Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Texas Yolcusu 2

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation Texas Yolcusu 2

Gitmeden önce WAT'ın kısmen bir amelelik olduğunu düşÃ¼nürdüm. Hatta gitme amacım ülkemin ve yaşam standartlarımın kalitesini kendimce kanıtlamaktı. Kanıtladım da. Amerika'da kültür ve yaşam o kadar farklı ki mukayese etmek büyük bir hatadır. Ordayken gurbet özlemiyle dönmeyi ve bir daha oraya gitmemeyi düşÃ¼nüyordum ama şu foruma girmememin sebebdir bu sene tekrar aynı heyecanı yaşayamamak. Arkadaşlar; ABD öncesi ve gidişi uzun tuttum çünkü bence yolculuğun en heyecanlı kısmı oralar. Sizinle o heyecanı paylaşmak istedim Oraya varınca her şey o kadar olağan oluyor ki sanki yıllarca orada yaşıyormuş gibi. Kusura bakmasınlar ama kesinlikle de bir Türk'ün dünyaya değer olduğunu düşÃ¼nüyorum. Bir amerikalı evini tanıyamazken biz her yeri öğrenip, çakallıkları öğrenip, her şeyden faydalanıyorduk. İş yerinde herkesi parmağımızda oynatıyorduk. Bana sataşan bir çocuğu suda boğmama rağmen işten atılmadım ( diğer arkadaş cinsel tacizden diğer parka transfer edildi o ayrı konu) Amerikalı kasarak günde 500 foto çekerken biz 50 dakika oturup gezip 10 dakika çalışarak aynı sayıyı çekiyorduk. Ve yabancı olmamıza rağmen baya sattırıyorduk. O kadar çok örnek verebilirim ki biz Akdeniz insanları oldukça zekiyiz oranın insanlarına göre.

Bir diğer konu ise oranın kültürüdür. Damak tadı olmayan ,ki Teksas bile damak tadında ön sıralardadır genel amerika ortalamasında, hayatları iş ve içkiden ibaret, eğlence anlayışları eğlence parklarına para bayılmaktan başka bir şey olmayan insanlar. Zaten bizim muhattabımız her diğer watçılardı. Ayrıca zenci insanlar kadar nazik, sıcak, dostça ve temiz kalpli görmedim orada. Kimse sakın aksini düşÃ¼nmesin.

Alışverişten de bahsetmeden edemicem. Ben Teksas ve NYC(New York City) de bulundum. Teksasta bolca walmart ve malller var. Ayrıca yer yer outletler var. Ama en güzeli kaynağını bulursanız pawn shop'lar ve giyecek dükkanları. Pawnlarda 2. el ya da kullanılmadan satılan inanılmaz ucuza aklınıza gelecek her türlü elektronik eşya, müzik aleti, bisiklet vb gibi şeyler bulabilirsiniz. Elbise shoplarda ise 2. el elbiseler ya da iplik hatası nedeniyle defoya ayrılmış Hollister American Eagle gibi markalar bulursunuz. mağazasının 2 3 katı ucuza satıır ve mükemmeldirler.

Yemek konusunda da her yerde bulunan Çin lokantalarından vazgeçmeyin Türk damağına en uygun etler ve otlor oradadır. Ayrıca suşi gibi extreme deniz ve kara ürünleri denemek için de idealdir. Fiyatları caziptir ve açı büfe olması en güzel yanı.Ayrıca ilk günlerde çok garibime gitmişti ama süper olduğu kadar bir o kadar da kötü konu sınırsız içecek. Yani fast foodçuda aldığınız bardakla sınırsız içebiliyorsunuz. Ama maalesef kötü sonuçları oluyor bunun..

Neyse, kapanış duygularımı belirteyim sana.Bazen düşÃ¼nüyorum tekrar gideyim oraya diye aynı yerde çalışayım. Ama bir kaç kişi dışında aynı insanlar olmayacak orda. Aynı şeyleri yaşayamayacağım. Yaşadıklarımın büyüsü bozulacak ve güzel anılarım yerini tatminsizliğe bırakacak. o Yüzden zaman zaman o anıları düşÃ¼nüp kederlenmek, gitmek isteyip özlemek ama gitmemek gidememek bana hoş geliyor. O yaz yaşadıklarım ve duygularım, dinlediğim şarkısından attığım adımına kadar her şey benzeri bir daha olmayacak şeylerdi. İş için veya başka amaç için o ülkeye o yere tekrar gitsem de o "İLK" i yaşayamayacağım.

Ne kadar kötü bir şey değil mi?

Zaman zamanfotoğraflara bakınca bile mesela otoban kenarında yürrüken bir arabadan sırtıma &#231;arpan kola şişesini ve sırtımın kızarmasına bile gülüyorum. Hatta iş aralarında yediğim günlük iğren&#231; peynir ekmek sandvi&#231;i ve bir bardak koladan duyduğum tiksinti bile hoş geliyor. Evin kapısında n&#246;bet tutan ve kapıyı a&#231;ınca i&#231;&#246;eri dalan hamamb&#246;ceklerine duyduğum nefret ve korku.. . San Antonio'da nehirin başından sonuna kamyon tekerine oturup gidişimiz, akıntıda devrilip suda &#231;ırpınmam, ayağıma değen yosunlar ve bağırışlarım. Bir daha zor gideceğim <NASA gezisi boyunca uyuklamam.Ka&#231;ırılan u&#231;aklar stresler.&#199;in lokantasında haftada bir kez kendimize &#246;dül olarak verdiğimiz a&#231;ık büfe ziyafetler ve etraftakilerin şaşkın bakışları sırasında sırayla g&#246;türüp getirilen tabaklar; ızgaralar, balıklar, meyveler...walmarttan paraya kıyıp zevkle yediğimiz bir tane yeşil elma. &#231;ıkmaz sokağa girip yarım saat bilmeden yürümemiz ve yolu tekrar d&#246;nmememiz.Ve bir &#231;oğu. En değişiği de ney biliyor musun? İstanbula d&#246;nünce Gencay'ın babasının dolmuşuna binip eve giderken geride bırakdıkların ve gerideyken &#246;zlediğin şeylere kavuşma heyecanı. O karışık ve hüzünlü duygu...

Konu tarick06 tarafından (29-03-2010 Saat 12:48 AM ) değiştirilmiştir.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Yazdıklarını zevkle okudum eline sağlık.
    DüşÃ¼nün ki kendinize hayat kuruyorsunuz ve belli bir süre sonra herşeyi bırakıp d&#246;nüyorsunuz,bir daha bulmamak üzere...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynen &#246;yle kardeşim. Tekrar d&#246;nsen de bulamamak üzere.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ellerine saglik, cok guzel bi paylasim!
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cok guzel yasmissin kardesim soyledigine gore san antonio da da bulunmussun azicik oradan bahsedebilir misin .insallah bu yaz orada six flags fiesta da calisacaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben şehri gezdim ama orada &#231;alışan okul arkadaşlarım var.Zaten ya dallastı ya san antonio biz dallası se&#231;miştik Park güzel ve geniş.Dallas'ın aksine toplu taşıma var. Etrafında kalacak yer bolmuş ve eğlence mekanları da bolcaymış. Onlar 2. iş de bulmuştu ama biz bulamadık bizimkinde. Ayrıca sea world gibi parklar da var san antonio da ve eğlence y&#246;nü muhteşem. Dediğim gibi şehre inmek i&#231;in taşıtlar ucuz ve şehirde gezmek büyük zevk. Şehrin i&#231;inden nehir ge&#231;iyor eskişehir gibi ama &#231;ok güzel şehrin dizaynı. parkta ne işte &#231;alışacaksın sen?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

fast food dusunuyorum hem o konuda tecrubem de var oncelikle fast food isi daha mantikli geldi bana kapali alan oldugu icin bakalim ama ride operator da olur falan dedim ama oncelik fast-food da dedim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Fast food işi kadar k&#246;tü iş yok onu diyim ride bile daha iyi. Ayrıca ride dan ride a değişiyor güneşi ama genel olarak Texasta zaten yanacaksın mecbur Bari foodda &#231;alışıp ziyan etme günlerini. Sana bir iş &#246;nereyim bak pişman olmazsın. Bu karakterler oluyor ya peluş hani i&#231;ine giriyorsun senle foto &#231;ektiriyorlar. Onlar kraldır. 15 dakika dışarı &#231;ıkıp foto &#231;ektiriyorsun bebeyle b&#246;cükle 45 dakika iş&#231;i b&#246;lümünde i&#231;inden &#231;ıkıp rahat rahat geziyorsun. Maaşı da fazla &#231;alışma saati de. Hem &#246;yle milletin ağız kokusunu da &#231;ekmiyorsun. Herkes sana bayılıyor

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

olabilir bi dusuneyim ama o kiyafetler standartmis belki bana olmayabilir ama gene bakariz bir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)