Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Duyuru

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi Duyuru

Sponsorlarımız A.B.D.’de yaşanan ekonomik güçlüklerin devam etmesi nedeniyle yaz döneminde iş piyasasında daralma beklediklerini bildirmiştir. Üniversite öğrencileri olan sizleri bu yıl Summer Work and Travel programına katılma konusunda kararınızı verme aşamasında genel ekonomik koşulları araştırmanız için teşvik ediyoruz.

Eğer çalışacağınız iş A.B.D.’ye varmanızdan önce ayarlanmışsa, Amerikalı sponsor veya çalışacağınız firmadan iş teklifinizin ve size teklif edilen çalışma saati sayısının hâlâ geçerli olduğunu teyit ediniz. Eğer çalışacağınız iş A.B.D’ye varmanızdan önce ayarlanmamışsa ve A.B.D.’de iş bulamazsanız, kendi ülkenize dönünceye kadar masraflarınızı karşılamaya hazır olmanız gereklidir.

02 Şubat 2009

Announcement from United States Department of State Bureau of Educational and Cultural Affairs to students intending to participate in the Summer Work and Travel program;

Our sponsors advise us that due to the continuing economic downturn in the United States, they anticipate a weak summer job market. As a university student we encourage you to research general economic conditions to better form your decision regarding participation in this Program this year.

If you are a participant for whom employment has been pre-arranged, you should confirm with your United States sponsor or the proposed employer that the employment offer and the number of work hours offered is still valid. If you are a participant for whom employment has not been prearranged and you enter the United States and are not be able to find employment you should be prepared to live on your savings until your return home.

February 2nd, 2009

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Off ki ne off Benim işim hazır ama kim bilir orda neler yaşayacağız. Bu sene açıkta kalanların sayısı daha yüksek olabilir ve WAT mağdurları çok fazla olabilir.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Az önce maliye bakanının havaalanındaki açıklamasını dinledim..

Amerikadaki krizden bahsediyordu durum gercekten ciddi..batan bankalar,işsizlik vs

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene kimse sozlesmesinde yazan calisma saatini beklememeli bence.Eger calisacaginiz is yerinde fazla wat ogrencisi varsa bu ogrencilerin coguna sozlesmesinde yazan calisma saatinden daha az verilecektir.
    Keske bu sene wat icin belli bir kota koysalardi.En azindan daha az kisi zarar gorurdu.
    Dusunun her gecen sene giderek katilimci sayisi artan bir program bu ve bu sene onceki senelere gore daha da riskli olacak gibi ... Umarim yanilirim...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Daha önce de yazmıştım ama buraya yine yazmakta fayda var. Beklentilerinizi asgariye indirerek giderseniz çok iyi para kazanamama durumunda bile programdan mutlu olarak dönersiniz. Yapılan açıklamalar, gidenlerin izlenimleri bu sene WAT'cıları çok zor bir yılın beklediğini gösteriyor.

Ekim ayında bu forumu kontrol etmek çok zor olacak. Zira ekonomik kriz dolayısı ile burada şirketleri suçlayacak birçok arkadaşımız çıkacak.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Umuyorum ki 2009 yilinda gecen seneki durumdan daha az etkilenen olur . Tum temennim bu . Fiorex 'in dedigi gibi cok asiri beklentilere girmemeniz , bu konuda biraz mutevazi olmaniz sizin icin daha olumlu olacagini dusunuyorum .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2008 aslinda zaten cok kotu gecti... eger bu senede gecen seneki gibi olursa cok kotu olur ki bence oyle olacak... giderken ben odedigim parayi geri alacam diye gitmeyin yeter zaten yasayacaginiz alisveris yapacaginiz hatta travel yapabileceginiz kadar para kazanirsiniz. ama ulkeye para getirmek cogu kisi icin hayaldir ....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İşten çıkarılırsak bunun sebebini şirkette bulmak çok anlamsız bence.Ben elimden geldiğince çabalayacağım. Eğer kriz yüzünden işten çıkarılır ya da işe hiç giremezsem bütün washingtonın altını üstüne getirip iş ararım tabi sponsorumla da görüşürüm.O da arar.Eğer bulunamazsa o halde mecburen geri dönüş yaparım. Bu durumda tabi biraz fedakar olmak gerek.Tuvalet temizliği bile olsa iş iştir deyip orada kalmak için çabalamak, sabırlı olmak lazım.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

walla amaç yeni yerler görmek, eğlenmek.. benim amacım bu para kazanmak bu ihtiyaçları gidermek için gerekli bence..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)