Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 114 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telefon meselesi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Standart Telefon meselesi...

Sanırım en iyisi AT&T kullanmak. Ne düşünüyorsunuz?
    Konu faruk tarafından (02-06-2009 Saat 11:26 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeşim çok Güsel Bi Iş çıkartmışsın Ancak Bu Konu Birçok Yerde Geçti..kirlilik Yapmamaya Dikkat Edelim Ltf..konu çok Açıklayıcı Ve Net Ancak Var Olan Konulara Yazsaydın Daha Da Güsel Olurdu Canım Kardeşim..saolasın Paylaşım Için..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı farukyazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oradayken Türkiye'yi aramanız için sınırsız seçenekler var. Burada biraz en makul seçenekten bahsedeyim istedim.

Telefon kartı sistemi : Her market, benzinci, bakkal, manav vb. esnafın sattığı telefon kartlarından biri alınır. Bu kartların $2,$3,$5,$10,$20 gibi seçenekleri mevcut. sonrasında iki seçeneğiniz var. Ya bölgesel şirket numarayı arayıp cent atacaksınız ve paranız bu şekilde gidecek, ya da 1-800'lü numarayı arayıp konuşma sürenizi azaltacaksınız. İki seçenekten hangisinin daha uygun olduğunu bilmiyorum ama bu tür kartların genel prensibi "bir kere aç ve saatlerce konuş"tur. En yüksek konuşma süresini bu şekilde elde edersiniz. NY'da kulübelerden telefon görüşmesi yapmak vergiye tabi olduğundan açılış ücreti olarak bir miktar hesaptan düşüyor. Bu nedenle sürekli kapat-aç yapmak pek mantıklı değil. Bir kere görüşme başlayınca uzun süre konuşabilirsiniz.

Cep telefonu : Bu konuda farklı seçenekler mevcut. Birincisi ve en saçma olanı buradaki hattınızı götürmektir. Neden mantıksızı derseniz, size Turkcell'den mesaj atmanın 20 kontör olduğunu söylerim(ev arkadaşımdan biliyorum). Görüşmelerde ise hem sizden, hem de aradığınız kişiden kontör gidiyor. Onun için bu seçeneği hemen geçiyorum. Oradan bir cep telefonu almak istediğinizde-ki kesinlikle öneriyorum-birkaç seçenek mevcut. Faturalı bir hat almanız zaten pek olası değil çünkü bir senelik kontrat ve sabit ücretle uğraşmayı kimse istemez. Kontörlü hatlar içinse yine çeşitler mevcut. WallMart, RadioShack gibi her yerde bulunan marketlerde satılan kontörlü hatların hepsi yanında bir de telefon verir. Bu telefon genelde Motorola olur-ki 3 ay kullanmak için gayet hoş telefonlardır. Alacağınız telefona göre fiyatlar 10$ gibi bir fiyattan başlar ve 80$'a kadar çıkar. Ben 15$ verip bir motorola almıştım. Kısa süreli kullanacağınız için size de bunu öneriyorum. Bu ucuz hatların tek eksisi hem aradığınızda, hem de arandığınızda kontör gitmesidir. T-Mobile gibi esaslı bir şirketten hat alırsanız(35-40$) hoş bir telefonunuz ve bir hattınız olur. Bu şirket sadece yaptığınız aramalardan para alır. Sizi biri aradığında para ödemek zorunda kalmazsınız. Genel olarak durum böyle olmakla birlikte, kendi hattımın özelliklerinden bahsedeyim biraz.
    Tracfone'dan aldığım hattın içinde 20 kontör vardı. Herhangi bir ayrım yapmadan, tüm aramalarınızın dakikası 1 kontör. Atacağınız SMS'ler de 1 kontör ve işte güzel haber geliyor: Türkiye'deki hatlara SMS atmak ta 1 kontör!
    Ardından bir kötü haber daha vereyim. Size gönderilen SMS'ler için de 1 kontör düşüyor. (Sıra güzel haberde ) Operatörün kendine özel 1-800 ile başlayan numarasını arayıp Long Distances servisine bağlanıyorsunuz ve bu numara üzerinden Türkiye de dahil olmak üzere 60 ülkedeki sabit hatları dakikası 1 kontöre arayabiliyorsunuz. Ve son olarak şu berbat haberi belirtmeliyim ki, diğer hatlarda nasıl bilmiyorum ama bu hatlarda telefondan 8 kez sinyal sesi geldikten sonra hâlâ cevap verilmediyse telesekretere yönlendiriyor. Malesef telesekreter özelliği kapatılamıyor. Eğer arkadaşınızda da bu hattan varsa, 8 defadan fazla çaldırmamaya dikkat etmelisiniz, yoksa kontörünüz düşer.
    Sitesinden bakarsanız güncel fiyatların şu şekilde oludğu görülüyor:

Bu linkten telefon modellerini ve fiyatlarını görebilirisiniz. Bendeki model C139.
    http://www.tracfone.com/phones.jsp?t...Task=allPhones

3. Skype veya MSN kullanmak
    Tartışmasız olarak en ucuz, en hızlı ve en kolay yol interneti kullanmaktır. Eğer bir bilgisayara erişiminiz varsa otomatik olarak internete de olacaktır.
    Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken MSN veya Skype tarzı bir programı kullanmak. Şahsen görüntülü veya sesli konuşmalar için Skype öneriyorum. Gayet hızlı ve kullanışlı bir program.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki, havaalanına iner inmez burada anlattığım tüm ekonomik yöntemleri unutun ve hemen bir telefona koşun. Ne şekilde olursa olsun evinize haber verin. Ben 2 hafta boyunca aramadığım için bayağı bir karışmış ortalık.
    SKYPE FOREVER TABİKİ EN ETKİLİ VE HIZLI OLAN O..BU ARADA BAZEN BELEŞ BİLE OLABİLİYOR

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence cok gusel bı paylasım elıne saglık arkadasım!!!
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

evet gercekten.eline saglik faruk abi
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Oh ya en merak ettiğim konulardan biriydi çok sağol faruk.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.turkishwat.net/forums/ame...art-t1881.html Konu aynı fakat baslık farklı, burdan da bilgi bulabilirsiniz. Mod arkadaslar benzer baslıkları birlestirirse daha kullanıslı olur diye düsünüyorum, bazı konuslarda dagılmalar var...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

T-mobile gibi kaliteli şirketler demişsiniz... bu şirketlerin cep telefonunu mu kastettiniz? Yani bunlar da marketlerde satılıyordur değil mi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cok sagol guzel paylaşım ama ben gende vodafone hattımı kullancam

zaten tlf. konuşmayı sevmiyom ara sırna msj. çekerim aileilede

skype üzerinden goruşurum.acil bi durum olursada isterse 100 milyon

dolar olsun dakkasi gene de ararım mecbur

tabi senin onerdigin yontem guzel

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

verdiğin bilgiler için saol......

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar özellikle ilk defa gidicek olanlara tavsiyem havaalanında telefon kartı almayın. ben ettim siz etmeyin jfk da 20 dolar bayılmıstım telefon kartına. dısarda aynı kart 5 dolar. bende solemesi)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

stephen,simdi ben giderken kendi sonyericssonu goturmeyi dusunuyorum,t-mobile bi kart alsam calisacakmi amerikada?
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Benim hat aldığım şirketin hatlarını başka telefonda veya telefonlarında başka hatları kullanamıyorsunuz. T-Mobile'dan haberim yok.
    İlk gidişinizde telefon kartını pahalıya almamak için internet üzerinden mezun.com\telefon adresinden kredi alıp kullanabilirsiniz. Bu sistemde de ince nokta kulübeden aradığınız zaman ödeyeceğiniz 1,15$ gibi bir miktarı vergi olarak verdiğiniz için sisteme bir kere giriş yaptıktan sonra arayacağınız kişileri telefonu kapatmadan arka arkaya aramak olacaktır. Zaten çoğu kişi 2-3 arkadaş olarak gittikleri için sağı solu aramak için uygun olur.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen,simdi ben giderken kendi sonyericssonu goturmeyi dusunuyorum,t-mobile bi kart alsam calisacakmi amerikada?
    evt calısır. ben,siemens c62 vardı ona taktım calıstı. ama gerek yok zaten kartı aldıgında telefon cok ucuza geliyo..25 dolara bi telefon almıstım t-mobile kartı ile birlikte içinde 15 dolar vardı. yani 10 dolara geldi telefon.
    bu arada o telefonu turkiyede kullanamıyosunuz. ben getirdim denedim olmadı. avea bayisine goturdum. bu telefon çalıntı olarak gorunuyo sistemde dediler
    telefonu hala saklıyorum hatıra olarak.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım geçen sene kredi kartıyla pin numarası almıştık şirketin adı da globaltelelinks idi. istanbul sabit hatlarını aramanın dakikasi 3 cent idi. cep telefonlarını aramaksa 15 cent idi.
    tavsiye ederim.
    her aramanız için bi bedel de duşmuyordu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

nerden aldin telefonu?
    turkiyeyi aramak cokmu pahali?
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

stephen,nerden aldin su 25 dolarlik telefonu?
    turkiyeyle kac dakika konusa bilirsin 25 dolara?
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bende her yolu denemıs biri olarak net10 u tavsiye ediyorum. yani ordan wall-marttan veya baska bi magazadan prepaid telefon alıyosunuz. telefon ve hattı birlikte. cunku 30 dolara net10 300 dakıka verırken tmobile sadece 30 dakıka veriyor. artı hem net10 dan hem tmobile den turkıyeyı arayabiliyor ve aranabiliyorsunuz. hem cep hem sabit telefonlar tabiki. üstelik kendinize ait bi numaranız oldugundan ailenizin size ulasması cok kolay oluyo. sanki turkıyede baska bi şehirdeymiş gibi. calling kartlar ucuz vs diyolar ama amerikada 10 bin çeşit calling kart var. turk firmalarınınkini almanız lazım o da marketlerde satılmıyo yada heryerde bulunmuyo. internetten alıyosunuz ancak. ayrıca 4 saat yazıyo ama devamlı konusursanız 4 saat. her arayıp kapattıgınızda 1 saat düşüyo zaten yani hiç mantıklı degil. bide yeni ögrendim amerkida alacagınız telefonu burdanda alabilirsiniz yeni kampanya yapmişlar bakın isterseniz http://www.dialturk.com/workandtravelpromotion.asp

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

zubeyr86,abi new york havaalaninda satiliyormu net10?turkiyeyeyle kac dakika konusabiliriz?
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

30 dolara yani,bide kapsama alani genismi?
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Full özellikli bi telefonumuz olsa Skype tarzı programlarla konuşamazmıyız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stephen,nerden aldin su 25 dolarlik telefonu?
    turkiyeyle kac dakika konusa bilirsin 25 dolara?
    roma pardon gormemişim sorunu. telefonu wallmarttan aldım. turkiyeyi arayınca ne kadar gittiğini tam bilmiyorum ama cok gidiyo.. ama turkiyeden sizi aradıkları zaman sizden dakikada 25 cent gidiyo. turkiyeden sizi arayan kişilerdende (tam emin deilim) dakika da 4 kontor falan gidiyo galiba.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

newyorka hiç gitmediğim için havaalanında satılıyormu bilmiyorum. ama sehir için walmart olmasa bile dollar general , barners tarzı yerel marketlerde bile bulabilirsin. kapsama alanını tam olarak bilmiyorum ben bulundugum yerde sorunsuz kullandım ama internet sitesinde harita üzerinde mahallelere kadar gosterıyo nerde hangi güçte çektiğini..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar gider gitmez kendiniz her wallmartta satilan pre paid cep tellerinden bi tanesini alin derim.Benim 20 dolara aldigim cep telefonu icinde 10 dolar kontor yukluydu.Burdan gitmeden hep ailemizi aramayi dusunuyorus ama orada kendi arkadaslarimizla yapacagimiz gorusmeleri hesaba katmiyoruz.Sonucta ordada arkadaslarimis olacak
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@Wiseman'ın dediğine göre yazıyorum o zaman;

Peki net10'la Amerika içindeki arkadaşlarımızla görüşmek uygun mu ?

Ben net10 almayı düşünüyordum direk ama şimdi kafamı karıştırdın wiseman

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar sımdı calling cardi aldıgımızda ne kadar surelık bır konusma saglıyor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Telefon işini artık bi sağlama alsak Ne kullanacaz şimdi?Yetkili ve bilgili bi arkadaş,daha önce iyice araştırmış bir şahsiyet cevap bekliyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar bi karara gelin
    net10'mu t-mobile'mi hangisi daha iyi?
    sms icin ozellikle?
    Şirket Seçim Yönergesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya arkadaslar o kadar ince eleyip sik dokumaya gerek yok..Ben gittigimde cingular dan almistim.Oradaki duruma gore bakarsiniz.Onlardada degisik tarifeler mevcut...
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

wiseman ben havaalanina inerinmez almak istiyorum,evdekileri aramam lazim.
    ozellikle anneannemi
    Şirket Seçim Yönergesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)