Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikadaki kriz wat 2009 u etkiler mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart amerikadaki kriz wat 2009 u etkiler mi?

arkadaşlar amerikada yaşanan kriz wat 2009 u etkiler mi bu sene wat programına katılmayı düşünüyorum ama bu soru kafamı karıştırıyor oraya gitttikten sonra iş yerinin kapanması ya da işten çıkarılma gibi durumlar başımıza gelebilir mi? lütfen wat deneyimi olan tecrubeli arkadaşlardan yanıtlar bekliyorum...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Tabikide başına böyle bi durum gelebilir . Öyle bir durumda sponsorunla iletişime geçip yeni iş ayarlatabilirsin ya da Türkiye'deki şirketinle iletişime geçip onlarla da konuşabilirsin , forumda çok örneği var bunun biraz da senin şansın önemli .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabikide başına böyle bi durum gelebilir . Öyle bir durumda sponsorunla iletişime geçip yeni iş ayarlatabilirsin ya da Türkiye'deki şirketinle iletişime geçip onlarla da konuşabilirsin , forumda çok örneği var bunun biraz da senin şansın önemli .
    seçimlerden sonra düzelir diyolar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı maliarici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seçimlerden sonra düzelir diyolar
    inşaallah düzelir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ekonomik krizin uzun sürecegini düsünmüyorum ben ama yinede sagla bir iste calismak lazim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben şuan Amerika'dayım ekonomik kriz devam ediyor.Seçimlerden sonra biter diyorlarsa da diğer taraftan o kadar da kolay olmayacağını söyleyeneler var.

Hele bi de Cumhuriyetçiler seçilirse işler hepten b...a saracak.

Şuanda durum yaza göre daha iyi çünkü son dalgalanmalardan sonra ham petrol fiyatları nerdeyse yarı yarıya düştü.Burdaki petrol şirketlerinin bizim Türkiyedekiler gibi şeref sahibi olmayla ilgili problemleri olmadığı için benzin fiyatlarını hemen indirdiler.

Düşünün galon fiyatı 4.5 dolardan 3.00-2.90'a düştü benzin.Hala da düşmeye devam ediyor. Bunun ekonominin geneline etkisi çok olmasa da burdaki orta sınıfın işlerini çok kolaylaştırdı.

Adamlar benzine harcayacakları parayı başka yere harcayacaklar artık.

Bizim WAT sektörü de genellikle orta sınıf-Turistlik işlere dayalı olduğu için önümüzdeki yaz geçen yazdan daha iyi olacak gibi duruyor.

Hele Obama seçilirse adamın getireceği iyimserlik havası bile ekonomiyi canlandırmaya yetecek gibi.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Her halukarda biraz sıkıntılı gececeğini düşünüyorum bu yılki başvuru sürecinin. çünkü çoğu işveren temkinli olacak işçi alımında bana göre. yani gecen yıllardaki gibi her job fair'e 20-30 tane insan kaynakları müdürünün ya da işverenin geleceğini zannetmiyorum... umarım kriz havası çabuk gecer...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her halukarda biraz sıkıntılı gececeğini düşünüyorum bu yılki başvuru sürecinin. çünkü çoğu işveren temkinli olacak işçi alımında bana göre. yani gecen yıllardaki gibi her job fair'e 20-30 tane insan kaynakları müdürünün ya da işverenin geleceğini zannetmiyorum... umarım kriz havası çabuk gecer...
    Insallah temkinli olur valla , yoksa fazladan isci alip 2 hafta da iyileri yaninda tutp digerlerini isten kovmaz .

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

yok yok bu yıl iyi iş bulacak herkes merak etme
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şuan Amerika'dayım ekonomik kriz devam ediyor.Seçimlerden sonra biter diyorlarsa da diğer taraftan o kadar da kolay olmayacağını söyleyeneler var.

Hele bi de Cumhuriyetçiler seçilirse işler hepten b...a saracak.

Şuanda durum yaza göre daha iyi çünkü son dalgalanmalardan sonra ham petrol fiyatları nerdeyse yarı yarıya düştü.Burdaki petrol şirketlerinin bizim Türkiyedekiler gibi şeref sahibi olmayla ilgili problemleri olmadığı için benzin fiyatlarını hemen indirdiler.

Düşünün galon fiyatı 4.5 dolardan 3.00-2.90'a düştü benzin.Hala da düşmeye devam ediyor. Bunun ekonominin geneline etkisi çok olmasa da burdaki orta sınıfın işlerini çok kolaylaştırdı.

Adamlar benzine harcayacakları parayı başka yere harcayacaklar artık.

Bizim WAT sektörü de genellikle orta sınıf-Turistlik işlere dayalı olduğu için önümüzdeki yaz geçen yazdan daha iyi olacak gibi duruyor.

Hele Obama seçilirse adamın getireceği iyimserlik havası bile ekonomiyi canlandırmaya yetecek gibi.

hadi cnm bu verdiğin fiyatlar new york için mi ben new mexıcoda 4.5tu californiada 3.7 civarıydı demekki hepten pahalıya almışız ben amerikadaykende hep kriz deniyordu ama benim olduğum zaman hiç etkilemedi kriz lafınıda hiç duymadım herhangi bi amerikalıdan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi cnm bu verdiğin fiyatlar new york için mi ben new mexıcoda 4.5tu californiada 3.7 civarıydı demekki hepten pahalıya almışız ben amerikadaykende hep kriz deniyordu ama benim olduğum zaman hiç etkilemedi kriz lafınıda hiç duymadım herhangi bi amerikalıdan

Abi dün gözümle gördüm bazı yerlerde 2.90'ın altına inmişti fiyatlar.

Mesele o zaten bu salak Amerikalılar hiç şikayet etmiyorlar.

İlla ki çok samimi olacaksın ısrarla soracaksın "İşler nasıl?" diye öyle söylüyorlar "Eskisi gibi değil, çok kötü, zorlanıyoruz." falan diye.Yani çok çok samimi olmazsan ve ısrar etmezsen söylemiyorlar ekonomik durumlarını.

Yoksa sabah akşam "wonderful, good, fine, perfect" yaşıyorlar.

Abi bu kriz bizim Türkiye'de olsa millet dert yanar, anlatır, konuşur, bağırır çağırır. Ama bunlar hiç yokmuş gibi davranıyorlar.Daha doğrusu belli etmemeye çalşıyorlar gibi.

E diyeceksiniz "O zaman kriz yok."

1-"City Mall"a gidiyoruz bomboş.
    2-"Diner"ları geziyoruz bomboş.
    3-"Dollar Tree" gibi 1 dolarcı yerlere gidiyorum iğne atsan yere düşmüyor.
    4-"Good Will" diye eskici mağzası var.Oraya gidiyorum acayip kalabalık.
    5-Burdaki Türklerle konuşuyorum "İşler gitgide kötüye gidiyor." diyorlar.

Valla acayip bir durum işte.Çin'deki olay nasılsa burda da öyle. Dünya başlarına yıkılsa itiraz yok, şikayet yok.
    Ne biçim özgülükler ülkesi anlamadım gitti.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dün gözümle gördüm bazı yerlerde 2.90'ın altına inmişti fiyatlar.

Mesele o zaten bu salak Amerikalılar hiç şikayet etmiyorlar.

İlla ki çok samimi olacaksın ısrarla soracaksın "İşler nasıl?" diye öyle söylüyorlar "Eskisi gibi değil, çok kötü, zorlanıyoruz." falan diye.Yani çok çok samimi olmazsan ve ısrar etmezsen söylemiyorlar ekonomik durumlarını.

Yoksa sabah akşam "wonderful, good, fine, perfect" yaşıyorlar.

Abi bu kriz bizim Türkiye'de olsa millet dert yanar, anlatır, konuşur, bağırır çağırır. Ama bunlar hiç yokmuş gibi davranıyorlar.Daha doğrusu belli etmemeye çalşıyorlar gibi.

E diyeceksiniz "O zaman kriz yok."

1-"City Mall"a gidiyoruz bomboş.
    2-"Diner"ları geziyoruz bomboş.
    3-"Dollar Tree" gibi 1 dolarcı yerlere gidiyorum iğne atsan yere düşmüyor.
    4-"Good Will" diye eskici mağzası var.Oraya gidiyorum acayip kalabalık.
    5-Burdaki Türklerle konuşuyorum "İşler gitgide kötüye gidiyor." diyorlar.

Valla acayip bir durum işte.Çin'deki olay nasılsa burda da öyle. Dünya başlarına yıkılsa itiraz yok, şikayet yok.
    Ne biçim özgülükler ülkesi anlamadım gitti.
    Bizdeki gibi diilki adamlarin her turlu guvencesi var ben Amerika 'da yasasam pek takmazdim acikcasi . Adamlar krizi nasil asti devlet 700 milyar dolar hazineye aktardi . Bir cirpida hemde . Sonucta Amerika eskisi piyasalarda haereketli olur mu ? Dünya finansal sistemindeki süper güç statüsü devam eder mi ? Cevabi belki hayir ama yinede adamlarda guc var bana gore ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)