Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 101 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ne olacak bu doların hali_?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

para teorisi hocamız, 1 ay önce parası olanların dolara yatırım yapması gerektiğini, doların 2 lirayı göreceğini söylemişti.

umarım yaz aylarında dolar tavan yaparda kazandığımız paraların kuru yüksek olur
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya arkadaşlar o dolar tavan yaparsa burda bozduracağınız dolarların hayrı kalmaz; alım gücümüz düşücek;ailelerimizin maaşları vs komik olmayın lütfen sizler nasıl üniversite okuyorsunuz da ülkenin geleceğini düşünmeden; sanki amerikadan 10binlerce dolarla dönebilecekmiş gibi alt tarafı 2000doları 2 tl den bozdurma derdine düşünüyorsunuz..

not:2000$ 2tlden çok para diyenler bi ekonomi bilen arkadaşlarına sorsunlar; 1,5tl den bozdurunca 1000tl farkediyor ki ülkede doların 2tl olduğu bir haldeyken 1000tlnin değerinden bahsedilemez bile.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya bnde daha sirkete 1100 dolar verecem simdi alsammı yoksa bi kac hafta daha beklesemmi karar veremedim...siz ne dersiniz?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben de daha 1000 dolar vericem of of

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ülkede yaşananları düşünürsük kazanılan 1$ bile düşünülmelidir. şubat ayında IMF kredi kararını açıklayacak ve büyük ihtimal verecek diye duymuştum. ancak istenilen kredinin hangi ölçüde verilip verilmemesi önemli. obama'nın gelmesi doları kurunu azaltır gibi görünüyordu ancak diğer faktörler de önemli.

yazın wat ı düşünmeye başladığımda 1.2 liradan doları kenara koysaydım şimdi 1000 liradan fazla kar yapıyor olacaktım...

ama yapacak birşey yok artık...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tuzumuz kuru değil napalım 1$ önemli bizim için

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla ben de uçak bileti almadım henüz v bana en çok koyan uçak bileti.bide vergiler de artınca buyıl...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mantıga bakarmısın ya..ben ısımı gorene kadar dolar düşük dursun ben amerıkadan dolar alınca dolar tavan yapsın..mantık bu mudur yani?e kaç yüz bin doların var arkadaşım neyin karını yapacaksın?sorsan bunlara bilmemne üniversitesinde bilmemne okuyolardır..
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantıga bakarmısın ya..ben ısımı gorene kadar dolar düşük dursun ben amerıkadan dolar alınca dolar tavan yapsın..mantık bu mudur yani?e kaç yüz bin doların var arkadaşım neyin karını yapacaksın?sorsan bunlara bilmemne üniversitesinde bilmemne okuyolardır..
    aman dostum karıstırma ortalığı yine
    kavga cıkıcak bak
    boşver kim naparsa yapsın relaxxxxxxx

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman dostum karıstırma ortalığı yine
    kavga cıkıcak bak
    boşver kim naparsa yapsın relaxxxxxxx
    ya orası olede işte ah öss :

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya harbiden donuste dolar artsin mantigi baya yanlis ve bencilce sonucta dolar bir tek bizim icin degismiyor. dolar artisi da malesef ki 100 lerce milyar dolarlik borcu olan bir ulke icin felaket anlamina geliyor...bi de bu yonden dusunelim sonucta o da bizi etkiliyo.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya amma saçmalamışsınız hea
    sanki söyleyenler ciddi ciddi söylüyo da hiç ekonomiden falan anlamıyo da 1000dolardan gelecek kar çok önemliymiş gibi
    bu kadar germeye kalkışmayın ortamı ya her başlıkta biraz anlayış gösterin öyle düşünen olsa bile
    herkesin görüşüne saygı duymak forumların en basit ve önemli kuralıdır unutmayın rica ederim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya amma saçmalamışsınız hea
    sanki söyleyenler ciddi ciddi söylüyo da hiç ekonomiden falan anlamıyo da 1000dolardan gelecek kar çok önemliymiş gibi
    bu kadar germeye kalkışmayın ortamı ya her başlıkta biraz anlayış gösterin öyle düşünen olsa bile
    herkesin görüşüne saygı duymak forumların en basit ve önemli kuralıdır unutmayın rica ederim
    şimdi sen amma saçmalamışsınız diye konuya girersen bak ben hafiften gerilmeye başlarım.o yüzden germeye karşıysan germeden uyar..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yazdıklarınızı dikkatle inceliyorum....

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Ataraksiaaaa boşver dedim bak sana

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ortalığı germenin bi anlamı yok.herkesin kendi başıs açısıdır.kimi olaya kapital anlamda bakar karını düşünür kimi ise sosyal çıkarları...dolar böyle olsun şöle olsun ...herkesin kendi görüşüdür bu.bu konuyu açmamın sebebi çatışma yaratmak değildi sadece ekonomik krizde 3-5 kuruş daha karlı ucuza wata katılabilmemiz için hangi yatırım araçlarını kullanmalıyız_?lütfen kouyu saptırmayalım...
    ayrıca yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Dolar bugun 1.70 'i buldu haydi hayirlisi ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

uçak şirketleri de uyanık abi hemen dolar kuruna çevirdiler uçak biletlerini...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ne kadar bahtsızız yahu... Zaten bizde azıcık şans olsaydı öğrenci olmazdık.
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı spekaslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar bahtsızız yahu... Zaten bizde azıcık şans olsaydı öğrenci olmazdık.
    süper demişsin valla ''bizde şans olsaydı öğrenci olmazdık''

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

abi yapmayın ya daha şirkete 900 dolar verecez bide ucak parası anam anam diyem ben size.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Senin iyiymiş 9004$ ben 1400$ vereceğim asıl ben mi şikayet etmeliyim? Uoksa kazıklandım mı?
    Nereye gideceğime bir de karar verebilsem... Konaklama, güvenlik, ucuzluk ve tabi ki tatil....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı spekaslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin iyiymiş 9004$ ben 1400$ vereceğim asıl ben mi şikayet etmeliyim? Uoksa kazıklandım mı?
    Biraz pahali aslinda . Hala sansin var ne kadar anlassan da 100$ indirim isteyebilirisn bence
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konudan sapmalar olmuş, bazı arkadaşlar öss-eğitim sistemi üzerinden eğitim seviyesini değerlendirmeye başlamışlar, çünkü bazılarımız amerikada sınava girip burda okul okuyor heralde ki, aynı sınava girmemişler...

senin benim yapacağım 1000$ için doların kurunun artması tabii ki ülke ekonomisi baz alınırsa saçmalık olur. ancak diğer bir taraftan o senin benim getirdiğim 1000 doların ekonomiye artısı ve ya eksisi olmaz. bankaya 1000 lira veren adamın piyasaya arz ettiğini düşünüp gururlanması gibi saçma bir şey bu.

dolar kurunun artması, "ki kurun artıcağı kesin ise" zaman olarak para elimizdeyken artarsa en azından bizler için durum iyi olur. ancak "dolar kurunun artacağı" şartıyla tabii ki.

ki şöyle de bir durum var. 2001 şubatında 600000 tl küsür olan dolar, 1000000 sınırını geçmişti. gelişen yıllarda da yapılan çalışmalar sonucunda 1300000 ortalama rakam olmuştu. bu da "az da olsa" gösteriyor ki, her kriz sonrası dolar neredeyse 2 katına çıkıyor. şu anki kriz 1200 sınırında yakalandığına göre doların kuru kriz sonlandığında 2000lerde olacak. sizce doların haftaya mı 2000 olması uygundur? eylül-ekim gibi mi?

dolar hiç artmaz inşallah gibi bi' temenni içinde olanlar, açıkçası biraz gerçekçi olsunlar...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tabiki tüm temennimiz eylül sonu gibi 2000 leri bulmasıdır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketinize sabit dolar kurundanmı ödeme yapıcaksınız?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Fragma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketinize sabit dolar kurundanmı ödeme yapıcaksınız?
    kendi adıma konuşursam, hayır. ama bazı şirketler yapabilir heralde. isteğe göre değişen yapılar yok değil.
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Fragma bende kendi adıma hayır diyebilirim buna.

@spekaslan ya bende 1400 verecektim işte 300 vermistim sonradan sectigim iş olmadı yeni iş sactim oda ekowat oldugundan toplamda 1200 e dustü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benm şirketim doları daha önce 1500 de sabitliyceğini söylemişti ama sonradan caydı eğer beni burdan duyuyolarsa selamlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bn doların yükseleceğini düşünenler arasındayım ; peki neden ? çünkü ülkelerin porçlarını ödeme zamnları geliyor aynen türkiye gibi fakat aynen türkiye gibi kimsenin elinde para yok ve bundan dolayı kimse ödemeyi yapamaycak ve benim kendi görüşümce dolar biraz daha yükselir diyorum 1.8 gibi mesala... olan bizlere oluyor ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)