Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikalılar çadırda yaşıyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart amerikalılar çadırda yaşıyor

internetten bulduğum bir haber aynen yazıyorum
    ABD'nin Nevada eyaletinde mortgage kredisiyle ev alan ve geri ödeme zorluğu çeken aileler, evlerini kaybedince çatırlarda yaşamak zorunda kaldı.

Gazinoların bulunduğu dev gökdelenlerin hemen kıyısında çadırlarını kurmak zorunda kalan kriz kurbanları için şimdilik bir çözüm bulmak zor. ABD'de Mortgage sistemi çökmeye başlayınca Bush hükümeti, tutsak devleri Fannie Mae ve Freddie Mac'i kamulaştırmak zorunda kaldı ancak yine de 400 bin evsahibi icraya düşmekten kurtulamadı.

Kredilerini ödeyemedikleri için evleri ellerinden alınanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 53 oranında artış gösterdi.

Mali krizle birlikte evini kaybedenlerden biri de Barbara Lehman, Gökdelenlerin hemen yanı başına küçük çadırını kurmak zorunda kalan Lahmen geçen temmuz ayında önce işini kaybetti. Kolu kırıldıktan sonra çalışamayınca işten atılan Barbara Lehman, faturularını ödeyemedi ve evi kamulaştırıldı.

Barbara Lehman gazinoların bulunduğu gökdelenlerin yanına kurulan çadır kente taşınmaktan başka çare bulamadı. Nevada eyaletinde evsiz kalanların sayısı artınca, belediye çareyi yeni çadır kentler kurmakta buldu. Çadırda yaşama koşulları ise içler acısı. Dışarıda banyo yapmak zorundalar. Eğer yiyecek bulurlarsa, yemeklerini de yine dışarıda pişirmek zorunda kalıyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu sene gideceklere allah yardim etsin ekonomi cok kotu.ben 2008 de gittim.eylul zamanlari gercekten isler cok kotuydu.haftada 2 gun falan is oluyordu ki o zaman dolar bizde daha 1.3 u gormemisti.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tası sıkıp suyunu cıkarıcaz abi insallah.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2 gün iş oluyordu diyorsun da merak ettim. gitmeden önce işveren ile anlaşma imzalanıyor. orada minimum çalışma saati de belirtilmiş. örneğin benimkinde minimum haftada 35 saat diyor. ne yani ben gidince ekonomi kötü diye 20 saate indirebilir mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya arkadaşlar ekonomoki kötü haklısınız ama artk herşeyimiz hazır 2009 da wat a katılcaz kötü veya iyi gidip görcez orda durumu boşuna felaket tellalığı yapmayın! çalışana herzaman iş vardır bence o işi beğenmem maaşı düşük derseniz hiçbirzaman iş bulamazsınız gerekirse çöpçülük yaparız gene iş buluruz biz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecen sene bizi yolluyolardi.3 de ise baslayip 5 de yollandigimizda oluyordu.bu tembelligimizden degil(is yerinin en caliskan kisileriydik) sirketin kriz yuzuden hisse degerleri dustugu icin ve tabii ki de is olmadigi icindi.siz umarim ayni muameleye tabii kalmazsiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet umarım öyle bir durumla karşı karşıya kalmayız. para kazanacağımız yerde para kaybetmeyelim de daha fazla...

jegelskerdeg, senin çalıştığın sektör neydi peki? ben entertainment park a gidicem. o sektöre fazla birşey olmaz diye düşünüyorum. sizce etkilenir mi? (gideceğim yer jenkinson's boardwalk,nj)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben eglence parkinda calismistim.six flagsta.insanlar giriste kisi basi 60 dolar oduyordu.yani bir ailenin gelmesi yeemek icmek falan yaklasik 300-400 dolari buluyordu.sorun su bunu vermeye dewam edecekler mi?sirket bakti isler azaliyor bilet fiyatlarini dusurdu.ama pek etkisi olmamisti.walla eger karla doneyim diyorsan 2 .ci bir is bul derim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ama six flags in yillardir boyle bir unu vardir.. az saat veriyorlar diye duyuyordum hep yillardir..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet ben de duymuştum genelde six flags in daha az çalıştırdığını.

ben amerikalılar midelerine düşkünler, eğlenmeyi ve yemeyi-içmeyi severler diye o sektör fazla etkilenmez diye düşünmüştüm ama dediğin gibi bir aile 400 dolar veriyorsa bir günde onlar için caydırıcı olabilir. gerçi benim gittiğim yerin fiyatlar daha makul ve ailelerin çocuklarını getirdikleri bir yer yani yaş ortalaması six flags e göre daha düşük ama ne olur bilinmez. biraz da şans bu işler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sonuçta ölede olsa 2. iş bulunur sonuçta para kazanmak istedikten sonra bence bulunur kişinin girşikenliğine kalmış bişey

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı maliarici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gazinoların bulunduğu dev gökdelenlerin hemen kıyısında çadırlarını kurmak zorunda kalan kriz kurbanları için şimdilik bir çözüm bulmak zor. ABD'de Mortgage sistemi çökmeye başlayınca Bush hükümeti, tutsak devleri Fannie Mae ve Freddie Mac'i kamulaştırmak zorunda kaldı ancak yine de 400 bin evsahibi icraya düşmekten kurtulamadı.

Kredilerini ödeyemedikleri için evleri ellerinden alınanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 53 oranında artış gösterdi.

Mali krizle birlikte evini kaybedenlerden biri de Barbara Lehman, Gökdelenlerin hemen yanı başına küçük çadırını kurmak zorunda kalan Lahmen geçen temmuz ayında önce işini kaybetti. Kolu kırıldıktan sonra çalışamayınca işten atılan Barbara Lehman, faturularını ödeyemedi ve evi kamulaştırıldı.

Barbara Lehman gazinoların bulunduğu gökdelenlerin yanına kurulan çadır kente taşınmaktan başka çare bulamadı. Nevada eyaletinde evsiz kalanların sayısı artınca, belediye çareyi yeni çadır kentler kurmakta buldu. Çadırda yaşama koşulları ise içler acısı. Dışarıda banyo yapmak zorundalar. Eğer yiyecek bulurlarsa, yemeklerini de yine dışarıda pişirmek zorunda kalıyorlar.
    Bu durum bana hep "Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste" sözünü hatırlatıyor,

Not: Bu arada kimse insanların yaşadıkları zorluktan,kötü durumdan zevk aldığımı zannetmemiştir umarım.
    Konu neo-kimyager tarafından (26-03-2009 Saat 02:39 AM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)