana 1100 dolar kalır 3 ayla çarpıncada 3300 dolar kazanmış olurum orda da 1000 dolar da masraf yapsam cebime 2300 dolar kalır bence zararla dönmüş olcam şu konuda bana bilgi verir misiniz?
    Extra nasıl bir bilgi istiyorsun ki Herşeyi net bir dille anlatmışsın kendin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Parasal olark kar etmen zor eğlence parkına gittin istediğin kadar hesapla o yüzden sne eğlenmene bak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya diyomki kar etme amacım yok benim program masrafı vize masrafı uçak masrafı için harcadığım para cebimde dönebilir miyim onu soruyorum? bu parayı verdikten sonra cebimde 0 kalsın önemli değil

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Fazla gezmezsen , alışveriş yapmazsan ve biraz overtime yaparsan mümkün.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gakkosemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya diyomki kar etme amacım yok benim program masrafı vize masrafı uçak masrafı için harcadığım para cebimde dönebilir miyim onu soruyorum? bu parayı verdikten sonra cebimde 0 kalsın önemli değil
    şunu rahatlıkla söyleyebilirim. asla harcadığın para cebinde geri dönemzsin. bu mümkün olmaz. çünki minimum hesapladığında bile program maliyetinin altında çıkıyor.. alışveriş ,gezmek ,bunlar büyük bi kısmını kapsıycaktır ister istemez.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı SHOPBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben atlantıc city gıdıyorum kesınlestı bı hedıyelık esya dukknında calıscam nasıl bı yer bana bılgı verırı msısn ıkıncı ısı bulma ımkanım ne kadar?
    arkadasım ıkıncı ıs bulma sansın var ama ıkıncı ıse dayana bılırmısın o mechul bırde ıngılızcen baya ıyı olması lazım AC ogrencı kaynıyor rusların falan 3. 4. gıdısı adamalr ıng bılıyor kızları daha cok tercıh edıyorlar daha cok tezgahtar ıslerınde falan calısstırmak ıcın onun dısında otellerın ofıslerı var yanı kumarhanelerın oralara basvura bılırsın gıttıgın de oralardan bıseyler cıkabılır. sorun olursa yazarsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar,

bu yaz wildwood da moreys piers te çalışcam,fakat wildwood da kalcak yer konsunda hiçbir iblgim yok,daha önce giden arkadaşlar bize yardımcı olurlarsa sevinirim.tavisye ettiğiniz yada etmediğiniz yerlerin adını yazarsanız bizde ona göre gidince değerldiririz

tşkkrler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hati,

wildwood da tavsiye edeceğin bir hostel veya apartment varmı? bu yaz wildwood da çalışcaz 2 kişiyiz,tavisye edeceğin bir yer olursa sevinirm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı baris08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hati,

wildwood da tavsiye edeceğin bir hostel veya apartment varmı? bu yaz wildwood da çalışcaz 2 kişiyiz,tavisye edeceğin bir yer olursa sevinirm
    dostum ben de wildwooda gidiom
    3hazıran da gidicem sen ne zamana gidiorsun?
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

16 haziranda gidiyoruz biz,2 kişiyiz.kalma işi ile ilgili oek bi bilgimiz yok şimdilik.moreys piers te çalışcaz oraya yakın bi yer arıyoruz, haberleşiriz umarım....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

16 haziranda wildwood da olcaz,kalcak yerle ilgili araştırma yapıyoruz,ev yada hostel hangisi uygun olursa araştıralım,haberleşelim abi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar selm ben yeni üye oldum sizie sorulartım olacak yanıtlarsanız çok ii olu ben new yorka gidiyorum ama kesin deil içimden geçen o sadece iş bulabilirmiyim ayrıca kalcak yerimde yok ban yradımcı olabailecek biri olurasa çok sevinirim bilgilendirin beni haziran sonu gibi gitmem lazım
    çok saolun new jerseye de gidiebilirim bu konularda yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question New Jersey ve Yakınları

slm arkadaşlar..

New jersey'de yada çevre eyaletlerde fast food yada eğlence parkı işi bekliyorum aracı şirketten bu aralar...New jerseyde bugüne kadar elime ulasan işlerden dolayı sağlanan konaklama yerlerinde depozito alınıyor 200 dolar yaklasık, kirada haftalık 75 dolar gibi..bugüne kadar en fazla miktar haftalık 100 dolardı ve ev dubleksti,, 2 kişilik odada kalıyorsun vb...

Bilenleriniz vardır kesinlikle, ilk başta verdiğimiz depozitoyu alırken zorluk çıkarıyorlarmı acaba, ayrıca iş verenlerin bizlere sağladığı housing için nelere dikkat edelim....yanii hangi püf noktaları bizim basımıza dert açar konaklama konusunda....??

tesekkurler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks