Work and Travel 2025
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2mizde Reddedildik

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 2mizde Reddedildik

arkadaşlar ben ev arkadaşımla başvurmuştum vizeye nisan ayında görüşmeye gittik görüşme olumlu geçti dsler falan gönderildi bugün cvp aldık ikimizde de vize yok .. bugünlerde arttı iyice bu red olayı ..bu arada arkadaşımın ortalaması 2,01 benmki 1,82

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gecmis olsun...
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ortalamanız düşük zaten biraz.
    İngilizce olayınızı bilmiyorum.Daha doğrusu aranızda geçen diyalog nasıl oldu orası da baya bi belirleyici oluyor.

Geçmiş olsun ne diyelim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyvallah arkadşım .. da şaşırttılar yani!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Kriptografi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalamanız düşük zaten biraz.
    İngilizce olayınızı bilmiyorum.Daha doğrusu aranızda geçen diyalog nasıl oldu orası da baya bi belirleyici oluyor.

Geçmiş olsun ne diyelim.
    sağolasın ingilizcem gayet iyi not ort. 1,82 olan benim ama bahanemi de güzel bir şekilde dile getirdim .. diyalog esnasında kemküm olmadı hiç gayet akışkan bir konuşmaydı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet geçmiş olsun bence tekrar vize başvurusu yapabiliyorsanız yapın derim. çünkü forumdaki birçok arkadaş 2. kez başvuranlar vizelerini aldılar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ikinci kez başvuru işini napçam bilmiyorum ama şuan gitmek gelmiyo içimden seneye tekrar denerim diyorum .. bi randevu daha alsam şimdi haziran sonuna vercekler kesin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok sarkıtıyolarmış görüşmeyi.24 haziran fln bahsediyolardı.Hemen bi tarih almaya bakın 2. görüşme düşünüyosanız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benm finallerim 9 haziranda bitiyo diyelim haziranın sonlarına vize tarihi verdiler final notlarımdan sonra yeni bi transkritple mi gitmem gerekecek?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benm finallerim 9 haziranda bitiyo diyelim haziranın sonlarına vize tarihi verdiler final notlarımdan sonra yeni bi transkritple mi gitmem gerekecek?
    eğer yükselirse notların evet final notlarıyla gitmek daha iyi, ama diğer halde vizeyle de gitsen sorun olmaz..

ayrıca şöyle birşey geldi aklıma, red alan insan sayısı bu kadar azken (başvuranların geneli açısından) ikinizin birden red alması biraz garip. acaba evraklarınızda hata mı yapıldı, yani şirket ya da sizinle alakalı?
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok üzüldüm arkadaşım, bence firma değilde kendiniz pin kodu alıp başvurursanız durumu açıklarsanız daha erkene verebilirler görüşmenizi, bu arada tam emin değilim ama ankara ne alemde ankaraya başvurabiliyor musunuz belki orası daha erken bi tarih verir?
    llorando, de cara a la pared...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Not ortalamandan yana sorunun varsa -düşükken yükselttiysen- yeni bir transkript alman daha yararlı olur senin için. Eğer düşürdüysen şirketine bir danış. Bir yerlerde okumuştum sanki "bitirdiğin son döneme ait transkript olması gerek" diye birşey.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

olmadı Mustafa ya....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de nisanda gitmiştim görüşmeye, salı günü yollandı pasaportum konsolosluğa, gelmesini bekliiyorum.

Ya yeşil kağıdı alıp da vize alan kimse yok mu peki?
    Hiç forumda yazan olmadı.

Bu arada benim transkript yok yanlız ilk dönem hazırlıktım, yarı dönemde atladım hazırlığı sadece hazırlığı geçme notum var ellerinde.

Bakalım bekliyorum ben de ama umudum azalıyo bu haberleri okuyunca...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer yükselirse notların evet final notlarıyla gitmek daha iyi, ama diğer halde vizeyle de gitsen sorun olmaz..

ayrıca şöyle birşey geldi aklıma, red alan insan sayısı bu kadar azken (başvuranların geneli açısından) ikinizin birden red alması biraz garip. acaba evraklarınızda hata mı yapıldı, yani şirket ya da sizinle alakalı?
    şimdi benim transkriptte istisnai bi durum var hemen açıklayım .. 4.sınıfın 1.dönem derslerini alamadım ort. 1.80in altında oldugu için o yüzden gittigim görüşmedeki transkriptte son dönem olarak 3ün 2si gözüküyodu ve o dönem ortalaması 1.13 .. bu düşüş neden dedi bende bi gerekçe sundum tamam falan dedi .. herneyse şimdi bu dönem sonunda çıkacak olan yeni transkriptte bu dönemin ortalaması 1.90ın üzerinde bişi olcak tahminen 1.94falan .. 3ün 2.döneminde 1.13 olan ortalamamı da alttan aldıgım dersler yine cok kötü gitti 1.45 falan oldu ..
    transkripte bakıcak arada 1.45 var sonra yine 1.90 olmuş genel not ort. da 1,88 olmuş olcak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok üzüldüm arkadaşım, bence firma değilde kendiniz pin kodu alıp başvurursanız durumu açıklarsanız daha erkene verebilirler görüşmenizi, bu arada tam emin değilim ama ankara ne alemde ankaraya başvurabiliyor musunuz belki orası daha erken bi tarih verir?
    aldıgım duyuma göre enson verilen randevu tarihi 27 haziranmış .. bana büyük ihtimalle 30haziran yada 1 temmuz verirler .. ayrıca zaten ikinciye ankarada girmeyi düşünüyorum hem orda bikaç işim falan var gitmişken hepsini aradan cıkartayım die .. ama kendimiz pin alsak daha erken bi tarih verebileceklerini zannetmiyorum ya .. tamam 1 temmuz olsun yeterki versinler ikinciden de red yemek çok koyar adama akıcı ingilizceyle sırf not düşük diye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

okuldaki 3. senenmde 2. sınıf okuyorum. elçiliğe verdiğim traskriptteki genel ortalamam 1.46ydı (0.37 ye düşen dönemimde olmuştu ve 2 nin ustune hiç cıkmadı not ortalamam. yaz okulu yada bütlerle yükselltim). profesorlerden referans kağıdı getir ve vize notlarını yolla dediler. Okuldan aldığım vize notlarında 10 dersten 2 tanesi 60 ın (geçer not) üstünde idi.. 2 tane hocadanda gerekli yazıyı aldım ve yolladım. 15 gün sonra pasaportum vizemle birlikte geldi.. heralde benden düşük notla alabilen yoktur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aldıgım duyuma göre enson verilen randevu tarihi 27 haziranmış .. bana büyük ihtimalle 30haziran yada 1 temmuz verirler .. ayrıca zaten ikinciye ankarada girmeyi düşünüyorum hem orda bikaç işim falan var gitmişken hepsini aradan cıkartayım die .. ama kendimiz pin alsak daha erken bi tarih verebileceklerini zannetmiyorum ya .. tamam 1 temmuz olsun yeterki versinler ikinciden de red yemek çok koyar adama akıcı ingilizceyle sırf not düşük diye
    Ankara Amerikan elçiliğinin sitesinde vize randevusu için telefon numarası var.Bence o numarayı ara ve en yakın vize tarihini ne zamana alabileceğini sor.Belki Haziran'ın ortasına bile tarih vardır.En azından denemeye değer.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Amerikan elçiliğinin sitesinde vize randevusu için telefon numarası var.Bence o numarayı ara ve en yakın vize tarihini ne zamana alabileceğini sor.Belki Haziran'ın ortasına bile tarih vardır.En azından denemeye değer.
    dostum tarih alındı 1 Temmuz .. şirketim tekrar tekrar sordum daha erkene tarih veremediler dedi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Pier keşke kendin başvursaydın yha !! Olsun bozma moralini sakın bu sefer olur forumda zaten 2. kez vizeye girip alanlar var .. Tekrar firmeseydin o kadar verdiin emeğe yazık olucaktı ! İyi yapmışsın 2. kez denemekle
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@break eyvallah dostum bu finallerle birlikte ortalamam da düzeliyo hafiften

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizin en buyuk handikapiniz ds siz gitmis olmaniz diye tahmin ediyorum.. bu ortalamalarla ds li olan arkadaslar genel olarak onayi aliyolar.. gecms olsn ama deneyebilirsinz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı erman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin en buyuk handikapiniz ds siz gitmis olmaniz diye tahmin ediyorum.. bu ortalamalarla ds li olan arkadaslar genel olarak onayi aliyolar.. gecms olsn ama deneyebilirsinz..
    ds siz gittik ama sonucta dsler geldi hemen konsolosluga ulaştırdık ama yok işte nasip degilmiş vardır bunda da bir hayır dedim tekrar başvurdum bakalım nolcak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayırlısı hiç bir şey için geç değil 5 gün 10 gün geç olsun güç olmasın, olumlu geçerse zaten hemen verirler vizeyi ( ben dua ediyorum biliyorsun )
    llorando, de cara a la pared...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu aralar red çoğaldı özel bi sebebi mi var acaba yoksa tamamen yaptığımız görüşemeye mi dayalı??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bcg1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de nisanda gitmiştim görüşmeye, salı günü yollandı pasaportum konsolosluğa, gelmesini bekliiyorum.

Ya yeşil kağıdı alıp da vize alan kimse yok mu peki?
    Hiç forumda yazan olmadı.

Bu arada benim transkript yok yanlız ilk dönem hazırlıktım, yarı dönemde atladım hazırlığı sadece hazırlığı geçme notum var ellerinde.

Bakalım bekliyorum ben de ama umudum azalıyo bu haberleri okuyunca...
    Ben yeşil kağıt aldım ve sonunda vizem geldi. Yeşil kağıdın verilme sebebi red yediğinizden değil eksik evrak olduğundan.
    Hepinize Şimdiden Şunu Söylüyorum...
    HAVE A NICE SUMMER..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı hiç bir şey için geç değil 5 gün 10 gün geç olsun güç olmasın, olumlu geçerse zaten hemen verirler vizeyi ( ben dua ediyorum biliyorsun )
    Allah razı olsun dostum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks