Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikalılar Salak mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down Amerikalılar Salak mı?

Yorum yapmıyorum ve fikirlerinizi hatta bu konuda başınızdan geçenleri söylemenizi bekliyorum..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

no comment ( zaten hergun aralarinda yasiyoruz ve az cok fikir sahibi olduk )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Salak demek gereksiz olur. Salak heryerde bana sorarsan turkiyenin buyuk bir bolumu yarim akillidir. Neyse. Bu insanlarin ciddi derecede paranoyak oldugunu soyleyebiliriz. Dun beni menejerime sikayet ettiler cocuklari felan korkutuyormusum cok kaba davraniyormusum zorluyormusum musterileri ki hic mi hic alakasi yok. Arada boyle denyolar cikabiliyor. Genel olarak bir urkeklik paranoya hakim bu durum benim dikkatimi ceken, mongol gibi davranan yaslilari da azimsanacak seviyede degil. garip millet vesselam
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bend Beholder 'e katılıyorum paranoyak insanlar hepsi . Bizim gibi pratik zekalı diiller ama . Zeka seviyelerinin düşük olduğuna inanıyorum bu Canada içinde geçerli bence ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence burdaki dallama dalga geçmiş ve asıl cevap verenleri salak yerine koymuş

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence burdaki dallama dalga geçmiş ve asıl cevap verenleri salak yerine koymuş
    yok kardeş bence adam gayet ciddi konuşmuş neden dersen başımdan böyle iki kere olay geçti amerikalılarla 2 side chat yoluyla oldu ama olsun 1tanesinde kız türkiyenin nerde olduğunu sordu bende gürcistan(georgia) ve bulgaristan arasında die cvp verdim vermez olaydım kız yok benim büyükbabamlar georgiada(state olanda ) oturuyo ben hiç orda turkiye die bi ülke görmedim duymadım filan dedi bana yalancı dedi . Birtanesindede georgia eyaletinde oturan bi kıza asya kıtasındada georgia(gürcistan) die bi ulus var demiştim bana inanmamıştı . yani anlıcağın adamların hakikatten dünyadan haberi yok bizi okula giderken deveyle gittiğimizi sanan insanlar yaşıyo orda yada türkiyenin güney amerikada bi ülke olduğunu..... yani adam bence gayet ciddi ciddi yazmış bunu
    (şu geçirdiğim iki olaydan sonra acaba haberlerde gördüklerinde korkuyorlarmıdır die düşünmüştüm ciddende korkan varmış -ATTACK ON GEORGIA!!!- CNN altyazı geçio )
    Konu fubar tarafından (18-08-2008 Saat 02:17 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dünya haritası sadece amerika kıtasından ibaret onlr için. dış dünya ile ilgisi yok birçok kişinin belki doğrudur çünkü bi video izlemiştim tony blair'in kim olduğunu bilmeyen insanlar vardı

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

break = Mrb
    Amerikalı Kız= Mrb

b = Yaş kaç ?
    a = 18

b = Nerede yaşıosun ?
    a = Los Angles

a = sen?
    b = Alaska 'dayım simdi

b = Türkiyeyi bilio musun?
    a = Ben onu arada sırada yerim

b = Engel ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    break = Mrb
    Amerikalı Kız= Mrb

b = Yaş kaç ?
    a = 18

b = Nerede yaşıosun ?
    a = Los Angles

a = sen?
    b = Alaska 'dayım simdi

b = Türkiyeyi bilio musun?
    a = Ben onu arada sırada yerim

b = Engel ...
    hata sende "do u know turkey?" demişsin bende olsam aynı cvbı verirdim
    ama hakikatten turkey diorsan direk akıllarına hindi geliyor o yüzden ben herseferinde "Turkie" yada "Turkei" die yazıyorum o zaman anlıyorlar avrupa taraflarında bi ülke olduğunu ama yinede açıklaman gerekiyor tabi. I'm from Turkey yada I live in Turkey dersen direk dalga geçmeye başlıyolar akıllarınca

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pratik zeka konusunda break e aynen katiliyorum...
    ayrica bi Turk arkadasimin dedigi gibi ABD (polislerin etkisi gozardi edilemez)o topraklarda korkaklik imparatorlugu kurmus,herkes birbirinden korkuyor,cogu tedirgin(zenciler ve meksikalilar disinda)ve bana gore bu kadar yardimsever olmalarinin sebebi de bu.
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Meksikalilarla arkadaslik kurun, arkanizi kollarlar, yari yolda birakmazlar adami, zor durumda uzanacak bir el varsa genelde meksikalidir. Onlara guvenebilirsiniz, Amerikalilar benim getto da meksikalilarin arasinda yasadigimi ogrenince genelde aboowww ora boyle boyle diyorlar, bir numarasi da yok gayet duzgun sakin bir yer , neymis efendim ghetto ymus gelsinler tarlabasina gorsunler getto neymis. Neyse efendim. Paranoya had safhada.
    Viva México cabrón

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

her meksikalıya güven olmaz. bazı marketlerde meksikalı kadınlar çalışıyor ve nedense çok kompleksli oluyorlar kasada, ha bi de süslenip püslenip boya ile suratlarına bir katman yaparak amerikalı mı tavlamaya çalışıyorlar bilmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi uzun lafın kısası amerikalılar S...k oluyo mexıco lılarda ortada bişi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2.5ay oldu galiba abd ye geleli, gözlemlediğim en önemli şey insanlar hakkında tamamiyle olaylara farklı açılardan bakamamaları ve beklenmedik durumlarda kilitlenmeleri..adamlarda yaratıcı zeka falan yok ya, çünkü her şeye sahipler nerdeyse ve çok fazla düşünmüyorlar tembeller düşünme konusunda.. grocery e girdik,salata arıyoruz bulduk fakat hot dog un yanında almamız gerekiyormus.kadına sordugum soru şu: hot dog yemiyorum ama salata yemek istiyorum, hot dog u almadan salata alabilirmyim parasını vermek şartıyla? kadın kilitlendi , supervisor u çağırmam lazım falan dedi hot dog almadan salata alabilirmisiniz bilmiyorum falan dedi..daha ne olsun dedik aldık hot dog u,salatayı doldurduk ödemeyi yaptık sonra gözünün içine baka baka hot dog u çöpe attım salatayı yemeye basladım..kadının ağzı açık kaldı..daha bisürü olay var,her gün aldıgım 3 chicken wings var 3.50 dolar tanesi,adam hergün abartmıyorum enaz 30saniye 3tane 3.50 yi hesaplamaya calısıyo insaf ya kardeşim bu kadar mal olunmaz,her gün almamı geçtim hergün sattıgı şeyi nasıl olur hergün her an hesaplamak için bukadar zaman harcar aklım almıyor... adamların kilitlenip kalmasına hastayım,bizim milletin pratik zekasıyla gurur duyuyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı eagleofworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi uzun lafın kısası amerikalılar S...k oluyo mexıco lılarda ortada bişi

FILIPINLILERDE bu siralamada iyi yerlerdeler bence onlarida unutmayalim
    "Her ne kadar psikopatlıkta gözüm olmasada, dalımı kıranın ağacını kökünden sökerim"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı peterpan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FILIPINLILERDE bu siralamada iyi yerlerdeler bence onlarida unutmayalim
    Filipinliler cana yakin. Zarar gelmez.
    Viva México cabrón

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

beholder bisey sorucam;
    kardes meksikalilar saglam,filipinliler cana yakin,amerikalilar boyle,zenciler de oyle...yaw bunlar milletlere mal olan yorumlar,boyle(her millet icin)en az 10 yildir bu adamlarin icindeymissin gibi kesin yorum yapman beni sasirtti,yani diycegim o ki(yanlis anlama,merakimdan soruyorum) kac yildir yurt disinda yasiyosun kardes?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Puahahah Dostum yazilarimda espri var zaten. Ne diye ciddiye aliyorsun. Filipinliler iyidir demisim bu demektir ben birkac adamla tanistim cok kalender insanlar. Meksikalilar iyidir demisim , bu da demekki hepsi kacakci hirsiz degil bu adamlarin arasindan cicek gibi insanlar cikabilir demeye calismisim. Tabi herseyi direkt yazincan insanin cani sikliyor bi sure sonra. Kusura bakmayasin ben sadece bir work and travel ogrencisiyim
    Viva México cabrón

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up

eywallah beholder simdi tamam...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı peterpan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eywallah beholder simdi tamam...
    Simdi tamammi? Super. Baska sorun olursa cekinme sor.

Boyle basliga boyle tartisma normaldir
    Viva México cabrón

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hepimizin guzel bi travel a ihtiyaci var gibi .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de ilk bir ay onların salak olduğunu düşünmüştüm hatta bigün havuzda otururken elimde kağıt kalem başladım o an içimden geçenleri yazmaya ve yazıya bu amerikanlar salak diye başlamıştım... ama şimdi kızıyorum kendime... geleli nerdeyse 3 ay olacak ve ben günde 10-11 saat onlarla beraberim hem de hergün... adamlar rahat fazla düşünmemeye alışmış en ufak şeyden keyif alıp mutlu oluyorlar kocaman adamlar bile "ice cream" diye seviniyorlar parti anlayışları pizza kola ve dondurma bence bunların hepsi alışkanlık biz de bizim alışkanlıklarımıza ters geldiği için yadırgıyoruz tabi... güvenlik içinde yaşadıkları için -en azından bnm bulunduğum yerde öyle- en ufak bir olayda korkup büyütüyorlar... geçen gün hatta bi türk arkadaşımla da aynı konuyu konuştuk ve korkaklıklarının bu yüzden olduğunu düşünüyorum... geçen hafta havuzumda yangın çıktı ben gayet normal yangından sonra eve döndüm vs ama onlar günlerce olayın etkisinde kaldılar hep yangını konuştular hepsi şok oldu yani... şimdi hepsiyle sanki senelerdir beraber çalışıyormuşum gibiyiz ve gayet akıllı ve mantıklılar ama düşünmek için kendilerini yormuyorlar ve gerçekten bizim pratik zekamız sadece amerikalılarda değil hiçbir millette yok... burda öyle bunalımlar geçirdim ki hepsi şahit oldular hep yanımda oldular ve bana bir şeyleri sorun etmenin saçma olduğunu ve her şeye rağmen keyfime bakıp her şeyden keyif almamı sağladılar şimdi onları daha iyi anlıyorum aslında onların da öyle ciddi sorunları var ki -manevi sorunlar- ama hepsi gülüyor hepsi eğleniyor sorunlar bıraktıkları yerde en azından kimseye hissettirmiyorlar bile... artık bunun salaklık olduğunu düşünmüyorum... eğer öyleyse de artık ben de salaklaştım ve bu durumdan mutluyum sanırım...=)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz Memphis'te golf sahasinda calisan 2 turkuz ve managerlerimiz gercekten akildan yoksun insanlar. isimiz geregi bolca cim biciyoruz, bir keresinde saha icerisinde bulunan bir golun kiyi seridini bicmemiz gerekiyordu managerimiz bize aynen soyle soyledi:
    karsilikli poziyon alin ve ortada bulusuncaya kadar bicin sonra isiniz biticek dedi biz de bu islemio yapip golun sadece yarisinin cimlerini bicip isi biraktik

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hahaha abi cok guldum yahu .

Bi de sey cok guluyorum bizim guzel gozlemlerimize hemen bir iki insan gorduk mu genelleme yapmiyor muyuz ?

Bayiliyorum .

Turkun de pratik zekasi olmayani var amerikalinin da .

Peki .

Kim de cok var ?

Kim bilebilir ? Bunun yarisi mi vardi ki ?

Her neyse ben de Amerikalilarla bir restoran da calisiyorum . Yeri geldi mi gayet pratik zekalarini kullaniyorlar . Gayet de yardimseverler zaten yardimsever olmayan Amerikali zor gorursunuz cunku sebebi bariz bir sekilde korktuklarindandir . Sadece turistlere karsi degil kendi iclerinde de kibarliktan tabiri caizse oluyorlar .

Cok basit sebebi . Eger yardimci olmazlarsa birine soyle dusunuyorlar :

Biz bu kisiyi toplumdan dislamamaliyiz eger yardimci olmazsak toplumdan dislandigini dusunur cinnet gecirir ve bize zarar verir . Aynen boyle .

Ornekleri cok :

Yok bi deli sniperci kac kisi oldurdu , megerse kimse konusmuyormusmus bla bla .

Yok surekli okullarda cinnet gecirip insanlari katledenler .

Ama ne kadar yardimci olurlarsa olsun evet gercekten cok cok harika insanlarla tanistim .

Sevmiyorum Amerikalilari . Bilmiyorum .

Sevemiyorum . O kadar bir harcama o kadar bir emperyalist durum var ki gercekten her sey leri oyle .

Yahu o kadar insan acliktan olurken nasil olurda sirf yemegi dondururken tavadan kotu sekil cikti diye ( ki kotu sekil felan cikmadi dusunun omlet duz degilde biraz kirisik ama cok cok az gorunmuyor bile restoranda calistigimdan biliyorum . ) cope atilir bombos yere . ?

? ?

Boyle insanlar her yerde evet biliyorum . Onlari da sevmiyorum ki zaten .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi cok haklisiniz ya ben de 3 aydan beri amerikadayim cok da amerikan arkadasim falan oldu ...ya beni de cildirtan nokta o mal mal gulusleri ve salak salak sorular soruslari kaybolmuslar resmen hepsi deli gibi calisiyo herseye sahipler ama iste hicbisi bilmiyolar kultur sifir abicim ..zaten o burger kingde ve dier fastfoodcularda o hesaplari 2 saatte yapamamalari ayri bi cildirma sahnesi

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Philadelphia'da yoldan geçen insanların selam vermesine alışan ben şaşkın türk, NewYork city için aynı olmayacağını arkadasım William'dan öğrenmiştim. Hatta bana dedi ki yemek yerken bilmem bi yerde beklerkenn vs göz göze dahi gelme..
    Ok dedim yazdım hepsini kafaya..
    NewYork citydeyim metrodan indim yukarı doğru çıkıyorum. Yaşlı bir teyzem, güzel alışveri yapmış merdivenlerden aşağı iniyor. Birden ayağı takıldı ben toparlayacak diye bakarken toparlayamadı, bütün tutuma çabalarıma rağmen ellerindeki poşetleri saçaraktan yere boylu boyunca yüz üstü uzandı. Bendeki de türk ruhu, şu haldeyim ' Ahh teyzemmm, tüh ya çok kötü oldu, umarım bir şeyi yoktur. Bir yardım edeyim '...
    Are you okay? dememle beraber ' I AM OKAY, I AM OKAAAAAY!!!!!!!!!!!!' cevabını nefret dolu bir ses tonuyla duymam, nefret dolu gözlerle göz göze gelmem, araya mesafe koymak istercesine havaya kalkmıs o buruş buruş elin tersini görmem bir oldu...
    NewYorkta insanlar böyle, onları buna iten bi sebep vardır elbet ama o gün o teyzeye ' Allah seni kahretsin..' dememi haketti mi? Haketti.
    Ama Phonixville'de insanlar 1 numara... Ona laf yok.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya bunlari anlatmam gerekir diye dusunuyorum. bizim calistigimiz parkta kucuk bi havuz vardi her hafta o havuz temizlenirdi. ama gel gor ki havuzu bosaltmamiz sadece 2 saati gecerdi cunku havuzun bosalmasi icin havuzun tabaninda egim olan bolgede olmasi gereken cukur(ne denir bilmiyorum) egimin tersinde ve yanlamasina konulmustu biz de bu suyu bpsaltmak icin elde supurgeler 2 saat ugrasiyoduk. bir de basima gelen bi seyi anlatayim ters donen bir alet vardi su eski tatilyadaki alaboraya benziyodu yani oturdugunuz koltuk 360 derece donuyor. bir kiz terligini onundeki platforma koymustu ben de uyardim terligini giymesi icin malum platform da koltuklarla beraber 360 derece donuyor kiz bana hayir giymem eger giyersem yere dusurebilirim dedi ne diyecegimi sasirdim ben de sen bilirsin dedim gittim sonuc da malum terlikler yere dustu. son olarak da amerikalilarin muthis cografya bilgilerine bir ornek bir kiz bana nerelisin diye sordu turkiye dedim bana aa biliyorum kanadanin yaninda dimi dedi ben de gulerek evet dedim sonra kiz biliyorum guney amerikada dimi dedi diyecek laf bulamadim tabi.. amerikalilarin zeka seviyesi nasil bilmem ama varsa bil o zekayi hic kullanmadiklari belli

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben bu konuyu bir amerikalıya sordum niye böle aptal ve bir sürü aptallık var diye oda akıllı olmaya gerek yok burda ırak savaşından haberi olmayan güneşin dünya etrafında döndüğünü sananlar var diye cevap verdi
    Konu mkopaw tarafından (28-11-2008 Saat 11:25 PM ) değiştirilmiştir.
    I was there....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok kardeş bence adam gayet ciddi konuşmuş neden dersen başımdan böyle iki kere olay geçti amerikalılarla 2 side chat yoluyla oldu ama olsun 1tanesinde kız türkiyenin nerde olduğunu sordu bende gürcistan(georgia) ve bulgaristan arasında die cvp verdim vermez olaydım kız yok benim büyükbabamlar georgiada(state olanda ) oturuyo ben hiç orda turkiye die bi ülke görmedim duymadım filan dedi bana yalancı dedi . Birtanesindede georgia eyaletinde oturan bi kıza asya kıtasındada georgia(gürcistan) die bi ulus var demiştim bana inanmamıştı . yani anlıcağın adamların hakikatten dünyadan haberi yok bizi okula giderken deveyle gittiğimizi sanan insanlar yaşıyo orda yada türkiyenin güney amerikada bi ülke olduğunu..... yani adam bence gayet ciddi ciddi yazmış bunu
    (şu geçirdiğim iki olaydan sonra acaba haberlerde gördüklerinde korkuyorlarmıdır die düşünmüştüm ciddende korkan varmış -ATTACK ON GEORGIA!!!- CNN altyazı geçio )
    aynen katılıyorum ev sahıbne dedım Turkıyede bu kadar orman yok dıye dedı orda deve cok dı mı dedı sasırdım kaldım..kendisi 1954 de almanyadan gocmus ailesiyle birlikte hitlerden dolayi mi kacmis nyapmis sormadim ben de almanyada hala katliam yapiliyo insanlardan sabun yapiyolar diycektim sinirimi icimde bastirdim sirf aram bozulmasin diye
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

amerikalilarda gercfekten pratik zeka denen sey yok/ orda yasadigim muddet boyunca hergun turkiye de osla soyle yaparlardi boyle yaparlardi dedim kendi kendime

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks