Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (Acil) Saglik Sigortasini Nasil Kullanabilirim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exclamation (Acil) Saglik Sigortasini Nasil Kullanabilirim

Merhaba Arkadaslar,
    Amerika'ya geldigimden beridir yasami cok guzel gitmekteydi. 3 tane isim vardi ve kaldigim ye cokta iyi olmasada idare eder cinsten. Fakat 3 un once gittigimiz Hanging Lake'de kenenin saldirisina maruz kaldim ve hastanelik oldum. Ilk gun suursuz olarak yatakta yattikta sonra hastanye kaldirildim yaklasik 40.2 derece atesle ve 1 gunde hastanede yattiktan sonra her 2 gunde bir kontrol edilmek uzere taburcu edildim. Simdi her 2 gunde bir kan tahlili yapilacak ve olmedigime dair kagit imzalatilacak. Hastanedekilere faturayi sordugumda gercekten ucuk bir rakam gelecegi soyleniyor. Benim buradaki sponsor firmam Intrax ve bize verilen oryantasyonda saglik sigortamiin oldugu ve her turlu saglik sorununu odeyecegi soylenmekteydi. Peki ben bu saglik sigortasini nasil kullanabilirim. Ne yapmam gerekmekte. 2 gune kadar fatura elime gececek ve ondan sonra nasil bir yol izlemeliyim. Bilgisi olan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum.
    Hepinize Şimdiden Şunu Söylüyorum...
    HAVE A NICE SUMMER..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

valla benim yanımda kalan arkadaşım kene yüzünden ambulansı çağırmıştı. ambulansın faturası 2 gün sonra geldi ve miktar 862 dolardı. hastanenin masrafını daha öğrenemedik ama o da çok yüksek olacak. her ne kadar arkadaşımın sponsoru olan CCI'a durumu bildirmesi için uyarsam da, kendisi ücreti hemen ödemelerini istemesinden korktuğu için hala bildirmiyor. çok saçma bir düşünce ama böyle.. durumu cci'a bildirmiş olsaydı neler olduğunu sana söylerdim ama yapılacak en mantıklı şey intraxı aramak olacak.
    admin (at) turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yardimin icin tesekkur ederim shinoda, ben burada ambulansin cok pahali oldugunu bildigim icin cagirttirmadim ve kiz arkadasin arabasiyla gittim hastaneye. Simdi acaba ilk olarak intraxi mi ariyayim, saglik sigoratsini veren AIG yi mi yoksa Turkiye'deki sponsor firmayi mi? Sence hangisi uygun olur? Birde sunu sormak istiyorum ben hastanede yatarken geen hemsire saglik sigortam olup olmadigimi sordu ve bende kartimi verdim ve bana "saglik sigortani aricam" dedi acaba kendisi arayip bildirmis olma ihtimali var mi?
    HAVE A NICE SUMMER..

Tecrübe Puanı
    10

tabi zaten sana bir iki gün içinde bir zarf gelmesi lazım ve zarfta sağlık sigortanla iletişime geçip geçmediklerini belirtmeleri gerekiyor. Mesela benim arkadaşımın sağlık sigortasını bulamadıklarını eğer sağlık sigortası varsa kendilerine iletmelerini istemişti ama arkadaş yapmadı bunu. sağlık sigortanı ayrıca yapan AIG ise onları araman gerekir ama Intrax'a da durumunu bildirmende yarar var. Türkiye'deki sponsor firma değil danışman şirket olduğu için sana herhangi bir yardımları olamaz. Onlar da ancak senin yaptığın gibi intraxı veya aig'yi arayabilirler.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Insallah kendileri iletisime gecmislerdir gecmedilersede her ihtimale karsi ben simdi arayayim ve durumu bildireyim. Yanliz bazi arkadaslar diyorardi ilk once parayi odeyeceksin daha sonra sigorta sana idae edecek fakat bir digeride diyorki tek kurus odemene gerek yok. Banada ilk once parayi odemek biraz sacma geliyor. Gerci bunu sponsor firmaya sormam gerekiyor galiba.
    Yardimlarin icin cok cok tesekkur ediyorum, insallah halledebilirim sigortayi.
    HAVE A NICE SUMMER..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum bence sen gittigin hastaneye senin sigorta firmasinin adresini ver faturayi direkt oraya gondersinler.......ama is garanti olsun diyorsa sigorta firmasini arayip sormanlazim boyle boyle oldu simdi napayim ne edeyim diye....ben gecen hastaneye gitmistim iki hafta sonra eve geldi fatura bende hemen aradim hastaneyi dedim benim sigortam felan var diye , onlarda bana onlarin adresi olmadigi icin faturayai bana gonderdilerini felan soylediler bende sigortaninin adresini felan verdim .sonrada sigortayi aradim konustum onlarda dedi we will take care of faturayi gondersinler buraya diye

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada tahminim senin fatura 5000 dolardan asagi gelmez dediklerine bakarsa

Tecrübe Puanı
    10

faturadan haberin olursa foruma geçersin. örnek olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hakkatten geçmiş olsun diyorum.
    Beni de kene ıssırdı.Ama birşey olmadı.Galiba tehlikel cins değildi.

Allah Amerika'da doktor eline düşürtmesin insanı. Hayatta kaldığına pişman ederler insanı.Çok uçuk hastane masrafları var.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gecmis olsun kardesim insallah halledersin bir an once ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sagolun arkadaslar... Yanliz dedigin gibi insallah 5000 dolar gelmez. Yarin intraxi aricam ve en iyisi faturai sigorta sirketine gonderttirmek olucak herhalde. 5000 dolar kim kazanmiski donesin fatura geldigi an sizleri haberdar edicem.!
    HAVE A NICE SUMMER..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ha birde faturayi odemek zorunda deyilsin, faturayi odememek sadece kredit skorunu dusuruyormus baska hicbir etkisi yokmus

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Şirketlerden ayrı olarak bi saglık sigortası yapabilirmiyiz?

http://www.buyamericaninsurance.com/...-insurance.jsp

Örneğin buradan 100-200$ arası fiyatlar çıkıyor J1 ler için..4 aylık periyot için ortalama

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eskiye dair önemli bir konuyu tekrar canlandırdığın için tesekkurler...

Yukarıdaki konu ne oldu acaba merak ettim, arkadasın sigortası odedi mi parayı??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de merak ediyorum bu konuyu..Az once koltukta otururken kolumda bir aci hissetim.Bir baktim arinin biri bana cicek muamelesi yapiyor..

Hemen yikadim soktugu yeri ve evdekiler karbonat koydular..Su anda o bolgede biraz yanma ve agri var.Ayrica hafif de bir bas agrim var.

Ilk defa ari sokuyor beni ve bu yuzden biraz tedirginim.Her ihtimale karsi hastaneye gitmem gerekirse diye arastirma yapiyorum..Galiba sigorta bu tur durumlarda tum masrafi karsiliyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@birisi gecmis olsun..

gecen sene parkta benide bir bocek turu isirmisti..nasil bir bocek goremedim bile..ama en az 5 dakka zor nefes aldim..hemen calistgim ride durdurp yere yattim .arkadslarimda hemen saglik ekiplerini aramislrdi.tum musteriler ilgiyle izliolard noluyor diye) saglik ekipleri yanima geldi ben can cekisrken ellerindeki forumdaki sorulari sorular bana, yok adin ne nerelisin, olay nasil oldu .o anda neredeydin..bende sinirlendim ben oluyorum sen ne soruyosn bana demistim)sonra bir kac sari sivi dolu bir tup kirdi isiralan yere ve braz rahatlamistim..sonra ambulan cagirmamaizi istermisn dedi..iste o anda kafamda simsekler cakti..bir an arkadaslarimin baana ambulansin 500-900 arasi oladgnu solemelri aklima gelmisti..sanki iste o an bir iyilesme surecine girdim..ewt ben artik iyilesmistim..parkin kapanmasina yarim sat fln vardi. o yarim sati de dinlernek gecrdim ve evimin yolunu tuttm
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Gecmis olsun sana da

Benim de bir seyim yok gibi..2 saatten fazla zaman gecti ara ara yanma disinda bir sorunum kalmadi.Zaten yaptigim arastirmalar da bunun normal oldugunu soyluyor.

Bir sey olursa da giderim hastaneye param yok der donerim ulkeme ne yapayim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar şirketin bize verdiği kitapçıkta sağlıkla ilgili durumlarda şirketin masrafları karşıladığı yazıyor.ama bize bu sigortayla ilgili hiç bir kağıt vermediler.başka work and travella gelen arkadaşların elinde sağlık sigortaları olduğuna dair kart vardı.1 ay sonra travela çıkcaz arkadaşla başımıza bişi gelse allah korusun nolur bilmiyorum.eğer sağlık sigortamız varsailla bize kart gibi bir şey vermeleri gerekirmi? gerekiyorsa sigorta araştırmalarına başlayacağım:S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de 1 ay önce bisikletten düştm dizimde şişlik 2 hafta geçmedi topallıyodum hastaneye gittim röntgen çektiler sponsorum fatura gelince sigorta formuyla beraber mail olarak gönder sigorta şirketne yolla dedi ama 2 hafta önce fatura hala gelmedi ve ben 3 hafta sonra türkiyeye dönüyorum nie bu kadar gecikti acaba faturanın gelmesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@maviyesil

senin durumuna benzer virginiadaki bir arkadasimin basina geldi..o da fatura bekledi ama gelmedi..tekrar universitesi bittginde abd ye gidicegi icin o bu parayi bi sekilde odemk istiyordu ilerde sorun cikmamasi icn..abd deki hastahanesini aradi ve hastahanede onun kaytlarina ulasamadiklarini soylemisler..o da bakin boyle birsey oldugunda ben sorun yasamak istemiyorum para neyse odemk istiyorum diyor ama gelin gorunki odeyemiyor kaytlarina ulasilamadigi icin..en son soyle bir kanaat getiryorlar sirketi ile birlikte..demekkis sponsor sirket kariladi bu masrafi
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @maviyesil

senin durumuna benzer virginiadaki bir arkadasimin basina geldi..o da fatura bekledi ama gelmedi..tekrar universitesi bittginde abd ye gidicegi icin o bu parayi bi sekilde odemk istiyordu ilerde sorun cikmamasi icn..abd deki hastahanesini aradi ve hastahanede onun kaytlarina ulasamadiklarini soylemisler..o da bakin boyle birsey oldugunda ben sorun yasamak istemiyorum para neyse odemk istiyorum diyor ama gelin gorunki odeyemiyor kaytlarina ulasilamadigi icin..en son soyle bir kanaat getiryorlar sirketi ile birlikte..demekkis sponsor sirket kariladi bu masrafi
    umarım dedğin gibi olur ama ben sponsor şirketimle irtibat halindeyim devamlı herhangibi bilgilendrme yapılması gerekmez mi bide ben hastaneden çıkarken bişey sormk için girişte kayıt yapılan yere gittim tesadüfen gittim gitmez olaydım benden depozito gibi bi ücret istediler sigorta karşılamazsa die ben de hemen aradım şirketimi konuşturdum telefonda sonra vermedim bişey

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@maviyesil

bence senin ucret de karsilandi..sirketin sana bu konu hakkin da ne diyor? yada sponsorunada sorabilirsin..eger abd yi birdaha gtmeyi dusnuosan gelecekte , muhakka borcun varsa ode..ilerde sorun olmasin
    S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @maviyesil

bence senin ucret de karsilandi..sirketin sana bu konu hakkin da ne diyor? yada sponsorunada sorabilirsin..eger abd yi birdaha gtmeyi dusnuosan gelecekte , muhakka borcun varsa ode..ilerde sorun olmasin
    sponsor şirketimle en son görüştüğümde formu doldurup faturayla sigorta şirketine göndermemi istediler eğer karşılandıysa ücret sponsorumun haberi olmayabilir sigorta şirketini de durup dururkn huylandrmak istemiyorum o yüzden sessiz sedasız bekliyorum ama 3 hafta oldu sizin yazdıklarınızı okuyunca ben de karşılandığını düşünmye başladım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@maviyesil

aynen..odenmistir buyuk ihtimal..ama dedgim gb sonucta ilerde gitme hedefin varsa abd ye , yinede kendini saglama al ve kesin likle ogren odendimi diye
    S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugün faturam geldi 1000 küsür dolar bunun karşılanmaması gbi bi durum var mı ya sigorta şirketm gndermş faturayı ve doldurmam gereken formu ama doldururken anlamadğım yerler var daha önce dolduran var mı bu sigorta formunu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bende acile gitmiştim sağlık sorunumdan dolayı fatura gelmiş banada hastaneden 158 dolar ne yapmam lazım paramda yok çıkış yaparken falan sorun olurmu bide sponsor şirkete ne yazacam hiç birşey bilmiyorum lütfen yardım edin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende acile gitmiştim sağlık sorunumdan dolayı fatura gelmiş banada hastaneden 158 dolar ne yapmam lazım paramda yok çıkış yaparken falan sorun olurmu bide sponsor şirkete ne yazacam hiç birşey bilmiyorum lütfen yardım edin.
    türk şirket temsilcine ulaşma imkanın varsa onlara anlat sana form göndermeleri gerek yani en azından benim öyle oldu form doldurup göndericem faturamla beraber

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 hafta kadar once burnum kirildi
    hastaneye gittik rontgen falan cektiler sonrada 916 dolar fatura geldi
    ama son odeme tarihi 30 agustos yazio yetismesine imkan yoktu. yolladim sigorta sirketine ama daha ellerine ulasmamistir bile. 31inde ellrinde olcak. haftayada ayriliorum amerikadan acaba bi problem olur mu havaalanindan falan cikarken. yada ilerde fatura katlanip bize girermi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bir problem olmaz..zaten senin sigorta sirketin var ..hersey gozukucek aksi bir durumda..kaldi ki cikistada bir problem yasarsan sponsor firmani araman yeterli olucak
    S-pectacular

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cagri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 hafta kadar once burnum kirildi
    hastaneye gittik rontgen falan cektiler sonrada 916 dolar fatura geldi
    ama son odeme tarihi 30 agustos yazio yetismesine imkan yoktu. yolladim sigorta sirketine ama daha ellerine ulasmamistir bile. 31inde ellrinde olcak. haftayada ayriliorum amerikadan acaba bi problem olur mu havaalanindan falan cikarken. yada ilerde fatura katlanip bize girermi?
    daha önce de yazmştm ben 1196 olar geldi faturam çıkış yaparken de hiç aklıma bile gelmedi sorun çıkmadı sigorta şirketinle irtibata geçtiysen sorun çıkmaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)