Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşe başlangıç sorunu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart İşe başlangıç sorunu

Bu yıl iyi mi oldu yoksa kötü mü bilmiyorum ama arkadaşlarla six flags over texas da çalışacağız. Şimdi fuarda işverene işe başlangıç tarihi Haziran 15 dedik ve herhangi bir problem çıkarmadı. Gerçi mülakatı yapan kadın başlangıç tarhihinden çok bitiş tarihine önem verdi ya o da ayrı mesele. Ds imiz geldi vizemiz basıldı sevindik hadi bileti alalım dedik ama mümkün mü. İşveren mail atmış şirkete 10 ya da 24 Haziran’ da orada olduğumuz takdirde ertesi gün yapılacak olan oryantasyona katılıp işe başlayabilecekmişiz. Biz de 24 çok geç olur diyerek son finalleri riske atıp 10 unda gidelim dedik. Bilet rezervasyonlarımızı yaptık almadan once son kez şirket işverene mail attı finalleri riske etmemek için acaba 12 sinde orada olsak oryantasyon problem olur mu diye? Şimdi biz en kötü ihtimal olmaz erken gelsinler derlerse biz de 10 u sabah gideriz diye düşünürken adamlar onların işe başlangıç tarihleri Haziran 15 bu yüzden 24 üne gelsinler demez mi. Şaka gibi, gel de çıldırma. Madem öyle fuarda belirtseydin biz de kendimizi ona gore ayarlardık. Şimdi biz 11 indeki oryantasyona katılmak için ayın 10 unda gitsek acaba derler mi ki sizin başlangıç 15 olarak gözüküyor 24 ündeki oryantasyonu bekleyeceksiniz diye. Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar ya?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

en iyi cevabi daha once konustugun kisi verir sanirim.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cevap gelene kadar ömürden ömür gidecek. Ne stresli bişeymiş ya şu Wat.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roxelanne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yıl iyi mi oldu yoksa kötü mü bilmiyorum ama arkadaşlarla six flags over texas da çalışacağız. Şimdi fuarda işverene işe başlangıç tarihi Haziran 15 dedik ve herhangi bir problem çıkarmadı. Gerçi mülakatı yapan kadın başlangıç tarhihinden çok bitiş tarihine önem verdi ya o da ayrı mesele. Ds imiz geldi vizemiz basıldı sevindik hadi bileti alalım dedik ama mümkün mü. İşveren mail atmış şirkete 10 ya da 24 Haziran’ da orada olduğumuz takdirde ertesi gün yapılacak olan oryantasyona katılıp işe başlayabilecekmişiz. Biz de 24 çok geç olur diyerek son finalleri riske atıp 10 unda gidelim dedik. Bilet rezervasyonlarımızı yaptık almadan once son kez şirket işverene mail attı finalleri riske etmemek için acaba 12 sinde orada olsak oryantasyon problem olur mu diye? Şimdi biz en kötü ihtimal olmaz erken gelsinler derlerse biz de 10 u sabah gideriz diye düşünürken adamlar onların işe başlangıç tarihleri Haziran 15 bu yüzden 24 üne gelsinler demez mi. Şaka gibi, gel de çıldırma. Madem öyle fuarda belirtseydin biz de kendimizi ona gore ayarlardık. Şimdi biz 11 indeki oryantasyona katılmak için ayın 10 unda gitsek acaba derler mi ki sizin başlangıç 15 olarak gözüküyor 24 ündeki oryantasyonu bekleyeceksiniz diye. Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar ya?
    iş bitiş tarıhı ne zaman pekı?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

12 eylül zaten ağustos 22 den sonra da sadece haftasonları açıkmış. İkinci iş farz oldu artık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de ne yapcam bılmıyorum yalnız gıdıyorumn ınglzce de okadar ıyı degıl hadi bu neyse de ..100 usd konaklamaya verecegım haftada zaten 200 usd kazanacagım ..dağın başı oldugu için 2.iş imkanı da yok .....mc donalds işi NY LEEDS..ne gezebılecegım ne de para bırıktırebılecegım..iş secımını sırkete bırakırsanız boyle olur..iş sıkıntısı var degıstıremıyoruz dıyorlar..allh belasını versın boyle şirketın
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Alaskaya mı gitsem acaba??

Arkadslar dağın başındaki mc donaldsta çalışacagım ve yıne dağın başında konaklıyacagım...NY leeds 630 kişilik bir nufusa sahıpmıs..kısacası 2.iş imkanı yok ,overtime bılmıyorum o da yoktur vermezler heralde..haftalık 200 usd kazancam ,100usd konaklama vercem 60 usd yol parası vercem..ne para bırıktırebılecegım ne de amerıkayı gezebılecegım,hem yalnız gıdıyorum hem de ıngılızcem kotu hem de gıttıgım yerde hiç türk yok..bilmiyorum kafam karısık ..şirket iş sıkıntısı var degıstıremıyoruz işini istersen 400 euro öde sponsorunu degıstırelım dıyor..iş seçimini şirket istersen mulakata gırme bız sana dırekt secelım demıstı ben de tmm oyle olsun para bırıktırıp seneye tekrar gıtmek ıstıyorum otel işi istiyorum demıstım o yuzden 2.iş imkanı olan bır yer ıstıyorum demıstım ..sen merak etme bız sana ayarlıyacagız dedıler martta işim acıklandıgında hayalkırıklıgına ugradım bı baktım mc donalds işi gelmıs.. şimdiyse ne yapcam bılmıyorum allahın ıssız yerınde mc donaldsta calısacagım ...allh belasını versın şirketın ..istersen selfe cevırelım dıyorlar yok dedım zaten ınglzce kotu iş bulamam kendı basıma..ozaman alskaya yolluyalım dıyorlar ...kafam karısık tekrardan allh belasını versın bu şirketın..belkı baska arkdslar bu şirketle gıdıp memnun alabılırler ama ben hiç memnun degılım ve cok sınırlıyım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ahh sucre ahh ... boşver napcan alaskada ayı mı kovalican sen de niyazi gibi paşa paşa git çalış kısmet belki işlerin yolunda gider ... takma bu kadar orda zorluk çekiceksen bile şuan salla tadını çıkar güzel günlerinin
    yazık kendini yıpratıorsun böyle geçmez hayat valla daha ne çıkmazlarla karşılaşcaksın hayatın boyunca soğukkanlılığını koru derim ben hepimiz duacınız zaten! tüm turkishwat!
    mutluluk paylaşıldığı sürece gerçektir! (Christopher Johnson McCandles)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rise'nfall Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahh sucre ahh ... boşver napcan alaskada ayı mı kovalican sen de niyazi gibi paşa paşa git çalış kısmet belki işlerin yolunda gider ... takma bu kadar orda zorluk çekiceksen bile şuan salla tadını çıkar güzel günlerinin
    yazık kendini yıpratıorsun böyle geçmez hayat valla daha ne çıkmazlarla karşılaşcaksın hayatın boyunca soğukkanlılığını koru derim ben hepimiz duacınız zaten! tüm turkishwat!
    Duruma bakılırsa kafayı takmayıp keyfini çıkarmaya çalışmak biraz zor gibi rise’nfall ya. Küçük bir şehirde bu şartlarda çalışmak bana da hiç iç açıcı gelmedi. Yani şimdi gidip orada bir çok beklenti içerisine girmek zaten büyük bir hata ve hayal kırıklığı olur. Ama bana göre gittikten sonra şunlardan en azından birisi olmuş olacak;

1-Masraflarını çıkarmak
    2-Gezi
    3-Alışveriş
    4-Dilini geliştirme (ne kadar mümkündür tartışılır)

Şimdi sucre, dediğine gore bunlardan hiçbiri mümkün değil gibi. Eğer macera ya da rezillik adamı değilsen çok riskli duruyor. Bilmiyorum ne yapmalısın ama ben olsam bu koşullarda rahat olamazdm açıkcası risk alamazdım. Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak lazım onlar daha fazla yardımcı olur sanırım.

Afedersin sucre yeterince bozuk olan moralini bir de ben bozmak istemem umarım çok daha iç açıcı cevaplar gelir.

Şirket konusuna gelince işini kendin de seçsen onlara da bıraksan şu tartışılmaz bir gerçek ki başlarını rahat bırakmaya gelmiyor. Sürekli arayıp kendini hatırlatman gerekiyor. Çünkü onlara kalsa uğraştıkları tek kişi sen değilsin sen peşine düşmediğin sürece de onlardan yeterli ilgiyi görmek mümkün değil.

edit:Bu arada @sucre senin şirket hangisi ya merak ettim.
    Konu Roxelanne tarafından (01-05-2010 Saat 03:24 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

zaten sucre nin endişesine hak vermesem o şekilde yazmam, ben de hak veriyorum ama su saatten sonra yapcak pek bişe yok şansına kalmış belki de memnun kalcak o yüzden 3 ayı nasıl geçicek olursa olsun şuan elinden bşe gelmediğine göre daha rahat olmaya çalışsın diyorum...üzülüyorum ben de ciddi anlamda sucre nin durumuna çünkü bir zamanlar yaptığı masrafla dönmeyi planlarken şuan sadece masraflarını düşÃ¼nüyor ama yine de hayırlısı ben inanıyorum hissediyorum sucre güzel bi yaz geçiricek
    ayrıca ne vicdansızmış o şirket yaa ben burdan sinir oluyorum nasıl rahat içleri anlamıorum hiç mi yapıcak bşeyleri yok acabaa !
    roxalenne ne katılıyorum beyinlerini kemir gerekirse senin koca yazın heba olcağına onların beyinleri olsun! off sinir oldum şuan !
    bol şans sucre inşallah yolunda gider herşey.
    mutluluk paylaşıldığı sürece gerçektir! (Christopher Johnson McCandles)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

En azından neyle karşılaşacağını biliyor, biz haftada 400-500 kazanmayı düşÃ¼nürken haftayı 60 dolarla kapattığımız oldu İkinci hafta sonunda falan param tamamen 0'lanmıştı. Bir şekilde bulduk yolumuzu Gideceğin yer Manhattan'a 45 dakka falan.. DüşÃ¼ndüğün anlamda dağlık falan olacağını zannetmiyorum.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)