Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 113 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Busch Gardens Türklere kapılarını kapattı!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Lightbulb Busch Gardens Türklere kapılarını kapattı!

Busch Gardens kapılarını Türk öğrencilere kapatıyor. Sponsorlarla yapılan sözleşmeler iptal edilmiş durumda. Sadece rehired olanlar işe alınacak. Virginia ve Florida'da bulunan iki eğlence parkının sponsorla olan sözleşmeleri feshedildi. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler daha sonra yayınlanacak.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bu kotu oldu gercekten isini secmis onca insan simdi yeniden is secmek zorunda kalacak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sebebi nedir onu öğrenmek lazım tabi öğrencilerden kaynaklı mı yoksa sponsorla alakalımı ???

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

busch gardens simdiye kadar hep turk ogrenci almisti.ilk defa boyle birsey duyuyorum.baska bir konuda da BG nin artik ogrenci almayacagini yazmisti bir uye.BG ogrencesiz yapamaz buna eminim ama Turk ogrenci niye almiyorlarmis bilmiyorum.Sahibi sirket degisti.Baska bir sirket aldi onunla alakasi olabilirmi acaba.BG da intern olan bir turk var burda,onu gorursem sorarim...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebebi nedir onu öğrenmek lazım tabi öğrencilerden kaynaklı mı yoksa sponsorla alakalımı ???
    Bildiğin kadarıyla Türk öğrencilerden kaynaklanıyor.
    Onu öğrenip burada bildiririm.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Nedenlerinin araştırılması lazım. Eğer bu Türk öğrencilerin tutumundan kaynaklanıyorsa gerçekten çok yazık Busch gardens gidenlerin genelde memnun kaldıkları, özellikle konaklamalarını öve öve bitiremedikleri bir yerdi.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Sebep biraz açık! Biz aslında ABD'ye gittiğimizde koca bir ulusu temsil ettiğimizi unutuyor ve kendi bildiğimiz şekilde hareket ediyoruz. Otobüste kavga çıkaran Türk öğrenciler, işte sorun çıkaran Türk öğrenciler, ortamın huzurunu bozan Türk öğrenciler... bunlar gibi binlercesine şahsen tanık oldum. Onları gördükten sonra kendimden utandım ABD'de. Haliyle bu takım davranışlardan sonra çoğu sponsorun Türk öğrenci almaması normal karşılanmalı. Busch Gardens olayında net bir şekilde konuşamam, sebebi çok değişik faktörler olabilir ancak görünen köy çoğu zaman kılavuz istemiyor. Bir kaç sorumsuz ve kendini bilmez Türk öğrencilerin cezasını koca bir ulus çekiyor.
    O yüzden bir kere daha vurguluyorum arkadaşlar. Oraya gittiğinizde kendi başına bağımsız bir birey olduğunuzun yanında lütfen bir ulusun temsilcisi olduğunuzu da unutmayın. Ne zamandır böyle bir şey yazmak istiyordum. Tabi keşke böylesine bir olay sebep olmasaydı buna. İşleri iptal edilen tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Umudunuzu ve mutluluğunuzu kaybetmeyin. Süper bir yaz geçireceğinize hep inanın.
    İyi WAT'lar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yetgin çok önemli bir konuyu mükemmel bir şekilde aktarmışsın. Teşekkür ediyoruz.
    Bizim insanımız çok garip, oraya gidince kendisini kaybediyor. Benim aklım gerçekten almıyor. Dünya üzerinde farklı bir ülkeye 3 ay süre ile çalışmaya gidip, overtime alamadıkları gerekçesiyle
    koskoca eğlence parkında toplu greve kalkışan başka bir topluluk var mıdır acaba? Yaratıcılıkta sınır yok ancak başka bir ülkenin toprakları üzerinde olduğunuzu unutmamanız gerekiyor.
    *Six flags'te yaşanan bir olaydır.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@YETO

2007 yilinda Alaska' da yoplu grev yapmislar diye biliyorum bende. Dedigine kesinlikle katiliyorum bende.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Toplu grev ha.turkiyede bu kadar uysal olan turklerin amerikada bu kadar hak arama davasına girmiş olmaıs bana garip geldi.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yetgin çok önemli bir konuyu mükemmel bir şekilde aktarmışsın. Teşekkür ediyoruz.
    Bizim insanımız çok garip, oraya gidince kendisini kaybediyor. Benim aklım gerçekten almıyor. Dünya üzerinde farklı bir ülkeye 3 ay süre ile çalışmaya gidip, overtime alamadıkları gerekçesiyle
    koskoca eğlence parkında toplu greve kalkışan başka bir topluluk var mıdır acaba? Yaratıcılıkta sınır yok ancak başka bir ülkenin toprakları üzerinde olduğunuzu unutmamanız gerekiyor.
    *Six flags'te yaşanan bir olaydır.
    o emekçi arkadaşların tek tek alnından öperim

yaa adamlar toplu halde içki içip sapıtmamışlar...
    toplu halde birinede tecavüz etmemişler ...
    toplu halde bulundukları yeri yakıp yıkmamıslar...
    kavgada etmemişler ne guzel grev yapıp haklarını savunmuşlar bence çok doğal ve gerektiğinde yapılması gereken bi olay sadece bu olaya özeldir bu yorumum ...!

belki duymuşsunuzdur amerikada adamın biri tanrıya dava açmıştı içeriğini tamm hatırlayamıyorum bunu sadece birilerine bişeyleri gösterebilmek ufku dar olan inssanların ufuklarını biraz olsun genişletmek için yaptı ...!

varsın türk öğrencileri grevle ansınlar bence bu utanılacak yada yerilecek bi olay değil övülecek bi olay olmadıgı gibi...!

bu olayı fransızların yaptıgını düşünün yorumunuz ne olurdu ???
    ben tahmin edebilyorum -helal olsun fransızlara heryerde haklarını arıyolar-yada -bak adamlara nasıl birlik olmuşlar bizde olsa - ve benzeri

biz abi yanlış anlamayın kendi kendimizi yorumlarken hep önyargılı bakıyoruz sanki başkası yapınca oluyoda biz yapınca olmuyomus gibi bizde düşünen üreten fikirleri olan yeri geldiğinde hakkını savunabilen yeri geldiğinde birlik olabilen bir milletiz...

iki tane ufak çoçuk alın abi büyüyene kadar birine sen degerlisin digerine sen degersizin deyin degerli dediğiniz dğerli değersiz dediğiniz değersiz olacaktır buyudugunde bundan dolayı kendimizde milletimizide değerli görelim ki gelecek nesiller değerli olsun...

biraz konunun dısına cıktım farkındayım özürdilerim yazarken kendıme hakım olamadım...

ortaya konustım kımse uzerıne alınmasın lutfen saygılarımla...!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Biraz sorunların nedenlerini kendimizde aramaya başladık mı bence her şeyi hallederiz diye düşÃ¼nüyorum. Umarım artık yurt dışında kendi reklamımızı çok daha iyi, olumlu yönde yaparız da bu canım ulusa karşı yükselen ön-yargıları kırarız.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sincili çok güzel konuşmuşssun birader..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bu forumumun bu yanını çok seviyorum işte. Kaliteli bir tartışma ortamına sahibiz çok şÃ¼kür. @sincili arkadaşımın verdiği örnekler çok hoş. Birkaç noktada ayrılıyoruz ancak. Elinde 32+ sözleşme olan bir kişi eğer minimum 32 saat çalışabiliyorsa kesinlikle ve kesinlikle böyle bir eylem yapmaya hakkı yoktur. Biraz niyetleri okumak gerekiyor. Sırf daha fazla saat vermek zorunda kalsınlar diye böyle bir girişimde bulunmaları bana göre utanç verici.
    Olaya diğer pencereden bakarsak, böyle bir grev durumunda işveren o arkadaşların tamamına dava açsa %99 davayı kazanır, hepsini de süründürür. O zaman o bahsettiğin Fransızlar " Vay bee, şunlara bak! Kendilerini uyanık sanıyorlar ama düştükleri durum rezalet" demezler mi?
    Bizim kendimize karşı önyargılı olduğumuz bir çok konu var burada haklısın ama bu konuda sana katılmıyorum. -Adamlar yapmış beee- vb tümcelerin literatüre girmesi garbiyatçı zihinlerin kompleksinin ürünüdür. Biz ilk önce bilgi sahibi olacağız ona göre adımımızı atacağız. Çoğu zaman bilmeden konuşur, düşÃ¼nmeden adım atarız..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Lifeguard olarakda bi kac sirket almiyor, tr'den ogrenci.

@Melih
    bence Turk ogrenciler Six Flags konusunda hakli.
    Six flags Valencia (los angeles) is sozlesmesinde en az haftada 32 saat yaziyordu, ancak haftada 16 saat calisan ogrencide olmus.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lifeguard olarakda bi kac sirket almiyor, tr'den ogrenci.

@Melih
    bence Turk ogrenciler Six Flags konusunda hakli.
    Six flags Valencia (los angeles) is sozlesmesinde en az haftada 32 saat yaziyordu, ancak haftada 16 saat calisan ogrencide olmus.
    Sözleşmelerinde belirtilen saatlerin altında saat alan arkadaşlara diyeceğim hiçbirşey yok. Mutlaka haklarını aramalılar. Bunun en kolay yolu sponsor ile irtibata geçmek ve sorunun çözüm yollarını araştırmaktır. Greve gitmek ne kadar doğru bir yol tartışılır.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

six flags LA'da ogrenciler istende ayrilamamis. ev kirasi 125 $, 150 deposit,
    ikinci is'te bulamamislar.isten ve evden ayrilacaklari takdirde sponsor vizelerini iptal edecegini soylemis.. o yuzden herkez birlikte greve gitmis. son secim yolu...
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dahstres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sincili çok güzel konuşmuşssun birader..
    teşekkürler dostum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yok sincili Benim bahsettiği Six Flags ile sizinkisi bir değil

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebep biraz açık! Biz aslında ABD'ye gittiğimizde koca bir ulusu temsil ettiğimizi unutuyor ve kendi bildiğimiz şekilde hareket ediyoruz. Otobüste kavga çıkaran Türk öğrenciler, işte sorun çıkaran Türk öğrenciler, ortamın huzurunu bozan Türk öğrenciler... bunlar gibi binlercesine şahsen tanık oldum. Onları gördükten sonra kendimden utandım ABD'de. Haliyle bu takım davranışlardan sonra çoğu sponsorun Türk öğrenci almaması normal karşılanmalı. Busch Gardens olayında net bir şekilde konuşamam, sebebi çok değişik faktörler olabilir ancak görünen köy çoğu zaman kılavuz istemiyor. Bir kaç sorumsuz ve kendini bilmez Türk öğrencilerin cezasını koca bir ulus çekiyor.
    O yüzden bir kere daha vurguluyorum arkadaşlar. Oraya gittiğinizde kendi başına bağımsız bir birey olduğunuzun yanında lütfen bir ulusun temsilcisi olduğunuzu da unutmayın. Ne zamandır böyle bir şey yazmak istiyordum. Tabi keşke böylesine bir olay sebep olmasaydı buna. İşleri iptal edilen tüm arkadaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Umudunuzu ve mutluluğunuzu kaybetmeyin. Süper bir yaz geçireceğinize hep inanın.
    İyi WAT'lar
    +12314546789

Yerden göğe kadar haklısınız "YETO" ben orda diğer arkadaşlarımın yaptıklarından dolayı utanıyordum ve gerçekten rezil bir davranış sergiliyorlardı ABD ye gittiklerinde bilmiyorum tabir-i caiz ise ipini koparan hesabı nere nere saldıracaklarını bilmiyorlardı. Barlarda yaptıklarından dolayı rezil mi olmadık, "Bunlar nasıl müslüman bunu bunu, şunu şunu" yapıyolar mı demediler....
    ve nihayetinde benim gitdiği otelde artık WAT öğrencisi almıyor....

Oraya gitdiğimizde TÜRKİYE den geldiğimizi unutmamalıyız arkadaşlar...
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Aslında Yetgin'in mesajı ile birlikte bu konu ile ilgili arkadaşlarımızı uyaracak bir başlığı başlatmamız gerektiğini farkettim şimdi. Hakikaten çok garip, utanılası durumlarla karşılaşıyor insan. ABD'ye kız/erkek arkadaşla gitmek ile ilgili konuya biraz yazıp çizmiştim buna benzer. Şimdi yetonun söyledikleri ile birlikte hepsi birer birer aklıma gelmeye başladı.

Bkz. Wallmart'ta bir reyondan diğer reyona yükselen "Baaaaaabuuuuuuuuşş Baaaaak Biiii" "Beni seeeevv" sesleri...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +12314546789

Yerden göğe kadar haklısınız "YETO" ben orda diğer arkadaşlarımın yaptıklarından dolayı utanıyordum ve gerçekten rezil bir davranış sergiliyorlardı ABD ye gittiklerinde bilmiyorum tabir-i caiz ise ipini koparan hesabı nere nere saldıracaklarını bilmiyorlardı. Barlarda yaptıklarından dolayı rezil mi olmadık, "Bunlar nasıl müslüman bunu bunu, şunu şunu" yapıyolar mı demediler....

bir arkadaşım sakın domuz eti olmasın diye çok ısrar olmustu sonra icki yudumlamaya baslayınca koreli kız sordu sizde icki de yasak degil mi? ikiside yasak ama domuz eti cok fazla onemseniyor.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

İlham olduğuma sevindim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +12314546789

ya siz amerikadan değilde başka bir yerden mi bahsediyosunuz yani amerikada barda herkes normal duruyoduda bi tek bizimkiler mi göze battı !!

tamam bende körü körüne olayı bilmeden kimseyi koruyacak değilim ama yapmayın arkadaşlar bizde gittik gördük herkes neler neler yapıyo orda sizde bilyosunuz bir tek türkler mi olay çıkartıyo orda !

ayrıca onlar kendi dinlerine baksınlar bir müslüman bile başka bir müslümanı yaptıklarından dolayı kınamazken onların ne haddıne baska bır dını eleştırmek adam isterse içkisinide içer isterse namazınıda kılar isterse oructa tutar isterse zina da yapar bu sadece onu ilgilendirir bunu onlar yapınca bişey yok medeniyet biz yapınca mı dinimizle eleştiriliyoruz ...

kimse sütten cıkmıs ak kaşık değil yanlış yapanlarda olmuştur mutlaka olacaktırda ama en azından biz onları yabancıların gözüyle yargılamamalıyız...!

bu sadece benim nacizane düşüncem...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Kimsenin sütten çıkmış ak kaşık olmadığı fikrine kesinlikle katılıyorum. Sütün içinden çıktığımız için oluyor zaten bunlar. Çıkınca akı gidiyor, kalıyor sapı... Türkiye'de akıllı uslu uysal diye tabir ettiğimiz insanlar orada çıldırıyor. Kusura bakma Sincili ama ben otobüste 3'lü çeken, insanları rahatsız eden, barlarda içip içip sapıtan, Wallmart'ta bir uçtan diğer uca animalcasına bağıran bir ABD'li ye henüz rastlamadım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla arkadaslar herkes neyin ne oldugunu biliyor. ne adamlar gordum tartisma cikinca kendini bir sey zannnedip yabancilara posta koyan, cetin cevize cikinca etraftan yardim dilenen , amerikaya gidince malum evlere gittigini zannedip her kiza asilan , amerika ozgurlukler ulkesi adi altinda herseyi yapabilecegini dusunen adamlar... kendini gelistirememis (gerekse beyin gerekse kisilik olarak) insanlar oraya gidince elde ettikleri seyin ne oldugunu yanlis algilayip sapitabiliyorlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

aynen katılıyorum fıorexe toplum olarak yetersısız bu konularda amerıkada calıstıgız yerdekı amerıkalılara turkelrın ılk ogrettıkelrı sey kufurler bızzat gordum su noktada onalrdan alıcagımız cok sey var ancak pek verıcegımız bır sey yok gıbı gorunuyor bır cogu turkye hakkında ufak tefek bılgılere sahıp ve buyuk olsılıkla sızı tanıdıktan sonra turkler hakıında bır kanıya varıyor o yusden bende cok rıca edıyorum gıttınız yerde duzgun davranın...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benim etrafımdaki türkler cok düzgün insanlardı hiç böyle birşeyle karşılaşmadım oraya ilk gititiğimde kaldıgım hostel tarzı yerde yaklaşık 20 kadar türk vardı tam karşımızdada amerikalıların evleri tam karşımızdaki evde kadın sürekli bağırıyordu bi gün hepimiz dışarda sohbet edereken kadın arabasına bınerken cocuguna yada kocasına bagırıyordu tam hatırlamıyorum sonra donup bızede bagırdı ne bakıosunuz dıye bır tanemız bıle agzıımızı acıp terbıyesızlık yapmadık.ben new orleansta bısıkletle marketten cıkarken zencı bır adamın kocaman jeepıyle bılerek ezılıyordum son anda kendımı kurtarabıldım.bırgun de hammond ta ıcınde 4 tane zencı olan bı araba bana yaklasıp tehdıtler savurdu.ben gordum gordugum ıcın anlatıyorum.

bizdede yanlış yapanlar olmuştur ben burda kimseyi korumuyorum benim içime sinmeyen tek nokta cok acımasızca eleştiriyoruz ve yabancıların gözüyle eleştiriyoruz bizi biz biliriz abi otobuste vede markette yada barda olan olayları kım gordu ıse merak edıyorum bu hataları yapan arkadasarın yanına gıdıp beyler yanlış yapıyosunuz hoş değil bu yaptıgınız lütfen biraz daha dikkatli olun yaptıgınız hepimizi etkilyor dedimi dediyse ne ala buyursun babalar gibi eleştirsin demediyse burada o insanları eleştirmeye hakkı yoktur diye düşÃ¼nüyorum...

biz kötüyüz berbatız şöyle sapıtıyoruz böyle sapıtıyoruz demek bızı daha ıyı yerlere götürecekse bende bunları yazayım benım ıcın sorun değil üyeleri geçtim ama en azından forum yöneticilerinin bu konuda dikkatli olması gerek diye düşÃ¼nüyorum...!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum fıorexe toplum olarak yetersısız bu konularda amerıkada calıstıgız yerdekı amerıkalılara turkelrın ılk ogrettıkelrı sey kufurler bızzat gordum su noktada onalrdan alıcagımız cok sey var ancak pek verıcegımız bır sey yok gıbı gorunuyor bır cogu turkye hakkında ufak tefek bılgılere sahıp ve buyuk olsılıkla sızı tanıdıktan sonra turkler hakıında bır kanıya varıyor o yusden bende cok rıca edıyorum gıttınız yerde duzgun davranın...
    abı yıne konusacam acaba sadece ben mi bu forumda böyle düşünüyorum benle aynı fikirde olanlar vardır diye düşünüyorum umuyorum hangi konuda yetersisiz acaba merak ediyorum abi be şimdi bizim imkanlarımızla onların imkanları arasında fark var kabul ediyorum maddı ımkanlar olarak hayat standardı acısından bız onları yakalayamayız ama bahsettıgımız konu kararkter kıslık vesaıre neden bır kac densızın yaptgı seyı sankı herkes boyle yapıyomus gıbı anlatıyoruz ben onu anlamıyorum avrupalılara nasıl tuvaletlerını yapacaklarını bız ogrettık bızım 800 yıılık bır tarıhımız var onların 200 yıllık tarıhının yanında bugun bu adamlar bızım gıpta ıle baktıgımız bır hayata ve karaktere sısteme sahıplerse bunun en buyuk nedenı maddı olarak bızden daha ıyı durumda olmalarıdır tek nedenı budur son olarak dedıgım gıbı maddı olarak yetersız olsak bıle davranıs ve karakter olarak onlardan alabılecegımız hıcbısey yok medenıyetı onlar bızden ogrensın devede kulak kadar kalacak ınsanların yaptıkları hatalar butun mılletımıze mal edılmemelı bunu onlar zaten yapıyorlar yabancılar yanı en azından bız yapmayalım ...!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abı yıne konusacam acaba sadece ben mi bu forumda böyle düşÃ¼nüyorum benle aynı fikirde olanlar vardır diye düşÃ¼nüyorum umuyorum hangi konuda yetersisiz acaba merak ediyorum abi be şimdi bizim imkanlarımızla onların imkanları arasında fark var kabul ediyorum maddı ımkanlar olarak hayat standardı acısından bız onları yakalayamayız ama bahsettıgımız konu kararkter kıslık vesaıre neden bır kac densızın yaptgı seyı sankı herkes boyle yapıyomus gıbı anlatıyoruz ben onu anlamıyorum avrupalılara nasıl tuvaletlerını yapacaklarını bız ogrettık bızım 800 yıılık bır tarıhımız var onların 200 yıllık tarıhının yanında bugun bu adamlar bızım gıpta ıle baktıgımız bır hayata ve karaktere sısteme sahıplerse bunun en buyuk nedenı maddı olarak bızden daha ıyı durumda olmalarıdır tek nedenı budur son olarak dedıgım gıbı maddı olarak yetersız olsak bıle davranıs ve karakter olarak onlardan alabılecegımız hıcbısey yok medenıyetı onlar bızden ogrensın devede kulak kadar kalacak ınsanların yaptıkları hatalar butun mılletımıze mal edılmemelı bunu onlar zaten yapıyorlar yabancılar yanı en azından bız yapmayalım ...!
    @sıncılı burası forum bır cok kısı gelıyor buraya ve gıttıklerınde bır cok kısyle tanısıp temsa gecıyorlar bunları soyluyoruzkı en azından bu konuda bılınclı darvarnıp arkadsını cevresını boyle seyelrden koruyabılmesıdr kendını elstırmeyı bılıceksın bır cok kısı aynı seyı soyluyorsa bır bıldıgımız vardır herlade yoksa kendımızı durduk yerde asagılayacak degılız senına rkadas cevren ıyı olabılır ancak turkelr hakkında kotu ızlenım bırak gelenler var amacımız bunların yasanmaması
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)