Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizeden önce tel görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart vizeden önce tel görüşmesi

Merabalar arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bu yıl ilk defa wat a gideceğim danışmanlığımı yapan firmaya pasaport bilgilerimi yolladım bana firma vizeden önce konsolosluğun beni arıyacağını ve telefonda bir teste tabii tutacağını söledi. böle bişi gerçekten varmı yoksa şirketin bi sallamasımı önceden giden arkadaşlara sormak istiyorum aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler arkadaşlar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yahu tamam sallanir da... Sallamaninda bir amaci olmali degil mi? Burda amac ne simdi anlayamadim? Ilk defa duyuyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de böyle birşey duymadım, yanlış anlamış olabilirmisin ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Herhalde onlar arayacaktır seni biz konsolosluktanız deyip bir numara verecekler, sen de arayacaksın, bedava kontör kazanacaklar
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bende ilk defa boyle bisey duyuyorum..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar hemen neden olumsuz düşÃ¼nüyoruz ki! Tamam şirketler kötü olabilir, yanlış yapıyoda olabilir ama biz olumlu tarafından baksak iyi olur.

Belki şirketin öğrenciye vizede çıkacak soruları sormak ve bi nevi öngörüşme yaparak öğrenciye güven vermek olabilir diye düşÃ¼nüyorum.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Konsolosluktan arayacaklar diye belirtmişler BeysinCDA. Bunun neresini olumlu düşÃ¼nelim. Bende senin gibi düşÃ¼ndüm ilk başta da arkadaş konsolosluk yazınca vazgeçtim.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Şirketin hangisi olduğunu bilmiyorum bende ilk defa duydum ancak bence şirket iyi birşey yaptığını zannettiği için böyle bir yola başvurmuş olabilir. Daha gerçekci olması içinde konsolosluk demiş.

Gerçi TW oldukdan sonra şirketlerin bütün uygulamaları ne kadar gerçekci ne kadar değil güneş gibi ortaya çıkıyor...Şirketler TW a çok kızıyodur tahminim
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bazi isler icin bazi sponsorlar ariyo ya ogrencileri. acaba onu kastetmis olabilirler mi?ufak bi yanlis anlasilma var gibi geldi bana.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar sizden gelen mesajlara karşılık bir kez daha aradım danışman şirketimi.. Halen daha ısrarla konsolosluktan aranıcam ı söliyip duruyo dedim ki hiçkimse böle telde sınava tutulmamış dedim bizim firmanın özelliği bu dediler :s
    ARkadaşlar ben korkmaya başladım açıkcası bu firma ben daha burdayken yalanlara başladı oraya gidince neler gelir ki başa ??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

danışman şirketim de şikayetlerden dolayı yorum yapılmasına karşı olan bi şirket
    A * * * S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhalde onlar arayacaktır seni biz konsolosluktanız deyip bir numara verecekler, sen de arayacaksın, bedava kontör kazanacaklar
    benm de aklıma ilk gelen bu oldu
    belki de hani sirketiniz cok calısıyor bak filn konsolostan aratıozz hesabı olmasn

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jampiyerpati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    danışman şirketim de şikayetlerden dolayı yorum yapılmasına karşı olan bi şirket
    A * * * S
    Turkishwat üzerinde yorum yapılmasına karşılar,
    çünkü kendi kurdukları siteler var
    Mesajları diledikleri gibi editliyorlar.
    Kurucu firmalar arasında nedense hiçbirinin olumsuz yorumu yok.

Konsolosluk olayına gelince , böyle bir uygulama ne gördüm ne duydum.
    Şirketin bunu sallamaktaki amacı hakkında da en ufak bir fikir üretemiyorum.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

A * * * S
    hangisi olduğunu sanırım anladım geçen sene kaç kişi gondermiş diye bir konu vardı orada sayı bile yazmıyordu sanırım henüz çok yeni ve acemiler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yanlış anlamış olabilrmsn?cell arkdsmzn ddgi gbi şirketler arıyo bazı işler için göstermelik interview'a yapıyo.ama ısrarla konsolosluktan arıcaklar diyosa şirkette seni bilgilendiren eleman henüz bu işleri pek bilmiyo olabilir ya da sen yanlışlıkla konsoloslukta staj işi fln mı seçtin? hangi işi seçtin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok daha iş secmedim.. Burdaki yorumlara bakarak kendimden korkmaya başladım ya
    acaba benim ismim fbi ya filan mı gitti naptı teror cu yapmasınlar beni
    çünkü doğum günü tarihim 11 Eylül
    ben yol yakıken dönmelimiyim ki ????
    burda başladı sorunlar baksanıza

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sevise alıyolar rahat ol

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merabalar arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bu yıl ilk defa wat a gideceğim danışmanlığımı yapan firmaya pasaport bilgilerimi yolladım bana firma vizeden önce konsolosluğun beni arıyacağını ve telefonda bir teste tabii tutacağını söledi. böle bişi gerçekten varmı yoksa şirketin bi sallamasımı önceden giden arkadaşlara sormak istiyorum aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler arkadaşlar...

Yok böyle bir şey gerçekten, oldu olacak Obama arasın.. : ).....Buda yeni bir dolandırıcılık türü mü acaba, önce parayı alıyorlar sonra elçilikten aradık sizi test edeceğiz diye bir kaç ingilizce soru, sonrasındada testi geçemediniz vize alamazsınız diyorlar belkide, sonrada paranı alabilmen için 1 yıl bekle...
    Çok mu abarttım acaba ?

Başka ne olabilir ki?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya herkes öyle bişyn olmuyagnı söylüyo ama inşallah öyledir.. dun başımdan gecen bi durum oldu: ögleden sonra telefon çaldı dersten dolayı mesgule verdm. ve sonra nuamrayı aradıgımda amerika ankara konsoloslugu çıktı ve operatöre baglanp konustm ancak sonuc olark vize bölümüne baglanamadm vesair.inş önemli bişi deildir yarın vize görüşmem var inş bi problem cıkmaz..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

walla ben kıbrıstan girdim kimse aramadı beni vize görüşmesi için sadecesponsor firma aramıştı gitmeme çok yakın bir süre kala amerikadan bana yasal haklarımdan falan filan bahsetti yanlıs hatırlamıyosam bende zaten hı hı deyip kapatmıstım 15 dakika konustu cunkü hatun bi o yani

onun dısında sanmıyorum konsolosluktan arasınlar belki yeni bi uygulama olabilir ama abi çok basvuru var tek tek nasıl arayacaklar dimi mantıksız hem zaten görüşmeye gelicen yüz yüze sormak varken niye arasın adamlar telefonla

abi bu olay için konusmuyorum ama bi sektor para kazandırmaya gorsun herkes aynı ıse gırısıyo bu seferde nerede cokluk oarada ...... durumu oluyo bilen bilmeyen herkes sektöre dalıyoo para kazanmak ugruna !!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yav arkadaşlar işte bes belli ki arkadaşı gitmeden önce teste tabi tutmak istiyolar şirket o yüzden de sanki gerçekten konsolosluktan arayacakalr gibi yapıp cidiye almasını sağlıcaklar arkadaşın sonra da ordaki haline göre arkdaşı hazırlamış olucaklar yani biraz arkadaşın kendisine güvenmesi için şirketin yapmış oldugu bi şey bu bi şaka diyebilirsinz bence böyle olmalı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)