Work and Travel 2025
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Belgeler... (Yardım)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Belgeler... (Yardım)

Arkadaşlar ben 15 mayısta vize görüşmesine gittim. Pasaportum bugün geldi ve vizem basılmış. Pasaportumla beraber Homeland Security diye 3-4 sayfalşık bir belge, DS2019 ile üzerinde SEVIS ID numaram yazan, I-797C-Notice of Action diye bir belge geldi.

Sitede dolaştım ve mümkün olduğunca çok bilgi edinmeye başladım. İlk olarak SEVIS konusu. Bu sevis belgesi yukarda yazdığım I-797C mi? Değilse o ne zaman elime geçecek?

İkincisi de (en çok kafamı karıştıran) iş sözleşmesi. O ne zaman elimize geçecek. Çünkü sitede yazılanlara göre iş ücretleri, çalışma şartları, saatlaeri, çalışırken giyelecek giysiler vs. her şey o iş sözleşmesinde yazılıyormuş.

Ben işi 16 şubat job fairde ayarladım. O zaman sözleşme tarzı bir şey yapmıştık. İş sözleşmesi o olmasa gerek değil mi? Çümkü onda pek bişey yazmıyor.

Lütfen bilgilendirin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu konuda bilgisi olan yok galiba

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

The United States of America yazan hafif sarımtrak belge SEVİS Belgesi ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

break söylemiş zaten

Ben de resmini göstereyim.

http://www.alternatifecs.com/images/alt/sevis.jpg

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

iş sözleşmesini genelde mail olarak atıyorlar eğer gl*obal.visions dan saa
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Tecrübe Puanı
    10

@macgyver
    Sen nasıl vize alısoun turist vizesimi kendi işimi kendim bulurum (=

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Wat'la ilk 2006 yılında Virginia'ya gittim.Tabiri caizse acemiliğimi o zaman üzerimden attım.2007 yılının yazında tekrar gitmeye karar verdim.2007 Şubat ayında bir aylığına Amerika'ya gidecek olan bir arkadaşa(benim çalıştığım yere yakın bir bölgeye gidecekti) boş bir iş kabul belgesi verdim ve geçen sene çalıştığım işyerine gidip bunu doldurtmasını söyledim.

Mart ayında iş kabul belgesi elimdeydi.Daha sonra 5-6 şirketle iletişime geçtim, iş kabul formumun olduğunu tek ihtiyacım olan DS 2019 belgesi olduğunu ve buna göre bana fiyat vermelerini istedim.Gerçekten ucuz bir fiyata bir şirketle anlaştım.Ancak ilginçtir ki ne şirketim ne de vize görüşmesinde kimse benden iş kabul belgesi istemedi.Evet belge elimdeydi ancak kimse sormadı.

2007 Haziran ayında elimde Virginia da bir firmanın iş kabul belgesi olmasına rağmen New York'a giden 3 arkadaşıma katılıp onlarla beraber Lake George'a gittim.Onların elinde McDonalds'ın iş kabul formu vardı.Ve bu işi bulmaları için şirkete para ödemişlerdi.Ben de onlarla beraber gittim ve onların çalışmaya başladıkları yere beni de işe alıp alamayacaklarını sordum.Görevli kadın ingilizcemi beğendi ve iş kabul belgem olmamasına rağmen beni de işe aldı.

Şimdi ise bu sene ne yapmaya çalıştığımı anlatayım: Mayıs ayının başında yine bir şirketle görüştüm ve iş kabul belgem olduğunu söyledim ancak açıkcası elimde iş kabul belgesi falan yok.

Vizemi aldıktan sonra eğer benimle gidecek kimseyi bulamazsam "ne çıkarsa bahtıma hesabı" herhangi bir yere gitmeyi düşünüyorum.Ancak yine gidecek arkadaşlarım olursa, onlarla beraber takılacağım.Onların çalışacağı iş yerine gidip başvuru yapmayı düşünüyorum velev ki beni almasalar bile o civardan bir iş bulabileceğim kanaatindeyim.

Tecrübe Puanı
    10

Ozaman sana kolay gele Ne diyim ki daha fazla .. Sennkide büyük cesaret yani .. Tebrik ederim ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 15 mayısta vize görüşmesine gittim. Pasaportum bugün geldi ve vizem basılmış. Pasaportumla beraber Homeland Security diye 3-4 sayfalşık bir belge, DS2019 ile üzerinde SEVIS ID numaram yazan, I-797C-Notice of Action diye bir belge geldi.

Sitede dolaştım ve mümkün olduğunca çok bilgi edinmeye başladım. İlk olarak SEVIS konusu. Bu sevis belgesi yukarda yazdığım I-797C mi? Değilse o ne zaman elime geçecek?

İkincisi de (en çok kafamı karıştıran) iş sözleşmesi. O ne zaman elimize geçecek. Çünkü sitede yazılanlara göre iş ücretleri, çalışma şartları, saatlaeri, çalışırken giyelecek giysiler vs. her şey o iş sözleşmesinde yazılıyormuş.

Ben işi 16 şubat job fairde ayarladım. O zaman sözleşme tarzı bir şey yapmıştık. İş sözleşmesi o olmasa gerek değil mi? Çümkü onda pek bişey yazmıyor.

Lütfen bilgilendirin...
    Sana nacizane tavsiyem eğer aracı firman varsa türkiyede önce onlarla konuş konuyu senin için istesinler çalışacağın firmadan iş sözleşmeni.eğer aracı firman yok ise ya orada çalışacağın firmanın internet sitesinden yada internet sitesi yoksa bi şekilde telefonundan iletişim kurarak iş sözleşmeni adresine iste ve bilgilendirsinler seni.sonuçta zaten fuarda temsilcisi ile anlaşmışsın.Ya da bak sen temsilcine bi mail at o sana gereken bilgiyi verir bence.
    Ben vize görüşmesine gitmeden bir ay önce iş sözleşmem gelmişti,imzaladım sonra asıllarını yolladık amerikaya.
    *EnFla ProDuction™*

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Enflamatuar, biz fuarda işi alırken bir kontrat gibi bişey imzaladık. Yalnız bizde kalan kağıdın aslı değil. Alt bölününde ''hired'' bölümü işaretlenmiş, çalışma tarihleri yazılmış ve imzalanmış bir şey. Sanırım resmi bir belge değil ve resmi bir tane gelmesi gerekiyor değil mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    break söylemiş zaten

Ben de resmini göstereyim.

http://www.alternatifecs.com/images/alt/sevis.jpg
    Tamam SEVIS elimde o zaman. Bu iş sözleşmesi kafamı iyice karıştırdı!!! Amerikaya girişte lazım olacak mı? İstenen belgeler arasında mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İş sözleşmesinde tam olarak ne kafanı karıştırdı?

Amerika'ya girişte iş sözleşmen yanında olsa iyi olur.Bana sormadılar ama geçen sene vize memuru bizim 3-4 arkadaşa iş sözleşmesini sormuştu.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş sözleşmesinde tam olarak ne kafanı karıştırdı?

Amerika'ya girişte iş sözleşmen yanında olsa iyi olur.Bana sormadılar ama geçen sene vize memuru bizim 3-4 arkadaşa iş sözleşmesini sormuştu.
    Bende olmaması. Şimdi şirketin koordinatörüne mail attım. Yarına ne cevap gelecek bakalım. İş sözlşemesi gelecek mi yoksa fuarda imzaladığımız olarak mı kalacak...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enflamatuar, biz fuarda işi alırken bir kontrat gibi bişey imzaladık. Yalnız bizde kalan kağıdın aslı değil. Alt bölününde ''hired'' bölümü işaretlenmiş, çalışma tarihleri yazılmış ve imzalanmış bir şey. Sanırım resmi bir belge değil ve resmi bir tane gelmesi gerekiyor değil mi?
    Yok abi senin dediğini anladım ben.hatta bende ankarada job fairda cetusa yetkilisi ile görüştükten sonra kadın bi dosyada kağıt uzattı mail isim yazdım imza attım.Senin istediğin evrak daha faklı bişey şu 'job offer' dedikleri.onu sana amerikadan yollamaları gerekiyor sende altına imza atıp yolluyorsun.valla sormuşsun sen zaten bence kısa zamanda netleşir durum.Sana eğer fuarda görüştüğün amerikalı bi mail adresi verdiyse ona at konuyla ilgili mail.Ben burada ne zaman sıkışsam amerikalılara çaktım mailı 3 5 günde düzeldi herşey.Tavsiye ederim sıkışırsan.
    *EnFla ProDuction™*

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)