Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gezme plani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cool gezme plani

arkadaslar sizce hangisi daha iyi sizce
    1- alaskada 2 ay calisip 15-20 gun usa turu mu
    2-usa nin icinde buyuk sehirlerde 2 is bulup son 15-20 gun gezmekmi (2.isi bulmak kolaymidir kesin bulabilirmiyim ve nekadar kazanirim)yoksa
    3-eglence parki we o tarz yerlerde mutavazi miktarda para kazanip o paraylar haftaya yakin gezmekmi??
    yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasım eglence parkında calısmıs ve 20 gun gezmış biri olarak alaskayı geç derim kesinlikle amerikada şehir mekezine yakın bir iş bul ne olursa artık çalışırken etrafı gez iş sonrası da görmek istediğin şehirleri gezersin hangi eyalet veya şehir olması önemli değil çok küçük olmayan bir şehir merkezine yakın olsun yeter bence tabi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

e) Hepsi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Amerika içine gidersen ne kadar para kazanabilirsin soru işareti 1. ci amerika içinde yeme içme konaklama cok masraflı olacaktır... 1. işte kazandıgın para sadece bunları anca karşılayabilecektir. 2. işi de ilk senense aklından cıkart sosyal güvenlik kartını alman 1 -1.5 ayı bulur o saatten sonra sana 2. iş kalır mı soru işareti ilk senen ise alaska ya git tabiri caizse 'it' gibi calısıp paranı biriktir ordan california ya bilet al gez gör. istanbul a dönüş biletini ise california şeklinde ayarla. benim böyle planım var ama daha karar vermedim tekrar alaska ya gitmeye

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika içine gidersen ne kadar para kazanabilirsin soru işareti 1. ci amerika içinde yeme içme konaklama cok masraflı olacaktır... 1. işte kazandıgın para sadece bunları anca karşılayabilecektir. 2. işi de ilk senense aklından cıkart sosyal güvenlik kartını alman 1 -1.5 ayı bulur o saatten sonra sana 2. iş kalır mı soru işareti ilk senen ise alaska ya git tabiri caizse 'it' gibi calısıp paranı biriktir ordan california ya bilet al gez gör. istanbul a dönüş biletini ise california şeklinde ayarla. benim böyle planım var ama daha karar vermedim tekrar alaska ya gitmeye

Amerika icinde dau-off yasamak ayri bi guzel olur Alaska 'da yapacak hicbirsey yok . Eger Orta taraflara gidersen konaklaman da ucuz olur . Ya da Cedar Point gibi yerlerde yurt var ucuza kalabiliyorsun arastirirsan bulursun . 2. is ise sansli isen yanin da ikinci yili olan varsa bulabilirsin . En olmadi bulasik yikarsin bulabilirsen tabi yinede zor . Bence Amerika ici her zaman guzel bu sene gittim Alaska 'ya Amerika icine gitmedigime pismanim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya amerikada ne kadar kazanirsaniz kazanin size illa ki en az 1 hafta tatil yapacak kadar para kalir. bu en dusuk ihtimalle bole benim gibi sansli ve iyi arastiranlar da iyi paralar kazanir aklindan gecen herseyi alir ustune is sonrasi 20 gun tatil yapar. haa bu arada haftada en az bir gun day off yapiosun bu off gunlerinde de cicek bocekm mi izlemek istersin yoksa bir sehir merkezinde amerikada yapilabilecek herseyi yapmak mi? cicek bocek izleyeceksen Turkiye de kal daha iyisi yok ya bu arada amerika da hangi iste ne kadar para kazanabilecegin bellidir. arastirabilirsen ogrenebilirsin ama alaska da sansa kalmis bu yaz bizim parka 4 alaskaci gelmisti agustos gibi hepsi 800-1000 dolar kazandiklarini solemislerdi ben o zaman onlarin 3 kati para kazanmistim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar zaten benm gecen seneden bi alaska tecrubem var..yani ssn war bende 2 .isi bulmak kolay olurmu yani overtime alamicam sonucta en az 8 er saatten 2 iste calissamda alaskada normal bi gunde calistigimdan daha fazla kazanamam....ve ben bi eglence parki tarzi bi yer buldum oregonda funtastic shows diye bi fikri olan varmi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen alaska da ne kadar kazandin gecen sene cok merak ettim ulasim konaklama yemek ve vergi ciktiktan sonra eline ne kadar kaldi ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Amerika içine gittiğinzide iş sözleşmenizde yazan haftalık 40 SAATI alacak kadar ŞANSLI BİRİYSENİZ Alaska ya GİTTİĞİNİZDE 3 HAFTA FIX 16 SAAT CALISACAK KADAR DA ŞANSLISINIZDIR.... Amerika içinde işveren size söylediği saatleri vermesi cok zor ve üstelik işten de cok rahat kovabilirler... Hemde sacma salak sebeple?

Örnek : ben

Boston merkezde Sharpshooter adına fotoğrafcıydım... 3 hafta calıstık ve ilk paychecki alacagım zaman İŞTEN KOVDU... Sebep mi? İngilizcem yetersizMİŞ. Bölümüm ingilizce öğretmenliği ve beni işten atarken kadınla ne tesadüf İNGİLİZCE KAVGA ediyordum üstüne şikayet etmişler kaba davranip olmayan ingilzicemle kavga ettigim için. Patrona ingilizcem yoksa nasıl senle suan konusuyorum dedim emir yukardan dedi (büyük bir firma sharpshooter merkesi Colorado da). Ama Alaska da kimse sizi işten kovmaz balık varsa calısırsınız ve overtime ile para kazanırsınız...

2. iş bulmak istiyorsanız ingilizcenizin iyi olması gerekir... Girişken olmalısınız ki kolay kolay da kısa dönem işçi alımı olmuyor (boston da 1hafta iş aradık 2 dükkandan birinde iş ilanı vardı ama hiç biri kısa dönem almıyor).

Dedigim gibi gittiginiz zaman 40 saatinizi bile alacak kadar şanslı biriyseniz zaten bu şansla alaska da 10 bin dolar da yaparsınız

Not: WAt a ilk kez katılışımdı... Boston (MA), Ocean City (MD) ve Kodiak (AK) da calıstım.... tüm bu yerlere giderken de pek cok eyalet şehir gördüm. 11 eyalete ayak bastım Boston gerçekten müthiş bir şehir fakat hergün yüksek binaları görmek de pek zevkli değil, new york u da gezmiş biri olarak 2 göndelen görüp gürültüden beyninizin patlaması pek güzel değildi... Alaska da börtü böcek görmeye gidecekmisiniz lafını tekrar düşünsün söyleyen arkadaş... Alaska nın diger bölgeleri nasıldır bilmiyorum ama onlar da güzeldir eminim. Kodiak hakkında söyleyecek tek cümlem: Doğa açısından CENNET gibi bir yer...
    Hayatımda böylesine güzel bir yeşillik ve okyanus görmedim... İş olmadığı zaman ada da dolaşabilirsiniz... Sokak lambasının üstünde duran Kartal'ı fotoğraflayabilir yada deniz aslanlarını görebilirsiniz (bazı arkadaşlarımız şanslı günündeymişler balina görmüşler okyanus da). Ben bizzat kendim sokak lambasının üstünde durmus bana poz veren kartal ı çektim denizaslanları ise çok güzeldi... Kodiak ayısını göremedik ama o kadar dağ tepe dolaştık gerçi cıkmaması daha iyi oldu saldırganlarmıs... Bence taş beton binaları istanbul da da görüyorsunuz sık sık ama böylesine doğayı göremezsiniz....
    Konu quemmaa tarafından (17-01-2009 Saat 10:25 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben alaskada seward da 19 hazirandan 25 agustosa kadar kaldim we paychecte 5400 kaldi ogle yemegi we cadrda kalmak sirkettendi ama ben yurtta kaldim gunde 5 dolara cok rahattim...ama istede kowuldum sezonun son zmanlainda gecc kalmaktan dolayi kapiyi gosterdiler....o sirada sezon zaten bitiordun ve fazla icsiyi atmak icin neden ariyorlardi....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardes senin tercihin tabi de bostonda ikinci isi bulamadigini solemissin benim arkadaslarim salt lake city de bile degil ona yakin kucuk sehirlerde sadece 1 gun day off larini kullanarak 2. isi buldular ben ce is bulamiyosaniz amerikada bu sizin sucunuz sehir merkzlerinde istemediginiz kadar is oluyo sadece bir gununuzu ayirin gidin konusun ki eger gittiginiz yere sadece saatlik ucreti yuksek diye degil de gercekten arastirip giderseniz ne kadar calisip ne kadar kazanacaginizi gorebilirsiniz.tekrar soyluyorum amaci sadece para kazanmak olmayan gezmek de benim icin onemli diyorsaniz kesinlikle alaska bir tercih olamaz sanirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ha buarada bi ipod 2 laptop 7-8 ayakkabi giysi hediye arti1800 dolar kar kaldi sirket parsini filan cikinca 1200unu pedere ucak parasini verdim 600 da cebimde kaldi onuda senye self icin kullancam

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o paraya yakin paralari yani 3000 4000 dolar civari parayi cok rahat bi sekilde amerikada kazanirsin eger ki ikinci is te de calisirsan alaskada kazandigin parayi (net olarak soyluyorum) kazanabilirsin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o paraya yakin paralari yani 3000 4000 dolar civari parayi cok rahat bi sekilde amerikada kazanirsin eger ki ikinci is te de calisirsan alaskada kazandigin parayi (net olarak soyluyorum) kazanabilirsin
    Boston gibi büyük bir şehirin merkezinde 2 dükkanın birinde İŞ ilanı vardır... ama WAT 3 aylık bir süre ve benim işten cıkarılmam 3. hafta idi... bir işe başvurunca direk sizi almıyorlar. Appliciation form dolduruyorsun malum büyük şehir ve binlerce öğrenci var. O formlardan size sıra gelir mi soru işareti... 1 hafta boyunca en az 20 yere başvurdum 1 tane cevap gelmedi (: sonra Ocean City de iş buldu dedi Cetusa sponsor şirketi gittik iş var ama 20 saat bile vermiyor adam ve resmen ağzıma ediyordu (alaska da bile az yoruldum). Saati 6.35 ti Ocean City de... Kiramı bile karşılayacak durum değildi yani. 1hafta zor dayandım orda battı balık yan gider Türkiye den para isteyip Alaska ya gittim ve iyi ki gittim diyorum. Amerika içinde ekonomik krizden dolayı pek cok kişi mağdur kaldı... Özellikle turistik bölgelere giden arkadaşlar için pek iç acıcı olmadı durum. Çünkü krizde yaptıları ilk şey eğlenceyi kesmek Amerikalıların. Ocean City turistik bir yerdi gece kordona cıkıp gezerdik ve dükkanlar sinek avlardı... sahilde binlerce insan var ama dükkanlar boş... Eğlence parkında koskoca makineler 1-2 müşteri için calısıyordu. Temmuz un başlarıydı.

Amerika içine gidecek arkadaşlar çok popüler yerlere gitmeyin derim... Ayrıca 2. iş yaparsanız para kazanabilirsiniz eğer madem 2. iş yapacak bünyeniz var Alaska daha iyi bir seçenek bence (Overtime ile saati 10-12 dolar kazanıyorsunuz ve yıl sonunda bonus veren fabrikalar var sezon sonunda yani). 1. işinizde 40 saatninizi almak ŞANS, 2. işinizi en kısa sürede bulmanız ŞANS... Alaska da balık olması ŞANS... Herşey ŞANSA bağlı...

Ama 2. iş bulma şansınız gerçekten azdır... Çünkü Türkiye de okullar 7 Haziran dan sonra kapanmaya başlıyor genelde.... Rusya ve Ukrayna daki öğrenciler ise Nisan Mayıs ayında Amerika ya gelmiş oluyor ve tıpkı bizim gibi onlar da 2. iş arıyor ve kapıyorlar... Yani biz gittiğimizde artık geç oluyor fakat Türk öğrenciler ise agustos sonunda 2. iş bulabiliyor çünkü ruslar eve dönüşe geçiyor artık. Ağustos 15 ten sonra 2. işi rahat bulursunuz Ama o tarihten sonra Amerika da ekim'e kadar kalmayacaksanız 2. iş pek de mantıklı değil

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim soledigim su 2. is bence 15 gun icinde bulunur ki benim arkadaslarimin icinde bulamayan olmadi hic hemde boston new york gibi sehir de degil bildigin utah in kucuk bi sehrinde... eger gezme amaciniz varsa yapmaniz gereken tercih amerika hatta amerika nin da sehir merkezine yakin yerleri olmali. gezmek sadece eylul ayindaki 10 15 gunluk geziler degil. off gunlerinizde de, is cikislarinizda da geziyorsunuz sonucta ve etrafinizda yapacak bi seyler olmasi onemli. yoksa 3 ay uyu kalk calis yemek ye sonra tekrar uyu tekrar kalk gibi bir donguye girersiniz hem de yaptiginiz is eglence parklari vb. isler gibi eglenceli ve rahat degil !! ondan ben keyfime duskunum diyen gezmek benim icin onemli diyen birinin alaskada isi yok. ama amacinizin
    nerdeyse tamami para kazanmak sa alaska o zaman dusunulmeli..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir de şu var arkadaşlar nereyi gezmeyi istiyorsunuz? Ben dogu yakasının büyük kısmını gördüm boston dan ocean cit ye otobüsle gidince bol bol manzara oluyor ve inanın pek de gezilecek yer değil yani öyle ahım şahım şeyler yoktu.... Bence CALIFORNIA eyaletini gezmeden Amerikayı gördüm dememeli insan (ki cogu kişi böyle sölüyor. ben gidip gezemedim zamanım kalmadı sırf bu yüzden califorinia yı karış karış gezmek için Alaska yı düşünüyorum). Üstelik Califironia cok da uzak değil alaska ya (ucakla 4-5 saat sanırım). San Diego dan bi araba kiralayip San Fransiscoya kadar gezmek lazım... Benim böyle planım var. Alaska da calısıp California da tüm parayı bitirmek böle bişi yapmak isteyen varsa haberleşelim araba kiralarız filan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence gezmek istediğin yerlere yakın yerlere git derim mesela niagara şelalesini görmek istiyorsun boston new york washington vs. onların ortalarına doğru bir yeri seç hem haftasonları gezebilirsin oraları hem de dolayısıyla sana ayrılan 26günlük gezme iznini daha başka yerleri gezerek kullanabilirsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de şu var arkadaşlar nereyi gezmeyi istiyorsunuz? Ben dogu yakasının büyük kısmını gördüm boston dan ocean cit ye otobüsle gidince bol bol manzara oluyor ve inanın pek de gezilecek yer değil yani öyle ahım şahım şeyler yoktu.... Bence CALIFORNIA eyaletini gezmeden Amerikayı gördüm dememeli insan (ki cogu kişi böyle sölüyor. ben gidip gezemedim zamanım kalmadı sırf bu yüzden califorinia yı karış karış gezmek için Alaska yı düşünüyorum). Üstelik Califironia cok da uzak değil alaska ya (ucakla 4-5 saat sanırım). San Diego dan bi araba kiralayip San Fransiscoya kadar gezmek lazım... Benim böyle planım var. Alaska da calısıp California da tüm parayı bitirmek böle bişi yapmak isteyen varsa haberleşelim araba kiralarız filan
    aslinda banada california yi cok methettiler bende dusunuorum gezmeyi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evet cok dogru gezmek istediginiz yerin yakininda is bulun eger california yi gezecekseniz mantikli olan california da arizona da nevada da utah da veya washington da is bulunmali bu arada 4 5 saatlik ucus kisa degil sole ornek vereyim londra istanbul 4 saat suruyo londra istanbul arasi kisaysa soleyecek bi sey yok. mesela nevada veya arizona da is bulursaniz california ya arabayla 3 4 saate gidersiniz ....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardes yerimden kalmadan ny-ist yaptim 11 saat gerisi onemli degil
    ama mantiken turistik yerlerde is bulma daha kolay olabilir ama orasida cok tuzludur.....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

orasi ole ama caslifornia disinda soledigim eyaletlerde konakla ve yasam ucuz hem ucuza yasayip hemde california ve las vegas gibi yerlere cok yakinda oluyosun ki off gunlerinde bile gezebilirsin buralari

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya bi çadır alıp beach yakınlarına kursak orda yatsak olmaz mı gecelerikonaklamaya para vermesek ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)