Work and Travel 2025

Sonuç: Sizce tek gitmek ne kadar mantıklı?

Katılımcı sayısı
33. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kesinlikle tek başına tadı çıkmıyor.

1 3,03%
  • Bence tek gidilmeli, yanındaki ayakbağı olmuyor.

10 30,30%
  • İnsanın yanında güvenebileceği birinin olması önemli.

16 48,48%
  • Giden bir erkekse sorun yok; ama bayansa...Tek gitmemeli..

10 30,30%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne yapacağımızı şaşırdık...Sizce doğru karar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Ne yapacağımızı şaşırdık...Sizce doğru karar mı?

Arkadaşlar benim bir bayan arkadaşım tek gitmek zorunda kalıyor.. Ve bu ilk gidişi. Gideceği arkadaşları son anda onu yarı yolda bıraktılar. İngilizcesi de çok iyi değil.. Hatta şöyle söyleyeyim çat pat derdini anlatıyor gibi... Ne yapacağımızı bilemedik. Ama sanırım gidecek... Sizce vazgeçmeli mi? Bir bayan çok da iyi dil bilmeden, ilk kez yurtdışına çıktığı da düşünülerek gidebilir mi?
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bayan yada erkek ile alakalı bi durum deil bence bu.. gitmeyenler americayı bu konuda turkiye gibi zannediyo ama cok farklı bi durum. america turkiyeden daha tehlikeli deil. hatta kadınların daha fazla hakkı var amerıcada. hıc bi erkek bı kadına rahatsızlık veremez bunun cezası cok buyuktur ve turkıyedekı gıbı goz ardı edılemez... bu durumun farkında olarak kararını vermesını onerırım arkadasın...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hangi şehir ve nasıl bir işte çalışmaya gideceği çok önemli aslında..çünkü bayan olması konaklama açısından dezavantaj;genelde erkekler yada grup halinde gidildiği için konaklama bir şekilde halloluyor ama tek kız olarak sıkıntı olması çok muhtemel.
    Konaklama imkanı sağlayan bir işte çok rahat çalışabilir..ingilizcesi çok üst düzey olmadıkça;ilk giden biri için daima bir panik havası olur ama sıkıya gelince insan bir şekilde derdini anlatıyor
    (kanadaya kaçak girmeyi denemiş bir arkadaşım vardı 0 ingilizcesi ile )

Bunun dışında bir bayan olarak zor durumda kalacağını sanmıyorum her ülkede bizdeki gibi askıntı olanlar rahatsız edenler olacaktır ama genel anlamda amerika bu konuda açık ara önde bize göre."stephen" arkadaşımızın bahsettiği gibi rahatsızlığa neden olmuyorlar.(genelde zenciler sorun olabiliyor;giden bilir ırkçılık gibi olmasın da)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bencede gidecek kisi kendine guvendikten sonra bir sorun olmaz gibi ya.. sahsen benimde ilk gidisim olacak inş. ve bende tek gitmeyi dusunuyorum ama joesifi ninde soledigi gibi belki konaklama konusunda bira sıkıntı olur bir kız için..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sanırım konaklama işveren tarafından sağlanacak..Haklısınız tabi ki sonrun Amerika oluşu değil Türkiye'de başka bir ile bile gitse tek başına başına olmadık işler gelebilir.. Ancak yine de endişe ediyor insan işte...
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Turkiye 'de olmadik islerde tanidinginiz , aileniz , kardesiniz veya bir baskasi 1 ucak + 1 otobus ile max. 5 saat uzalklikta . Ya Amerika 'da kim yaninizda olabilir 5 saatte ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

tabi ki biz amerikada olmayacak miyiz ya hepimiz yardimci oluruz elbet elimizden bi sey gelirse hem kac yasinda insanlariz ya artik tek basimiza bi seyleri beceremiceksek yazik bize .. yani amerikada kac yasindaki veletlerin kendi paralari ile yasadiklarini dusunursek biraz abartiyoruz galiba

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek başına gitmek zor olsa gerek ben bile erkek halimle tek gitmeye cesaret edemezdim heralde

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya yapmayin allah askina isinize geldiginde ailenize ben artik buyudum cocuk degilim diye ``posta´´ koymayi biliyoruz sanki ne yapicaksiniz orda gittiginiz yerde sizinle ayni yaslarda ayni durumda hatta ayni ulkeden bircok adam olacak zaten tek gitmenin neyi kotu anlamiyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Üniversiteyi bile ailesinin yanında okumuş bir bayan için bu zor olmaz mı yani? Aile özlemi falan değil kastım yanlış anlamayın; ama hayatının zor anlarında güveneceği birileri hep olmuş yanında ve birdenbire hiç tanımadığı insanların arasında, dilini bile doğru düzgün bilmediğin bir yerde buluyorsun kendini...Böyle düşününce korkunç bile geliyor insana...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya belki biran icin korkunc gelebilir ama ne zamana kadar birinin destegiyle bi sey yapacaz cok degil okul bittiginde her seyi tek basin yapmak zorunda kalicaz yani. bir yerden baslamak lazim dimi ki work and travel bunun icin ideal ortam sadece ucakta size destek olacak birini bulamayacaksiniz ki bazen bulunuyo amerikaya gittiginizde etrafinizda calisan Turkler adeta aileniz oluyo ondan pek bi sikinti yasamiyosunuz amerika kadar duzenli bi ulkede tek basina bi seyler yapmak pek de zor degil..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ki ayrica tek basina bi seyler yaptikca biseyleri tek basina yapabildigini gordukce insanin ozguveni ciddi bi sekilde artiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

spekaslan
    bu biraz kendine guven meselesi. ben ilk work and travel a katıldıgımda 19 yasındaydım.(2006 senesı). ve ingilizcem cok kotuydu. yapılmıcak sey deil sıkıntısı elbette olucak onemlı olan onu asabılmek. her sıkıntı yasadıgımızda yanımızda bıze destek cıkıcak bırılerını aramak ne kadar dogru.. americada herkes yanlız bence. yanınızdakıler aslında onlarında size ihtiyacı oldugu için yanındadırlar. gurbette birbirinize ihtiyamicınız var. cok yakın dost yada aileden biri olmadıkca kimsenin kimseye buyuk oranda destek cıkacagını zannetmıyorum.. benim fikrim tabi..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Haklısınız ve bu konuda siz daha deneyimlisiniz onun hevesini kırmak da istemediğimden bir şey söylememiştim ama madem siz de sorun olmayacak diyorsunuz o ben yapabilirim derse sorun yok demektir..Teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben destek cikilacagini dusunuyorum hatta bikac kez de yasadim yani gercekten ciddi seyler yasadiginizda cevrenizdeki Turklerin hepsi olmasa bile iclerinden en azindan birkacinin size yardim ettigini goreceksiniz valla gurbette bisey var garip bi sekilde Turkiye icinde birarada asla gecinemeyecek kisiler orda garip bi sekilde geciniyor hatta normalde yapmayacaklari seyler yapio bunun sirrini tam cozemedim yani.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçinemeyecek insanların birbirine kenetlenmesinin nedeni yalnızlık korkusu da olabilir memlekete duyulan özlem de...Her ikisi de olabilir tabi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

spekaslan
    son olarak arkadasına su tavsıyede bulunabilirim. newyorka gelmesin. kucuk yerlere ve work and travel cıların yogun oldugu yere gitsin. virginia beach, miami gibi.. o gibi yerlerde bulunmanın tek dezavantajı ingilizceyi buyuk oranda geliştirememektir. onun dısında bi problem olmaz. kucuk yer oldugundan kısa surede adapte olur. etrafında cok fazla turk olacagından eminim bu gibi yerlerde. en azından derdini anlatıcak birilerini bulmakta sıkıntı cekmez..
    good luck...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

başkasına sormaktansa kararını sen ver...

ben 6 7 defadır tek başıma yurt dışına cikiyom ilk gidişimde şüpheye düştüm aceba dedim arkadaşlamı gitseydim

cok kisa bir sure sorna cok cok coook doğru bir karar verdiğimin farkına vardım gittiğim yerlerde inanılmaz iyi yabancı dostlarım oldu elimden geldiğince turklerden uzak durdum hatta bence sende aynen bole yap..

en son bu ayz igtitm bu sefer sınıf arkadaşımla buluştuk NYC de habire mızmızlaniyo ben buraya gitmem bunu yapmam yok şöle olsun bole olsun yok istanbulu ozledim ....mıy ömıy mjıy mıy konuştu başımı şişirdi tüvbe dedim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sağolun tavsiyeleriniz için bunları arkadaşıma ileteceğim. Hepinize teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)