Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iphone Almak isteyenler buraya guzel bi paylasim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Iphone Almak isteyenler buraya guzel bi paylasim

Evet arkadaslar tekrar iphone topigi acilmamasi icin size yasadiklarimi ve arastirmalarimi paylasmak istiyorum...

Oncelikle 2009 senesinden bashederken iphone hemen hemen butun dunya pazarina girdigi icin kontratsiz 0 bir telefon almaniza izin vermiyor.. Al ama fiyati bu demiyor oyle bir secenek bile sunmuyor yani herhangi bir apple store a gittiginizde size verilicek cevap ` satin alamazsiniz ` olacaktir..

Peki nasil alabliriz alan nasil aldi 3g 2g ya Allahaskina 3gs in farki ne?

Simdi arkadaslar alabileceginiz tek yontem bir amerikalinin kontratinin bitirip telefonu satmak istemesiyle imkani olabilir. Bunu saglayan 2 internet sitesi var adam gibi

www.ebay.com
    www.craiglist.com

ebay biraz daha resmi olani ve gittigidiyor.com un asil servis saglayicisidir. Yani gittigidiyor ne ise ebay da o dur. Acikarttirtma ile alabilmenin yaninda buy it now secenegi olanlari pesin parayi basip alabilrsiniz..Ancak,

Eger hesabiniz yeni ise size guvenmeyip surekli sizi outbid ederler. Yani teklifin uzerine cikartir satan kisi yada baskasi tarafindan.. Yani almaniz biraz zor. Ayrica %99 satan kisiler paypal odeme yontemini tercih etmektedirler..

Craiglist

Craiglist bizim sahibinden.com sitesinin biraz daha basit ve yalin halidir. Insanlar satacagi urunu yazarlar varsa resmini eklerler altina mail adresi veya tel birakirlar siz arayip anlasirsinz sonra bulusup mali teslim alirsiniz nakit olarak.. Bu biraz daha basit ve guvenli bir alisveris secimi bana gore..

Iphone 2g 2. generation diye tabir edilen durum ilk cikan iphone olmakla beraber 3g den farki internet hizinin biraz daha dusuk olmasi ve yeni generationun gelmesiyle beraber gozden dusmesi ve bununla beraber fiyatinin dusmesiyle alinavilicek bi hal almasidir. 3gden biraz daha gozle gorulur yavaslik vardir islemcisinde ama yinede canavar gibidir.. Tavsiyem cok az kullanilmis olani tercih edin..

3g internet baglantisinin 2gden biraz daha iyi olmasiyla beraber bircok uygulamanin yuklenmesine imkan saglayan bir modeldir sanirim kamerasinin pixel ozelligi daha iyidir. bununda unlocked yani trde kullanabilme ozelligi mevcuttur soyledigim sitelerde..

3gs daha yeni olan bi teknolojidir internet baglantisi ve hizi en iyisi olan generationdur sanirim 3g den bi farki yoktur bunun disinda.. Ancak bunun henuz unlocked bicimini daha gormedim olabilrimi bakmadim..

Umarim isinize yarar bu bilgiler okudugunuz icin tesekkurler..

Bu arada social security numaram var ben kontratli telefon alabilrmiyim diye sorarsaniz bu durumda IMKANSIZ dir alirsanizda basiniz agrir denemeyin derim..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

-Paypal tercih edilmesi avantaj. Rapidshare premium uyelik veya oynadigim online oyunda vip uyelik almak icin epeyi bi kullandim. Hic bir sorun yok. Dunyanin en kolay ve hemen hemen netten alisveris yapilacaksa tum sitelerin uyumlu oldu bi sistem. 2 dkda hesap acip almakda bi sakinca yok. Ki islemi yaptiktan sonra hesabinizi silersiniz olur biter.

-Outbid kisiden kisiye degisir. Teklifi yapinca adama pm atarsiniz durumu bildirirsiniz sorun halledilir. Zaten kazanirsaniz parayi yatirinca sorun cikmaz.

-Craiglistin soyle bi dezavantaji var. Urunu aldin 1 gun sonra bozuk cikti adami bir daha nereden bulacaksin. Tanimiyorsun etmiyorsun. Ki yabanci bi ulkede imkansiz... Ama ebayda adamin sattigi daha onceki urunlere bakip durust mi dolandirici mi anlamak cok kolay. Ki iphone satan daha once 200 tane satmistir. herkes iyi yorum yapmissa almakta sorun olmaz.

-Satilan urunler alan kisilerin kontrati bitirip satmasiyla olmuyor. Urunu alip kontrati iptal ettirip cezasini odedikten sonra komisyon koyup aliyorlar. Ki dedigin gibi olsaydi iphone satilmasi icin herkes alip 2 yil elinde bekletip kontrati bitirdikten sonra satardi. O da imkansiz.

- Bu arada 2g ile 3g arasinda fazla fark yok dedigin gibi. Gps, 3g gibi ufak farklar var. Ama 2g yi sifir bulmak imkansiz oldugu icin 2. elini almayida cogu kisi istemeyeceginden herkes 3g ye yonelir bence.

Ayrica 2gnin ekrani bence daha iyi. 3gde ekran sarimsi. Yanyana 2 teli koyunca aradaki farki anlarsiniz. Niye boyle birsey yapmislar anlamadim.

Forever n97 :P

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Dipnot :

3G ve 3G-S telefonlarini Bestbuy 'dan Lock sekilde alabilirsiniz.

Suan icin TR piyasasinda bulunan 3G-S telefonlar unlock edilemiyordu gecen haftaya kadar .Yani unlock yapilanlar iphonelar tekrar sorun cikartiyormus fakat bu sorunun kisa sure iceresinde cozulecegini dusunuyorum .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de iphone almayı bir süredir ciddi ciddi düsünenlerdenim. Ama olay cok karısık Aletin fiyatının Abdde bile cok pahalı olması, unlock ve kontrat olayı olması, duyduguma göre cok kırılgan bir alet olması, nerden nasıl alıcam olayı olması, TR de 3G kullanım ücretinin cok fahis bir fiyat olması, vs var oglu var. Hee bir de bataryası normal bir telefon gibi degistirilebiliyor mu onu da bilemiyorum mechul. Apple son zamanlarda cok iyi isler cikardı iphonelar, aytac vs gercekten süper ürünler ama iphone a gelince ne bu kardesim bulunmaz hint kuması mı ? Alması kullanması bu kadar zor olmamalı bence, böyle sirket politikası olmaz, istesem iphone kadar güzel bir telefonu yani Nokianın modellerini daha ucuza ve tak diye 2 sn de alabilirim. Bu kadar alengirli iphone isine niye gireyim ?, TR bürokrasisi gibi masallah Apple beni boyle düsünmeye itiyor dogrusu. Iphone alıcak arkadasların olayı iyi irdelemelerini öneririm...
    Konu yakuza tarafından (17-09-2009 Saat 04:45 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bets buy dan alabiliyorsunuz arkadaslar..appeledan almaya gerek yok..bestbuy..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ebayden aldim 3G 8GB 500 dolara.dun turkiyeye geldim gelir gelmez telefonumu pasaportumla gittim kayit ettirdim su an sorunsun kullaniyorum.ebay den alma hic bir garantisi yok bozulursa elinde kalir diyenler oldu ama ben yine de aldim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebayden aldim 3G 8GB 500 dolara.dun turkiyeye geldim gelir gelmez telefonumu pasaportumla gittim kayit ettirdim su an sorunsun kullaniyorum.ebay den alma hic bir garantisi yok bozulursa elinde kalir diyenler oldu ama ben yine de aldim.
    Cok vermissin, 3GS 16 Gb ı 600$ a alabilirdin bence...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ebay den almissin ama cok para vermissin..daha ucuza alman gerekmiyormuydu
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

oncelikle ebay den bir `power seller` dan 500 dolar altinda alamazsiniz(3g 8gb),bestbuy da satiyor kontratsiz unlocked-jailbroken olmayan butun iphone modellerini ama 2-3 eyalet haric birde yuzde 7-8 vergi odemeniz gerek. ebay de yok saniyorum vergi durumu,imkan oldugunda pick upta yapabilirsiniz ebay deki bir saticidan,bende 3g 8gb almak istiyordum bestbuy da 500 dolar +tax(540)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende inşallah 32 gb iphoneu 740 dolara bestbuydan alacağım türkiyeye dönmeden

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de iphone almayı bir süredir ciddi ciddi düsünenlerdenim. Ama olay cok karısık Aletin fiyatının Abdde bile cok pahalı olması, unlock ve kontrat olayı olması, duyduguma göre cok kırılgan bir alet olması, nerden nasıl alıcam olayı olması, TR de 3G kullanım ücretinin cok fahis bir fiyat olması, vs var oglu var. Hee bir de bataryası normal bir telefon gibi degistirilebiliyor mu onu da bilemiyorum mechul. Apple son zamanlarda cok iyi isler cikardı iphonelar, aytac vs gercekten süper ürünler ama iphone a gelince ne bu kardesim bulunmaz hint kuması mı ? Alması kullanması bu kadar zor olmamalı bence, böyle sirket politikası olmaz, istesem iphone kadar güzel bir telefonu yani Nokianın modellerini daha ucuza ve tak diye 2 sn de alabilirim. Bu kadar alengirli iphone isine niye gireyim ?, TR bürokrasisi gibi masallah Apple beni boyle düsünmeye itiyor dogrusu. Iphone alıcak arkadasların olayı iyi irdelemelerini öneririm...
    iphone cami cizilmiyor ama kiriliyor. Ayrica bataryasi 300-400 kullanimdan sonra asiri performans kaybina ugruyor ve degismek gerekiyor. Orjinal batarya 85$ olmasi lazim. 30-40 tl ye cakmasini bulabilirsiniz ama tele takarmisiniz orasi size kalmis.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

i900 omnia aldim 330 dolara canavar gibi alet Turkiye ye donunce, gerekli arastirmalardan sonra daha da iyi hale gelecek insallah

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i900 omnia aldim 330 dolara canavar gibi alet Turkiye ye donunce, gerekli arastirmalardan sonra daha da iyi hale gelecek insallah

hayırlı olsun ...
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

new york da herhangi shoplardan iphone alan yokmu..yada alnlar varsa orjinalini nasil ayirt ediolar..sonucta ilk once china product lari satmaya calisacaklrina eminiz..lutfen sadece alanlar varsa onlar cvb versin..lutfen!
    S-pectacular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bestbuy dan nasıl alınıyor sitede yine sadece kontratlı satıldığı yazıyor bu telefonu 16 gb ipohone 3 gs olanı 200 $ alan var mı yok mu arkadaşlar yani unclok veya değil önemi yok bu telefonu 200$ ya da 300 $ alan var varsa nasıl aldı nerden aldı ?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@cancan
    200$ ABD vatandasi bile o telefonu alamaz hocam ne yaptin sen .200$ disinda belirli bir kontrat yapip para oduyorsun .Arkadasim bestbuy 'dan 640$ odeyerek Iphone Beyaz 3G-S 16 GB aldi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    new york da herhangi shoplardan iphone alan yokmu..yada alnlar varsa orjinalini nasil ayirt ediolar..sonucta ilk once china product lari satmaya calisacaklrina eminiz..lutfen sadece alanlar varsa onlar cvb versin..lutfen!
    orjinal olup olmadigini anlamamak icin aptal olmak gerekir. Chinalari cok alakasiz. Zaten kutusu falan farkli. Ozellikleride farkli. Hatta bazilarinda daha fazla ozellik var (cift sim kart, radio, kalem) falan. Ama mesela genelde cogu multitouch ozelliginde degil. Yani iki parmagini acarak zoom yapamiyorsun. Bi kere orj gormussen anlamamak imkansiz. Normalden daha kalin ve kisa oluyor ayrica

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)