Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: motosiklet!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart motosiklet!

arkadaşlar , araba alım-satım kiralama gibi konulardan çokça konuşulmuş ama motosiklet le ilgili hiç bi konu göremedim. Ben gittiğimde ilk 3 ay için work kısmında motosiklet satın almayı düşÃ¼nüyorum.3 aylık motor kiralasam da satın almaktan daha pahalıya geleceğinin farkındayım. aranızda hiç 2.el motor alan yada fiyatlarına hakkında bilgisi olan oldu mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşım araştırmıştı benim, fiyat olarak yine türkiyeye göre uygunmuş satın almak istersen. ama aklımda kalmamış pek ilgimi çekmediği için sanırım yeni modelleri yine pahalıymış ama 2000lerin başında çıkan motorlar uygun olabiliyomuş diye hatırlıyorum. ama çok da emin değilim
    helecan küpü

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bugune kadar duymadim kiralayan, isin garip yani cokta hatirlamiyorum motosikletli vasita ama muhakkak vardir. Istersen craiglist.com goz at.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

motor alacagin fiyata araba alirsin hem onu travel da da kullanirsin...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Araba almak en mantıklısı bence de.

2008 Roketa 150 cc Scooter

500 dolara böyle bir motor alacağına , 1000 dolara araba alırsın.
    Hem işe gelip gidersin hem de travelda rahat edersin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

motosiklet bir tutkudur ve arkadaşta gerçek tutkunsa istediğiniz kadar arabanın daha mantıklı olduğunu söyleyin kabul ettiremezsiniz Kiralamak çok sakat çünkü bu iki teker ne olacağı belli olmaz üstüne bir kedi tırmanmaya çalışırken yanlışlıkla devrilse verdiğin depozitoya yazık olur o yüzden kesinlikle satın alman daha mantıklı olur craiglist te bol bol motor ilanı var ve kesinlikle türkiye ye göre aşırı ucuz mesela bir ducati monster 696 burada en düşük 12bin lira iken orada daha az km li olarak 3000dolara bulabiliyorsun sahibinden.Birde bence gideceğin yeri çok iyi araştır biliyorsun motorsikletler çalınması çok kolay araçlardır ne kadar güvenlik önlemi alırsan al birkaç kişi gözüne kestirirse çok kolay götürebilirler o makinayı hele hele amerikaya hiç güvenmiyorum. Gidip geleceğin yerlerde kapalı garajın yoksa alma bence.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Motosiklet olayını ben de cok seviyorum, bir süre kullanmıstım TR de, tekrar almayı da düsünüyorum, gayet zevkli ve trafige takılma sorunu yok. İstanbul Ankara gibi cok büyük sehirlerde tehlikeli olabilecegi kesin tabi. Abd de motosiklet kısmına gelirsek bir ara 1-2 gün kiralamayı düsünmüstüm. Vegasta Harleyler 150$ dan baslıyordu direk vazgectim. Genel olarak motosiklet kiralaması arabadan daha pahalı Amerikada. Satın alma isine gelirsek travel kısmında kullanma durumun olmayacak - 1. Kullanmak icin kask, ceket, koruyucu kıyafetler vs gerekicek ki bunlar da min 150$ tutar. Bizden bisiklete binerken bile kask istiyorlardı, zorunlu olarak alman lazım bunları kacarı yok, bisiklet gibi degil yakalanırsan kesin ceza yersin, - 2. Ehliyet ve sigorta olayı da var tabiki bu da ekstra masraf gerektiricek, sigortanın aylık min 80-100$ olacagını tahmin ediyorum - 3. Sana tavsiyem, orda ev-is ulasım sonunun olursa bisiklet al veya toplu tasıma kullan, gezerken de araba kiralarsın ama motosiklet olayına girme bence. Ama benim gibi motosiklet tutkun varsa iyi calıs kazan, biriktir TR ye gelince güzel bir motosikletin olsun degil mi. Yeteri kadar kazanamadıgım icin ben basaramamıstım, umarım tavsiyelerime uyar sen basarırsın...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

motosiklet fiyatına araba alabilirsin konusuna bence hiç girmeyelim. neyseA2 ehliyetim var ve umarım orda da geçerli olur. ben burda honda cbr 125 kullanıyorum ve ABD ye giderken satacağım dönüşte yüksek cc almak için. bu motorun parasıyla da amerikada motor alayım dönerken de satarın diyorum ama hani 2000 dolara aldığım motoru 1700 dolara falan satabilirmiyim?
    kullanmak için mont, kask,eldiven gerekir demişsin ben zaten tr ye gelirken laptop,ipod yada iphone satın almayı değil Shoei Kask, Revit mont eldiven pantolon takımı almayı düşÃ¼nüyorum
    Konu washburn tarafından (12-02-2010 Saat 11:27 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motosiklet fiyatına araba alabilirsin konusuna bence hiç girmeyelim. neyse ben burda honda cbr 125 kullanıyorum ve ABD ye giderken satacağım dönüşte yüksek cc almak için. bu motorun parasıyla da amerikada motor alayım dönerken de satarın diyorum ama hani 2000 dolara aldığım motoru 1700 dolara falan satabilirmiyim?
    kullanmak için mont, kask,eldiven gerekir demişsin ben zaten tr ye gelirken laptop,ipod yada iphone satın almayı değil Shoei Kask, Revit mont eldiven pantolon takımı almayı düşünüyorum
    Fiyatı az ve talep belirler. Yani senin fiyatının yükselmesi için alıcı kitlenin olması gerekir.

Gördüğüm kadarıyla Amerikada'ki insanların önceliği araba yönünde.
    Çoğu insan 2000 dolara araba almak dururken motorsiklet almaz.
    Yani o 2000 dolarlık motoru (büyük ihtimal) 1000 dolara satarsın tahminimce.

Mesela geçen yıl 2000 dolara aldığım arabayı son gün 1100 dolara sattım.
    Arabayı alırken zaten verdiğim parayı gözden çıkarmıştım.
    Bu arada gece 2de craiglist'e koydum ilanı , sabah 8buçukta adam almaya geldi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motosiklet fiyatına araba alabilirsin konusuna bence hiç girmeyelim. neyseA2 ehliyetim var ve umarım orda da geçerli olur. ben burda honda cbr 125 kullanıyorum ve ABD ye giderken satacağım dönüşte yüksek cc almak için. bu motorun parasıyla da amerikada motor alayım dönerken de satarın diyorum ama hani 2000 dolara aldığım motoru 1700 dolara falan satabilirmiyim?
    kullanmak için mont, kask,eldiven gerekir demişsin ben zaten tr ye gelirken laptop,ipod yada iphone satın almayı değil Shoei Kask, Revit mont eldiven pantolon takımı almayı düşünüyorum
    İyi düsünmüssün de cok riskli bence bu dedigin. TR de 2. el motosiklet piyasası biraz ölü satarken zarar etme ihtimalin yüksek. Orda da alacagin motosikleti de satarken arkadasın dedigi gibi zarar etme sansın yüksek. Abd de genelde yüksek CC li yarıs motorları veya harley tarzı klasik motorlar ragbet görüyor. Senin orda 2 hadi bilemedin 3 bin $ a alacagin motor elinde kolay cikmayacaktir diye düsünüyorum. 10-12 bin $ lık harley, bmw veya ducati alıp dönüste satıcak olsan zorlanmayabilecegini düsünürdüm kanımca. Dedigim gibi orda 3 ay motosiklete binmeden geciriver zamanını ama kazanacagin parayla burdaki motosikletinin üstüne koyup daha iyisini alabilirsin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vay be motosiklet olayını düşÃ¼nen tek kişi ben değilmişim demek iphone ve nokia n97 yerine buell kask almak isteyen başkaları da varmış

ben craiglist'de epey araştırdım. bir iki sahibe de mail attım hatta. adamlar pazarlığa pek yanaşmıyor ve motosikletin zor satıldığını söylüyorlar. ben bi tane suzuki savage gördüm en son 1500 dolardı. sonra sahibinden.com a girdim fiyatlarına göz gezdirdim gözlerim doldu, neden bu kadar kazık yiyoruz diye.

neyse

sonuç olarak motosikletler ucuz fakat piyasası pek yok ve satarken büyük oranda zarar edermişiz. buna ek olarak bizim ülkemizdeki modeller orada yok. genelde büyük hacimliler revaçta. artı türkiye'ye göre fiyatlar çok ucuz olsa bile 3-4bin dolar vermeden binilebilecek bi motosiklet alınamaz.

bazı arkadaşlar travel kısmı için arabayı tavsiye etmiş. onlara sormak istediğim bi soru var. siz hiç motosikletle tek başınıza şehirlerarası yolculuk yaptınız mı? o zevki tatmanız gerek.. motosiklet gayet güzel bir seyahat aracı olarak kullanılabilir. iron butt olayının doğduğu topraklara gidiyoruz sonuçta

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Vay motorcu kardeşim benim

WAT dönüşÃ¼ aranıza Allah'ın izniyle bir Kawa ER-6'cı katılacak Ama ne yalan söleyim, ABD'de gözüm kesmiyor çift teker gitmeyi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ahriman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar travel kısmı için arabayı tavsiye etmiş. onlara sormak istediğim bi soru var. siz hiç motosikletle tek başınıza şehirlerarası yolculuk yaptınız mı? o zevki tatmanız gerek.. motosiklet gayet güzel bir seyahat aracı olarak kullanılabilir. iron butt olayının doğduğu topraklara gidiyoruz sonuçta
    Motorsiklet sürmenin zevkini ben de biliyorum,
    hatta babam eski motorsiklet yarışçısı.
    Motosiklet tamamen keyif aracıdır ,
    travelda ulaşım aracı olarak kullanmak araba kadar mantıklı değil.
    Bavullarını nereye koyacaksın ? çölün ortasında tek başına mı gideceksin?

Herşeyi geçtim araba kadar kolay çıkaramazsın elden,
    edeceğin zarar azımsanacak bir miktar olmayacaktır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@bellagio, her güzelin bi kusuru olacak elbet. bavul olayında sıkıntı yaşamak olası ama çölde pek zorluk çıkartacağını sanmıyorum arıza dışında. tabi araba travel kısmında daha rahat olabilir eğer çok kişiyle gezilecekse ki biz de birkaç arkadaş gidiyoruz araba alacağız. babanın adı ne merak ettim maalesef motosiklet abd'de (en azından takip ettiğim kadarıyla söyleyeyim) bizimkinden daha gelişmiş bir kültür olsa bile orada da aynı şekilde elden çıkarma olayı var. ben craiglist'de kaç aydır aynı ilanı farklı metinler yazılmış şekilde görüyorum örneğin

@hakanerdogan,

hocam inşallah denk gelir yeşilinden alırsın. kawasaki benim için motosikletteki en önemli iki markadan biridir. harley davidson ve kawasaki hayranıyım. ilk sırada indian var tabii ama ona sahip olabilme şansımı sevdim ben :P

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

2006 Kawasaki ZX6

hey my friends take a look

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

@bellagio, her güzelin bi kusuru olacak elbet. bavul olayında sıkıntı yaşamak olası ama çölde pek zorluk çıkartacağını sanmıyorum arıza dışında. tabi araba travel kısmında daha rahat olabilir eğer çok kişiyle gezilecekse ki biz de birkaç arkadaş gidiyoruz araba alacağız. babanın adı ne merak ettim maalesef motosiklet abd'de (en azından takip ettiğim kadarıyla söyleyeyim) bizimkinden daha gelişmiş bir kültür olsa bile orada da aynı şekilde elden çıkarma olayı var. ben craiglist'de kaç aydır aynı ilanı farklı metinler yazılmış şekilde görüyorum örneğin
    İsim vermiyorum forumda,yine de şöyle diyeyim
    95-96 yıllarında Süleyman Memnunun takım arkadaşıydı,
    İzmit körfez pistinde kaza yapınca bıraktı motorsiklet kariyeri

Çocukluğum hep yarış pistlerinde geçti aslında

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

honda shadow 750 ya da 1100 diyorum bende harley davidson roadstar a da bayılırımm...kısmet olursa yerleşince alıcam ikisinden birini

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@bellagio, vay be sen şu an kullanıyor musun motosiklet?

@caMur, valla abd'ye yerleşt,kten sonra bence indian veya hd dışında motor alınmaz :P benim favorim hd dyna glide serisi. bitiriyor beni bu makineler..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda shadow 750 ya da 1100 diyorum bende harley davidson roadstar a da bayılırımm...kısmet olursa yerleşince alıcam ikisinden birini
    Honda Shadow'un Türkiye şubesi: Kanuni Caracal 200

Kanuni / S&T Kanuni > Caracal 200 > Temiz ve Kazasız 7200 Km`de Caracal #23000989 - sahibinden.com

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

@bellagio, vay be sen şu an kullanıyor musun motosiklet?
    Motorsiklet almamak için a2 sınıf ehliyet almıyorum,
    motorsiklette Türkiye şampiyonu bile cevizlibağda kaza yapıp öldü,
    ben de başlayınca gerisi gelecek diye hiç başlamıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@bellagio, motosikletin ruhu zaten adrenalini tehlikeyi göze alabilmek..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

@bellagio, motosikletin ruhu zaten adrenalini tehlikeyi göze alabilmek..
    O tehlikenin kamyon tekeri olmasını istemem açıkçası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@bellagio, bu bahsettiğin kazadaki kişi r1'le birisi bariyerlere girmişti o mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

@bellagio, bu bahsettiğin kazadaki kişi r1'le birisi bariyerlere girmişti o mu?
    Yok değil, motokrosçuydu rahmetli.
    Adını hatırlarsam yazacağım buraya.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

toprağı bol olsun. aynı okuldaymışız ya hangi bölüm senin?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben aldım babam evi terketti...ya ben ya motor dedi bende geri verdim... malum aile ile yaşıoruz... ve ciddi anlamda motosiklet sürücülerine hiç saygı yok... kendini bilmez kurye ve serseriler yüzünden dünya tatlısı, efendi, iş adamı kişiler bu muameleye maruz kalıyor trafikte.. onn için bende almıyorum türkiyede..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben aldım babam evi terketti...ya ben ya motor dedi bende geri verdim... malum aile ile yaşıoruz... ve ciddi anlamda motosiklet sürücülerine hiç saygı yok... kendini bilmez kurye ve serseriler yüzünden dünya tatlısı, efendi, iş adamı kişiler bu muameleye maruz kalıyor trafikte.. onn için bende almıyorum türkiyede..
    ben ailemden gizli aldım sonra kaza yaptım ve ameliyat olmam gerekti o sırada motor aldığımı, kaza yaptığımı ve ameliyat olmam gerektiğini söyledim ve sorum şu oldu ameliyatı izmirde mi olayım yoksa amasya ya mı geleyim ameliyat olmak için. ama sonra anladım ki sandığım kadar basit bi soru değilmiş. sonra anneme saatlerce durumumun iyi olduğunu,sürekli kask taktığımı bundan sonra daha dikkatli olacağımı v.s v.s anlattım sonuç bi kaç gün sonra amasya da ameliyat oldum ama motor aşkı asla bitmedi. bu yaz inş. amerikadan yeni ekipmanlar alacağım ve dönüşte de motoru değiştireceğim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

toprağı bol olsun. aynı okuldaymışız ya hangi bölüm senin?
    Amin
    İstanbul İngilizce İşletmedeyim,senin bölüm ne?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bu kuryecilir yüzünden herkes düşman motora ,
    bir de şu tarafından bakmak lazım.
    Piyasada bir sürü taksici var , onlar da " hayvan"
    (hayvan gibi kullanmıyorlar direk hayvanlar)
    ama kimse taksicilerin üstüne kıramıyor.

Öte yandan arkadaşımın atv'si var onu da sıkıştıramıyorlar ,
    bir kaç kişi sıkıştırma girişiminde bulununca arkadaş eliyle aynasını kırmış adamların

Uzun lafın kısası küçük araçlara karşı bir üstünlük kurma eğilimi var milletimizde

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks