Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 kurus fazla ver rahat et!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 3 kurus fazla ver rahat et!

merhaba arkadaslar...

supper bir yazın ardından acıkcası yasadıklarımı paylaşmadan edemedim.cunku bu sene o kadar cok sorun yasayan wat ogrencisi arkadasla karsılastım ki...ve cogu da adı sanı duyulmamıs sacma sapan firmalarla gelmişler.sırf 3 kurus az odeyelim ucuza getirelim diye ugrasmıslar ancak cok buyuk sorunlar yasadılar bu sebeple.

oncelikle ben bu sene n.j deydim ve yine super gecti.arkadaslar ben wat a katılmadan once cok buyuk arastırmalar yaptıgımı soleyebilirm bu konuda.herseyini didik didik ettim kac tane insanla konustum bunun icin ve en sonunda da bir karar verip gittim.en dogru kararı vermişim acıkcası..

bu sene karsılastıgım ve sorun yasayan arkadaslırmla paylastıgım seyler sonucunda karar verdim ki wat konusunda ucuz etin yahnisi yenmez arkadas!!bu,bu kadar acık ve basit!kimisi gelmiş işveren yok,kimisinin ucak bileti inanılmaz bir fiyata gelmiş,kimisine biz size konaklama ayarlicaz demişler gelmişler ilgilenen kimse yok bırakın ilgilenmeyi telefonlarını bile acmıyorlardı cocukların..sokakta kaldılar resmen.sordugun zaman da hepsi ucuz olsun diye sacma sapan firmalarla gelmişler.aralarında istisnalar vardı acıkcası boyle cok koklu firmayla gelmişler ancak tamamen kendi salaklıkları arkadaslar..buna benzer bircok sorunla karsılastım bu sene ve kendi kendime dedimki iyiki 200 dolar fazla vermişim!!

cunku ben bu 200 doları vermemiş olsaydım bunun bana maliyeti diger arkadaslara oldugu gibi en az 600 dolar ekstra olacaktı.ulaşıma ekstradan para odemek zorunda kalacaktım,konaklama icin ekstra,ucak bileti icin ekstra,iş bulmak icin ekstra......bu liste uzayıp gider acıkcası.bu yuzden ben de ustume duseni yapıp katılmayı dusunupte tecrubesi olmayan,arastıran arkadaslara yardımcı olması amacıyla bunları paylaşmak istedim..dikkatli olun arkadaslar..iyi arastırın ve sacma sapan,gunu kurtarmaya calısan sirketlere kanmayın..insanların neler yasadıkları ortada..

herkese mutlu watlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm meoz kardesım.bnde bu sene ılk dfa gıdıcm kararlastırdım fakt sırketler arasında kldım bana en ıı sırketı ortada bırakmayn bırsını onerrsen sewınırm.teskkurler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ilk yil (2008) Alaska icin 1400$ para odedim ve sonuc cok kotuydu benim icin para kazanamadim cok az gezdim, bu yil arkadasim 1000$ odedi Alaska 'ya gitti adam hem gezdi hem de parasini gonderdi Turkiye 'ye. Yine forumdan bir arkadas CIEE sponsoru olan iyi denilecek bir firma ile gitti bilenler bilir o sponsorun ne kadar iyi oldugunu ama arkadasin isini iptal ettiler ve ucak biletini yanlis aldilar. Her nekadar 1400$ odesende odemesende sirket acisindan durumlar degisebiliyor ama ilk yiliniz olacak ise CIEE, CCI gibi sponsorlari secmenizde fayda var arkadaslar onemli olan en cok WAT ogrencisi gondermek degil, en cok memnuniyet orani. Kesinlikle giden arkadaslarinizdan tecrube edinin ilk kez secilen bir yere gitmemeye calisin gidersenizde isveren ile irtibatta olun surekli o kisiyle sadece ABD 'ye gittiginizde konusmayin.

Isin ozeti ben 3 kurus fazla verdim ne oldu?
    Arkadas CIEE spnsorunu secti odedigi ucreti bilmiyorum fakat 1200$ 'dan az olacagini sanmiyorum, o firmayi sectide ne oldu?
    Ben bu isde birazda sansin olduguna inananlardanim ama siz yinede elinizden geleni yapin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk yil (2008) Alaska icin 1400$ para odedim ve sonuc cok kotuydu benim icin para kazanamadim cok az gezdim, bu yil arkadasim 1000$ odedi Alaska 'ya gitti adam hem gezdi hem de parasini gonderdi Turkiye 'ye. Yine forumdan bir arkadas CIEE sponsoru olan iyi denilecek bir firma ile gitti bilenler bilir o sponsorun ne kadar iyi oldugunu ama arkadasin isini iptal ettiler ve ucak biletini yanlis aldilar. Her nekadar 1400$ odesende odemesende sirket acisindan durumlar degisebiliyor ama ilk yiliniz olacak ise CIEE, CCI gibi sponsorlari secmenizde fayda var arkadaslar onemli olan en cok WAT ogrencisi gondermek degil, en cok memnuniyet orani. Kesinlikle giden arkadaslarinizdan tecrube edinin ilk kez secilen bir yere gitmemeye calisin gidersenizde isveren ile irtibatta olun surekli o kisiyle sadece ABD 'ye gittiginizde konusmayin.

Arkadas CIEE spnsorunu secti odedigi ucreti bilmiyorum fakat 1200$ 'dan az olacagini sanmiyorum, o firmayi sectide ne oldu?
    Ben bu isde birazda sansin olduguna inananlardanim ama siz yinede elinizden geleni yapin.
    katılıyorum, bence de böyle
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bütün taşların bir arada sağlam bir şekilde durması gerekiyor ki sorun yaşama olasılığınız asgariye insin. Pahalı hizmet, kaliteli hizmettir diye bir yargıda bulunamayız...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

3 değil 5 kuruş verdik
    gene rahat edemedik
    buna ne diyorsun
    şimdi araştırmadan etmeden gitmişsindir diyenler çıkmasın hodrimeydan derim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar şanşa inanmayan birisi olarak WAT işi birazda şanş işi galiba....
    Ben ilk defa gecen sezon gitdim şirkete 1400$ ödedim 1200'e götüren firmalarda vardı belki daha ucuza götürenlerde vardır...İlk sene olduğu için çok para kazanamadım gördüklerimin çoğunu aldım. ama şunuda iyi biliyorum giden kişiden kişiye de değişiyor bu olay...Bizle gelen aynı yerde çalışan arkadaşlardan 4000$ la dönen de vardı (diceksiniz çok mu,,WAT dan çok bişi beklememek gerek...) Buraya geldiğinde borç yapıp dönende vardı... Çok kazanmadım ama 4 ayımı süper geçirdim...Turizmci olduğum için çok iyi deneyimler kazandım. Bence ilk gidenlerin kafasında müthiş bir USA imajı olduğu için herkes ondan kaybediyor.Ben gitmeden olayları ve durumları biraz analiz ederek "hayallerin gerçekleştiği bir ülkeye" gitmediğimi biliyordum ve beklentilerimide ona göre yaptım.Orda o kadar iyi bir izlenim bıraktık ki havaalanına bizi çalıştığım otelin VİP limuzini ile bıraktılar...

Şirket konusunda bize vaad etdikleri herşeyi yerine getirdiler,memnundum firmamdan o yüzden, şirketime güvendiğim için şu an temsilciliğini yapıyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bence yazi yazan arkadas amacli yazmis
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yazi yazan arkadas amacli yazmis
    arkadaşım hangi arkadaşdan bahsediyorsun bilmiyorum ama en son ben yazdığıma göre galiba benden bahsediyorsun.
    Amaçlı filan yazmadım tamamen yaşadığım gerçekleri yazdım.her türlü ispat edebilirim. Ayrıca diğer yazılarımı okuduysan temsilci olduğumu söylemiştim. Her yazımın altına yazmam mı gerek? bu sitenin amacına uygun olmayan bir yazı içeriği görmüyorum. Yazdıklarımın hepsinin arkasındayım...
    Amacım burda bazı arkadaşlarımın yaptığı gibi wat ı yerden yere vurmak değil. Gitmek isteyen arkadaşların wat ın iyi yönlerininde olduğunu öğrenmesi hakklarıdır.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sana dememiş bence
    ama yarası olan mı gocunmuş napmış

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

nerden anladınız bana demediğini? en son mesaj benim olduğuna göre...
    ayrıca yaram filanda yok sadece düşünmediğiniz fikirleri biri size aitmiş gibi göstermeye çalışsa eminim tepkiniz benimkinden farklı olmayacaktır.
    Size ait olmayanı kabul edemezsiniz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

beysin yazim sana degildi ben ilk yaziyi asana dedim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bunun 3 kuruş fazla para vermeyle alakası yok.1300dolara kayıt oldum işim iptal oldu iş bulunamadı ve vazgeçmemek için riskli bi şekilde ilk senemde independent gittim.kendi işimi kendim buldum hatta ikinci işimide buldum benimki tamamen şanstı..ben gitmeden 500dolarımı geri aldım program değiştirdiğim için ama orda işim var diye gelip işinn iptal olduğunu orda öğrenen ve açıkta kalan bir sürü kişi vardı o yüzden dikkatli olmak ve işverenle irtibatta olmak lazım..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Wink

Alıntı DEXTRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beysin yazim sana degildi ben ilk yaziyi asana dedim.
    özür diliyorum dextro biliyorsun sitede temsilci olarak yazmak insana belli baskı uyguluyor ve her söze aliniyosun. Zaten alingan kişiliğe sahip biri olarak daha da tedirgin oluyorum.tamamen benim yanlış anlamamdan kaynaklandı. Amacım gercekten faydalı olmak tekrar özür diliyorum.
    Konu beysin tarafından (30-11-2009 Saat 03:55 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Amerika'ya giderken ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Kararsız ve plansız gidenlerin işi tamamen şansa bağlı olduğu için hüsranla sonuçlanabilecek şeyler oluyor. Sıkıntılı olduğum tek konu Delta denen hurdacılardan uçak bileti almak oldu. Bir daha mı tövbe!

Bu planlamayı yaparken:
    1- İNGİLİZCE seviyenizin ne olduğuna karar verin. İlk 20 gün sıkıntı had safhada olabilir.
    2- BİLGİ VE BECERİLERİNİZİ iyi bilin. Örneğin yemek yapabiliyorsanız bir lokantada rahatça çalışabilir ve çok para kazanabilirsiniz.
    3- İLGİ ALANLARINIZI bilin. Mekaniğe ilgi duyan bir kişi eğlence parklarında Ride Host (operatör) olarak çalışırsa mutlu olabilir.
    4- EYALETLERİ ÖĞRENİN: Vize görüşmesindeyken bile işe gideceği eyaleti bilmeyen andavallarla karşılaştım, onlardan olmayın. Hangi eyalete gitmek istediğinizi belirlerken eyalet vergileri, ulaşım, eyalet yasaları ve ücretler konusunda bilgi edinin.
    5- İŞVERENLE DOĞRUDAN TEMASA GEÇİN: Mümkünse iş fuarlarında işinizi alın. İşvereninizin tavrı, istek ve beklentilerini kestirmeye çalışın.
    6- İŞYERİNE ULAŞIM PLANI: Bu planı kesinlikle yapmalısınız. Bu planınızdan işvereninizin haberdar olması şarttır. Kaç aktarma yapacaksınız? Şehir içinde havaalanı, istasyon veya otobüs terminali değişiklikleri yapacak mısınız? Hepsine karar verin ve işvereninizden yardım isteyin.
    7-KONAKLAMASIZ İŞE GİTMEYİN: Cİddi söylüyorum arkadaşlar eğer işveren Türkiye'de işinizi size verirken açık olarak konaklama sağlamıyorsa bu işi almayın.
    8-SAAT ÜCRETİNİZİ KESİNLEŞTİRİN: İşvereninizle saat ücretinizi kesinleştirmek gerekir. Sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca oradaki yaşama masraflarınızı karşılayabilecek misiniz onu iyi hesaplamanız gerekiyor.

devamı gelecek
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özür diliyorum dextro biliyorsun sitede temsilci olarak yazmak insana belli baskı uyguluyor ve her söze aliniyosun. Zaten alingan kişiliğe sahip biri olarak daha da tedirgin oluyorum.tamamen benim yanlış anlamamdan kaynaklandı. Amacım gercekten faydalı olmak tekrar özür diliyorum.
    onemli degil kardesim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar arastırmalarım sonucu bu siteyi buldum ben bu yıl gitmek istiyorum arkadaslarımdan şirket tavsiyeleri aldım ama nette arastırmalarımda o sirketler hakkında çokta iyi şeyler yazmıyordu bana şirket tavsiyelerinde bulunursanız çok sevinirim aklım çok karışık şimdiden teşekkürler

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cuatro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar arastırmalarım sonucu bu siteyi buldum ben bu yıl gitmek istiyorum arkadaslarımdan şirket tavsiyeleri aldım ama nette arastırmalarımda o sirketler hakkında çokta iyi şeyler yazmıyordu bana şirket tavsiyelerinde bulunursanız çok sevinirim aklım çok karışık şimdiden teşekkürler
    merhaba yeni gelen arkadaşım
    siteyi güzelce tara şirketler hakkında yazılanları okumaya devam et.
    işler hakkında yazılanlara da dikkat et ki bir işi seçtiğinde nelerle karşılaşacağn hakkında bilgin olsun.
    Şirket tavsiyelerinde dikkatli ol, herkesi dinle
    özelden samimi reklamlara dikkat et(melisin) ama tabi ki iyi niyetiyle memnuniyetini dile getirenleri dinle(melisin).
    nelerle karşılaşabileceğini bu siteden görebilirsin, o nedenle hazırlıklı olursun. Süper şirket yoktur.
    Şirket, sponsor, seçeceğin iş, gideceğin yer,... kritik noktalar.
    Bence şirket tavsiyesine ihtiyacın yok
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

neo teşekkür ederim aslında ben pek çok şirket araştırdım ama hiç bir zaman bu çok iyi bir şirket sonucuna ulaşamadım bir şirket hakkında hem iyi hem kötü şeyler yazıyor bu durum aklımı karıştırıyor açıkcası kime inanacağımı şaşırıyorum ve aklım çok karışıyor ne yapacağım bilmiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben wata gittigimde ayni yerde calisan turkler birkac dolar fazla vermislerdi sirketlerine,ama sonucta hepimiz ayni isteydik...olay tamamen sansa kalmis,isterseniz 2bin dolar verin,amerikaya gittiginizde sansiniz yaver gitmezse way halinize ...
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben wata gittigimde ayni yerde calisan turkler birkac dolar fazla vermislerdi sirketlerine,ama sonucta hepimiz ayni isteydik...olay tamamen sansa kalmis,isterseniz 2bin dolar verin,amerikaya gittiginizde sansiniz yaver gitmezse way halinize ...
    Ben katılmıyorum sana hocam Ben 100$ fazla vermiştim diğer şirketle gelen arkadaşlar vardı onlar daha az vermişti onlar işe hem geç başladı hemde bizim evimiz full döşeliydi onlar ise bir ton eşya almışlardı kendi paralarıyla. 24 parça yemek takımımız bile vardı kullanılmamış.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

konaklamayi felan herseyi calistigimiz yer ayarladi.bizim ewde kactane catal bicak varsa onlarin ewdede o kadar vardi.sunulan haklar hersey esitti,sadece onlarda daha fazla vermislerdi sirketlerine parayi.ucak bileti konusunda bilmiyorum.farkli tarihlerde gelmistik.farkli havaalanlari felan
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Yahu farklı sirketleri gectim aynı sirkette bile hizmet degisebiliyor. Benim gitmeme 4 gün kala sirkete aldırdıgım bilet ögrenci bileti ve ve ucuzdu. Diger arkadasların 4 ay önce aldırdıkları bilet normal biletti ve bnmkinle aynı fiyattı. Ben ücretsiz bilet degimi yapmıstım onlar yapamadı durum bu. Sirketin farklı subeleri oldugu icin sirketler bile kendi icersinde anlasamıyor, farklı sirketlerin farklı durumları olabilir tabi. Ama aynı is aynı konaklama olduktan sonra evin iyisi kötüsü veya isin iyi pozisyonu kötüsü tamamen sansa baglı bence. Sirketin tek önemli farklı eger ögrencisini Abd ye gönderdikten sonra destek olabiliyorsa orda belli oluyor o kadar.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biraz da bunun sponsorla alakalı olduğunu sanıyorum be.. eğer sponsorunuz gerçekten kaliteli işini düzgün yapıyorsa rahat olabilirsiniz... ben kendimden örnek vereyim.. bunu forumda kendi sayfamda bahsetmiştim... burada ufakça değineyim... şimdi ben dönmeme 2 gün kala rahatsızlanmıştım gecenin 2sinde ve sponsoru aradım durumunun kötü olduğunu vs beni 50 yere bağladıktan sonra sonunda yetkili birileri çıktı ve yardım etti
    hatta bulundğumu eyalette bana en yakında olan hastaneyi de söyledi para olayına gelince de sen oraya git sakın para ödeme durumunu anlat ama olduda para isterlerse ver biz sana geri ödemeyi yaparız dediler ben o telefonlarda bekleme durumlarında sancılar içindeydim tabii. ve o ara kendi şirketimi de aradım emin olabilmek için.. ben şirkeri aradığımda oordaki yetkili şahıs sorunumu sordu ben de söyledikten sonra (sorunum da böbreklerimde şiddetli ağrılarım vardı sorun böbrekten mi kaynaklanıyor bilmiyorum tabii)) bana telefondaki şahı ne dese beğenirsiniz... ya benim babamda da var böbrek sorunu bol su için kendini sıcak tut bilirim nasıl olur ağrısı bi kaç saate geçer gibi saçma şeyler söylemez mi ki benim orda istediğim prosedürün ne olduğunu bana ne yapmam gerektiğini anlatması sonra bu konuda çok bilgisi olmadığını sabahın erkeni olduğundan şirketteki bu konularda uzman şahsın olmaması benim tekrar o telefonu kapatmama sebep yaklaşık 1 saat sonra aradığımda hastaneye güvenle gidebileceğimi herhangi1 şekilde para isterlerse bizi ulaşmalarını sağla gibi bir bilgi vermişlerdi ki ben hastaneye gitmiştim bile... ben de sponsora güvenerekten gittim hastaneye ve durumu mu anlatınca 5 kuruş para vermemiştim... bu açıdan sponsorun işi ciddiye alması senin firman o anda seni sallamasa bile orada işini görüyor demem o ki sponsor çok önemli bu konuda daha dikkatli olunmalı...
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sirket secimi onemli iyi sirket secerseniz daha az sorunla karsilasirsiniz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence şirket seçimi kadar sizin isteklrinizde önemli mesela ingilzcen çok ii değildir o yüzden ing sewiyene göre bi iş bulur sana şirket beğenmezsin o işi daha iyi bir iş istersin şirket ayarlar ama ordaki işweren seni yeterli görmez we sen suçu burdaki şirkete atarsın,ayrıca bi şrket hakkında çok fazla olumlu eleştri göremzsiniz internet aleminde çünkü yazını iyi geçirmştir o ama kötü bir wat yaşayan kişi parası gitmiştir we sinirlidir internette bulduğu heryere yazar gittiği şirketin kötü olduğunu canı yanmıştır sonuçta kim olsa öle yapar,bence ciee sponsoru Ã¼ç şirket war türkiye de üçünden biri seçilip gidilebilir tabi başka ii şirketlerde wardır ama benim orda da burda da gördüğüm herkesin memnun olduğu we büyük çoğunlğun geldiği şirketler o üçüydü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cinobili01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence şirket seçimi kadar sizin isteklrinizde önemli mesela ingilzcen çok ii değildir o yüzden ing sewiyene göre bi iş bulur sana şirket beğenmezsin o işi daha iyi bir iş istersin şirket ayarlar ama ordaki işweren seni yeterli görmez we sen suçu burdaki şirkete atarsın,ayrıca bi şrket hakkında çok fazla olumlu eleştri göremzsiniz internet aleminde çünkü yazını iyi geçirmştir o ama kötü bir wat yaşayan kişi parası gitmiştir we sinirlidir internette bulduğu heryere yazar gittiği şirketin kötü olduğunu canı yanmıştır sonuçta kim olsa öle yapar,bence ciee sponsoru üç şirket war türkiye de üçünden biri seçilip gidilebilir tabi başka ii şirketlerde wardır ama benim orda da burda da gördüğüm herkesin memnun olduğu we büyük çoğunlğun geldiği şirketler o üçüydü
    dogru soze ne denır.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

konu basligina atfen,
    Her zaman parayi veren dudugu calamaz!
    Onun icin,
    3 dk daha fazla zaman ayir, ARASTIR!!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)