Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Domuz gribi ve Amerikaya Seyahat edecek Arkadaşlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Domuz gribi ve Amerikaya Seyahat edecek Arkadaşlar

Arkadaşlar,

Bu haberi yeni bir başlıkta açmak istedim diğerlerinden farklı olarak. Herkesin işine yarayacak bilgiler olduğunu düşünüyorum diğer, medyaya bağlı olarak yazılmış haberlerden ayrı bir şekilde doğrudan Amerikanın Florida eyaletinde yaşayan bir arkadasın, domuz gribi ile ilgili sormuş olduğum soru üzerine yazmıs olduklarını aynen aşağıya ekliyorum...

Açıklamlar floridaya yönelik başlasada genel olarak USA ile ilgili....

Merhabalar,

Domuz gribi Amerika'da 70'e yakin kiside gorundu. Texas eyaletinde de ilk kayip verildi....
    Amerika'da yayildigi eyaletler texas, New York, California, Phonix ve Kansas..

Henuz Florida'da gorulmedi ama Flroida yayilmasi en mumkun eyaletlerden biri zira cok Latin kokenli gocemn, kakck isic, hispanik ve Meksikali var....

Size tavsiyem ucakta kesinlikle hijenik agizlik takmaniz... Komik oluyorum, kimse takmiyor diye dusunmeyin. Ucaklarda hava ekndi icinde devir daim ettiginden bulasivci hastaliklar cok cabuk yayilir. New York'da aktarma yapiyorsaniz yine dikkatli olun.

Amerikalilar temiz gibi gozuken ama pis bir millettir. Niye boyle soyluyorum: Evet ter kokmazlar, her sabah banyo yaparlar. Bizim ulkemizde insanlar otobus, trende ter kokabilir,. Sik banyo yapamadigindan pis diye adlandirilmak bana gore yanlistir. Amerikalilar da temizlikte sart-surt yoktur.

Sik sik ellerini yikamazlar, yemek yemeden ve yedikten sonra el yikamazlar. Elma ile ayakkabiyi bavula yan yana torba icine sokmaksizin koyarlar.... vs....

Bundan cikan sonuc: sik sik ellerinizi yikayin. Ellerinizi agziniza, burnunuza faazla degdirmemeye dikkat edin. Amerika'da kolonya bulamazsiniz. Kolonya elleirnizi yikayamadiginiz durumlarda mikroplari5-6 saat oldurur. Sonra mikroplar tekrar aktif ale gecer. Amerika'da kolonya yerine icinde %60 alkol olan jeller (Purel markalardan biri) satilir. Ellerinizi sik yikayamadiginiz yerde bu jeller 5-6 saat temizlik ve hijen saglayabilir.

Umarim verdigim bilgiler yararlidir. Amerika'da sigortasiz doktora falan gorunemezsiniz. Acile de giderseninz bir kulak yikama $200.oo dan baslar. Turkiye'den gelirken yaninizda olurda bir nezle basgosterebilir dusuncesi ile temel anibiyotik ve nezle ilaclari yaninizda getirin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

"Amerikalılar pis insanlardır" gibi bir genelleme yapan kişinin sözlerini dinleyemem malesef. Ayrıca yanınızda antibiyotik getirin demesi de ilaç kullanımı hakkında bir bilgisi olmadığını gösterir. Bilinçsiz antibiyotik kullanılmaz. Ek olarak kolonya mikropları öldürür, 5 saat sonra yeniden çoğalır demesi de annemden fazla bir şey bilmediğini gösterir.

Yine de domuz gribi hakkında zaten söylenmiş şeyleri hatırlatması açısından faydalı olmuş. Tavsiyelerine uymamanızı tavsiye ederim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nerden çıktı bu grip ?? aman herkes çok dikkatli olmalı..eller zaten her yerde sürekli yıkanmalı her yer mikrop dolu.. arkdşlar dalga geçse de ben de sürekli yıkarım...demkki daha dikkatli olmak gerek :S
    Konu destingirl tarafından (01-05-2009 Saat 11:59 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Amerikalılar pis insanlardır" gibi bir genelleme yapan kişinin sözlerini dinleyemem malesef. Ayrıca yanınızda antibiyotik getirin demesi de ilaç kullanımı hakkında bir bilgisi olmadığını gösterir. Bilinçsiz antibiyotik kullanılmaz. Ek olarak kolonya mikropları öldürür, 5 saat sonra yeniden çoğalır demesi de annemden fazla bir şey bilmediğini gösterir.

Yine de domuz gribi hakkında zaten söylenmiş şeyleri hatırlatması açısından faydalı olmuş. Tavsiyelerine uymamanızı tavsiye ederim

Herkes yaşadıklarını tanık olduklarını anlatıyor yani tecrübelerini anlatıyor Faruk...

sen temizini görmüşsün, bu arkadasta pis amerikalıyı görmüş, bence yalanda değil....

Adam antibiyotik getirin dedi diye, her bulduğumuz antibiyotiği içecek değiliz ya, işine yarayacak olanları, yada daha önceden kullandıklarını getir diyor, ( bizim sağlık sigortamız olduğunu bilmediği için)

Artık kim neyi nasıl anlarsa,, bende ve diğer arkadaslarda yazılan yada soylenen her sözü doğruya doğru kabul etmiyorz fakat bir yerde yazsın, duy yada bil, bir şekilde kuıllanırsın belki.....

iyi bayramlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

"amerikalilar pis" kesinlikle katiliyorum...amerikali denince akliniza sadece sarisinlar gelmesin, zencisi meksikalisi delisi firlamasi hepsi var... domuz gribi icinse... ne kadar onlem alirsaniz alin, en onemlisi vitamin alin, herkesle opusup koklasmayin, temiz ve hijyenik olmaya ozen gosterin, kapali ve asiri kalabalik,havasiz ortamlarda fazla kalmayin, vucut direncinizin dustugunu hissettiginiz an uzman doktorlara gidin, kocakari muamelelerinden kacinin, bi de bol bol dua edin...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)